Страница 20 от 22 ПърваПърва ... 101819202122 ПоследноПоследно
Резултати от 286 до 300 от общо 316
Like Tree1Одобрявам

Нов Panasonic 2012

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на babati
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,481
    #286

    Отговор: Нов Panasonic 2012

    Ако не държиш да е подов

    Климатик Panasonic CS/CU-QE09NKE

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #287

    Re: Нов Panasonic 2012

    Нещата при двата модела са на кантар. Panasonic-а е малко по-мощен, но тази мощност компенсира по-голямата неефективност от липсата на EEV. Бих взел Дайкина заради EEV и защото компресора е swing, а не е с пружини дето след 3 години се чупят.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    999
    #288

    Отговор: Нов Panasonic 2012

    С тези пружини станахте банални вече.А всички дайкини са с висок минимум и нисък максимум възможно най лошата комбинация.И двата климатика по принцип стават за отопление и са се доказали така че човека каквото и да вземе няма да збърка.

  5. Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    181
    #289

    Отговор: Нов Panasonic 2012

    Виж дали става с това външно : CU-QE9!

  6. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    11
    #290

    Отговор: Нов Panasonic 2012

    добре де хайде някой да ми обясни за тези пружини на панасоника все пак това са 1600 лева дявол да го вземе и след 3 години какво правим... и какво е ееv и висок минимум и малък максимум аз съм електроинженер и от климатици нищо не разбирам и се доверявам на вас разбиращите какво все пак да избера дали дайкин или панасоник все пак това са едни много пари нали разбирате.

  7. Member Аватара на turboie
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    495
    #291

    Отговор: Нов Panasonic 2012

    Проблема с прожуните е решен одавна тои беше при серията DKE сега го няма Ако го имаше щеше ли да има 5г гаранция на компресора? Пък и почити всички роторни компресори са с пружина на роторната пластина.Панасоника е каде каде по мощен от даикина .И маистурлъка е да направиш висок КОП с капилярка а те определено са го постигнали и са се доказали с времето.А и не всеки може да истиска всичко от едно EEV нужен е софтуер които при даикина с тоя висок минимал и вискока консумация на минимал нещо не им се одава И незнам какво толкова го хвалят даикина маи е типично българска му работа и клюка .Панасоник пуснаха скрола Даикин отговориха с Сунг компресор.Но скрола си е скрол кои каквото иска даси мисли.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2012
    Мнения
    14
    #292

    Отговор: Нов Panasonic 2012

    Здрвейте,
    при мен се появи един проблем, и то от самото начало, но до сега не му обръщах внимание.След няколко дни работа без промяна в параметрите-(употреба на дистанционното),при промяна на градусите надолу или нагоре чрез бутоните на дистанционното климатика угасва и се налага да го включвам отново.В началото мислех че бъркам бутоните но напоследък разбрах че причината не е в мен .
    Има ли някой подобно поведение на машината?

  10. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #293

    Отговор: Нов Panasonic 2012

    Това дистанционно да не е "почерпено" за празниците

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2012
    Мнения
    14
    #294

    Отговор: Нов Panasonic 2012

    Изобщо не, е пазя си все още и защитното фолио нито е падало нито мокрено!

  12. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #295

    Отговор: Нов Panasonic 2012

    Цитат Първоначално публикувано от tonibgbg Виж публикацията
    Изобщо не, е пазя си все още и защитното фолио нито е падало нито мокрено!
    Най-вероятно е дефектно дистанционно, но го отвори и го рагледай. Както казва justify, може да има изненади. Така и така дистанционното не е обект на гаранция, нищо не губиш.

  13. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #296

    Отговор: Нов Panasonic 2012

    Не разглобявай дистанционното защото това не е твоя работа.Намери същото дистанционно за същият модел и мощност климатик и пробвай с него 1 -2 дни дали ще прави такива проблеми.Ако не можеш да намериш такова дистанционно занеси твоето при друг климатик същят модел и мощност като твоят и пробвай дали другият климатик ще прави същите проблеми.

    Ако е от дистанционното направи рекламация на основание чл.112 във вр. с чл.106 точка 1 във връзка с чл.105 ал.1 и 2 от ЗЗП.
    Ако Ви противопоставят възражението на МЕГА то се позовете на чл.123 ал.1 от ЗЗП.Ако изобщо откажат да се занимават с вас сезирайте Комисята за защита на потребителите като им обясните цялата история и неуспешния опит за рекламация.Те трябва да им наложат санкции.


    П.П. С никой няма да спря за правата по ЗЗП 99% "не сте в час".Нищо лично

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #297

    Отговор: Нов Panasonic 2012

    ... Изощо не споря с никой, казвам как процедират вносителите и какво пише в гаранционните карти. Те си ги пишат, те си поемат масрафа.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Живее в
    Sofia, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    46
    #298

    Отговор: Нов Panasonic 2012

    Честита нова година на всички!
    Искам да Ви попитам дали е нормално 12 NKE, когато няма никои в стаята да поддържа доста по- ниска температура от зададените, а когато има си поддържа? Днес се прибирам и в стаята 18 градуса, а съм му задал 22, от 15ч. съм в нас и е качил температурата на 20.5гр. Econavi и auto comfort са изключени.

  17. Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    257
    #299

    Отговор: Нов Panasonic 2012

    niksan552 явно бъркаш фунциите.
    Да дам отчет за 9-та мке. Пусната в 23ч. и в 24 направила 21 при зададени 22 и външна 1-2. Реакцията на фана е като на тошко, каквото му задам и азпълнява. Няма замислене. Малки обороти,голелеми все тая. Беше напъната да стопли спалня и дефрост не е правила. Бачка по-тихо от тошко ждр на средни/аз ползвам дистанция от по-горна серия и стъпките са повече/, но ндр-ра и сдр-ра са в тишина.

  18. Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Живее в
    Burgas
    Мнения
    502
    #300

    Отговор: Нов Panasonic 2012

    Отново проблем с моята машина.От няколко дена като стана сутрин ми мига нано г то.Два дена подред го почиствам и днес вече никаква мръсотия неизлезе но и тази сутрин лампата мигаше.Каде може да е проблема?Предполагам че датчика се намира във клапите наи във дястно и там има две метални щифтчета и тях чистя но предполагам че утре пак ще мига.

    - - - Обновено - - -

    Още тази вечер нано г то ми премигеа и незнам какво да го правя вече.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Panasonic CS/CU-E12NKE-3 Econavi 2012 или Mitsubishi Electric MSZ-GE35VA
    От ilpe във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 19
    Последно: 13-01-13, 19:19
  2. Daikin FTXS25K и Panasonic CS/CU-E09NKE-3 -Econavi 2012 кой от двата?
    От IFF във форум Климатици Daikin
    Отговори: 24
    Последно: 09-11-12, 18:46
  3. Абитуриенти 2012
    От hristoslav2 във форум Коментирай новина
    Отговори: 25
    Последно: 29-05-12, 15:15
  4. CES 2012
    От ivodivo във форум Телевизори
    Отговори: 3
    Последно: 12-01-12, 19:26
  5. Евро 2012
    От travelerbg във форум Спорт
    Отговори: 9
    Последно: 18-10-11, 12:47

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе