Страница 3 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 53

Panasonic CS/CU-E12DKE - въпрос към специалисти!

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    515
    #31

    Re:Panasonic CS/CU-E12DKE - въпрос към специалисти!

    Радвай се, че сега го е направил проблема, защото ще ти го сменят гаранционно, а той компресора никак не е евтин.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #32

    Re:Panasonic CS/CU-E12DKE - въпрос към специалисти!

    Ще е до време,после пак ще го направи това...

  4. Junior Member Аватара на cameo
    Тук е от
    Mar 2007
    Живее в
    Русе
    Мнения
    34
    #33

    Re:Panasonic CS/CU-E12DKE - въпрос към специалисти!

    boianrg,този проблем с компресора е само в режим отопление. Ако ползваш климатика само на охлаждане няма да имаш никакви проблеми. Компресора трябва да се смени. Успехи!

  5. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2005
    Живее в
    Велико Търново
    Мнения
    59
    #34

    Re:Panasonic CS/CU-E12DKE - въпрос към специалисти!

    Измина малко повече от година, откакто ми смениха дефектния компресор. Миналата зима обаче нямаше такива екстремни температури, а сега отминаха 1-2 студени вълни и затова искам да споделя впечатлението си от новия компресор. Мога да кажа, че все едно имам напълно нов и различен климатик. Със стария компресор, дори и преди да се развали, при зададени 23 градуса, трудно ги поддържаше, или, да кажем, беше на ръба да ги постига. По навик, като пуснах тази зима климатика на 23 градуса, каква беше изненадата ми, като усетих, че бълва много здраво топлина и без проблем си поддържа дори 27 градуса в стаята. По тази причина го намалих на 21 градуса и сега вече е по-поносимо - около 24-25 градуса. Дори и в най-големите студове /тук температурите паднаха до -23 градуса/ не съм усетил да се затруднява с екстремния студ и си поддържа все така тази температура. Не че съм недоволен, но според вас, като специалисти, нормално ли е пък сега това положение? Термометърът е същият, с който мерех и преди температурата, но най-верният термометър ми е жената, според която 27 градуса е оптималната температура и дори и на нея й стана топло с новия климатик.

  6. Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    204
    #35

    Re:Panasonic CS/CU-E12DKE - въпрос към специалисти!

    ... би трябвало да поддържа толкова, колкото си му задал... Виж как е разхода на електромера!

  7. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2005
    Живее в
    Велико Търново
    Мнения
    59
    #36

    Re:Panasonic CS/CU-E12DKE - въпрос към специалисти!

    Ами досега не съм получавал фрапиращо големи сметки за ток. Все пак, другата седмица ще дойдат сметките за януари, но дори и 150 лева да е, въпреки че досега не съм стигал толкова, а ползвам още един климатик, смятам, че е нормално. Но дори и толкова да е, че дори и малко повече, пак ще е нормално, защото този месец пък тествам нова сушилня, а тя си гълта порядъчно, ще видим и ще пиша как е.

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Feb 2012
    Мнения
    4
    #37

    Re:Panasonic CS/CU-E12DKE - въпрос към специалисти!

    здр. и аз съм със същият модел панасоник и аз имам същият проблем. зна4и или 2005 или 2006 го купих за сумата от порядъка на 1600лв до колкото си спомням с 3 година гаранция. за тези 3 години съм сменил 2 компресора от тогава до сега пак работи със развален компресор. но това което на мен ми прави впе4етление 4е според мен този компресор се влияе от студа. тази зима спира за 2 път в големите студове - след като се стопли и пак тръгва. и ми е много интересно с тая пружина която се е с4упила пак как работи. но като погледна книжката сервизната и там ми прави едно нещо особено впе4атление: - по не аз така го тълкувам 4е тези климатици за направени да работят на темп. -5 -6 така пише там айде и малко от мен до -10 но не впове4е дори да е постояно в рамките на 2 дена и кмлиматикът спира. стоплили се и пак тръгва

  10. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #38

    Re:Panasonic CS/CU-E12DKE - въпрос към специалисти!

    Точно така. Климатиците, на които пише да се ползват на отопление до -5° нямат подгряване на компресора.

    Всяка пружина издържа определен брой свивания и отпускания. Ако климатика работи на мощност под номиналната например върти ротора с честота 50 пъти в секунда за един месец това са 129 600 000 свивания и отпускания на пружината. Техническо чудо е, че някой пружини при интензивно ползване на климатика издържат по 2,5 години, което е към 3 000 000 000 свивания и отпускания.

  11. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Живее в
    гр. Сопот
    Мнения
    2,204
    #39

    Re:Panasonic CS/CU-E12DKE - въпрос към специалисти!

    А стига, бе. Сега остава и да е вярно.

  12. Moderator Аватара на Jackas
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    1,260
    #40

    Re:Panasonic CS/CU-E12DKE - въпрос към специалисти!

    Проблема с пружината е описан от climamarket
    https://forum.setcombg.com/index.php/topic,55262.0.html

  13. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #41

    Re:Panasonic CS/CU-E12DKE - въпрос към специалисти!

    Да приемем, че един инверторен компресор работи само на минимум без да спира в продължение на 3 години. Минималните обороти на инверторните компресори са различни, като на малките падат до 18 оборота в секунда.

    18 оборота в секунда х 60 = 1080 за минута х 60 = 64 800 за час х 24 = 1 555 200 за денонощие х 30 = 46 656 000 за месец х 36 = 1 679 616 000 свивания и отпускания на пружината за три години.

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Feb 2012
    Мнения
    4
    #42

    Re:Panasonic CS/CU-E12DKE - въпрос към специалисти!

    ами незнам но миналият понеделник около 20.00 спря да работи. цяла седмица по 20 пъти всекидневно пускане изключване от контакта неще и неще. този понеделник тръгна и досега нон стоп си работи. и ако до края на отоплителният сезон не спре да работи ве4е съм 100% 4е е от температурата. а аз така или ина4е ще си вземам друг но се 4удя какъв да е. неможе да се надявам и моля следващите зими да са топли.

  16. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #43

    Re:Panasonic CS/CU-E12DKE - въпрос към специалисти!

    Чуденката ти е основателна и важи за почти всяка техника, защото с всяка изминала година има влошаване на показателите: технически параметри на изделието и продължителност на безаварийна работа.

  17. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Живее в
    гр. Сопот
    Мнения
    2,204
    #44

    Re:Panasonic CS/CU-E12DKE - въпрос към специалисти!

    При мен пружините на 2-та климатика (от 3) се счупиха при дефросване. Първият сдаде багажа 2007г., а втория - 2009г. Поставени са 2005г. След нулиране на грешката от дистанционното, пускане на охлаждане, за да размрази външното и включване отново на отопление, климатиците си тръгваха нормално до следващия дефрост. Затова си мисля, че тези пружини имат отношение към преминаването в различни режими на климатика, а не с оборотите на въртене. Може и да греша, но поне това, което се случи с моите климатици, ме навежда на такива мисли.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    115
    #45

    Re:Panasonic CS/CU-E12DKE - въпрос към специалисти!

    добре де моя е9dke от 2006г бичи постоянно не ми е правил грам проблем как става този номер

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Въпрос,относно Panasonic CS/CU-E12DKE!
    От MatZo във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 6
    Последно: 31-10-11, 17:53
  2. Panasonic CS/CU-E12DKE - не иска да се саморазмразява
    От T.Spasov във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 4
    Последно: 08-02-10, 12:57
  3. И моя Panasonic CS/CU-E12DKE спря да топли
    От MikiOne във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 40
    Последно: 13-01-10, 09:48
  4. Panasonic CS/CU-E12DKE - не духа топло
    От koshera във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 74
    Последно: 16-07-09, 00:19
  5. Panasonic CS/CU-E12DKE - компресора изпуши
    От T.Spasov във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 22
    Последно: 02-12-08, 08:21

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе