Страница 3 от 12 ПърваПърва 12345 ... ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 172

Моля за съвет за компресор на климатик Samsung

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    241
    #31

    Re:Моля за съвет за компресор на климатик Samsung

    можеш , наскоро в метро ги продаваха за 350 сплит системата - заредена
    закачаш кабели и тръбите , отваряш крановете за фреона и си готов

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    112
    #32

    Re:Моля за съвет за компресор на климатик Samsung

    Цитат Първоначално публикувано от jony
    И аз съм за смяна на климатика , това което не знаеш е че след изгряне на намотките в компресора в климатика се образува киселинна среда и всеки следващ компресор ще работи по малко и по малко и така в прогресия
    Има начини да се премахне , но кой е този който му се занимава с проблема ти - остава да го намериш
    Уж съм го намерил човека, ама засега не идва. Не мога ли сам да си сменя външното тяло - бяха ми казали, че климатиците вече ги продават отделно външно и вътрешно тяло и с фреон във външното. Стига, разбира се, за тези 3 месеца отново да е изгорял компресора, и да не ми признаят гаранцията.
    Цитат Първоначално публикувано от jony
    можеш , наскоро в метро ги продаваха за 350 сплит системата - заредена
    закачаш кабели и тръбите , отваряш крановете за фреона и си готов
    Това за външното тяло ли е? Сега гледам Самсунга е доста поефтинял, а от 2001 до тази година ми е служил вярно и без откази.

  4. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #33

    Re:Моля за съвет за компресор на климатик Samsung

    Защото са толкова хубави са на тази цена.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    112
    #34

    Re:Моля за съвет за компресор на климатик Samsung

    Цитат Първоначално публикувано от VeleV.Klima
    Защото са толкова хубави са на тази цена.
    От 2001 до февруари тази година наистина единствената ми грижа беше само да натисна копчето за включване и си имах достатъчно и икономично отопление. Жалко, че техника който смени компресора обещава, но не идва вече цяла седмица. Компресора би могъл да е за рекламация, гаранцията му не е изтекла. Някой може ли да ми каже или да ми помогне да му направя рекламация?

  6. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    112
    #35

    Re:Моля за съвет за компресор на климатик Samsung

    Моля, ако тук има оторизиран техник да ми се обади за пускане на нов климатик до Люлин 1

  7. rkk
    rkk е офлайн
    Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    905
    #36

    Re:Моля за съвет за компресор на климатик Samsung

    Как мислиш дали тези техници съвсем случайно бягат и не искат да се занимават с климатици Самсунг,и пари им предлагаш ,а те бягат и не ги искат - егати и хората...глупаци са нали...успех .

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    112
    #37

    Re:Моля за съвет за компресор на климатик Samsung

    Не съм нарекъл никого глупак, но получавам силното усещане, че искат мен да направят такъв.

    Защото, проблемите с климатизацията ми започнаха за първи път от 8 години насам, след като ми смениха компресора на Самсунга с някакъв китайски, който работи повече от отвратително точно 3 месеца и точно същия китаец спря при опит да го пусна преди месец. И въпреки, че това за мен не е никаква причина да обвинявам Самсунга, аз уважих многобройните съвети тук да си взема цял нов климатик различен от Самсунг, но това с нищо не направи отношението към проблема ми по-различно, защото продължавам да чакам за пореден ден техника, който ми сложи китайския боклук да благоволи да го закачи и пусне, въпреки, че марката ми вече няма нищо общо със Самсунг, само дето не е китайската, която техника ми препоръча. След всичко, което изживях под лозунга "Долу Самсунг, горе китайското", сега май трябва да очаквам техник да ми дозареди новия климатик с неправилния фреон и след три месеца да ми се наложи да купя "правилния" китайски климатик.

    И може ли някой да ми обясни кога китайските климатици се доказаха толкова над останалите, след като некитайския ми оплют климатик ми работеше перфектно години преди да се появят китайските марки, работеши безупречно и дълго след появата им - точно до съприкосновението му с китайския компресор, нямам познат да ми е плакал от некитайски климатик, докато от китайските не спират да реват около мен???

    И се питам, щом будалосването е с мен, при положение, че съм машинен инженер, знам какво е вакуумпомпа, манометричен блок, горелка и какво се прави с тях, какво ли се поднася на хората, които са далеч от техниката???

  10. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    112
    #38

    Re:Моля за съвет за компресор на климатик Samsung

    Едва ли някой ще ми отговори, включително и техника, който и в момента е активен във форума, чете ме, но мълчи. Защото е публична тайна, че на 3 китайски стоки само една върши работа. Обаче някой е решил да прави бизнес точно с калпавите китайски стоки заради ниските им цени. И се подиграва на българите, че лапат на ефтиното, сякаш той е самия бич Божий да ги наказва за “алчността”.

    Пропуска обаче нещо твърде важно: Когато пробутва псевдорешения и направи клиента си да му излезе отоплението с боклука който внася 2-3 пъти по-скъпо, прецакания трябва да си възстанови поне частично загубата, за да плати собствените си сметки. И тогава, ако е зъболекар, както на всеки друг, и на тариката ще му сложи боклук и в устата, за да му падне зъба догодина и пак да му вземе паричките, за да плати следващия китайски климатик, който го агитирате или притискате да вземе. Ако е доктор, ще ни излекува така, че пак да му дойдем и донесем парички за поредния безнадежден ремонт на поредния китайски боклук, който сте му пробутали. Ако е строител, ще ви прецака я с изпълнението, я с цената. Ако е производител, ще ви произведе боклук като боклуците, с които го заривате. Ако е бакалин, ще ви удари в сметката. Ако не е нищо от това, ще ви нападне, отвлече или обере, защото у нас “така се прави”. И, ако децата ви са отишли в чужбина, (където назнайват какво става тук) да си изкарат някой лев, ще ги третират като боклуци и ще се върнат тук посрани и разплакани.
    Приятен ден!?

  11. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #39

    Re:Моля за съвет за компресор на климатик Samsung

    Пич,точно аз ти казах,да не купуваш този китайски компресор,а да дадеш 50 лв повече за Тошиба. Ти сам си го избра и купи.
    Какво зееш тогава и защо ме изкарваш виновен за собствения си избор ??? Дадох ти съвет и за друга марка,ти пак сам реши и си купи това дърво Дженерал Електрик.По-зле е и от китайските марки...Факта,че струва само 300 лв ,говори ясно за всичко.
    А това,че те бавя,не помня да съм казвал друго,освен че съм доста ангажиран и когато намеря време,може и да го сложа.
    Понеже се чувствам оплют без основание,може би ще те забравя като клиент. Пия една студена вода за последното ми идване и това е.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    112
    #40

    Re:Моля за съвет за компресор на климатик Samsung

    Цитат Първоначално публикувано от vanko68
    Пич,точно аз ти казах,да не купуваш този китайски компресор,а да дадеш 50 лв повече за Тошиба. Ти сам си го избра и купи.
    Какво зееш тогава и защо ме изкарваш виновен за собствения си избор ??? Дадох ти съвет и за друга марка,ти пак сам реши и си купи това дърво Дженерал Електрик.По-зле е и от китайските марки...
    А това,че те бавя,не помня да съм казвал друго,освен че съм доста ангажиран и когато намеря време,може и да го сложа.
    Понеже се чувствам оплют без основание,може би ще те забравя като клиент. Пия една студена вода за последното ми идване и това е.
    Ванко, знаеш, че изобщо не съм се стискал за парите за компресор, нито пък за заплащането ти съм се скъпил и съм ти плащал повече отколкото си ми искал, и проблема не беше, че не искам Тошиба, както не съм отказал и японския, който ти ми беше обещал преди това, но така и не донесе. За другото добре знаеш, че най-малко два работни дни съм те чакал, когато си обещавал с час твърдо да дойдеш, но нито тогава, нито за по-неясните възможности да дойдеш, не си ми се обаждал поне да не вися като паяк. И ако се опитваш да ме убеждаваш отново, че "Нео" за 300лева или Мидеята са по-добри от Джерал Електрика, просто си губиш времето.

    И знаеш, че Дженерал Електрика ми не срува, 300 лева, а някъде почти 2 пъти отгоре, а че ми направиха отстъпка за откъснатото ухо но вътрешното тяло, което не засяга функционалността и не ми беше проблем да възстановя е не без значение, както, че не аз исках китайския компресор, както пишеш.


  13. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #41

    Re:Моля за съвет за компресор на климатик Samsung

    Как да не си се стискал за парите ???? В същия магазин имаше и Тошиби,що не се върна с такъв компресор,а взе това китайче???
    Никой не прави отстъпка от 50% за подобно ухо,освен ако не иска да се оттърве от боклуците си....
    Що не взе това,което те съветвах,а взе това дърво??? Щото си стиснат,затова,300 лв не са като 450 или 500 .Как очакваш да реагирам,като ми губиш времето за какво ли не,питаш,разпитваш,правя гимнастики,за да намерим нещо,което да ти свърши работа,а накрая правиш точно обратното...

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    112
    #42

    Re:Моля за съвет за компресор на климатик Samsung

    Е, нека да ти припомня за Тошибата, че нито я имаше в магазина, нито пък можеше някой да каже дали ще стане. Колкото до Дженерал Електрика без ухото - взел съм го след като съм се уверил, че същия модел, от същата партида, се продава в същия магазин и с две уши, взел съм го, не защото обичам климатици с едно ухо, а защото съм се уверил, че добрата отстъпка в цената е САМО и ЕДИНСТВЕНО заради ухото, което за мен не беше проблем, защото бързо го реших.


    И, недей да твърдиш, че съм те оплюл, моля те, защото не съм ти приписал нищо невярно, а ти си който ми приписва неистини. Разпитвал съм те, но и съм ти показал и обяснявал как с оплютия Самсунг се отопляват без проблем 4 помещения от 2002 година до 2009 - години преди Дайкин да патентова и предложи подобно решение, за което се смъкват по 9 кожи у нас.



    И вярвам не се съмняваш, че ако реша мога и сам да си пусна климатика, но ме е яд защо всеки трябва да се занимава с всичко у нас и в резултат да не прави нищо като хората. Защото, когато аз оценявам климатик, аз изчислявам и вярвам на изчисленията на термодинамичния цикъл, не се доверявам сляпо на монтажника, за който климатика е боклук, защото няма ухо за закачане и като не може да се закачи значи е за боклука, а за който това не е неотстраним проблем, той е "стиснат". Да ти припомням ли, че когато ми смени компресора, сам ти платих почти два пъти повече, отколкото ти ми поиска? Не разбирам каква стиснатост има в това да икономисам пари от нещо, което другите не искат или не могат да оправят, а аз мога да оправя с лекота?

  16. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #43

    Re:Моля за съвет за компресор на климатик Samsung

    Чета и невярвам на прочетеното!!
    Гуром съчуствам ти за проблемите, ако бях в София ще ти го монтирам климатика и то безплатно за да разбереш че не всички майстори работим за пари. И за качествено свършената работа не е важна марката а удоволствието от направеното.

  17. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #44

    Re:Моля за съвет за компресор на климатик Samsung

    Цитат Първоначално публикувано от VeleV.Klima
    Чета и невярвам на прочетеното!!
    Гуром съчуствам ти за проблемите, ако бях в София ще ти го монтирам климатика и то безплатно за да разбереш че не всички майстори работим за пари. И за качествено свършената работа не е важна марката а удоволствието от направеното.
    Голяма смешка каза. Щял си да работиш не за пари, а за слава и удоволствие от свършената работа, за да видят всички какъв съвестен и голям майстор си. Изглежда по това се познават истинските професионалисти.

  18. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #45

    Re:Моля за съвет за компресор на климатик Samsung

    А тебе какво те грее дали за пари или без си е моя работа. Че съм майстор така е умея много неща и не парадирам с тях.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 12 ПърваПърва 12345 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Избор на климатик - моля за съвет
    От Jikata във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 73
    Последно: 13-10-14, 17:38
  2. Подходящ климатик - моля за съвет
    От Desislava S Teneva във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 55
    Последно: 22-12-12, 20:29
  3. Избор на климатик. Моля за съвет!
    От HYordanov във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 10
    Последно: 17-09-12, 13:16
  4. Моля за съвет за покупка на климатик
    От Kovachev във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 13
    Последно: 05-08-12, 16:11
  5. моля за съвет при избор на климатик
    От shper във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 19
    Последно: 22-07-11, 21:42

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе