Страница 11 от 36 ПърваПърва ... 91011121321 ... ПоследноПоследно
Резултати от 151 до 165 от общо 527
Like Tree112Одобрявам

Климатици LG

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #151

    Re:Климатици LG

    Ползвателят на уреда казва, че външната платка се е повредила, а не че той я е повредил. Той просто е искал да спести пари като купи нова платка и си я смени сам. Новата платка работи, но не и на режим отопление.

    Може да не са му продали това което трябва.

  2.  
     
  3. Novice
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    2
    #152

    Re:Климатици LG

    Здравейте,искам да ви попитам за един модел LG CA12AWR с огледално вътрешно тяло-повреди се платката на външното тяло,замених я с нова,но се оказа че след това климатикът не приема сигнал за функцията "Отопление" и не тръгва на отопление;замених и платката на вътрешното тяло,но отново не тръгва на отопление.Моля,ако има някой решение на този проблем да пише!

  4. Infraction Users
    Тук е от
    Feb 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    874
    #153

    Re:Климатици LG

    Ти от кой магазин ги пазаруваш тези платки за подмяната или имаш втори такъв климатик за резервни части? Внимава ли при подмяната на платките, провери ли дали за правилно свързани всички кабели към тях?

  5. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    694
    #154

    Re:Климатици LG

    Цитат Първоначално публикувано от justify
    Ами нямаш ли фирма която да го обслужва сервизно??Тази от която си го закупил???

    Иначе cooler и dkolov са хората от форума, макар, че след този пост « Отговор #52 -:9.11.2011, 18:47 » от тази тема
    Щото да ти кажа първо гледаме да работим и да си обслужваме клиентите пък ако остане време пишем по форумите. Нали се сещаш че с писане по форуми не се решават реални проблеми.

    Досега честно да си призная мислех че вникваш в съдържанието и се надявам че не те обиждам.

    Иначе човек понякога трябва да се замисли какво пише точно, пък след това може да коментира.

    Понякога е възможно някой фирми да се концентрират върху продажбите временно и да изпуснат момента в който трябва да поемат отговорност Това разбира се не е валидно за всички фирми, даже бих казал че повечето фирми са отговорни. В края на краищата ти видя една фирма, която трудно се справя и веднага извади генерални изводи.

    Лично моя съвет е следващия път да се постараеш и да разшириш своя поглед върху повече фирми, пък след това ще можеш да напишеш нещо повече от смислено.

  6. Member Аватара на d_imige
    Тук е от
    Sep 2009
    Живее в
    Неустановено
    Мнения
    475
    #155

    Re:Климатици LG

    1500 лв за Маестро12 ??? Дайте да видим сервизното (ако изобщо има такова) на това ''маестро'' щом го броите за корава машина.Аз зимно време не съм виждал работещо ЕлДжи (9 и 12) което да не е обледено.А съм чувал доста доволни от марката като цяло собственици извън форума.Къде е истината в крайна сметка?

  7. Member Аватара на zhelko
    Тук е от
    Apr 2006
    Мнения
    300
    #156

    Re:Климатици LG

    Цитат Първоначално публикувано от d_imige
    1500 лв за Маестро12 ??? Дайте да видим сервизното (ако изобщо има такова) на това ''маестро'' щом го броите за корава машина.Аз зимно време не съм виждал работещо ЕлДжи (9 и 12) което да не е обледено.А съм чувал доста доволни от марката като цяло собственици извън форума.Къде е истината в крайна сметка?
    Сервизно -> http://www.chlodzenie.pl/dl/dokument...ter%202011.pdf

    Закономерност ли е повечето извършвана работа (топлене) да води до повече обледеняване (заскрежаване)?

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #157

    Re:Климатици LG

    Zhelko ти си голяма подводница бре човек.За всеки въпрос имаш отговор

    Въпроса ти е леко подвеждащ . Логиката е че отговорът за климатици от един клас би трябвало да е "принципно ДА", но не при всички климатици.При някой климатици топлообменниците явно са от по -различна сплав и по-трудно хващат/трупат скреж-например дайкин.
    Отделно при климатиците "свършената работа" е в пряка зависимост от COP-а, тоест с една и съща работа- брой завъртания на ротора на компресора един климатик може да пренесе за един час 4 кв с консумиран 1 кв електроенергия, а друг със същите обороти и същата консумация 5 киловата за един час.Ако под "свършена работа" се счита пренесената топлоенергия, тоест резултата, то отговора е "принципно НЕ".

    "Свършената работа" при климатиците не е правопропорционална на заскрежаването/заледяването им, а на пренесената топлоенергия за единица време и обратно пропорционална на консумираната през тази единица време ел. енергия за преноса на топлоенергията.

  10. Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    257
    #158

    Re:Климатици LG

    Цитат Първоначално публикувано от justify
    Zhelko ти си голяма подводница бре човек.За всеки въпрос имаш отговор

    Въпроса ти е леко подвеждащ . Логиката е че отговорът за климатици от един клас би трябвало да е "принципно ДА", но не при всички климатици.При някой климатици топлообменниците явно са от по -различна сплав и по-трудно хващат/трупат скреж-например дайкин.
    Отделно при климатиците "свършената работа" е в пряка зависимост от COP-а, тоест с една и съща работа- брой завъртания на ротора на компресора един климатик може да пренесе за един час 4 кв с консумиран 1 кв електроенергия, а друг със същите обороти и същата консумация 5 киловата за един час.Ако под "свършена работа" се счита пренесената топлоенергия, тоест резултата, то отговора е "принципно НЕ".

    "Свършената работа" при климатиците не е правопропорционална на заскрежаването/заледяването им, а на пренесената топлоенергия за единица време и обратно пропорционална на консумираната през тази единица време ел. енергия за преноса на топлоенергията.
    Ако разрешиш да добавя и ЕТРВ което си знае работата.

  11. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #159

    Re:Климатици LG

    Цитат Първоначално публикувано от zhelko

    Закономерност ли е повечето извършвана работа (топлене) да води до повече обледеняване (заскрежаване)?
    На пръв поглед е нормално с по голям дебит въздух преминал през външния топлообменник,да имаме повече скреж по него.Но влияние ще окаже и как е оразмерен климатика спрямо помещението в което ще работи,а и термозагубите(изолацията) му,килограми и площ на външното тяло,зададените градуси(при подържане на по ниски градуси,машината като работи в режим on/off и не може да достигне до дефрост и заскрежава повече,и при задаване на 22-23° си дефроства нормално и се изчиства питата,даже и изложението на външното тяло,съм забелязал,че има значение къде ще се монтира.

  12. Member Аватара на zhelko
    Тук е от
    Apr 2006
    Мнения
    300
    #160

    Re:Климатици LG

    Цитат Първоначално публикувано от diksanal
    На пръв поглед е нормално с по голям дебит въздух преминал през външния топлообменник,да имаме повече скреж по него.Но влияние ще окаже и как е оразмерен климатика спрямо помещението в което ще работи,а и термозагубите(изолацията) му,килограми и площ на външното тяло,зададените градуси(при подържане на по ниски градуси,машината като работи в режим on/off и не може да достигне до дефрост и заскрежава повече,и при задаване на 22-23° си дефроства нормално и се изчиства питата,даже и изложението на външното тяло,съм забелязал,че има значение къде ще се монтира.
    В офиса преместихме култовия General 12LCC от помещение 20 кв.м (където над 5 год. работи перфектно) в доста зле изолирано помещение ~50 кв.м да помага на на стар конвенционален Samsung 24-ка. Досега яко оплювах Samsung-a, но се оказа, че не е изобщо толкова зле колкото е изглеждал, а 12LCC не бил чак толкова добър колкото си мислех. Днес след 5 дни нон-стоп работа на max General-a се вледени напълно

  13. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,687
    #161

    Re:Климатици LG

    ... Ако го сложиш в 300 квадрата ще намразиш марката.
    spas.slavchev одобрява това.

  14.  
     
  15. Member Аватара на d_imige
    Тук е от
    Sep 2009
    Живее в
    Неустановено
    Мнения
    475
    #162

    Re:Климатици LG

    Цитат Първоначално публикувано от zhelko
    Закономерност ли е повечето извършвана работа (топлене) да води до повече обледеняване (заскрежаване)?
    Закономерност е ей това...калпав алгоритъм за дефрост = обледяване (Не заскрежаване-прави разлика)

    За сервизното...че това Маестро не е зле на хартия.Срува ми се че като качество на изработката ще да е около Фуджи и Панасоник,ама като работа не знам.Не съм попадал на мнения от собственици на модела из форума.

  16. Novice
    Тук е от
    Nov 2008
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    7
    #163

    Re:Климатици LG

    Цитат Първоначално публикувано от d_imige
    1500 лв за Маестро12 ??? Дайте да видим сервизното (ако изобщо има такова) на това ''маестро'' щом го броите за корава машина.Аз зимно време не съм виждал работещо ЕлДжи (9 и 12) което да не е обледено.А съм чувал доста доволни от марката като цяло собственици извън форума.Къде е истината в крайна сметка?
    Съседът ми има LG конвенционален 12-ка поне от 5-6 години и досега не съм го видял с лед дори и в най-големите студове, а и брат ми си купи 2бр LG макар да са made in turkey, тази зима се представиха отлично. За други LG-та просто нямам впечатления.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    117
    #164

    Re:Климатици LG

    Взех едно LG K-09AH. Турско, още не е монтирано. Почти се бях отказал като видях, че е турско (то и данните са му по-слаби от китайските). Като го разгледах се оказа, че е доста добра изработка - тежко външно тяло, добри топлообменници, даже външния може да мине за двоен. Вдъхва доверие, макар да не вярвам на климатици от тази марка. Остава да се види как ще работи. Исках да взема някой китаец, ама напоследък някои от тях много са ги развалили - външното тяло на някои от тях е леко като вестник и толкова дебело.

  18. Novice
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    7
    #165

    Re:Климатици LG

    Цитат Първоначално публикувано от ivoru
    Взех едно LG K-09AH. Турско, още не е монтирано. Почти се бях отказал като видях, че е турско (то и данните са му по-слаби от китайските). Като го разгледах се оказа, че е доста добра изработка - тежко външно тяло, добри топлообменници, даже външния може да мине за двоен. Вдъхва доверие, макар да не вярвам на климатици от тази марка. Остава да се види как ще работи. Исках да взема някой китаец, ама напоследък някои от тях много са ги развалили - външното тяло на някои от тях е леко като вестник и толкова дебело.
    Цяла зима се топлих с тва и не съм пускал парно. Стандартан панелка на 5-ти етаж в Младост ( София ) и съм супер доволен, даже днес си взех една 12-ка от същия модел за друга стая дано да остана пак доволен.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 11 от 36 ПърваПърва ... 91011121321 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2009)
    От Lupus във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 312
    Последно: 27-11-09, 15:37
  2. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2008)
    От kantonaa във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1949
    Последно: 27-12-08, 23:13
  3. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2007)
    От kantonaa във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1699
    Последно: 31-12-07, 17:40
  4. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)
    От ВЕЛИНСКИ във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2332
    Последно: 31-12-05, 18:20
  5. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2004)
    От Julian във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 157
    Последно: 30-12-04, 17:16

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе