Страница 28 от 116 ПърваПърва ... 1826272829303878 ... ПоследноПоследно
Резултати от 406 до 420 от общо 1735
Like Tree1218Одобрявам

Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2019
    Мнения
    17
    #406

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Здравейте момчета, отворих климатиците да почиства филтрите, поставих ги обратно и очевидно нещо немога да го затворя както трябва, като ги пусна не им се отваря горната пластмаса нагоре и пресветка постоянно жълта светлина, знаете ли защо? И как по дяволите се слага тази пластмаса.. Знам че са глупави въпросите ама е така като не е обеснил майстора, хубав ден!!

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,935
    #407

    Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Цитат Първоначално публикувано от pafger Виж публикацията
    Здравейте момчета, отворих климатиците да почиства филтрите, поставих ги обратно и очевидно нещо немога да го затворя както трябва, като ги пусна не им се отваря горната пластмаса нагоре и пресветка постоянно жълта светлина, знаете ли защо? И как по дяволите се слага тази пластмаса.. Знам че са глупави въпросите ама е така като не е обеснил майстора, хубав ден!!
    Не е закопчан правилно отварящия се панел, за това мига. Малко е завъртяна работата, но като го разбереш е лесно. Най-предната част на панела (която се отваря), в долната си част имат едни кукучки, които се закачат върху другата част от панела. Придържайте отварящата се част, заедно с тази под нея, за да не излезнат кукичките, след което натискайте едновременно в долната част от двете страни, за да закопчаят двете щипки. Придържайте леко натиснат панела на същото място, за да закопчае хубаво, тъй като панелът ще се отвори и затвори сам. Ето едно видео, което може да е от помощ.
    https://youtu.be/30yZ_QSBHx0
    Jack Krauser и Mig82 харесват това.

  4. Novice
    Тук е от
    Oct 2020
    Живее в
    София
    Мнения
    8
    #408

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Да се включа и аз с отзиви за модела. От близо 2 месеца съм с SRK / SRC 35 ZSX-W в помещение около 38 кв.м. /хол и кухня/. Първо искам да изкажа благодарности на Mega за перфектната работа.
    След 2 часа работа на климатика започнах с експериментите и отворих вратата към коридора /още 8-10 кв.м./. Установих, че на климатика не му е проблем и се справя и с тях. Естествено не спрях до тук.
    Следващата отворена врата бе и на една от спалните /още около 14кв.м./. Преди отварянето и електронен термометър показваше 16 градуса /не се отоплява през деня/. След няколко часа температурата в спалнята се повиши и задържа на 19,5 градуса. Климатика е настроен на 25 градуса и 3-та степен на турбината. До около -5 външна се справя с всичките тези помещения и рядко надхвърля номинала от 900 вата. При - 10 съм го виждал да работи и на 1300 вата и тогава му помагам по малко с маслен радиатор в спалнята намален на минимум и без да се затварят врати. При тези условия за януари месец /по показания на смарт контакт/ е изразходил 471 киловата. От началото на февруари е изразходил 211 киловата. Когато започна да застудява през януари а климатика продължаваше да си топли всички помещения, започнаха да ме глождят съмнения да не е станала грешка и да са ми монтирали 50-ка вместо 35-ца, но не е станала и на стената е монтирана 35-ца. Това само още веднъж затвърди мнението ми, че Mega си е свършил перфектно работата.
    Имах големи очаквания за този модел, но той ги надхвърли.
    Апартамента е в София с външна изолация и ПВЦ дограма. Колко дебела изолация и колко камерна дограма и стъклопакет - не знам, така го купих апартамента преди 2 години.
    Този пост е редактиран от Gopeto73; 17-02-21 в 23:51.
    bobivg, JOKVN, Jack Krauser и 1 други харесват това.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,935
    #409

    Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    [mention]Gopeto73 [/mention] , изобщо не е станала грешка. Един приятел топли също като теб над 40м2, на 2.70см височина, в къща без изолация, с въпросния 35ZSX-W. В основното помещение, около 40м2, се поддържат 24-24.5гр., без каквито и да е проблеми (зададени 24). Тия дни, на -7 -8 си топлил и студения коридор даже, - около 14м2 и той. И неговата бачка основно 3-та степен под 0-та (турбината е на Ауто), което е доста тихо - 35дБ. Онзи ден, при снеговалежа, му правил наколло дефроста през 5 часа. Иначе, за този отоплителен сезон, почти няма такива. С него коментираме почти всеки ден машините. Аз съвсем сериозно съм намислил, преди да спрат модела, да си купя една 35-ца, да замести 60-ката.
    Аз си имах едни подозрения, че дори и малките модели са скопени 60-ки, защото ползват същия хардуер, според сервизното.
    Ми то се оказа, че си е точно така. Възможностите на машината се оказаха огромни. В същото време, до +4 вадят минимуми по 130-140W на отопление. На Охлаждане слизат и под 100W.
    Този пост е редактиран от rosswen; 18-02-21 в 07:00.

  6. Novice
    Тук е от
    Oct 2020
    Живее в
    София
    Мнения
    8
    #410

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    В топлите дни на февруари съм го виждал да слиза до 150 вата консумация и даже няколко пъти да изключва.
    Преди да го поръчам мислех дали да не сляза на 25-ца, но тъй като Mega идва на предварителен оглед реших, че може да ми откаже монтажа
    Между другото заслугата да избера този модел са твоите мнения и ревюто на 60-ката.
    Замислил съм да правя шумоизолация, която ще ми се яви като допълнителна топлоизолация и тогава ще му отворя вратата и на другата спалня.
    rosswen одобрява това.

  7. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,302
    #411

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Да са ти живи и здрави комшиите. 16 градуса в неотопляемо помещение посред зима. Браво.
    Иначе добра машина.
    Gyokov одобрява това.

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Oct 2020
    Живее в
    София
    Мнения
    8
    #412

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Комшиите са ми моята баня .

  10. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,935
    #413

    Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Радвам се, че сте доволен от избора.
    Аз съм съвсем сериозен, че ще взема 35-ца (да сме живи и здрави), като тръгнат да го спират от производство. Впрочем, заслугите са си до голяма степен на машината. Случая, който споменах в предния си пост, е в неизолирана къща, в предбалкана, така че факторът топлещи съседи не важи.
    Този пост е редактиран от rosswen; 18-02-21 в 20:20.

  11. Novice
    Тук е от
    Oct 2020
    Живее в
    София
    Мнения
    8
    #414

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Под мен има детски клуб, който заради пандемията не работи и не ми помага през тази зима.
    Единствено имам вътрешна стена със съседи в част от коридора и банята.
    Над мен апартамента е обитаем, но по-скоро аз им помагам с отопление.
    Машината наистина е топлеща.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #415

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Прецакал си се, 25zs-s в хамбар като твоят прави 25,5° с консумация от 4 до 12kWh. А е на половината пари.

    Абе яки к*пилета са тези хевита, щом на -10° on/off си джиткат.

  13. Novice
    Тук е от
    Oct 2020
    Живее в
    София
    Мнения
    8
    #416

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Прецакал? Не съм.
    Не е първия климатик, който виждам/ ползвам в живота.
    Имам и 2 други /Fujitsu/, които са в Стамболийски и са сумарно като цена на тази 35-ца. Нямат нищо общо.
    И да климатика изключва при +12 външна както съм писал през топлите дни на февруари.
    Не правя реклама а и не ги продавам. Споделям впечатления.
    rosswen одобрява това.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,302
    #417

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Хубава си е машината. Спор няма. Е, може да има трески за дялане.... като всеки климатик.
    Ама у нас като спра машина за цял ден в стая без вътрешна изолация слизам рязко на 12. Въпреки 10-те сантиметра външна.

  16. Novice
    Тук е от
    Oct 2020
    Живее в
    София
    Мнения
    8
    #418

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Трески има всяка машина.
    Прави ми впечатление, че е с доста тънка пластмаса и се огъва при отваряне и затваряне за почиствне на филтрите. Закопчаването също е малко шантаво и трябва да се напасва, но за мен това не е голям минус.
    Избирах климатик, който да топли. През лятото вероятно няма да го ползвам, тъй като дори в най-горещите дни повече от 26 градуса не съм виждал на термометъра в хола.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,935
    #419

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    [mention]Gopeto73 [/mention] , пробвал ли си на Хай Пауър и задание 30гр. до колко вата стига консумацията? На колко си го хващал най-много?

  18. Novice
    Тук е от
    Oct 2020
    Живее в
    София
    Мнения
    8
    #420

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Да пробвал съм го на Хай Пауър и стига около 1750 вата.
    Не съм му задавал 30 градуса, защото четох, че при Хай Пауър не се влияе от зададената температура /може и да греша/.
    Пускал съм го няколко пъти когато съм се прибирал намръзнал и искам да ми е горещо.
    Без Хай Пауър в студените дни съм го виждал и на 1350 вата.
    rosswen одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 28 от 116 ПърваПърва ... 1826272829303878 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - въпроси, коментари, проблеми
    От Phoenix_1 във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 2688
    Последно: 27-04-24, 10:11
  2. Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRCZS-S
    От plamenof във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 656
    Последно: 21-12-23, 19:02
  3. mitsubishi heavy industries srk / src 20 zs-s или 25 zs-s
    От Dani във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 3
    Последно: 28-10-18, 22:55
  4. Mitsubishi Electric MSZ-FH25VE/MUZ-FH25VE vs Mitsubishi Heavy Industries SRK25ZMX-S~SRC25ZMX-S Diamond
    От m_dikov във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 77
    Последно: 16-08-17, 07:47
  5. Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC 35ZJP-S
    От Macabre във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 26
    Последно: 14-11-13, 14:40

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе