Страница 2 от 5 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 68

National CS-G25K-W

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    108
    #16

    Re:National CS-G25K-W

    Закачиха манометрите да измерят фреона напръскване на вътрешната пита с японски спрей и с бояджийска четка с дълга дръжка бръкна вътре и както си въртеше турбиннката е допря и квот падна викат твае срещу 45лв от там по обяснение на blue1 се заех аз и това изкарах след почистването какво може да се е случило а сега духа много по силно от преди от време на време се чува някъкво леко бръмчене но не е постоянно а преди го намаше някакъв рестарт не можели да му се направи някак си

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #17

    Re:National CS-G25K-W

    Ако даден климатик си работи добре, тоест е правилно оразмерен и си достига зададената температура с лекота както е било в случая то не е трябвало да се закачат манометри и по този начин да се изпуска фреон.

    Предполагам, че го настройваш на същите градуси както и преди това. Обади им се и им кажи, че след профилактиката направена от тях климатика ти вече не изключва и не може да си достига зададената температура. Те да дойдат и да го видят, за да не даваш пари на други техници и за фреон.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    108
    #18

    Re:National CS-G25K-W

    Уфф то за тази профилактика ги чаках 5 дена като си мислех че ще почистят всичко да ама не може ли аз да съм повредил нещо

  5. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #19

    Re:National CS-G25K-W

    Достига ли си температурата?

  6. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #20

    Re:National CS-G25K-W

    Да не си наврял датчика за вътр.температура някъде из ламелите и сега фреона да го охлажда непрекъснато.Така съм имал няколко случая на мои клиенти след тяхно чистене.
    То пък така ще изключва веднага,а при теб не е така...

  7. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    108
    #21

    Re:National CS-G25K-W

    как да разбера дали си достига температурата при зададени 22 а отвънка е окло 28-29 на стайния термометър показва 25 градуса

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #22

    Re:National CS-G25K-W

    Цитат Първоначално публикувано от ambrozia403
    ... при зададени 22 а отвънка е окло 28-29 на стайния термометър показва 25 градуса
    Лошо, щом климатика ти сега през лятото не може да направи повече от 4 градуса температурна разлика между външната и вътрешна температура то какво ли ще бъде през зимата, когато ще има разлики от над 30 градуса.

    Ако климатика ти е инвертор опитай се да разбереш по шума от компресора дали работи на максимални обороти. Първо задай малка температурна разлика от 3 градуса между температурата в стаята и зададената от дистанционното. Например ако температурата в стаята ти е 29° задай на дистанционното 25° и чуй как работи компресора, на какви обороти. После свали зададената температура от дистанционното до най-ниската възможна например 16° и отново се ориентирай за оборотите по шума. При всеки от двата опита трябва да оставиш климатика да поработи поне по 15 минути защото може да не реагира веднага на заданието.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    108
    #23

    Re:National CS-G25K-W

    Eдва днес сутринта изключи за няма и минута и пак тръгна без да спира дали не е прекъснат датчика за вътрешна температура и да не дава сигнал че е достигнал температурата и да не изключва как мога да го проверя дали е наред този датчит гледам днес колкото съм задал на дистанционното толкова е и в стаята а някой знае ли за какво са тези копчета

  11. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #24

    Re:National CS-G25K-W

    Приятел климатика ти е инверторен, защо очакваш при тази жега да спира? Важното е да поддържа температурата без да се напъва. При този модел компресора лесно се разбира дали е в максималните си обороти. За копчетата. горните две са за директен старт на охлаждане и на отопление, долното е прекъсвач. Стига си го бърникал, просто го остави да си работи- тези машини макар и старички са доста надеждни и сигурни.

  12. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #25

    Re:National CS-G25K-W

    И аз в случая не знам какво да мисля. Човека казва, че задава от дистанционното на климатика 22 градуса, а той не може да свали температурата повече от 25 градуса дори след 8 часа непрекъсната работа.

    На мен ми се струва, че това би трябвало да е проблем, но може би е нормално за 13 годишен пожълтял от времето втора употреба Panasonic. Ако за тези 13 години е бил ползван в някой японски фирмен офис, без да се изключва може би вече компресора му е поизносен и да не работи по същия начин както преди 13 години.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #26

    Re:National CS-G25K-W

    Много зависи тези 25° къде,как и с какво ги е мерил.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #27

    Re:National CS-G25K-W

    Вероятно ги е мерил със същия термометър, с който е мерил преди това, когато климатика си е достигал зададените градуси. При охлаждане колкото на по ниско ниво се мери температурата толкова и тя би трябвало да е по-ниска.

    Но ако иска ambrozia403 може да направи един опит и да зададе от дистанционното най-ниската възможна температура и да установи до колко градуса неговият климатик може да свали температурата в стаята.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    108
    #28

    Re:National CS-G25K-W

    Taka опита го направих намалих температурата до 16 градуса по-малко не може и изчаках един час след работа един час на стайния термометър показваше 22 градуса а вънка температурата беше 30 градуса вечер когато вън стане около 25-26 градуса и са му зададени 23 тогава изключва за малко та как да проверя дали си работи нормално или има проблем притесняваме това че работи постоянно и да не вземе да изгори нещо някой ако може да предложи добри техници тук в Бургас тези мойте ги виках колко пъти ама нещат да идват

  17. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #29

    Re:National CS-G25K-W

    Не мога да разбера защо продължаваш да искаш инверторен климатик да изключва!

  18. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    108
    #30

    Re:National CS-G25K-W

    Aми защото преди това си изключваше а сега не ще или илзключва много рядко за по няма и минута но щом казваш че така трябва да е повече няма да се притеснявам дано само не изпуши нещо и накрая на месеца не ми се завие свят като плащам тока

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 5 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. National CS-G28V-W
    От valyo83 във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 17
    Последно: 10-11-12, 21:57
  2. Продавам климатик National CS-G25K-W
    От ambrozia403 във форум Продава
    Отговори: 2
    Последно: 07-07-12, 13:14
  3. National CS-G25K-W -Спря да топли
    От ambrozia403 във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 36
    Последно: 16-06-12, 00:14
  4. National CS G25R-W
    От kotka във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 19
    Последно: 09-02-10, 19:46
  5. National CS-V221A
    От Postal във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 6
    Последно: 06-11-09, 17:53

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе