Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 57

Panasonic CS/CU-E12DKE - много шум, като от прелитащ сaмолет

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    14
    #16

    Re: Шум от климатик Panasonic CS/CU-E12DKE

    Благодаря на всички които взимат отношение по темата ,това ме радва .Говорех с фирмата която се занимава с гаранционното поддържане на климатика и много интересни неща ми казаха по принцип че климатика е за компресор и трябва да се сменя за съжаление проблема бил че външното тяло трябва да се свали ,да се разглоби да се свали компресора да се заяви нов от вносителя к&k ,дотук добре но трябвало да се чака 1 месец да пратят компресор които щял да бъде турски и не се знаело дали ще топли и дали няма да бучи като този и нямало да бъде честно да ме набутат ,затова искат като нов климатик да го сменят с нов от магазина за да нямам аз проблеми пък и те главоболия с мен .за съжаление царя дава, падаря не явно номера е да се пласират и дефектните климатици без да се влагат средства за ремонт на хора които нямат време да ходят да се карат по магазините и сервизите и на хора които не знаят как трябва да работи изделието . Хваща ме яд че се занимавам с глупости и не мога да си върша работата на работа и само мисля за климатика -идеята при закупуването на скъпия климатик от 1500 лв беше да не се занимавам с сервизи и разправии по магазините .И за капак съседа си купи климатик SANG за 400 лв -външното тяло не се чува на максимална мощност и топли добре в стаята .съседа се базика -съседе що не си взе нов климатик а си взел втора ръка че сега неможем да спим през ноща от твоя климатик ,поне си смени компресора голяма си скрънза мамка му на съседа иде ми да тая българия няма да се оправи никога

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    14
    #17

    Re: Шум от климатик Panasonic CS/CU-E12DKE

    Започнах да се интересувам от магазина техномаркет европа и разбрах за още един случаи клиент купува 2 климатика от тях PANASONIC CS/CU-HE9DKE за 2х 1900 лв идват и монтират климатиците от монтажната фирма към магазина (тези същите специалисти дето казват че няма проблем моя климатик ) монтират го по странен начин 1 ползвали парчета от тръбички и ги запоявали за да стане цяло парче,нямали изолация за тръбите .след като си взели парите 300 лв и си заминали клиента забелязва че климатиците не топлят вика ги пак -те се връщат и познаите какво става установяват че проблем няма и че ако е искал да се топли зимата да не си копува евтини PANASONIC климатици а да си купи от 2500 лв и нагоре (явно това са заучени думи ) клиента вика друга фирма на която заплаща да установи проблема -установяват на единия изтекал фреон а на другия почти запушена тръба .клиента отива в комисията за защита на правата на потребителя и с тяхна помощ си изисква връщане на парите , закупуване на 2х PANASONIC CS/CU-HE12DKE на цена 2400 лв броиката и не иска да вижда монтажниците от магазина на техномаркет .Цялата тая история се развива за 1 месец -караници , разправии , губене на време -а времето в наше време е пари .

  4. Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    306
    #18

    Re: Шум от климатик Panasonic CS/CU-E12DKE

    Да наистина е така за съжаление с гаранцията аз си купих тв на 31 преди нова година и седя една седмца в сервиз само за корекция на контраста защото беше тъмна картината. Хората действително са ти казалии че месец се чака за части от КиК. А съседа ти със санга е късметлия за сега защото няма ниски температури после ще видиш на кой ще му трака климатика.
    Между другото бутон POWER се ползва за няколко минути за бързо достигане на желаната температура.

  5. Member
    Тук е от
    Apr 2006
    Мнения
    538
    #19

    Re: Шум от климатик Panasonic CS/CU-E12DKE

    какво да ти кажа, аз имам проблеми с един хладилник самсунг от края на август
    първо: беше спукан изпарител - смениха го, но върнаха хладилника с ударена врата. час след като го докараха забелязах, че не работи както трябва.
    второ: оказа се заминал комресор - замениха го с някакъв ATLANT, а не с оригинален, който работи точно 5 минути след тръгване на майсторите
    трето: докато аз чакам компресор се оказва, че сервиза месец и половина /17.11-29.12.06 г./ не е направил поръчка за нов какъв

    и така вече ШЕСТ МЕСЕЦА
    и Комисията за Защита на Потребителите не помогна, а от ТЕХНОМАРКЕТ отказаха да го подменят под предлог че не пазя касова бележка

    като че ли е по-добре да не се хвърлят много пари за техника, защото ако нещо стане поне да прежалиш по-малка сума пари

    до колкото имам информация от 01.01.2007 г КиК сервиз се задължават да отремонтират само с оригинални резервни части, или с други думи казано гаранцията не я дава сервиза, а производителя

  6. Member Аватара на gomor
    Тук е от
    May 2006
    Живее в
    Гоце Делчев
    Мнения
    248
    #20

    Re: Шум от климатик Panasonic CS/CU-E12DKE

    Airclima,знаем за бутона power и за какво се използва,ама ти сам се убеди че човека го будалкат.Щом са направили хората дистанционно с такива копчета-значи са за натискане.България не е за ЕС,за никъде не е .Докато има такива недобросъвестни фирми,които само гледат как да те прецакат...за никъде не сме.Като нямаме свестни закони...така ще е .Ако сме в Америка или друга развита държава,и това нещо се случи ...две-три оплаквания и ...никой няма да стъпне там .Ама и ние сме си виновни-хем знаем как ни прецакват,хем купуваме пак от там.Не си знаем правата,законите са така направени,че почти винаги виновния се измъква.Обаче те си ни ...таковат...ние си се кефим...кучето си лае ,керванът си върви.

  7. Member
    Тук е от
    Apr 2006
    Мнения
    538
    #21

    Re: Шум от климатик Panasonic CS/CU-E12DKE

    Цитат Първоначално публикувано от gomor
    кучето си лае ,керванът си върви
    за съжаление големите фирми не са това което очаква обикновения потребител

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    657
    #22

    Re: Шум от климатик Panasonic CS/CU-E12DKE

    Цитат Първоначално публикувано от airclima
    Става дума че климатика се напъва на максимална моштност когато е задеистван бутона POWER. А на 17градуса да е при първоначално пускане тоест студен старт когато не е работил примерно цял ден. Да работи 24 часа е препоръчително за инверторите по този начин климатика подържа постояна температурата с минимални разходи на енергия.
    А това е вече разбираемо... Съгласен съм- все едно да запалиш мотора на колата и газ до дупка. За съжаление лошата работа на климатиците се определя най- вече от некачествения монтаж.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    110
    #23

    Re: Шум от климатик Panasonic CS/CU-E12DKE

    Приятел, аз закупих точно 3бр. такива клими E12DKE, но не от Тхномаркет а от обикновена фирма! Има какво да се желае още по монтажа,вярно! Но за сега без проблеми по работата на климатиците и 3-те просто си работят перфектно /да чункна на дърво/!Доволен съм и толят добре! Изчетох всиките глупости които са ти казали от Техномаркет! Само не знам какво да те посъветвам освен като и горните колеги да се обърнеш към комисията за защита на потребителите!

  11. Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    447
    #24

    Re: Шум от климатик Panasonic CS/CU-E12DKE

    Лошото е че K&K са официални вносители на Панасоник, Самсунг и др. Държат голяма част от пазара на техниката и не им чука за клиента. Наслушал съм се от колеги на проблеми със сервиза основно мотане при ремонта ( два случая с захранвания на копютри, ДВД и др.). Аз съм жертва само с една продънена камарина на фурната на третата година печка Индезит - европейско призводство. Имам доста уреди от тях и като знам че съгурно са сглобени специално за пазар като нашия, имам доста мрачни очаквания.
    Добре че не си взех климатик от там. Казаха ми срок на монтаж до 1 месец и избягах.
    Май трябва да си спретнем в "Черен списък" нещо подобно...
    http://www.hardwarebg.com/forum/show...ighlight=k%26k

  12. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #25

    Re: Шум от климатик Panasonic CS/CU-E12DKE

    Цитат Първоначално публикувано от zz_stefanov
    Лошото е че K&K са официални вносители на Панасоник, Самсунг и др. Държат голяма част от пазара на техниката и не им чука за клиента. Наслушал съм се от колеги на проблеми със сервиза основно мотане при ремонта ( два случая с захранвания на копютри, ДВД и др.). Аз съм жертва само с една продънена камарина на фурната на третата година печка Индезит - европейско призводство. Имам доста уреди от тях и като знам че съгурно са сглобени специално за пазар като нашия, имам доста мрачни очаквания.
    Добре че не си взех климатик от там. Казаха ми срок на монтаж до 1 месец и избягах.
    Май трябва да си спретнем в "Черен списък" нещо подобно...
    http://www.hardwarebg.com/forum/show...ighlight=k%26k
    Ами то има цял раздел черен списък.
    http://forum.setcom.bg/index.php/board,63.0.html

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    37
    #26

    Re: Шум от климатик Panasonic CS/CU-E12DKE

    здравейте и от мен притежавам същия модел панасоник само че е 9ка закупен от техномаркет европа и имам обсолютно същия звук (но без да вибрира видимо компресора ) на излитащ самолет както е описано по горе в постовете естествено че се обадих на техниците дойдоха същите момчета които ми го монтираха и ми казаха че било нормално шумен 45децибела и че при първоначалния пуск компресора вдигал налягане и от там се получавал този повишаващ звук направо незнам какво да мисля .
    P.S при мен този звук се получава когато задам от 20градуса до 30 под температура 20градуса на отопление си работи безшумно .нека пишат хора които имат точно от този модел клими

  14.  
     
  15. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #27

    Re: Шум от климатик Panasonic CS/CU-E12DKE

    45децибела е по документи или ти го измери, защото 45dB е тихо.

  16. Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    447
    #28

    Re: Шум от климатик Panasonic CS/CU-E12DKE

    Цитат Първоначално публикувано от badr
    Ами то има цял раздел черен списък.
    http://forum.setcom.bg/index.php/board,63.0.html
    За него и говорих. Не съм искал да правя нов, а да се пише там.
    К&К рядко се споменава в "Черен списък". Ако проявя усърдие ще събера за тях повече материал отколкото е целия постван в раздела.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    37
    #29

    Re: Шум от климатик Panasonic CS/CU-E12DKE

    пише го на външното тяло 45децибела и техниците така казаха (го прочетоха )

  18. bog
    bog е офлайн
    Novice
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    1
    #30

    Re: Шум от климатик Panasonic CS/CU-E12DKE

    ЗДРАВЕЙТЕ И ОТ МЕН ТОЧНО ПРЕДИ 1 ГОДИНА СИ ГО ЗАКУПИХ ВЪПРОСНИЯ КЛИМАТИК ТЕЗИ ГЛУПОСТИ С ТЕЗИ ШУМОВЕ И ВИБРАЦИИ СА ПРОСТО СМЕШНИ..... ОТИВАЙ И ИМ ПРАВИ ЛУДИЯ СКАНДАЛ БЕЗ ВЪОБЩЕ ДА СЕ ЗАМИСЛЯШ ....ПРИ МЕН СЕ ПОЛУЧИ ДРУГ ПОДОБЕН ПРОБЛЕМ СЪВСЕМ ЛЕКО СЕ ЧУВА ЕДНО СКЪРЦАНЕ НА ПЛАСТМАСИТЕ НА ВЪТРЕШНОТО МИ ТЯЛО КОГАТО Е НА АВТОМАТИЧЕН РЕЖИМ ДА СИ ДУХА НА КЪДЕТО СИ ПОИСКА ..ПО ТОЧНО ТАЗИ РЕШЕТКА ЗА НАЛЕВО И НАДЯСНО....ОБАДИХ ИМ СЕ ДА ИДВАТ ДА СИ ГО СМАЗВАТ НО ТЕ МЕ УВЕРИХА ЧЕ НЕ БИЛО НЕЩО СТРАШНО А СЪЩО БИЛИ И МНОГО ЗАЕТИ В МОМЕНТА И ТАКА АЗ ИМ ПРЕДЛОЖИХ КОГАТО ИДВАТ ЗА ПРОФИЛАКТИКА ДА ГО ВИДЯТ ;;;;;;;ДОИДЕ ВРЕМЕТО ЗА ПРОФИЛАКТИКАТА И ДОИДОХА 2 МОМЧЕТА ДЕТО ВИДИМО НИЩО НЕ РАЗБИРАХА СВАЛИХА САМО КАПАКА НА ВЪТРЕШНОТО ТЯЛО И ПАК ГО СЛОЖИХА И ТОВА МИ БЕШЕ И ПРОФИЛАКТИКАТА И ПРОБЛЕМА С ЛЕКОТО МИ СКЪРЦАНЕ

    И ТАКА СЕГА СМЕШНОТО
    1т. ПО ПРИНЦИП НЕ БИЛО ДОБРЕ ДА РАБОТИ НА АВТОМАТИЧЕН РЕЖИМ ПОНЕЖЕ СКЪРЦА НАЛИ
    2т.ТОВА БИЛО ФАБРИЧЕН ДЕФЕКТ И НЕ БИЛО БЕЗПЛАТО ПОНЕЖИ НЕ ВЛИЗАЛО В ГАРАНЦИЯТА
    3т.ДОРИ И ДА РЕША ДА СИ ПЛАТЯ ЗА ДА МИ ГО СМАЖАТ ТО БИЛО МНОГО СЛОЖНО И НЕ МЕ СЪВЕТВАЛИ ДА ГО ПРАВЯ
    И ТАКА ТЕЗИ ДВАМАТА ПРОСТО ГИ ИЗГОНИХ
    УТРЕ ПО ТЕЛЕФОНА А В ПОНЕДЕЛНИК ЩЕ ПОЧИВАМ И СЪМ РЕШИЛ ТВЪРДО ДА ГИ ПОБЪРКАМ ТИЯ ПЕДАЛИ,,, НЕ ЧЕ ГЛЕДАМ НА КЛИМАТИКА ЧЕ ИМА НЯКАКЪВ СИ ПРОБЛЕМ НО ГОРНИТЕ 3 ТОЧКИ НАПРАВО МЕ ВБЕСИХА

    ТЕ ТИЯ ПЕДАЛИ МАЙ ПОЧВАТ ДА СЕ БЪЗИКАТ С НАС А .......ТО ЗА КАКВО ИМАМ ГАРАНЦИЯ ТОГАВА И ЗАКАКВО ИМ ПЛАЩАМ

    ТЕЗИ ВЪПРОСНИТЕ НЕКАДЪРНИЦИ СА ОТ БУРГАС И СЕРВИЗА ИМ Е ТЕХНОКЛИМА

    УФФФФФФФФФ АЙДЕ СТИГА ТОЛКОВА ОТ МЕН ЧЕ НАПРАВО КАКТО СЕ НАВИВАМ ПОСТОЯННО МОЖЕ И ДА ПРЕБИЯ НЯКОЙ ОТ ТИЯ МИШКИ.. В ПОНЕДЕЛНИК ЩЕ ВИ РАЗПРАВЯМ ПРОДЪЛЖЕНИЕТО НА СЕРИАЛ ПРЕБИИ НЕКАДЪРНИЦИТЕ

    mod edit:Badr
    Разбирам възмущението ти,но все пак форума си има правила.Едно от тях е:
    чл. 11. Писането на мнения изцяло с главни букви е крайно нежелателно.
    http://forum.setcom.bg/index.php/topic,22317.0.html

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Panasonic CS/CU-E12DKE - въпрос към специалисти!
    От radoo във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 52
    Последно: 21-02-12, 23:25
  2. Въпрос,относно Panasonic CS/CU-E12DKE!
    От MatZo във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 6
    Последно: 31-10-11, 17:53
  3. Panasonic CS/CU-E12DKE - не иска да се саморазмразява
    От T.Spasov във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 4
    Последно: 08-02-10, 12:57
  4. Panasonic CS/CU-E12DKE - не духа топло
    От koshera във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 74
    Последно: 16-07-09, 00:19
  5. Panasonic CS/CU-E12DKE - компресора изпуши
    От T.Spasov във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 22
    Последно: 02-12-08, 08:21

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе