Страница 23 от 116 ПърваПърва ... 1321222324253373 ... ПоследноПоследно
Резултати от 331 до 345 от общо 1735
Like Tree1218Одобрявам

Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2019
    Мнения
    17
    #331

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    кое не ми трябва да знам milanov
    ?
    Иначе rosswen
    клапите са завъртяни към настрани към центъра на помещението ,просто на снимката бях ги изправил ,че духаше право в дивана в който седяхме в този момент иначе постоянно са настрани и тези в спалнята също
    на нито един друг въпрос не ми се отговаря :Д на ауто ли да ги държа ? И при вас ли тръбичката влиза в самото външно тяло и тече долу през дупките? Иначе благодаря за бързите отговори !

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,941
    #332

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Цитат Първоначално публикувано от pafger Виж публикацията
    :Д на ауто ли да ги държа ? И при вас ли тръбичката влиза в самото външно тяло и тече долу през дупките? Иначе благодаря за бързите отговори !
    Външното тяло е нормално да тече яко в момента. Влажността е висока, а температурите малко над 0-та. Топлообменникът е с по-ниска температура и за това се получава толкова много кондензат. Според мен оптималната настройка е турбината на режим Ауто, зададена температура-каквато желаете и оптимална настройка на клапите. От тук нататък, машината си знае работата.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  4. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #333

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Цитат Първоначално публикувано от pafger Виж публикацията
    кое не ми трябва да знам milanov
    ?
    Споко всичко ти е наред. Ние тука си разтягаме разни лакърдий по дребните подробности как работят разните модели климатици.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2019
    Мнения
    17
    #334

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Добре момчета ,много ви благодаря !!Доволен съм много от климатиците особенно от 12-ката но и 7цата си е доста добра само като изключим че долната клапа се мърда през някакво време и се опитва да ме сабужда
    ама ще му свикна осен ако не кажете как да я направя да не мърда :Д ,но все пак съм много доволен засега ,въпреки че работят от 2-3 дена и пак много ви благодаря!!
    ако има нещо пак ще пиша (най-вероятно ще е нещо свързано с долната клапа ) хубав ден !!

  6. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,307
    #335

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Настрой си клапата от дистанционното в максимално горно положение и след това ръчноо я смъкни да духа надолу. Хващаш я с ръка и я напъваш за да се насочи към пода.
    След това упражнение клапата вече няма да се мърда(освен ако не изгасне тока)
    При тази марка няма друг начин в 16м2.
    Alexi одобрява това.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2019
    Мнения
    17
    #336

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Благодаря mimojef, ще го пробвам това. Да попитам друго момчета най вече става въпрос за този климатик в спалнята, понеже нали работи предимно auto on/off през 20 мин си протваря клапата и след 3 мин си я отваря но забелязах, че при всяко отваряне на клапата 1-2мин след това се чува някакъв шум наподобява на ултразвук и се чува по 2-5 секунди и това се случва при след почти всяко отваряне на клапата което не е много приятно. И при този в хола съм го чувал някой път ама понеже там не се притваря толкова често клапата и не го чувам много там, та и при вас ли е така? От самия модел ли е или е някакъв пробмел? Благодаря предварително и хубав ден!!

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,307
    #337

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Ватметър имаш ли?
    При моя се чува такова бучене в диапазона между 300 и 400 вата. Понеже тези често минават през този диапазон ще те дразни няма как.
    При моя по се чува на охлаждане.

    П.С. Това с ръчното наместване на клапите трябва да го направиш и с хоризонталните защото по-големите шумове са от тях.
    Ако си ги настроил да ти вее в някоя посока ги нагласи от дистанционното в централно положение и ръчно нагласи "лопатките" в желаната посока.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,941
    #338

    Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    При двойнороторните го няма този шум. Нито на охлаждане, нито на отопление. Моя напоследък по цял ден работи в този диапазон 300-420W. Работил е по цял ден и на 190-300, както и на 600-800W. При старт отиват до 660W и след много кратко време смъкват към минимума. Звук от компресора към вътрешното съм чувал само от еднороторния (ZMX) на охлаждане. Честно казано иска ми се да помогна, но с такова нещо не съм се сблъсквал, а има в случаи, когато ми е работил по цял ден он/офф, защото е тъкмо на границата от покачването.
    Това, което те съветва Мимоджев, можеш да го направиш по по-елегантен начин от дистанционното, като си остава настройката, дори след прекъсване на захранването. Има настройнка за положението на вътрешното тяло.

    Първо изключвате климатика от дистанционното (ако е включен). След това задържате бутони "L/R" и "U/D" едновременно за 5 секунди. Ще се покаже изображение за положението на вътрешното тяло, спрямо помещението. Ако стената се намира отдясно на вътрешното, съответно избирате това положение. След тази настройка, насочете клапите за хоризонтално направление от дистанционното, в позиция да духа напред. Така седят фиксирани настрани, без да се местят при он/офф.
    Този пост е редактиран от rosswen; 29-12-20 в 12:31.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2019
    Мнения
    17
    #339

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Mимo, Poceн блaгoдapя зa бъpзитe oтгoвopи! Hямaм вaтмeтъp, xopизoнтaлнитe ĸлaпи нe cи пpoмeнят пocoĸaтa пpи ayтo oн/oф и ca нaглaceни дa дyxaт нacтpaни (цeнтpaлнo ĸъм cпaлнятa) и пpи вcяĸo пpитвapянe нa ĸлaпaтa тe cи ocтaвaт ĸaдeтo ca cи и пpи oтвapянe пaĸ ca тaм, aĸo cъм paзбpaл ĸaĸвo иcĸaтe дa ми ĸaжeтe дe. Инaчe зa yлтpaзвyĸът нeзнaм дaли e oт тoвa минaвa ппpeз 300-400 вaтa, нo мнoгo пoчнa дa мe дpaзни и peшиx дa cмcмeня нa няĸoй дpyг peжим дa видa дaли щe пpaви тaĸa и гo cлoжиx нa eĸo peжим инaчe пaĸ cи e нa ayтo и тaм дpyгитe cи мy paбoти, звyĸът изчeзнa зaceгa, пaĸ cи paбoти ayтo oн/oф нo гo нямa тoзи yлтpaзвyĸ, мoжe би зaщoтo paбoти пo дpyг нaчин, зaбeлязax чe пpи вĸлючвaнe ceгa пycĸa нa пo гoлямa cтeпeн (пpeцeнявaм пo cилaтa нa вeнтилaтopa) a yж e eĸo peжим пъĸ пycĸa нa пo гoлямa пpeдaвĸa? Kaтo cи бeшe caмo нa ayтo бeз eĸo peжимa зaпoчвaшe нa Ulоw и cтигaш дo lоw a ceгa диpeĸтнo пycĸa нa lоw, интepecнa paбoтa

    - - - - - - - - - -

    Toвa e пpoдължeниeтo нa ĸoмeнтapa ми зaщoтo нeщo нeиcĸa дa гo пocтнe цeлия, вeчe гo пишa 4 пъти

    - - - - - - - - - -

    - Aма поне изчезна зшумът. Много се обеснявам извинявайте

    - - - - - - - - - -

    Пише ми по едно изречение а другите 20 изречения не ми ги поства, нещо със сайта ли става?

    - - - - - - - - - -

    Ето пиша за 30ти път - Незнам дали така да го оставя или да го върна както си беше и дали този шум (ултразвукът) е повод да викам монтажниците. Между другото този в спалнята започнаха да му пукат доста пластмасите, дали е защото навънка е 13/16градуса? Приятен ден!!
    Този пост е редактиран от pafger; 29-12-20 в 12:58.

  12. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,307
    #340

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Да при него може това бучене да е от нещо друго. Просто по описание много прилича на zs бученето от компресора.
    По принцип тези паразитни шумове се забелязват само ако машината е в помещение в което се спи.
    Ако човека е със силна непоносимост към шумчета (като мен) едва ли ще си намери климатик с който да му е кеф в спалнята.
    Колкото и да е скъп..... не става.
    Така се бях пищисал една вечер. В спалнята Дайкина се разбуча през 6-7 секунди със звук като от малко електроженче. Викам аха... почна се и с този. Оказа се, че съм го забравил на хоризонтално реене
    Ако беше в друга стая никога нямаше да ми направи впечатление.

  13. Member
    Тук е от
    Jan 2018
    Мнения
    210
    #341

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Здравейте колеги,

    Налага ми се да пребоядисвам хола с латекс.
    Някой има ли идея как да откача тялото на 50-ZSX-W, за да намажа зад него?

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #342

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Цитат Първоначално публикувано от mimojef Виж публикацията
    ....
    Ако човека е със силна непоносимост към шумчета (като мен) едва ли ще си намери климатик с който да му е кеф в спалнята.
    Колкото и да е скъп..... не става.
    Става, но трябва да е с 2 копчета като на веф (радио). Станция (обороти на компресор) и сила на звука ( обороти на турбина).
    Без други екстри.

  16. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,782
    #343

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Цитат Първоначално публикувано от alextk69 Виж публикацията
    Здравейте колеги,

    Налага ми се да пребоядисвам хола с латекс.
    Някой има ли идея как да откача тялото на 50-ZSX-W, за да намажа зад него?
    Хладилния агент се събира във външното тяло. Връзките между вътрешното тяло и тръбния път се разделят. Тялото се демонтира и сваля от базата. Самата метална планка (базата) се сваля и е готово за боядисване.
    Като сте готови, монтаж на планката, след това на тялото. Свързване на вътрешното тяло с тръбния път, вакуум на тръбния път и вътрешното тяло, пускане на хладилния агент и старт.

    Нищо сложно...
    ivan74 и rosswen харесват това.

  17. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,307
    #344

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Не бях рефрешнал и не съм видял поста на Пафгер.

    Пробвай на режим "вентилатор" да сменяш степените на турбината. Ако го няма този звук работата отива на предаване на шум от компресора.
    А щом при еко режим го няма този шум работата е почти ясна.
    Ако този ЕКО режим ограничава компресора то той не развърта до тези критични обороти които при теб не се знае колко са защото нямаш ватметър. Време е да си купиш

    - - - - - - - - - -

    Пробвай го на режим ВЕНТИЛАТОР и Ulow

  18. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,941
    #345

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Сайлънт ограничава компресора, не Еко. Еко следи чрез "окото" дали има движение в помещението. Ако няма движение не знам си колко време-сваля температурата с два градуса. По-скоро може да е нещо в турбина/ втулка/ лагер.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 23 от 116 ПърваПърва ... 1321222324253373 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - въпроси, коментари, проблеми
    От Phoenix_1 във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 2725
    Последно: Вчера, 22:16
  2. Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRCZS-S
    От plamenof във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 656
    Последно: 21-12-23, 19:02
  3. mitsubishi heavy industries srk / src 20 zs-s или 25 zs-s
    От Dani във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 3
    Последно: 28-10-18, 22:55
  4. Mitsubishi Electric MSZ-FH25VE/MUZ-FH25VE vs Mitsubishi Heavy Industries SRK25ZMX-S~SRC25ZMX-S Diamond
    От m_dikov във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 77
    Последно: 16-08-17, 07:47
  5. Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC 35ZJP-S
    От Macabre във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 26
    Последно: 14-11-13, 14:40

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе