Страница 4 от 4 ПърваПърва ... 234
Резултати от 46 до 53 от общо 53

Panasonic CS/CU-E12DKE - въпрос към специалисти!

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #46

    Re:Panasonic CS/CU-E12DKE - въпрос към специалисти!

    ми лош късмет

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    36
    #47

    Re:Panasonic CS/CU-E12DKE - въпрос към специалисти!

    Цитат Първоначално публикувано от chesimen
    ами незнам но миналият понеделник около 20.00 спря да работи. цяла седмица по 20 пъти всекидневно пускане изключване от контакта неще и неще. този понеделник тръгна и досега нон стоп си работи. и ако до края на отоплителният сезон не спре да работи ве4е съм 100% 4е е от температурата. а аз така или ина4е ще си вземам друг но се 4удя какъв да е. неможе да се надявам и моля следващите зими да са топли.
    Нека да кажа и аз нещо. Имам доста опит с тези компресори и съм 100% сигурен че работата на компресора няма нищо общо със външната температура. При теб най вероятно има частично счупване на пружинката и при стартиране в по топло време когато и маслото не е толкова гъсто пружинката понякога успява да дотика първоначално клапана до ротора и от тука нататък налягането което се създава вътре в компресора упръжнява натиск заедно с полусчупената пружина върху клапанчето и така до следващото изравняване на налягането в системата. Това става когато климатика влиза в режим дефрост или спиране, и пак почва от начало докато не се дочупи пружинката на още няколко няколко места (обикновенно на още две) и компресора спира да помпи. В момента времето е сухо и този климатик почти не влиза в дефрост и затова ти се струва че работи нормално. Дано съм бил полезен и не съм разбил тотално заблуждението ти. Някой път когато ремонтирам подобен компресор ще направя снимков материал, за да стане всичко нагледно и разбираемо.

  4. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Живее в
    гр. Сопот
    Мнения
    2,204
    #48

    Re:Panasonic CS/CU-E12DKE - въпрос към специалисти!

    Цитат Първоначално публикувано от total666
    добре де моя е9dke от 2006г бичи постоянно не ми е правил грам проблем как става този номер
    Късмет. И аз имам такъв, дето бичи от 2005г. постоянно и още нищо му няма, ама другите 2 бр. изгърмяха.

  5. SAGE
    Guest
    #49

    Re:Panasonic CS/CU-E12DKE - въпрос към специалисти!

    Цитат Първоначално публикувано от dimkaraganchev
    Късмет. И аз имам такъв, дето бичи от 2005г. постоянно и още нищо му няма, ама другите 2 бр. изгърмяха.
    И при мен така - от три бр. монтирани 08.2006, два изгърмяха

  6. Novice
    Тук е от
    Feb 2012
    Мнения
    4
    #50

    Re:Panasonic CS/CU-E12DKE - въпрос към специалисти!

    Цитат Първоначално публикувано от georgiborisov
    Нека да кажа и аз нещо. Имам доста опит с тези компресори и съм 100% сигурен че работата на компресора няма нищо общо със външната температура. При теб най вероятно има частично счупване на пружинката и при стартиране в по топло време когато и маслото не е толкова гъсто пружинката понякога успява да дотика първоначално клапана до ротора и от тука нататък налягането което се създава вътре в компресора упръжнява натиск заедно с полусчупената пружина върху клапанчето и така до следващото изравняване на налягането в системата. Това става когато климатика влиза в режим дефрост или спиране, и пак почва от начало докато не се дочупи пружинката на още няколко няколко места (обикновенно на още две) и компресора спира да помпи. В момента времето е сухо и този климатик почти не влиза в дефрост и затова ти се струва че работи нормално. Дано съм бил полезен и не съм разбил тотално заблуждението ти. Някой път когато ремонтирам подобен компресор ще направя снимков материал, за да стане всичко нагледно и разбираемо.

    а възможно ли е тези компресори да се ремонтират въобще. защото аз така или ина4е ще си купувам друг клима а ако е възможно този да се поправи да си го сложа в другата стая?

  7. Moderator Аватара на Jackas
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    1,260
    #51

    Re:Panasonic CS/CU-E12DKE - въпрос към специалисти!

    Цитат Първоначално публикувано от chesimen

    а възможно ли е тези компресори да се ремонтират въобще. защото аз така или ина4е ще си купувам друг клима а ако е възможно този да се поправи да си го сложа в другата стая?
    Може..
    https://forum.setcombg.com/index.php/topic,55262.0.html

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Feb 2012
    Мнения
    4
    #52

    Re:Panasonic CS/CU-E12DKE - въпрос към специалисти!

    незнам дали е от времето ама събота сутринта пак спря около 4.00 и тази сутрин пак тръгна

  10. Infraction Users
    Тук е от
    Feb 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    874
    #53

    Re:Panasonic CS/CU-E12DKE - въпрос към специалисти!

    пружината е счупена, намества се и пак работи докато се натроши окончателно

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 4 ПърваПърва ... 234

Подобни теми

  1. Въпрос,относно Panasonic CS/CU-E12DKE!
    От MatZo във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 6
    Последно: 31-10-11, 17:53
  2. Panasonic CS/CU-E12DKE - не иска да се саморазмразява
    От T.Spasov във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 4
    Последно: 08-02-10, 12:57
  3. И моя Panasonic CS/CU-E12DKE спря да топли
    От MikiOne във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 40
    Последно: 13-01-10, 09:48
  4. Panasonic CS/CU-E12DKE - не духа топло
    От koshera във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 74
    Последно: 16-07-09, 00:19
  5. Panasonic CS/CU-E12DKE - компресора изпуши
    От T.Spasov във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 22
    Последно: 02-12-08, 08:21

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе