Страница 38 от 39 ПърваПърва ... 2836373839 ПоследноПоследно
Резултати от 556 до 570 от общо 582

Мнения за Panasonic CS-E12PKEW/CU-E12PKE ETHEREA 2013

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,919
    #556

    Отговор: Мнения за Panasonic CS-E12PKEW/CU-E12PKE ETHEREA 2013

    Цитат Първоначално публикувано от Loris Виж публикацията
    Благодаря и на двама Ви за изказаното мнение.
    Аз все си мисля че хубавата дограма и стъкла ще компенсира увеличаването на обема на помещението. В краен случай, ще подпомагам с допълнителен уред ако се наложи, понеже след ремонта няма да ми се пробива на ново.
    Виж тази зима как ще е, пък ако се наложи, както вече те посъветваха, вземай втора такава машина, само че 9-ка.

  2.  
     
  3. Junior Member Аватара на batbojko
    Тук е от
    Feb 2018
    Живее в
    Банкя
    Мнения
    76
    #557

    Отговор: Мнения за Panasonic CS-E12PKEW/CU-E12PKE ETHEREA 2013

    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    Виж тази зима как ще е, пък ако се наложи, както вече те посъветваха, вземай втора такава машина, само че 9-ка.
    взимай взимай,да се насладиш на приятния шум на дефростите по часовник след -5 -8 градуса и на долу,как мило и нежно топли улицата(демек по малкото братче на Дайкина)

  4. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,919
    #558

    Отговор: Мнения за Panasonic CS-E12PKEW/CU-E12PKE ETHEREA 2013

    Човекът каза, че е доволен от машината, затова и го посъветвах да вземе същата. В противен случай, винаги ще прави сравнение, поради различния начин на работа, спрямо клима от друга марка. А дефростите по часовник под определена температура, са си неприятна работа, особено когато са ненужни (както е в случая).

  5. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,509
    #559

    Отговор: Мнения за Panasonic CS-E12PKEW/CU-E12PKE ETHEREA 2013

    Цитат Първоначално публикувано от batbojko Виж публикацията
    взимай взимай,да се насладиш на приятния шум на дефростите по часовник след -5 -8 градуса и на долу,как мило и нежно топли улицата(демек по малкото братче на Дайкина)
    Батбойко, моделът е по-големият брат на Дайкин и е перфектен за южно помещение. Да пишеш глупости за машина, която не познаваш и да въвеждаш потребители в заблуждение е неколегиално. Машината е със заглушители на фреона и дефростът не се усеща, а забелязва по мигането на индикатора. Условието е да има достатъчно дълъг тръбен път, поне 4 - 5 метра. Дефростите по часовник са много кратки и не влияят на ефективността, тъй като питата вън е постоянно чиста и обменя топлина с максимална ефективност. За разлика от другите машини, които работят с побелели пити, чакащи заветния дефрост. Всъщност, при -5 -8 дефростите са доста редки и не пречат на съня, ако в помещението се спи. Топленето на улиците от този модел става през лятото.

  6. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #560

    Отговор: Мнения за Panasonic CS-E12PKEW/CU-E12PKE ETHEREA 2013

    Цитат Първоначално публикувано от batbojko Виж публикацията
    взимай взимай,да се насладиш на приятния шум на дефростите по часовник след -5 -8 градуса и на долу,как мило и нежно топли улицата(демек по малкото братче на Дайкина)
    Бат Бойко пак нещо не си разбрал. Конкретно на този модел му трябват малко настройки и след това може да не дефроства с дни при суха пита до -15. За разлика от фуджицуто, което подкарва дефростите по часовник още при 1-2 градуса под нулата, а при -3 градуса вече цикли дефрости на всеки три часа и половина. Не бързай да правиш прибързани заключения, дефростите се броят на зима.

  7. Junior Member Аватара на batbojko
    Тук е от
    Feb 2018
    Живее в
    Банкя
    Мнения
    76
    #561

    Отговор: Мнения за Panasonic CS-E12PKEW/CU-E12PKE ETHEREA 2013

    Цитат Първоначално публикувано от Jack Krauser Виж публикацията
    Бат Бойко пак нещо не си разбрал. Конкретно на този модел му трябват малко настройки и след това може да не дефроства с дни при суха пита до -15. За разлика от фуджицуто, което подкарва дефростите по часовник още при 1-2 градуса под нулата, а при -3 градуса вече цикли дефрости на всеки три часа и половина. Не бързай да правиш прибързани заключения, дефростите се броят на зима.
    извинявам се,а ма не всички имаме по три висши за да го настройваме тоя панасоник,и не мислиш ли че доста по добър вариант е дефрост по часовник на три часа и половина отколкото панасониковия който реално е на 40 минути

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #562

    Отговор: Мнения за Panasonic CS-E12PKEW/CU-E12PKE ETHEREA 2013

    Като дойде зимата тогава ще си мериме дефростите. Аз от моя съм доволен, при сухо време и чиста пита може да не дефроства с дни, работи в 30 квадрата, харчи малко ток, има хубав йонизатор за пречистване на въздуха, надежден е, до сега не е дефектирал... за мен минусът му е, че вътрешното тяло е шумно и духа повече, но то идеални климатици няма.

  10. Member
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    263
    #563
    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    Машината е със заглушители на фреона и дефростът не се усеща, а забелязва по мигането на индикатора. Условието е да има достатъчно дълъг тръбен път, поне 4 - 5 метра.
    Незнам кви заглушители има,но моя при по-студено време,като започне дефроста и почва едно шуртене и ври като тенджера пълна с вода.Инъче при по-висока външна температура наистина го разбирам само по лампичката ,че размразява.Тръбният път е точно 3м.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #564
    Цитат Първоначално публикувано от Jack Krauser Виж публикацията
    Бат Бойко пак нещо не си разбрал. Конкретно на този модел му трябват малко настройки и след това може да не дефроства с дни при суха пита до -15. За разлика от фуджицуто, което подкарва дефростите по часовник още при 1-2 градуса под нулата, а при -3 градуса вече цикли дефрости на всеки три часа и половина. Не бързай да правиш прибързани заключения, дефростите се броят на зима.
    Не знам къв тоя филм дето от-1 до -15 ще работи без да заскрежи камоли с дни да се радва на чиста пита. Някой ако чете тоя форум тотално ще се оплете в сентенциалните умозаключения. Вземете ли да се чешете без повод по фужитсу картинката се изяснява и пъзела се сглобява

    Ако под настройки се има впредвид лъгане на датчика , то тогава шибни го на топло в изолацията и няма да ти разлежда с години.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,919
    #565

    Мнения за Panasonic CS-E12PKEW/CU-E12PKE ETHEREA 2013

    Mig82, аз марки няма да коментирам. Става въпрос за това, колко неприятно е климатик да размразява на 30-40мин., било то по нужда или без. Предполагам не си го преживявал, затова така говориш. Особено, когато помещението има немалки загуби и за 10-15мин., докато трае целия цикъл, ти падне температурата с 2 градуса (при мен горе-долу с толкова падаше), не е особено приятно. Добави към това форсирания, шумове от фреон, духане, с цел догонване, пукане на пластмаса, в следствие на свиване и разширяване. Все внасящи голям дискомфорт "ефекти". Има случаи, когато влажността е висока и топлообменника побелява за 10-тина мин. Еми аз не искам дефрост на 20-30мин. Не мисля, че ефективността ще е по-голяма, ако топли по 20мин. улицата на час, вместо да работи заскрежен с по-нистк COP. Тази зима, когато беше -15 и студа беше сух, два дена топлообменниците на климите ми бяха чисти и тъй като нямат дефрост по време (с изключение на този в спалнята), не размразиха нито веднъж. Защо да го прави, когато няма нужда? Вярно, рядко се случва да не се натрупва скреж, но се случва, понякога с дни.

  13. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #566

    Отговор: Мнения за Panasonic CS-E12PKEW/CU-E12PKE ETHEREA 2013

    Цитат Първоначално публикувано от Mig82 Виж публикацията
    Не знам къв тоя филм дето от-1 до -15 ще работи без да заскрежи камоли с дни да се радва на чиста пита. Някой ако чете тоя форум тотално ще се оплете в сентенциалните умозаключения. Вземете ли да се чешете без повод по фужитсу картинката се изяснява и пъзела се сглобява

    Ако под настройки се има впредвид лъгане на датчика , то тогава шибни го на топло в изолацията и няма да ти разлежда с години.
    Въпросът не е да не размразява изобщо, а да размразява само при необходимост.
    Ако не вали сняг и е сухо времето е напълно възможно външният топлообменник да не заскрежава с дни. Миналата зима повечето дни бяха такива. Сух студ.
    Трупането на скреж по питата зависи от влажноста и от точката на оросяване. Например при -7градуса и 45% влажност точката на оросяване е при -17°; при -7 и 35% е при -20, има достатъчно толеранс, така че климатика може с дни да си работи без да заскрежи.
    Dew Point Calculator

    Бат Бойко изобщо не е запознат с размразяването на панасониците и си прави грешни заключения.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #567

    Отговор: Мнения за Panasonic CS-E12PKEW/CU-E12PKE ETHEREA 2013

    Може би производителя е решил какви са необходимостите на машината. Ако е направил така че да обръща цикъла зя няколко минути на всеки час , МОЖЕ БИ целта е да връща маслото в компресора защото МОБЕ БИ компресора има нужда от това. Пиша МОЖЕ БИ защото нищо не разбирам.

    rosswen , коментара ми беше към Jack този път с теб сме на едно мнение и подкрепям това че посъветва човека щом е доволен да си сложи същата машина. Само това с "настройките" ако включва "пипане" на сензора не ми допада. Кратковременното обръщане на цикъла не винаги трябва да се тълкува като дефеост според мен. Не знам видът на компресорът дали е скрол или роторен дали има нещо общо с тези цикли.

    Дефростите "по време" при други марки ще ги коментираме в съответните теми.
    Този пост е редактиран от Mig82; 23-05-18 в 14:48.

  16. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,509
    #568

    Отговор: Мнения за Panasonic CS-E12PKEW/CU-E12PKE ETHEREA 2013

    Цитат Първоначално публикувано от batbojko Виж публикацията
    извинявам се,а ма не всички имаме по три висши за да го настройваме тоя панасоник,и не мислиш ли че доста по добър вариант е дефрост по часовник на три часа и половина отколкото панасониковия който реално е на 40 минути
    Не е необходимо да има човек по-високо образование от средното, за да прочете и разбере, че дефрости на 40 минути реално няма. По-скоро са изключение и се появяват при температури под -10 градуса, което е доста кратък период през зимата в по-голямата част от населените места. Дискомфортът е свързан с големи топлозагуби в помещението и ако такива няма, липсва и той. Машината не се форсира, за да догонва температура и не пука, защото компресорът не вдига много високо налягане. Не може. При класически монтаж на външното тяло на стена, контролният дефрост трае до максимум 2 минути, ако е много ветровито. Това са не повече от 20 ватчаса, което струва 0,4 стотинки. За сметка на това, сухата и чиста пита гарантира по-висока ефективност от тази на най-високия клас машини, което компенсира с ПЪТИ тези загуби. Както вече писах и обясних точно защо, останалото време от 5, 6 или колкото там минути до развъртането на вътрешното и задухването на топло, НЕ СА ЗАГУБИ. Така че остава единствено дискомфорта от промяната на температурата в помещението при високи топлозагуби.

    Цитат Първоначално публикувано от krasimirradev Виж публикацията
    Незнам кви заглушители има,но моя при по-студено време,като започне дефроста и почва едно шуртене и ври като тенджера пълна с вода.Инъче при по-висока външна температура наистина го разбирам само по лампичката ,че размразява.Тръбният път е точно 3м.
    Тази зима е момента да смениш телата с аналогични от същия клас на друга марка, но без да пипаш тръбите, за можеш да оцениш какво точно си имаш.

  17. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #569

    Отговор: Мнения за Panasonic CS-E12PKEW/CU-E12PKE ETHEREA 2013



    През последните няколко години май няма оплаквания от счупен панасоник във форума.
    Изключваме проблемите и щетите причинени некадърни пишман-монтажници, които се опитват да ги счупят още при монтажа...

  18. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,086
    #570

    Отговор: Мнения за Panasonic CS-E12PKEW/CU-E12PKE ETHEREA 2013

    Моя Е09PKE e монтиран в 13кв спалня 2,75м висока.
    Чак сега си купих термометър и забелязах, че има офсет -1°С на поддържжаната температура, вентилатор на auto.

    През деня поддръжаме(задаваме) 22°С при къпане на малката задавам 24-25°С, но самият климатик много флегматично ги достига дори и след 30мин не е вдигнал температурата с повече от градус при натиснат powerful бутон ги достига за нормално време.


    Както казах от климамаркет ми го монтираха на 5см от тавана, а по спек май беше 7 или 8.

    Наблюдавате ли подобно поведение при вас? Другия ми паназоник Z12ske много бързо си достига заданието нищо, че по-шумен(стандартно върти на по-високи оброти перката).

    edit: тази зима не бях чистил филтрите след почистване се оправи проблема с офсета. Постига зададената температура дори има офсет +1°С.
    От нечистенето на филтрите обаче питата се е понапълнила с прах. идея как да го изчистя лесно?
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от Zygot; 24-01-19 в 12:47.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 38 от 39 ПърваПърва ... 2836373839 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Газов котел - Избор и Цени
    От legaltk във форум Отопление
    Отговори: 2476
    Последно: 09-08-17, 00:52
  2. Panasonic CS/CU E12PKE
    От ehgypo във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 42
    Последно: 17-11-14, 12:41
  3. Panasonic Еtherea 2013 ?
    От Mitko R във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 10
    Последно: 18-10-13, 11:42
  4. Daikin FTX35JV vs. Panasonic cs-e12pkew-cu-e12pke-etherea-2013
    От SK7 във форум Климатици Daikin
    Отговори: 4
    Последно: 06-10-13, 20:01
  5. Проблем с Panasonic CS/CU-E12-NKE-3 Etherea
    От ambrozia403 във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 2
    Последно: 17-07-13, 23:33

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе