Страница 1 от 4 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 57

Panasonic CS/CU-E12DKE - много шум, като от прелитащ сaмолет

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    14
    #1

    Panasonic CS/CU-E12DKE - много шум, като от прелитащ сaмолет

    Здравеите , хубав форум сте си спретнали .Та на въпроса преди седмица си купих от Техномаркет Европа климатик Panasonic CS/CU-E12 DKE . Монтираха го и забелязах че като го включа в режим топло на 25C след 5 минути на външното тяло компресора вдига обороти на мах при което вдига много шум , като прелитащ сaмолет , след още 5 мин се успокоява и намаля оборотите и така през определено време променя оборотите .до колкото разбрах това било нормално , за оборотите но за шума и вибрацията която идва от цялото външно тяло ме претеснява .Искам мнение от хора които имат подобен и могат да споделят мнение .На работа имаме 2 LG 12 ки не съм ги чул да работят , а тоя Panasonic може да събуди и мъртвите .Знам че като се скапе компресора
    може да има повече вибрации но този климатик е на 1 седмица .Всички викаха че Panasonic са добри ама маи са по зле от турските и кореиските.Като го монтирали маисторите го пробвали чули го какво прави -погледали външното тяло , почесали се по врата и казали --тоя модел така върви --странно защо никои не ми каза в магазина че си купувам самолет Помогнете със съвет

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #2

    Re: Шум от климатик Panasonic CS/CU-E12DKE

    Кои свички казвали, че панасоника са добри. Аз винаги съм казвал, че панасоник не са добри.

  4. Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    409
    #3

    Re: Шум от климатик Panasonic CS/CU-E12DKE

    Отвори горния капак на външното тяло и виж дали не допира някоя тръбичка до компресора,до перката или нещо такова.Ако е от самия копресор тогава му задавай по-високи температури та да изгори още докато е в гаранция !

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    14
    #4

    Re: Шум от климатик Panasonic CS/CU-E12DKE

    Здравеи Julian .имало хора в тоя форум . Всички мои приятели ми хвалеха Panasonica.Претеснявам се че са го истървали тоя климатик и компресора се е скапал тея от техномаркет имат един носач с цел икономия на работни места , нали са малък магазин , ,и то момчето прави каквото може Виждал съм как истърват плазма SONY -да му мисли бъдещия притежател
    та се чудя дали е дефектен или така работи .Чета му книжката и пише че шума му е 63 db на външното тяло , това какво ще рече .Ако някои иска да чуе за какво става въпрос от тук може да свали звука -> http://store2.data.bg/darkgod/ Кажете това нормално ли е или е за ремонт вече

    Здравеи dan66 ще се пробвам да намеря сервизна документация как се разглобява пък и като гледам мястото на монтаж маи ще е мисията невъзможна 081

  6. Member Аватара на gomor
    Тук е от
    May 2006
    Живее в
    Гоце Делчев
    Мнения
    248
    #5

    Re: Шум от климатик Panasonic CS/CU-E12DKE

    звука го чух...олеле,моя Хайер не шуми така ...все едно болид от F1 набира скорост...нека компетентните ти к ажат дали има проблем,ама 63 децибела са си множко...баси Панасоник-а...

  7. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    123
    #6

    Re: Шум от климатик Panasonic CS/CU-E12DKE

    Абе вие хора не си знаете правата ....
    Викай ги ония дето се чешат по-главата инак ще стоиш на студено тази зима ...
    И най-скапания не шуми така. Твоя би трябвало въобще да не го чуваш.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    14
    #7

    Re: Шум от климатик Panasonic CS/CU-E12DKE

    днес ги виках монтажната група , като го чуха климатика викат че е дефектен компресора обадиха се на шефа си че трябва да се подмени външното тяло тъи като климатика бил нов .Шефа им се обадил в техномаркет европа и вместо да пратят ново външно тяло , пращат специализирана група от експерти които преглеждат наново климатика и изказват заключение че точно този модел на Panasonic бил много шумен и че грешката е моя като съм си купил толкова евтин климатик това 1500 лв не било пари и че хубавите започват от 2500 лв .препоръки които получих от специализираната група от техномаркет са :1 -да не се ползва бутона POWER на дистанционното . 2- климатика да не му се задава по голяма температура от 17 С в режим затопляне .3 -климатика да работи 24 часа в денонощието дори и в стаята да не е обитавана . 4- да не си губя времето с търсене на повреда , а относно монтажната група която е сметнала че този климатик е дефектен щели да им направят инструктаж как да подхождат към клиенти като мен . Направо ме закопаха вярно че живея отдавна в българия , но такова чудо не бях виждал Допитах се до друга фирма която се занимава с монтаж на климатици Panasonic от този модел и ми казаха че този модел е доста тих и вибрация няма на външното тяло .като чуха моя се засмяха и викат че компресора е заминал и че трябва да се сменя .Мисля че ще се наложи да си говоря с управителя на магазина--при толкова конкурентни фирми да си позволяват лукса да се подиграват с клиентите е показателно че нещо куца в управлението на магазина.A aко не се разберем ще се наложи да се запозная с комисията за правата на потребителя пък и телевизията може би ще направят репортаж на климатика ми как излита .Ще видим какво ще стане , мислих за по нататък да си купя телевизор и двд домашно кино Panasonic (аз съм фен на PANASONIC) от техномаркет европа но маи ще си избера някоя друга верига която се отнася по сериозно с клиентите

  10. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #8

    Re: Шум от климатик Panasonic CS/CU-E12DKE

    Външните тела на Панасоник са доста тихи ,така че явно е дефектен твоя .. това за
    Комисията е добра идея

  11. Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    963
    #9

    Re: Шум от климатик Panasonic CS/CU-E12DKE

    @darkgod
    Поискай препоръките им писмено!
    И при всички случаи се обърни към КЗП!
    Освен това се снабди с документ, че са извършили преглед и не са установили повреда!

    Какво да кажа освен - Техномаркет
    По аналоична причина се отказах от марката Samsung... лошото е, че в някои области нямат алтернатива в съответния клас...

  12. Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    306
    #10

    Re: Шум от климатик Panasonic CS/CU-E12DKE

    от [quote=darkgod .препоръки които получих от специализираната група от техномаркет са :1 -да не се ползва бутона POWER на дистанционното . 2- климатика да не му се задава по голяма температура от 17 С в режим затопляне .3 -климатика да работи 24 часа в денонощието дори и в стаята да не е обитавана .
    [/quote]

    Принципно това са неща който са вярни .

  13. Member Аватара на gomor
    Тук е от
    May 2006
    Живее в
    Гоце Делчев
    Мнения
    248
    #11

    Re: Шум от климатик Panasonic CS/CU-E12DKE

    Да бе...айде да не го пипа въобще,той,климатика,сам да си се пуска...Тва нещо го чувам за първи път...та даже и повече от 17 градуса да не му задава ...Darkgod...то по тая логика се изнасяй в Африка,шото тая зима за теб ще е студенаХора,тия неща,дето са ги казали от Техномаркет,истина ли са ?????

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    657
    #12

    Re: Шум от климатик Panasonic CS/CU-E12DKE

    Най- добре въобще да не се пуска! Така машината няма да шуми, ще е икономична и най- важното: потребителите няма да тормозят сервизите....

  16. Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    306
    #13

    Re: Шум от климатик Panasonic CS/CU-E12DKE

    Става дума че климатика се напъва на максимална моштност когато е задеистван бутона POWER. А на 17градуса да е при първоначално пускане тоест студен старт когато не е работил примерно цял ден. Да работи 24 часа е препоръчително за инверторите по този начин климатика подържа постояна температурата с минимални разходи на енергия.

  17. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #14

    Re: Шум от климатик Panasonic CS/CU-E12DKE

    стига глупости .. тези бутончета и настройки са да се ползват ... моя панасоник бичи на каквото го пусна безропотно вече 2ра година ...

  18. Member Аватара на gomor
    Тук е от
    May 2006
    Живее в
    Гоце Делчев
    Мнения
    248
    #15

    Re: Шум от климатик Panasonic CS/CU-E12DKE

    airclima,моите уважения към теб,но след като тия бутончета са там,там са ги сложили,защо да не се ползват????Ако не са искали да ги ползват ,да не са ги слагали!!!Щото тва е пълен абсурд!Все едно на моноблока да не се натиска копчето за водата,щото харчело вода ...Тва според мен са несериозни неща.Явно климатика има някакъв проблем,но както стоят нещата в България...някой иска да избяга от отговорност.Когато човек купува нещо,тия ,дето му го продават са съгласни и услуга без ръце да направят на купувача.Обаче развали ли се изделието...после не можеш да ги накараш да го ремонтират...Няма техника,дето не се разваля.така че тия от Техномаркет да имат да взимат...обаждай се на КЗП и ги емвай тия !!!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 4 123 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Panasonic CS/CU-E12DKE - въпрос към специалисти!
    От radoo във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 52
    Последно: 21-02-12, 23:25
  2. Въпрос,относно Panasonic CS/CU-E12DKE!
    От MatZo във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 6
    Последно: 31-10-11, 17:53
  3. Panasonic CS/CU-E12DKE - не иска да се саморазмразява
    От T.Spasov във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 4
    Последно: 08-02-10, 12:57
  4. Panasonic CS/CU-E12DKE - не духа топло
    От koshera във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 74
    Последно: 16-07-09, 00:19
  5. Panasonic CS/CU-E12DKE - компресора изпуши
    От T.Spasov във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 22
    Последно: 02-12-08, 08:21

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе