Страница 4 от 31 ПърваПърва ... 2345614 ... ПоследноПоследно
Резултати от 46 до 60 от общо 457
Like Tree231Одобрявам

мнение за PANASONIC CS-Z35TKEW/CU-Z35TKE

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #46

    Отговор: мнение за PANASONIC CS-Z35TKEW/CU-Z35TKE

    Извинявам се за спама но :
    За 13кв.м. с такава изолация повече от ясно е че машината ви има проблем ... от там идва огромната консумация. Имал съм такъв климатик , потърсете фирмата за диагностика !

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на splendor
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,503
    #47

    Отговор: мнение за PANASONIC CS-Z35TKEW/CU-Z35TKE

    Цитат Първоначално публикувано от ogi28b Виж публикацията
    АУТО е режимът на турбината, а не на машината. Машината е на HEAT.
    Определно нещо куца. 12kw за 13м2 стая при температура 21-22 градуса. То ако разликата от масленият радиатор е 5-6kw спрямо климатика, по-добре се отоплявай с него.

  4. Member
    Тук е от
    Apr 2013
    Мнения
    410
    #48

    Отговор: мнение за PANASONIC CS-Z35TKEW/CU-Z35TKE

    Цитат Първоначално публикувано от JOKVN Виж публикацията
    Имаш проблем или с машината или ватметъра.При 600вата в 13кв трябваше да е сауна на сутринтта.Прави ли чести дефрости машината?
    Ватметъра прилича на повечето китайски машини, дадох линк по-горе, а също и го тествам с 1 киловат нагревател на радиатор - при него показва точно - 236 волта, 993 вата, косинус-фи=1.0. От това съдя, че и за климатика показва точно. Ако имате другя идея за точен тест, ще го направя, стига да имам възможност. Изобщо не изключвам възможността да има проблем в уредчето. Вчера писах, че ще накарам у дома да включат Z35-цата (другият ми, по-голям климатик), който е в хола и е предвиден да топли хола и донякъде съседната спалня. Холът е 17 кв. м, а заедно със спалнята са около 28-30, не помня точно. Беше настроен на 21 градуса и вентилаторът духаше с голяма скорост, може би над половината. Показваше консумация 410 вата.

    Дефрости - много, много рядко го забелязвам да прави. Дори при обилните снеговалежи тези дни не го забелязах. Или ги прави много незабележимо, или не знам. Нали при дефрост трябва да мига лампата? Защото друг начин, по който да позная, че прави - не знам. Понякога се чува съскане, подобно на звук от отваряне на газирано, ама не рязко, ами сякаш отваряш газираното в продължение на 5-6 секунди. По-близко сравнение не можах да измисля. Та тогава мига лампата. Иначе четох в темите, че коментирахте (вие, по-запознатите по темата) дефрости по часовник. Не съм забелязал подобно нещо, но пък и не стоя да се взирам в климатика. Прави ми впечатление, че питата изглежда чиста, без никакви следи от лед, както и във ваничката е съвсем сухо, съвсем леки следи има от капки, но в никакъв случай няма голямо количество вода/лед. Мога да я снимам, за да ви покажа, ако може по това да се съди нещо. Странно, че е така, особено предвид обилните снеговалежи и влажно време напоследък.

    --------------------
    Цитат Първоначално публикувано от Jack Krauser Виж публикацията
    Това ще е много добър експеримент.
    Ще разбереш каква е реалната ефективност на климатика. Много ми е интересно какви ще са резултатите.

    Според мен, няма да има голяма разлика между климатика и масления радиатор. И преди бях писал, че на минимум, или на тих режим, ефективността на климатиците може би спада под 2 заради ниските дебити.
    Висока ефективност се постига с високи дебити и с много веене, иначе забрави.
    Изобщо не съм се замислял за това подчертаното, че може да има голяма разлика в зависимост от дебитите. Ако ефективността е под 2, това би обяснило доста неща, но за толкова ниска ефективност по-добре да се грея с радиатора, поне няма да стоя на течение.

    ----------------------
    Цитат Първоначално публикувано от Mig82 Виж публикацията
    Извинявам се за спама но :
    За 13кв.м. с такава изолация повече от ясно е че машината ви има проблем ... от там идва огромната консумация. Имал съм такъв климатик , потърсете фирмата за диагностика !
    Благодаря за мнението, не е спам за мен. А все пак - какво да кажа на фирмата? Не знам дали ще ме приемат сериозно, ако кажа, че с китайски електромер отчитам 400-500 вата, а искам да отичта 260. Какво да им кажа, как да опиша проблема? В крайна сметка машината работи, достига зададените градуси, при настройка всичко на макс става непоносимо топло за кратко време.

  5. Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    304
    #49

    Отговор: мнение за PANASONIC CS-Z35TKEW/CU-Z35TKE

    Цитат Първоначално публикувано от ogi28b Виж публикацията
    Благодаря за мнението, не е спам за мен. А все пак - какво да кажа на фирмата? Не знам дали ще ме приемат сериозно, ако кажа, че с китайски електромер отчитам 400-500 вата, а искам да отичта 260. Какво да им кажа, как да опиша проблема? В крайна сметка машината работи, достига зададените градуси, при настройка всичко на макс става непоносимо топло за кратко време.
    Ех колко малко са тези 400-500 вата на фона на моите 2,1-2,2 киловата дето дърпа Ферито. Ти ако беше видял такава консумация каквато виждам аз, още по зле щеше да ти стане

  6. Member
    Тук е от
    Apr 2013
    Мнения
    410
    #50

    Отговор: мнение за PANASONIC CS-Z35TKEW/CU-Z35TKE

    Моля да ме извините за второто мнение, прикачвам снимката на уреда, показанието му е от онзи ден през деня, когато беше след около 18 часова работа. 427 моментна и 7.4 киловата от около 19:15-19:30 вечерта до 13:15 на другия ден.



    Средно е малко над 400 вата, горе долу колкото е показанието на снимката.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  7. Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    304
    #51

    Отговор: мнение за PANASONIC CS-Z35TKEW/CU-Z35TKE

    Че моя Панасоник 12qke при външна под нулата и зададени 24 градуса от дистанционното си дърпа едни 400-500 вата. Но по-голяма част от времето работи на минимума - 185 вата.
    mystikalrs одобрява това.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на splendor
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,503
    #52

    Отговор: мнение за PANASONIC CS-Z35TKEW/CU-Z35TKE

    Цитат Първоначално публикувано от dodo2000 Виж публикацията
    Че моя Панасоник 12qke при външна под нулата и зададени 24 градуса от дистанционното си дърпа едни 400-500 вата. Но по-голяма част от времето работи на минимума - 185 вата.
    Нормално, твоят няма проблем. Колегата да си извика техници да го видят, освен ако не го кефи да му лапа толкова ток.
    spas.slavchev одобрява това.

  10. Member
    Тук е от
    Apr 2013
    Мнения
    410
    #53

    Отговор: мнение за PANASONIC CS-Z35TKEW/CU-Z35TKE

    Е, разбира се, че не ме кефи, защото ми излиза от джоба, а вместо да плащам ток, мога да взема подарък на жената и на детето. От 1 час съм у дома, но нямам нерви да го чакам повече. Преди малко направи един дефрост, но от питата не капна и капка, съвсем чиста е. От питата на другия капе, под него се е образувала ледена локвичка. Ето данни към момента:

    Време на работа:

    - 23.5 часа
    - зададена Т: 21.0
    - консумация в момента: 355 вата
    - консумация преди дефроста: 540 вата
    - най-висока консумация за периода: 823 вата
    - Т в помещението преди дефроста: 21.8
    - Т след дефроста: 22.7
    - струя преди дефроста: 30-31
    - струя след дефроста 36-37

    - обща консумация за 23.5 часа, измерена от уреда - 12.6 кВч, или средно около 535 вата на час.

    Сега го включвам на радиатора,

    съпротивление на нагревателя = 47.1 Ом,
    напрежение на мрежата: 230 волта,
    ток през уреда: 4.86 волта
    показание за консумация: около 1120 вата

    Управлява се със собствения си механичен термостат, който е нагласен така, че в стаята да е около 22 градуса.

    ----------------
    Какво да кажа на техниците, как да ги убедя, че има проблем, защото ще искат да си плащам за посещение, а климатикът е в гаранция. Трябва ли да им плащам само за посещението, а те да ми кажат - еми не, всичко е наред? Искам да мога да им кажа нещо убедително, от сорта на "Ето това трябва да е така, а то е иначе, значи има проблем, отстранете го". Само че да им показвам консумация от китайски уред няма да е сериозно.

  11. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,772
    #54

    Отговор: мнение за PANASONIC CS-Z35TKEW/CU-Z35TKE

    ogi28b, ще ти кажа нещо, но да си остане между нас. За малки помещения особеното с добра изолация или с доста вътрешни стени климатика е проблем не е икономия и ще четеш тиради за лош монтаж, лош избор на машина, технически проблеми на машината още 300 поста ако си упорит.
    Vizi и stainway харесват това.

  12. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #55

    Отговор: мнение за PANASONIC CS-Z35TKEW/CU-Z35TKE

    Цитат Първоначално публикувано от bobivg Виж публикацията
    ogi28b, ще ти кажа нещо, но да си остане между нас. За малки помещения особеното с добра изолация или с доста вътрешни стени климатика е проблем не е икономия и ще четеш тиради за лош монтаж, лош избор на машина, технически проблеми на машината още 300 поста ако си упорит.
    Имаш много поздрави от мен! Правилно подбран климатик си работи без никакви проблеми в малка изолирана и топла стая.
    bobovo, Mega и shener84 харесват това.

  13. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #56

    Отговор: мнение за PANASONIC CS-Z35TKEW/CU-Z35TKE

    Цитат Първоначално публикувано от ogi28b Виж публикацията
    Е, разбира се, че не ме кефи, защото ми излиза от джоба, а вместо да плащам ток, мога да взема подарък на жената и на детето. От 1 час съм у дома, но нямам нерви да го чакам повече. Преди малко направи един дефрост, но от питата не капна и капка, съвсем чиста е. От питата на другия капе, под него се е образувала ледена локвичка. Ето данни към момента:

    Време на работа:

    - 23.5 часа
    - зададена Т: 21.0
    - консумация в момента: 355 вата
    - консумация преди дефроста: 540 вата
    - най-висока консумация за периода: 823 вата
    - Т в помещението преди дефроста: 21.8
    - Т след дефроста: 22.7
    - струя преди дефроста: 30-31
    - струя след дефроста 36-37

    - обща консумация за 23.5 часа, измерена от уреда - 12.6 кВч, или средно около 535 вата на час.

    Сега го включвам на радиатора,

    съпротивление на нагревателя = 47.1 Ом,
    напрежение на мрежата: 230 волта,
    ток през уреда: 4.86 ампера
    показание за консумация: около 1120 вата

    Управлява се със собствения си механичен термостат, който е нагласен така, че в стаята да е около 22 градуса.
    Много ми е интересно какви ще са резултатите от този тест.

  14.  
     
  15. Member Аватара на mbirol
    Тук е от
    Dec 2017
    Живее в
    Izmir
    Мнения
    263
    #57

    Отговор: мнение за PANASONIC CS-Z35TKEW/CU-Z35TKE

    Цитат Първоначално публикувано от Jack Krauser Виж публикацията
    Много ми е интересно какви ще са резултатите от този тест.

    Очаквам ви с нетърпение. Но ако имате следващата стая, би било ясно да видите температурата.

    - - - - - - - - - -

    Да споделим някои данни за потреблението на Panasonic Z50, което създадохме в квартал İzmir Atatürk.


    Измир често се е охлаждал. Стойностите на потреблението от миналата седмица са в таблицата по-долу.



    Зададената температура е между 22 и 24 градуса е наш приятел. Зелените линии в графиката показват зададената температура.
    Външната температура е черна линия. Този път, максимум 10 градуса, min da -3 s видях.



    Това е най-студеният ден на Измир. Той видя 2, 3 през нощта.



    Беше много студено през нощта, както се вижда в тази диаграма. Задайте температура между 24-25. Ако обръщате внимание на консумацията, ще видите увеличение. След 16 часа в деня започна дъждът и въздухът се смекчи напълно, а въздухът се затопли. Беше 7-9 градуса.


    Гореспоменатият климатик е привлекателен за цялата къща с 30 кв.м. зала, отворена коридорна врата. Свързано климатично видео приложение

    https://youtu.be/fGPRr4jeVe4
    JOKVN, Jack Krauser, valen79 и 1 други харесват това.

  16. Member
    Тук е от
    Apr 2013
    Мнения
    410
    #58

    Отговор: мнение за PANASONIC CS-Z35TKEW/CU-Z35TKE

    Цитат Първоначално публикувано от Jack Krauser Виж публикацията
    Много ми е интересно какви ще са резултатите от този тест.
    Ще ги споделя със сигурност, най-много от всички искам да ги видя, защото за мен е важно да разбера тази машина има ли проблем, толкова ли си може, или какво...

    Сега е 23:50, прибрах се току що. Излязох от дома като написах предходното мнение. За 4 часа докато бях навън, радиаторът е изхарчил 1.95 киловата. За същия период снощи, климатикът беше изхарчил едва 1.2 киловата. Ще видя как ще е утре в 19:00 часа, защото през нощта нещо го е карало да харчи много. В момента температурата е 21.8. Дори леко го засилих, хем да ми е по-топло, хем умишлено да го накарам да изхарчи малко повече. Дори утре го дават доста по-студено да е сутринта, отколкото днес. Би било наистина озадачаващо всичко да е нормално и климатикът да харчи повече или колкото масления радиатор. Бих бил доволен ако харчи дори 75 % от енергията на масления радиатор, но той се опъва и харчи 100-110 %.

    bobivg - мнението ти е интересно, вероятно за много хора, но какво е простото и логично обяснение за този "феномен"? Според мен климатикът няма как да знае дали е в 13 или в 17 квадрата помещение, дали има изолация или няма, дали стените са вътрешни или външни. Той си има сензори за температура на постъпващия въздух, за изходящия, за външна, и според заданията се опитва да поддържа определено ниво на вътрешната. Както виждаш, колеги са писали, че в подобни помещения с подобни инвертори постигат много по-ниски резултати, често и на минимума. Как те могат, а аз не? Защо, най-вече? Защо моят не може да намали на 180 вата, а стои на 350 и нагоре? И това при положение, че духа направо студена струя (31-2 градуса за мен е студена струя)

    Ред.: Да допълня, че през апартамента ми минават и тръби за парно, които са топли-горещи, защото комшията над мен се топли с парно. Те също отделят топлина в стаята ми.

  17. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,864
    #59

    Отговор: мнение за PANASONIC CS-Z35TKEW/CU-Z35TKE

    Ами или климатика ти не е наред(фреон,датчик, нещо друго - все пак е по-сложна машина от радиатор)
    или е неправилно оразмерен за 13кв топла изолирана стая и просто не може да работи икономично.
    Повечето европейски не го могат, виж при япончетата със сигнатура 22 не са така нещата.
    Те точно за това са проектирани.

  18. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #60

    Отговор: мнение за PANASONIC CS-Z35TKEW/CU-Z35TKE

    Нищо му няма, това е Панасоник!

    Така си работят.Дайкините са същите.

    Ако имаше изпуснал фреон или щеше да се размига като дискотека, или външното тяло да стане като фризер на хладилник МРАЗ 1982 и щеше да пита може ли го сгрее с топла вода...


    На Панасоник и на дайкин струята въздух е по-хладна.Или поне голяма част от потребителите го усещат така.

    Фуджицу правят много мека и приятна топлина Тошиба също.
    Мицубиши хеви и илектрик също се усеща приятно топла струята и помещението, но при тях това се дължи предмно на високия минимум(поне на тези които съм ползвал).
    SPSt и shener84 харесват това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 31 ПърваПърва ... 2345614 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Мнение за Panasonic CS-EX221C
    От M.Schumacher във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 1
    Последно: 10-02-17, 10:08
  2. Мнение за Panasonic TX-58 DXU 701
    От ventorini във форум Panasonic телевизори
    Отговори: 3
    Последно: 09-10-16, 23:13
  3. мнение за panasonic cs/cu-re12pke, re9pke
    От seteboss във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 1
    Последно: 22-06-13, 23:15
  4. PANASONIC TX-P50ST30E Мнение
    От eriki във форум Panasonic телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 20-02-12, 17:53
  5. Мнение за Фотоапарат PANASONIC DMC-TZ2
    От alexb във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 6
    Последно: 15-02-08, 09:16

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе