Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 53

Panasonic CS/CU-E12DKE - въпрос към специалисти!

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    7
    #16

    Re: Panasonic CS-E12DKE - въпрос към специалисти!

    Ако става дума за моя, беше - той си работи добре две години дори и в най-големите студове, но лятото имахме много токови удари и спирания на тока и може да се е получило това, което пише по-нагоре - в продължение на половин час четири опита за стартиране на машината и тая грешка да се е появила.

  2.  
     
  3. Novice
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    7
    #17

    Re: Panasonic CS-E12DKE - въпрос към специалисти!

    Тъй като, както се очакваше, от сервиза не се размърдаха по празниците, се спасявам самосиндикално с една печка на реотани. След съветите за изключване от бушона, грешката не се изчисти, но за няколко дни климатикът изобщо не искаше да се включи. Успявах да го включа само, ако предварително съм натиснал бутона за йонизация на въздуха и то очевидно работеше само вътрешното тяло. Посъветвах се и с един друг човек, от друга фирма, щото вече мисля тези да ги зарежа и да му търся колая по друг начин. Той пък, без да го е виждал, каза, че компресорът му е за смяна, но което ме притеснява най-много, че нов компресор струвал 200 лева. Това ми се вижда много малко за климатик, който струва 1500. Тази сутрин пък жена ми по инерция го пуснала и той взел, че тръгнал, при това на отопление. С това мисля, че се изяснява, че не е компресорът, а нещо друго. Кажете, моля ви, какво мислите по този странен казус?! Може би остава пак вариантът с четирипътния вентил, но не е ли странно, че когато не иска да тръгне, не включва не само на отопление, но и на никой друг режим, дори вътрешното тяло не се върти. Сега - допълнението: след почти два часа работа, е размразил и отново е светнала червената лампа Таймер. След изключване от бушона и отново включване, изненадващо, пак е почнал да духа топло. Вече не мога да открия никаква система в цялата тази работа...

  4. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #18

    Re: Panasonic CS-E12DKE - въпрос към специалисти!

    компресора е дефектирал ,проблема му се проявява като обърне на размразяване

  5. Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    226
    #19

    Re: Panasonic CS-E12DKE - въпрос към специалисти!

    Цитат Първоначално публикувано от sugarboyvt
    Кажете, моля ви, какво мислите по този странен казус?!
    Компресора е за смяна.Цената му е твърде висока,но след като е в гаранция трябва да ти го сменят до 30дни

  6. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    1,011
    #20

    Re: Panasonic CS-E12DKE - въпрос към специалисти!

    Panasonic винаги са били зле със компресорите!

  7. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    637
    #21

    Re: Panasonic CS-E12DKE - въпрос към специалисти!

    Цитат Първоначално публикувано от TIMBERLAKE
    Panasonic винаги са били зле със компресорите!
    Не винаги , като се изключи "най-популярната" серия cs/cu 09&12 DKE, Панасоник си прави доста сности компресори, че даже и продават на други фирми

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    1,011
    #22

    Re: Panasonic CS-E12DKE - въпрос към специалисти!

    Те компресорите им може да са добри но много често срещаме проблеми със почти всеки техен модел климатик нещо не исчисляват добре нещата като цяло.

  10. Novice
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5
    #23

    Re:Panasonic CS/CU-E12DKE - въпрос към специалисти!

    здравйте,
    доста изчетах по форума но не успях да намеря сходен проблем с моя (не претендирам че съм изчел всички теми)
    та направо на въпроса
    климатик PE-12DKEмонтиран преди 3,5 г.
    преди 2 дена както си работеше затвори клапата и започна да мига таймера след 2 часово търсене на книжките и четене успях да го чекна
    даде грешка Н91
    изключих го от контакта и тръгна но след малко пак същото и вече и след това спря да работи т.е. външното тяло работи но не духа топло после почва дасе чува някъв странен шум от външното тяло (определям го като бързо щракащо реле или контактор но с доста висока честота) спрях климатика
    вчера успях да намеря кодвете и там пише че няма фреон или някъв незнзм си какъв вентил (ако съм си превел правилно)
    започна се едно звънене на познати и т.н. но всички ми казваха че най вероятно е компресора(дано да грешат)
    най накрая един приятел се съгласи с уговорката че не се занимава с панасоник и нищо не обещава
    днес доиде човека закачи манометрите показваха 8 бара пусна климатика и той взе че тръгна след 15 мин работа налягането беше 29 бара при пускането в стаята беше около 20 гр.зададената темп. беше 30гр
    тои ми каза че инвертора при тази външна тем. (4-5гр) трябва да вдига 35-37 бара и ме успокои че наистина мога де се размина с малко фреон обърна го на студено и му зареди 100гр.
    после го пуснахме па на топло но повече не тръгна (външното тяло работи но не духа топло после почва дасе чува някъв странен шум от външното тяло )налягане не вдига стои си на 10 бара. опитахме пак като го изключим от контакта но без успех пробвахме да го ресетннем но тази грешка си остава но вече не затваря клапата и да мига таймера така че ми каза че съм на гарата с компресорите но ме посъветва да направя и консултация и с фирмата която го е монтирала но понеже ми тои ми е познат и невярвам да ме лъже но тези от фирмата могат да ме метнат както си искат ресших да събера малко информация и тук
    благодаря предварително на всички които ми дадът някво компетентно мнение

  11. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    515
    #24

    Re:Panasonic CS/CU-E12DKE - въпрос към специалисти!

    За компресор си

  12. Junior Member Аватара на cameo
    Тук е от
    Mar 2007
    Живее в
    Русе
    Мнения
    34
    #25

    Re:Panasonic CS/CU-E12DKE - въпрос към специалисти!

    За компресор си. Къде се намираш?

  13. Novice
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5
    #26

    Re:Panasonic CS/CU-E12DKE - въпрос към специалисти!

    В ПЛОВДИВ
    сега се опитвам да си ползвам гаранцията която е 5 г. но тази год. не съм правил профилактика та сега съм в преговори с фирмата
    пък да видим кво ще стане

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,759
    #27

    Re:Panasonic CS/CU-E12DKE - въпрос към специалисти!

    Нали си наясно, че щом си забравил да си платиш "профилактиката", ще изгориш....От преговорите файда едва ли ще има....По добре започни да се оглеждаш за нова машина, но този път от друга марка.

  16. Junior Member Аватара на cameo
    Тук е от
    Mar 2007
    Живее в
    Русе
    Мнения
    34
    #28

    Re:Panasonic CS/CU-E12DKE - въпрос към специалисти!

    Цитат Първоначално публикувано от TIMBERLAKE
    Panasonic винаги са били зле със компресорите!
    Затова са с 5 годишна гаранция.

  17. Novice
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5
    #29

    Re:Panasonic CS/CU-E12DKE - въпрос към специалисти!

    незнам кво да кажа от вчера вечерта климатика работи постоянно несъм го изключвал
    всичко си е наред за сега ????????
    несъм усетил кога се е размразявал но за за толкова време все трябва дя е свършил тая работа поне няколко пъти
    все пак няма ли някъв вариант да не е компресора(силно се надявам)
    немога да намеря никва логика ако е компресора нетрябва ли положението постоянно да се влошава а то става по добре ?????
    а за профилактиката предните 2 год съм правил но тази в началото на октомври съм забравил
    но още не е изтекла год.
    незнам кво да правя и де ми да го прасна с чука тоя клим. и да знам че поне неработи
    някви други варианти?????

  18. Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    241
    #30

    Re:Panasonic CS/CU-E12DKE - въпрос към специалисти!

    имах два случея с панасоник при които компресора беше счупил пружина на клапана , но все пак по някога тръгва да помпи , как става ли ? - божа работа
    наи вероятно е от магнитното поле - така си мисля , но става ясно след отваряне на компресора

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Въпрос,относно Panasonic CS/CU-E12DKE!
    От MatZo във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 6
    Последно: 31-10-11, 17:53
  2. Panasonic CS/CU-E12DKE - не иска да се саморазмразява
    От T.Spasov във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 4
    Последно: 08-02-10, 12:57
  3. И моя Panasonic CS/CU-E12DKE спря да топли
    От MikiOne във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 40
    Последно: 13-01-10, 09:48
  4. Panasonic CS/CU-E12DKE - не духа топло
    От koshera във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 74
    Последно: 16-07-09, 00:19
  5. Panasonic CS/CU-E12DKE - компресора изпуши
    От T.Spasov във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 22
    Последно: 02-12-08, 08:21

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе