Страница 8 от 116 ПърваПърва ... 6789101858 ... ПоследноПоследно
Резултати от 106 до 120 от общо 1735
Like Tree1218Одобрявам

Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #106

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Хубава дискусия се е заформила, но да припомня нещо. Един такъв нагревател трябва да работи превантивно. Ако веднъж се образува лед, нагревателя е безпомощен. Топи леда на няколко милиметра от него и до там.
    Този пост е редактиран от Mega; 16-11-19 в 22:46.
    VanDan, mimojef, Kasap и 2 други харесват това.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #107

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Мега, с човек, който е навътре в материята, е тестван еднокиловатов нагревател за подово отопление, работещ само по време на дефроста и още 5 - до 8 минути след него. Преминава на 2 ката през целия тръбен път и олука, докъдето стигне. Не стапя pvc тръбите. Винаги има светъл отвор за оттичане на водата. За мен, тези нагреватели по снимките са пунтамара, напълно нефункционални, с извинение.

    Изпратено от моят SM-G975F с помощта на Tapatalk

  4. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2002
    Живее в
    Русе
    Мнения
    25
    #108

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Цитат Първоначално публикувано от Mig82 Виж публикацията
    Оттук нататък варианти много. Аз му дадох най-елементарния и опростен , който може да изпълни за времето и цената за които ще постави само едно "копче".
    Помислих, че е нещо специално.
    Такъв таймер (механичен) имам чисто нов.
    Понеделник ще направя каквото реша.
    Мисля за някакъв "мокър" датчик, който след като бъде залят от водата от дефроста да включи нагревателя и след оставане на сухо, да го изключи.
    Имате ли идея (може и друга), как това да стане?


    Цитат Първоначално публикувано от mimojef Виж публикацията
    А ги докараш до 23-24С ще ти се наложи и на теб да се отръскаш с 25-30 лв. на края на месеца.
    Ами днес слънчо се показа за малко преди обяд. После се скри в мъглата и повече не се появи.
    Вече съм затворил .
    Ако се задържи така още ден два, къщурката ще започне да се охлажда.
    Важното е, че откраднахме цял месец без никакво отопление.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  5. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #109

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Цитат Първоначално публикувано от ivodoc Виж публикацията
    Мисля за някакъв "мокър" датчик, който след като бъде залят от водата от дефроста да включи нагревателя и след оставане на сухо, да го изключи.
    Имате ли идея (може и друга), как това да стане?
    Може да се направи това, което искаш, но не си струва да си усложняваш живота чак с такива "автоматизации"
    Нагревател на тавата едва ли ще ти трябва повече от 2-3 седмици в годината.
    Ключе за ръчно включване/изключване е напълно достатъчно според мен.
    Този пост е редактиран от Jack Krauser; 16-11-19 в 22:36.
    ivodoc одобрява това.

  6. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,292
    #110

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Цитат Първоначално публикувано от Mega Виж публикацията
    Хубава дискусия се е заформила, но да припомня нещо. Един такъв нагревател трябва да работи превантивно. Ако веднъж се образува лед, нагревателя е безпомощен. Топи на няколко милиметра от него и до там.
    И аз съм на мнение, че нагревателите с ниска мощност трябва да работят постоянно. Ще видя какво ще се случи в студовете. и ако се наложи, копчето на ОН постоянно.

    Мега, с човек, който е навътре в материята, е тестван еднокиловатов нагревател за подово отопление, работещ само по време на дефроста и още 5 - до 8 минути след него. Преминава на 2 ката през целия тръбен път и олука, докъдето стигне. Не стапя pvc тръбите. Винаги има светъл отвор за оттичане на водата. За мен, тези нагреватели по снимките са пунтамара, напълно нефункционални, с извинение.
    Додо, и аз си мислех за този вариант с по-мощен нагревател и работа по време на деврост и 5мин. след. Ама не е късно. Живот и здраве.... зими много
    Това за пунтамарата не е така ако работят постоянно. Гледам при нордик моделите на различните марки, нагревателите са все по 60-150W а не по Киловат.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2002
    Живее в
    Русе
    Мнения
    25
    #111

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Цитат Първоначално публикувано от Jack Krauser Виж публикацията
    Може да се направи това, което искаш, но не си струва да си усложняваш живота чак с такива "автоматизации"
    Нагревател на тавата едва ли ще ти трабва повече от 2-3 седмици в годината.
    Ключе за ръчно включване/изключване е напълно достатъчно според мен.
    Jack Krauser, благодаря. Ще Ви послушам, а и както казва
    Цитат Първоначално публикувано от mimojef Виж публикацията
    Ще видя какво ще се случи в студовете. и ако се наложи, копчето на ОН постоянно.
    Работа за 10 минути ми е.
    Достъпът до ключето ще е много лесен.
    Този пост е редактиран от ivodoc; 16-11-19 в 22:38.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #112

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Мимоджеф, замръзват олуците надолу с късите нагреватели. На някои места е проблем.

    Изпратено от моят SM-G975F с помощта на Tapatalk

  10. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #113

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Додо, по-горе обсъждат тавите на машините и как да не трупат лед в тежки условия. Улуците са друга тема.
    Gyokov одобрява това.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2019
    Мнения
    15
    #114

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Здравейте,
    от скоро ползвам Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W, моля за мение на какъв режим /Auto, 3D или Ulo, Lo, Med & Hi/ е най-добре да работи климатика при постоянна температура от 25-26 градуса и когато през деня помещението не се обитава примерно при 21-22 градуса какъв е най подходащия режим премирно Еconomy.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,923
    #115

    Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Auto режима на турбината е много адекватен и поддържа заданието точно, независимо от външните температури, като работи много адекватно и се мени, според нуждите. Отделно, че си сваля и до най-ниската степен (ulo). Моят например от 2 дни работи денонощно на степен ulo и степен между ulo и low, а е на автоматична турбина. 3D auto разпределя добре потока, навсякъде в помещението, но мести клапите постоянно, а и духа на места, на които аз не желая. Така че, аз лично не го ползвам. Смисъл от Еко функции и т.н. аз не намирам, ако искате-задайте си му по-ниска температура. Машината и без това, бих казал е доста ефективна. Ако в режим Ауто на турбината, Ви се стори, че е по-шумен (в което силно се съмнявам), когато застудее по-сериозно (под 0-та), може да пробвате с някоя по-ниска, от фиксираните степени, дебитът и без това е голям. Аз така държа само 60-ката, под 0гр., защото тя започва да работи и на степен над Low и ми идва шумна. Въпреки това смогва на 2-ра степен без проблем, дори до -15, като разходът на ел. енергия е повече от задоволителен.
    ivodoc одобрява това.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2019
    Мнения
    15
    #116

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Благодаря Ви за информацията.
    В момента съм на режим Auto без чертички върши много добра работа, но все пак времето е доста хубаво. Като пусна на режим 3D auto става още по топло и наистина разпръсква топлината на всякъде /недостатък е че леко вее завесите на прозорците/. Ако ползвам на Auto с една или две чертички Ulo или Lo, може би ще е по-добре спрямо 3D auto.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2019
    Мнения
    18
    #117

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Та както обещах няколко страници назад да споделя консумацията на SRK35ZSX-W.
    От 01.11 до 30.11 климатика е включен и оставен денонощно на 23 градуса. (3 дни не е работил, което си беше грешка щото после доволно навакса).
    При температури от порядъка на 4-13 градуса минимума е 130-150 (видях го и на по ниско да слиза, но реално за много кратко и не топлеше)
    При под 4 градуса се мотае 240-260 градуса минимум и така си седи часове наред (да не кажа с дни)
    Няма да пиша за температури над 15 градуса, защото стаята е южна, климатика тогава през целия ден не работи и информацията може да не е много вярна (развърта до 350-400-500 вата спира след малко и така).
    За целия месец климатика е изразходил 120кв, което за мен е супер


    Искам да ви попитам за дефроста при този климатик. За целия месец съм го хванал да прави дефрост 2 пъти (сигурно е правил повече аз толкова го хванах) обаче когато започне дефроста вътре направо си духа студено. Осезаемо стаята се охлажда. Правя сравнение с хитачитата, които имам. При тях дефроста си е доста начесто в студено време, но въпреки, че те са ми в спалните помещения грам не се усеща да духат студено както МХИ-то. При вас така ли е?
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    stiv13 одобрява това.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,923
    #118

    Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Духа ви хладно, защото е по нужда и има да свърши много работа, докато Хитаците правят доста ненужни такива и за това не се проявява по този начин. Казвам го от опит, дори 60-ката, когато ми е дефроствала на он/офф цикли, на чиста пита, също не духа студено и трае 2-3минути. Но когато има да чисти питата, си изкарва дори ледена мъгла понякога. Топлообменникът е огромен, триредов, като в задния си край е дори 4 редов и върши много работа, сиреч охлажда яко, по време на дефрост.
    Забелязал съм, че 60-ката развърта доста при дефрост, до към 1500W, но въпреки това си отнема време, докато изчисти хубаво топлообменника. А и той си е голям и двуредов, не се чисти така лесно, особено като се има в предвид, че обикновено дефростът е само при крайна нужда, когато е побелял на снежен човек. Така че няма как, "козата си сака пръч".
    П.п. Не се изразих правилно, като написах "духа", защото турбината спира. Въпреки, че клапите са максимално нагоре, студеното се "стича".
    Като се освободя, след някой ден и клип ще кача.
    Този пост е редактиран от rosswen; 02-12-19 в 12:40.
    Jack Krauser, Mig82 и mitky харесват това.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2019
    Мнения
    18
    #119

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    При мен на дефрост (заскрежено външно тяло) стигна 1200W и това е най-високото показание засечено от уреда за месеца

  18. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,923
    #120

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Цитат Първоначално публикувано от mitky Виж публикацията
    При мен на дефрост (заскрежено външно тяло) стигна 1200W и това е най-високото показание засечено от уреда за месеца
    Значи всичко е както трябва. Все пак моята машине е 60-ка, а Вашата 35-ца.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 8 от 116 ПърваПърва ... 6789101858 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - въпроси, коментари, проблеми
    От Phoenix_1 във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 2675
    Последно: 28-03-24, 16:09
  2. Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRCZS-S
    От plamenof във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 656
    Последно: 21-12-23, 19:02
  3. mitsubishi heavy industries srk / src 20 zs-s или 25 zs-s
    От Dani във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 3
    Последно: 28-10-18, 22:55
  4. Mitsubishi Electric MSZ-FH25VE/MUZ-FH25VE vs Mitsubishi Heavy Industries SRK25ZMX-S~SRC25ZMX-S Diamond
    От m_dikov във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 77
    Последно: 16-08-17, 07:47
  5. Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC 35ZJP-S
    От Macabre във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 26
    Последно: 14-11-13, 14:40

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе