Страница 2 от 12 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 172

Моля за съвет за компресор на климатик Samsung

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #16

    Re: Моля за съвет за компресор на климатик

    Ами да взема да кача и пдф фаил с цени на които продават големи фирми получавам по меила постоянно.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #17

    Re: Моля за съвет за компресор на климатик

    TIMBERLAKE-кажи 50% и ще си по-близо.На едно магазинче вместо Кожухарови им викат Кожодерови.Сещай се защо.

    VeleV.Klima-целта ми не е да си мериш куфара,а като посъветваш някого,да е реално.Казваш му да си вземе амперклещи,а мултицета,С-метъра,манометрите,термометрите,поялниците и т.н. Че и едно сервизно да пуснем,а?

  4. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    1,011
    #18

    Re: Моля за съвет за компресор на климатик

    Смятай щом за тоя пиклив самсунг да го оправят му искат на човека 470лв.В метро нов климатик самсунг(ако това можем да го наречем климатик) е 350лв.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #19

    Re: Моля за съвет за компресор на климатик

    По-добре да си вземе един и да си смени външното с новото.И ще имаш почти един климатик за резервни части,хахахахаха.Че то при тая марка си требе.

  6. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    173
    #20

    Re: Моля за съвет за компресор на климатик

    От къде,ги взимате тези компресори по 130 лева?Компресор самсунг струва 165 лева. 30% натценка е нормална.Има цени на дребно и на едро нормално е,а си има и разходи.

    Разкачи кабелите между двете тела и с кабел и щепсъл се опитаи да го пуснеш директно,занулиго и намери някакви ампер клещи и от 5 лева ще свършът работа .

  7. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #21

    Re: Моля за съвет за компресор на климатик

    Никога няма да сложа компресор Самсунг в мой климатик.От последните 5 които слагах при ремонт,на два гръмнаха стъклокерамичните изолатори под буксите и в склада ме обвиниха,че съм го свързал неправилно.Носих си една Тошиба и ги помолих да го свързват,както си искат, за да направи същото.Отказаха ми.Самсунг е най-голямото дърво в тая област.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #22

    Re: Моля за съвет за компресор на климатик

    Аз имам от 4 години един конвенционален САМСУНГ CH09ZA5.На втория месец му изпука компресора, както си работеше една вечер.От сервиза, който ми го поддържаше/и са ми познати/ казаха, че имало заливане на кабели за изолация, май където влизали в компресора.Та тази изолация не била наред, кабелите от вибрациите са се претрили в металната част и са дали на късо и от там целия компресор заминал.Смениха ми го с компресор ТОШИБА.От този момент до сега, машината работи безпроблемно, дори при условие, че е местена 3 пъти.Та толкова за компресорите САМСУНГ.После каза, че в КиК не са му признали гаранционния ремонт по някакви си техни съборажения.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #23

    Re: Моля за съвет за компресор на климатик

    Е точно за това говоря и аз.Опитах се с протокол от независима експертна лаборатория за анализи в тази област да докажа,че нямам вина,но като се сблъсках с дебелоочието и дебелогъзието на вносителите,тотално забравих за "марката" Самсунг.И ще продължавам да я плюя когато мога.Дядо ми беше селския коларо-железар и имаше златен лаф-Един доволен клиент МОЖЕ да доведе друг клиент,но един недоволен СЪС СИГУРНОСТ ще изгони поне десет.

  11. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    662
    #24

    Re: Моля за съвет за компресор на климатик

    Цитат Първоначално публикувано от vanko68
    Е точно за това говоря и аз.Опитах се с протокол от независима експертна лаборатория за анализи в тази област да докажа,че нямам вина,но като се сблъсках с дебелоочието и дебелогъзието на вносителите,тотално забравих за "марката" Самсунг.И ще продължавам да я плюя когато мога.Дядо ми беше селския коларо-железар и имаше златен лаф-Един доволен клиент МОЖЕ да доведе друг клиент,но един недоволен СЪС СИГУРНОСТ ще изгони поне десет.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    112
    #25

    Re: Моля за съвет за компресор на климатик

    Благодаря на всички за ценните съвети! Оказа се, че компресора е за подмяна поради утечка между намотките на мотора и корпуса.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    112
    #26

    Re:Моля за съвет за компресор на климатик Samsung

    Здравейте отново!
    Ето, че отново дойде време за пускане на климатика и ето, че компресорчето отново ме постави в шах. Само да поясня, че в началото на годината стария компресор беше сменен с нов, работил е на отопление около 3 месеца, през лятото си почива и сега отказва да работи.
    Всъщност, като за сефте тръгна, нагря бързо, но след 15-20 минути работа спря и сега само бръмчи яко, но не тръгва. Проверих кондензаторите - здрави са. Не смея да пипам друго. Моля за съвет какво да правя?

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,759
    #27

    Re:Моля за съвет за компресор на климатик Samsung

    gurom, моя съвет е е кардинален....Спри да се занимаваш с този "боклук" и си вземи друг климатик....

  16. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    112
    #28

    Re:Моля за съвет за компресор на климатик Samsung

    Цитат Първоначално публикувано от Aleksandars
    gurom, моя съвет е е кардинален....Спри да се занимаваш с този "боклук" и си вземи друг климатик....
    Aleksandars, мислил съм за такова решение, но като се сетя, че единствения проблем досега ми е бил САМО и ЕДИНСТВЕНО компресора, а новия компресор няма нищо общо със Samsung, такова решение ми изглежда напълно емоционално и дори подвеждащо. Благодаря все пак за съвета.

  17. Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    241
    #29

    Re:Моля за съвет за компресор на климатик Samsung

    И аз съм за смяна на климатика , това което не знаеш е че след изгряне на намотките в компресора в климатика се образува киселинна среда и всеки следващ компресор ще работи по малко и по малко и така в прогресия
    Има начини да се премахне , но кой е този който му се занимава с проблема ти - остава да го намериш

  18. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    112
    #30

    Re:Моля за съвет за компресор на климатик Samsung

    Цитат Първоначално публикувано от jony
    И аз съм за смяна на климатика , това което не знаеш е че след изгряне на намотките в компресора в климатика се образува киселинна среда и всеки следващ компресор ще работи по малко и по малко и така в прогресия
    Има начини да се премахне , но кой е този който му се занимава с проблема ти - остава да го намериш
    Уж съм го намерил човека, ама засега не идва. Не мога ли сам да си сменя външното тяло - бяха ми казали, че климатиците вече ги продават отделно външно и вътрешно тяло и с фреон във външното. Стига, разбира се, за тези 3 месеца отново да е изгорял компресора, и да не ми признаят гаранцията.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 12 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Избор на климатик - моля за съвет
    От Jikata във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 73
    Последно: 13-10-14, 17:38
  2. Подходящ климатик - моля за съвет
    От Desislava S Teneva във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 55
    Последно: 22-12-12, 20:29
  3. Избор на климатик. Моля за съвет!
    От HYordanov във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 10
    Последно: 17-09-12, 13:16
  4. Моля за съвет за покупка на климатик
    От Kovachev във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 13
    Последно: 05-08-12, 16:11
  5. моля за съвет при избор на климатик
    От shper във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 19
    Последно: 22-07-11, 21:42

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе