Хубава дискусия се е заформила, но да припомня нещо. Един такъв нагревател трябва да работи превантивно. Ако веднъж се образува лед, нагревателя е безпомощен. Топи леда на няколко милиметра от него и до там.
Хубава дискусия се е заформила, но да припомня нещо. Един такъв нагревател трябва да работи превантивно. Ако веднъж се образува лед, нагревателя е безпомощен. Топи леда на няколко милиметра от него и до там.
Този пост е редактиран от Mega; 16-11-19 в 23:46.
Мега, с човек, който е навътре в материята, е тестван еднокиловатов нагревател за подово отопление, работещ само по време на дефроста и още 5 - до 8 минути след него. Преминава на 2 ката през целия тръбен път и олука, докъдето стигне. Не стапя pvc тръбите. Винаги има светъл отвор за оттичане на водата. За мен, тези нагреватели по снимките са пунтамара, напълно нефункционални, с извинение.
Изпратено от моят SM-G975F с помощта на Tapatalk
Помислих, че е нещо специално.
Такъв таймер (механичен) имам чисто нов.
Понеделник ще направя каквото реша.
Мисля за някакъв "мокър" датчик, който след като бъде залят от водата от дефроста да включи нагревателя и след оставане на сухо, да го изключи.
Имате ли идея (може и друга), как това да стане?
Ами днес слънчо се показа за малко преди обяд. После се скри в мъглата и повече не се появи.
Вече съм затворил .
Ако се задържи така още ден два, къщурката ще започне да се охлажда.
Важното е, че откраднахме цял месец без никакво отопление.
Този пост е редактиран от Jack Krauser; 16-11-19 в 23:36.
И аз съм на мнение, че нагревателите с ниска мощност трябва да работят постоянно. Ще видя какво ще се случи в студовете. и ако се наложи, копчето на ОН постоянно.
Додо, и аз си мислех за този вариант с по-мощен нагревател и работа по време на деврост и 5мин. след. Ама не е късно. Живот и здраве.... зими многоМега, с човек, който е навътре в материята, е тестван еднокиловатов нагревател за подово отопление, работещ само по време на дефроста и още 5 - до 8 минути след него. Преминава на 2 ката през целия тръбен път и олука, докъдето стигне. Не стапя pvc тръбите. Винаги има светъл отвор за оттичане на водата. За мен, тези нагреватели по снимките са пунтамара, напълно нефункционални, с извинение.
Това за пунтамарата не е така ако работят постоянно. Гледам при нордик моделите на различните марки, нагревателите са все по 60-150W а не по Киловат.
Jack Krauser, благодаря. Ще Ви послушам, а и както казва Работа за 10 минути ми е.
Достъпът до ключето ще е много лесен.
Този пост е редактиран от ivodoc; 16-11-19 в 23:38.
Мимоджеф, замръзват олуците надолу с късите нагреватели. На някои места е проблем.
Изпратено от моят SM-G975F с помощта на Tapatalk
Додо, по-горе обсъждат тавите на машините и как да не трупат лед в тежки условия. Улуците са друга тема.
Здравейте,
от скоро ползвам Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W, моля за мение на какъв режим /Auto, 3D или Ulo, Lo, Med & Hi/ е най-добре да работи климатика при постоянна температура от 25-26 градуса и когато през деня помещението не се обитава примерно при 21-22 градуса какъв е най подходащия режим премирно Еconomy.
Auto режима на турбината е много адекватен и поддържа заданието точно, независимо от външните температури, като работи много адекватно и се мени, според нуждите. Отделно, че си сваля и до най-ниската степен (ulo). Моят например от 2 дни работи денонощно на степен ulo и степен между ulo и low, а е на автоматична турбина. 3D auto разпределя добре потока, навсякъде в помещението, но мести клапите постоянно, а и духа на места, на които аз не желая. Така че, аз лично не го ползвам. Смисъл от Еко функции и т.н. аз не намирам, ако искате-задайте си му по-ниска температура. Машината и без това, бих казал е доста ефективна. Ако в режим Ауто на турбината, Ви се стори, че е по-шумен (в което силно се съмнявам), когато застудее по-сериозно (под 0-та), може да пробвате с някоя по-ниска, от фиксираните степени, дебитът и без това е голям. Аз така държа само 60-ката, под 0гр., защото тя започва да работи и на степен над Low и ми идва шумна. Въпреки това смогва на 2-ра степен без проблем, дори до -15, като разходът на ел. енергия е повече от задоволителен.
Благодаря Ви за информацията.
В момента съм на режим Auto без чертички върши много добра работа, но все пак времето е доста хубаво. Като пусна на режим 3D auto става още по топло и наистина разпръсква топлината на всякъде /недостатък е че леко вее завесите на прозорците/. Ако ползвам на Auto с една или две чертички Ulo или Lo, може би ще е по-добре спрямо 3D auto.
Та както обещах няколко страници назад да споделя консумацията на SRK35ZSX-W.
От 01.11 до 30.11 климатика е включен и оставен денонощно на 23 градуса. (3 дни не е работил, което си беше грешка щото после доволно навакса).
При температури от порядъка на 4-13 градуса минимума е 130-150 (видях го и на по ниско да слиза, но реално за много кратко и не топлеше)
При под 4 градуса се мотае 240-260 градуса минимум и така си седи часове наред (да не кажа с дни)
Няма да пиша за температури над 15 градуса, защото стаята е южна, климатика тогава през целия ден не работи и информацията може да не е много вярна (развърта до 350-400-500 вата спира след малко и така).
За целия месец климатика е изразходил 120кв, което за мен е супер
Искам да ви попитам за дефроста при този климатик. За целия месец съм го хванал да прави дефрост 2 пъти (сигурно е правил повече аз толкова го хванах) обаче когато започне дефроста вътре направо си духа студено. Осезаемо стаята се охлажда. Правя сравнение с хитачитата, които имам. При тях дефроста си е доста начесто в студено време, но въпреки, че те са ми в спалните помещения грам не се усеща да духат студено както МХИ-то. При вас така ли е?
Духа ви хладно, защото е по нужда и има да свърши много работа, докато Хитаците правят доста ненужни такива и за това не се проявява по този начин. Казвам го от опит, дори 60-ката, когато ми е дефроствала на он/офф цикли, на чиста пита, също не духа студено и трае 2-3минути. Но когато има да чисти питата, си изкарва дори ледена мъгла понякога. Топлообменникът е огромен, триредов, като в задния си край е дори 4 редов и върши много работа, сиреч охлажда яко, по време на дефрост.
Забелязал съм, че 60-ката развърта доста при дефрост, до към 1500W, но въпреки това си отнема време, докато изчисти хубаво топлообменника. А и той си е голям и двуредов, не се чисти така лесно, особено като се има в предвид, че обикновено дефростът е само при крайна нужда, когато е побелял на снежен човек. Така че няма как, "козата си сака пръч".
П.п. Не се изразих правилно, като написах "духа", защото турбината спира. Въпреки, че клапите са максимално нагоре, студеното се "стича".
Като се освободя, след някой ден и клип ще кача.
Този пост е редактиран от rosswen; 02-12-19 в 13:40.
При мен на дефрост (заскрежено външно тяло) стигна 1200W и това е най-високото показание засечено от уреда за месеца