Страница 10 от 116 ПърваПърва ... 891011122060 ... ПоследноПоследно
Резултати от 136 до 150 от общо 1735
Like Tree1218Одобрявам

Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2019
    Мнения
    18
    #136

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Питата изглеждаше доста по обледенена от вашата. От долу дали има "висулки" не съм гледал (не ми се излиза на двора).
    Машината, че топли много здраво в това няма никакъв спор, че прави по-рядко дефрости от хитачитата също е вярно, обаче като почне ли дефроста иииии градус-два надолу...

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,931
    #137

    Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Явно имате и сериозни загуби. При мен, с 60-ката, пада с около градус, на -5 външна, в 45м2. На -10 спада с близо 2 гр. Хубавото е, че ги догонва за няма и 10мин., при това на -10гр. и турбина на 2-ра степен. Мерил ли сте горе-долу с каква консумация работи в тези исловия?
    mimojef одобрява това.

  4. Banned
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    1,321
    #138

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Цитат Първоначално публикувано от mitky Виж публикацията
    Както бях писал малко по горе за дискомфорта при дефроста. Сега го хванах да прави и му ударих една снимка. Вярно е че в Свищов в момента е -3 със доста добра мъгла ама и вътре направо си става хладно.

    Като стане по-дълъг дефроста слагай шубата и ушанките.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2019
    Мнения
    18
    #139

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Къща е ...... загуби, че има сериозни в това няма спор. Уреда е закачен постоянно и след дефрост го видях,че отива на 1200-1300 за минута две, след което крепи 500-600 вата на ауто. За нула време догонва разликата и си топли качествено което мен ме устройва напълно.
    По скоро мисълта ми беше спрямо хитачитата. Всички ги "оплюват", че правят безсмислен дефрост на всеки час, но явно от гледана точка на комфорт за мен е по добре.
    Пак тука искам да отбележа, че при мен е сериозна мъгла от доста време (няколко дни) и минусови температури
    mimojef одобрява това.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,931
    #140

    Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Ми като се вдигне мъглата и пак ще си говорим за комфорта от ненужните дефрости. Лично аз предпочитам да ми спре топлото за 10мин., на 3-4 часа, отколкото 3-4 пъти за по 3-5мин. за същия интервал. На този модел, не му ли побелее изцяло питата, няма и да видите дефрост...А загубите Ви са наистина сериозни, моята 60-ка работи а подобна консумация в момента, на -4 и гъста мъгла. Настроен на 23гр.
    П.п. В идентични помещения ли са Хитачитата, за да бъде сравнението по-обективно?
    П.п. Не ме разбирайте погрешно, явно на всеки предпочитанията са различни. Мисълта ми е, че времето покрай Дунав последните дни е голямо мъчение за климите и няма да е все така. Ще падне влажността и дефростите ще са рядкост.
    Този пост е редактиран от rosswen; 07-12-19 в 00:13.
    Jack Krauser и RaveUnit харесват това.

  7. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,868
    #141

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    2 градуса надолу за десетина-15 минути е много за темперирано помещение.
    Ами ако/като задържи под -10-15С за няколко дена...?
    Не че няма да топли, ама и енергото ще са щастливи...

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2019
    Мнения
    18
    #142

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Не ме разбирай погрешно говоря към моментните условия.
    Изобощо помещенията не са идентични и истината е че MHI-то е натоварено с много по-голяма кубатура въздух спрямо хитачитата и харчи по-малко ел. енергия от тях.
    Просто исках да споделя, че честия дефрост при хитачитата не е чак толкова недомислен колкото го изкарват тук във форума и в тези условия редките дефрости на МХИ-то не са му плюс в отношение на комфорта.
    mimojef одобрява това.

  10. Banned
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    1,321
    #143

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Цитат Първоначално публикувано от mitky Виж публикацията
    Не ме разбирай погрешно говоря към моментните условия.
    Изобощо помещенията не са идентични и истината е че MHI-то е натоварено с много по-голяма кубатура въздух спрямо хитачитата и харчи по-малко ел. енергия от тях.
    Просто исках да споделя, че честия дефрост при хитачитата не е чак толкова недомислен колкото го изкарват тук във форума и в тези условия редките дефрости на МХИ-то не са му плюс в отношение на комфорта.
    Да разбирам, че имаш и Хитачита....?

  11. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,298
    #144

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    При отоплението с климатици е така. Дискомфорта е на ниво.
    При дефростите по някога се случва и сняг да завали в стаята.

    Онези снимки на модерни спални с климатика точно над леглото много ме кефят.


    Тези ако нямат газ или въглища за през зимата, синузита им е гарантиран.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2019
    Мнения
    18
    #145

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Цитат Първоначално публикувано от the inquirer Виж публикацията
    Да разбирам, че имаш и Хитачита....?
    Имам две в подписа ги пише.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,931
    #146

    Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Цитат Първоначално публикувано от mimojef Виж публикацията
    При отоплението с климатици е така. Дискомфорта е на ниво.
    При дефростите по някога се случва и сняг да завали в стаята.

    Онези снимки на модерни спални с климатика точно над леглото много ме кефят.


    Тези ако нямат газ или въглища за през зимата, синузита им е гарантиран.
    Не бих си го причинил точно в този вариант. До сега не съм виждал климатик, който да не лъха хлад под него, при продължителен дефрост. Ам знам ли, може да има и такива. Как да стане, като вдигат едни 700-1500W, в режим охлаждане (дефростът се явява точно това) над главата ти? Да не забравяме, че в тези ниски температури ефективността на охлаждане е още по-висока. Лятото се хладим с едни 100-300W. от друга страна, трябва да се стопли топлообменника, в рамките на едни 15мин. макс, а за да се случи това, трябва да си даде зор, особено ако има скреж и навън е под -4гр. Ако случаят е като сегашните при нас, дори и да има някакъв дефрост по часовник на час и нещо, то за това време пак ще се е натрупало известно количество скреж по питата. В такъв случай, дефростът си става и по нужда, защото има какво да чисти. Аз съм доволен от малкото Хеви, под което спим с баткото, защото в тези тегави условия, прави 15мин. дефрост, но през не по-малко от 4 часа. Чува се само при започване, класическото за по-старите Хевита изпъшкване (понякога е почти незабележимо, друг път-не чак толкова , но самия дефрост е тих. Пластмаси почти не припукват, а кипенето е почти незабележимо. Докато работи седи само на 2-ра степен, а мобе би и малко по-ниска. Работи монотонно, няма он/офф, няма пук на пластмаса, няма промяна на обороти на турбината. Външното също е учудващо тихо, не се чува като повечето, на излитащ реактивен самолет. Вчера, докто му махах висулките, работеше на 1200W, ми направи впечатление тишината при това натоварване. При мен си работи на задание 24, ауто турбина и включен silent. Поддържа 23.5-24гр. В края на дефроста температурата в стаята е 22.5-23гр., също идеална за спалня, според моите разбирания. След дефрост турбината също никога не се разфучава, тръгва си на 1-ва и след като се позатопли топлообменника, минава на 2-ра и там си остава. Ако няма мъгла, дефрости - нанай си феродо. Работи монотонно цялата нощ, все едно е влезнал в дълъг офф. С две думи, работи дори по-комфортно, отколкото на +3гр.
    Този пост е редактиран от rosswen; 07-12-19 в 09:43.
    mimojef, RaveUnit и Mig82 харесват това.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #147

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Цитат Първоначално публикувано от mimojef Виж публикацията
    При отоплението с климатици е така. Дискомфорта е на ниво.
    При дефростите по някога се случва и сняг да завали в стаята.

    Онези снимки на модерни спални с климатика точно над леглото много ме кефят.


    Тези ако нямат газ или въглища за през зимата, синузита им е гарантиран.
    Сняг ме е валял при дайкина с дефрост по часовник на 40мин. През 2014та. Много е ободряващо но мерси ... като запуфка дефростите го изключих и си пуснах конвектора , а през лятото го изтръгнах собственоръчно от стената. Държах демонтажа да е с кирка но жената ме спря.
    Теб при Хевито ли те валя сняг ? Нали пишеш че не си го хващал да дефроства(то малко трудно ще го хванеш ако не си се вторачил в лампичката) ?
    Jack Krauser одобрява това.

  16. Banned
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    1,321
    #148

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Цитат Първоначално публикувано от mitky Виж публикацията
    Имам две в подписа ги пише.
    Извинявам се, не ми се изписваха подписите.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2013
    Мнения
    37
    #149

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Здравейте,

    в момента имам в едната стая SRC36SH (поне вътрешното), чудесен и прекрасен. В другата стая има едно Sanyo (аналогични параметри), което сякаш е на последни дихания.
    SRK35ZSX-W ли е съвременната евро версия на SRC36SH ? Трябва ми нещо за сега и веднага.

    По-подробно, може ли да работи на задени градуси, в зададен режим отопление или охлаждане, на автоматична скорост, с твърдо зададена посока на клапите, задължително без йонизатори/озонатори/плазми и други сходни отрово-бълващи функции? Виждам по обявите е пълен с всякакви други неща, нали може да се изключват, и след сприане и пускане запомня, че са изключени?

    Ясна ми е 'програмата', ако може така да се каже т.е. кога какво и защо се случва, предполагам вътрешните шумове няма да са по-силни.
    Притеснява ме, че като е на 220в ще е европедалска версия, но като за близката седмица едва ли ще имам възможност да намеря нещо нормално (RSLogistix не са листнали японски клими). А и имам подозрение как всичко на 220в ще е същото, само че по-неефикасно.

    Не ми се рискува с по-евтини модели, това зная работи и ми харесва как работи, съответно търся възможност да купя най-близкото, въобразявам си SRK35ZSX-W е това.
    Успешно ~~~

  18. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,764
    #150

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    SRC36SH е модел на 100V Beaver. Ако искате аналогична машина, 35ZSX-W е Вашата. Варианта е да замените Sanyo-то с друга японска машина.
    RaveUnit одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 10 от 116 ПърваПърва ... 891011122060 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - въпроси, коментари, проблеми
    От Phoenix_1 във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 2685
    Последно: Вчера, 18:12
  2. Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRCZS-S
    От plamenof във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 656
    Последно: 21-12-23, 19:02
  3. mitsubishi heavy industries srk / src 20 zs-s или 25 zs-s
    От Dani във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 3
    Последно: 28-10-18, 22:55
  4. Mitsubishi Electric MSZ-FH25VE/MUZ-FH25VE vs Mitsubishi Heavy Industries SRK25ZMX-S~SRC25ZMX-S Diamond
    От m_dikov във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 77
    Последно: 16-08-17, 07:47
  5. Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC 35ZJP-S
    От Macabre във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 26
    Последно: 14-11-13, 14:40

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе