Страница 1 от 12 12311 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 172

Моля за съвет за компресор на климатик Samsung

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    112
    #1

    Моля за съвет за компресор на климатик Samsung

    Привет на всички!
    От 2001 година ползвам “Самсунг” 12 – тица, обикновен, и съм доста доволен. Последните 3-4 години стартираше след многократни неуспешни опити (съпроводени с бръмчене), които достигаха до 50 на брой, но понякога тръгваше от първия път. Накрая, като добавка дойде и изключване по време на работа.
    Днес идваха техници, ужасих се от компетентността им. Преди да дойдат проверих кондензаторите и кабелите, не открих проблем. Предположих, че проблема е в електрониката, но не ми достигат знания, за да открия причината.
    Та, когато техниците дойдоха, се разделиха да гледат единия външното, другия – вътрешното тяло. Бях с този при вътрешното тяло и не беше трудно да забележа, че той нямаше каквато и да било предположение, а запълваше времето с приказки без отношение към проблема. Всичко, което направи, е да включи климатика (което можех да направя и аз) и да ме похвали за състоянието на филтрите. Когато отидохме при другия техник, онзи каза, че всичко е ясно и ремонта ще ми струва 130 лева. Попитах какво влиза в цената и каква e нередността. “Ще сменяме електронни елементи” – каза онзи с външното тяло, но не ми отговориха какво ще сменят, с което изостриха любопитството ми. Каква беше изненадата ми, когато видях, че единственото, което направиха, беше да сменят двата кондензатора! Бяха толкова сигурни, че сложиха и завиха капака с всичките му болтчета и си събраха инструмента. Разбира се, климатика не тръгна, след което всичко, което направиха, беше да пробват с още един кондензатор, като многократно го включваха и изключваха на мястото ту на единия, ту на другия кондензатор (които доста се различават един от друг). Когато се увериха, че смяната на кондензатор е безполезна, ми заявиха, че компресорът ми е повреден и трябва да бъде сменен срещу 470 лева. Ще спестя странните съвети, които ми дадоха, поискаха 40 лева за прегледа, издадоха ми и квитанция, платих им и се разделихме. През цялото време не направиха нито едно измерване с уред, но пък, преди да си вземат обратно кондензаторите, изтърваха големия от моите и сега не съм сигурен дали не са го повредили.
    Моля, ако някой знае как да пробвам изправността на компресора, да ми помогне. Прилагам схемата на свързването му.

    [img width=603 height=600]http://vmir07.hit.bg/SamsungConditioner2.jpg[/img]

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #2

    Re: Моля за съвет за компресор на климатик

    gurom, Трябва да извикаш и други техници, за да потвърдят диагнозата - компресор. Освен да сменят кондензаторите да замерят също налягането в системата и тока на компресора при работа. Налягането ще покаже дали няма запушване някъде по тръбите а стойността на работният ток дали при механичната работа извършвана от компресора всичко е наред.

    Това са замервания, които трябва да се направят на място.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    112
    #3

    Re: Моля за съвет за компресор на климатик

    valen1, молих ги да проверят налягането, но ми отговориха, че това било "съвсем различно", с което не оспорвам съвета ти, просто се сещам какво говорихме. Естествено, правеха си уста за още пари, а като разбрах за какво се канеха да ми гушнат 130 кинта и колко им е акъла, ми се отщя да им предлагам още пари за нещо, което можеха да свършат като останалото.
    Благодаря, ще извикам други техници и ще поискам каквото казваш. Приятна вечер!

  5. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    1,011
    #4

    Re: Моля за съвет за компресор на климатик

    Какви са тея 470лв. за смяна на компресор китайски компресор на митсубиши или тошиба е около 130лв. Фреона още 30лв. и работата 50лв.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    112
    #5

    Re: Моля за съвет за компресор на климатик

    Значи, 250 лева казаха за компресор с 3 месеца гаранция (предполагам, ще го смъкнат от някой прецакан като мен), за фреон споменаха "само" 70 лева, което беше нищо в сравнение с което ми казаха по телефона от фирмата - 150 лева. Останалото било за работа и като си спомня цялото това нахалство, ще кажа и фирмата, та да се пазите - "Техноклима", без да съм сигурен всичките ли екипи на тази фирма работят по този начин.
    470 лв беше цифрата, която те ми казаха, не съм я смятал аз, но когато им казах, че това е много, ми обещаха да свалят 40-те лева, ако ги потърся отново, предполагам, същия екип.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    1,011
    #6

    Re: Моля за съвет за компресор на климатик

    Щом каза фирмата ми стана ясно те с извън гаранционните ремонти избиват щото продават само боклуци и в гаранционния срок са на загуба.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #7

    Re: Моля за съвет за компресор на климатик

    Цитат Първоначално публикувано от TIMBERLAKE
    Какви са тея 470лв. за смяна на компресор китайски компресор на митсубиши или тошиба е около 130лв. Фреона още 30лв. и работата 50лв.
    За 130лв предполагам турски компресор ще да е китаиски на фирма LANHAI компресор е 190лв ами ти пари за свалняне слагане не взимаш ли? Нещо не си цениш труда май.

    Един съвет към "gurom" вземи от някъде ампер клещи и измери тока на клема N1 и ако е над 6 ампера явно компресора механично е задрал. Подмяна от читав сервиз заедно със зареждане подмяна демонтаж монтаж би трябвало да се вмести в 400лв.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    112
    #8

    Re: Моля за съвет за компресор на климатик

    Благодаря, VeleV.Klima! Отивам да измеря тока на N1. Но факта, че компресора внезапно спира по време на работа не говори ли по-скоро за задействане на някаква защита?

  11. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #9

    Re: Моля за съвет за компресор на климатик

    Колко ампера измери?
    Спирането е порати това че повечето клими си мерят консумациата и сработва токова защита.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    112
    #10

    Re: Моля за съвет за компресор на климатик

    уреда ми не можа да покаже, но тока видимо е силен, съдейки по нагряването на жиците.

  13. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #11

    Re: Моля за съвет за компресор на климатик

    10лв са едни амперклещи по изгодно е да си купиш отколкото да платиш пак 40лв за диагностика доста е скъпа диагностиката им.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #12

    Re: Моля за съвет за компресор на климатик

    То само амперклещи ли се ползват за диагностика? Че на мен куфара за диагностика и дребни ремонти е около 15 кг.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    1,011
    #13

    Re: Моля за съвет за компресор на климатик

    VeleV.Klima Зависи от къде ги взимаш и какви отстъпки ползваш.Пък и ако е на достъпно място има ли смисъл да го свалям.Казах цените за клиента а аз на какви ги взимам е отделен въпрос печалбата ми е бих казал доста добра.Ти ако ги взимаш от Плевен е извинявай понеже съм близо до Плевен и там съм поразпитал фирми предлагащи подобни части надценката е около 30% в сравнение със някой софииски фирми.

  17. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #14

    Re: Моля за съвет за компресор на климатик

    Не съм си поставял за цел да меря колко тежи куфара. По важно е колкое пълен куфара на майстора ако ме разбирате.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    1,011
    #15

    Re: Моля за съвет за компресор на климатик

    Тези ампер клещи за 10лв. повярвай ми няма да измерят това което трябва най много да се ушашавиш още повече.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 12 12311 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Избор на климатик - моля за съвет
    От Jikata във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 73
    Последно: 13-10-14, 18:38
  2. Подходящ климатик - моля за съвет
    От Desislava S Teneva във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 55
    Последно: 22-12-12, 21:29
  3. Избор на климатик. Моля за съвет!
    От HYordanov във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 10
    Последно: 17-09-12, 14:16
  4. Моля за съвет за покупка на климатик
    От Kovachev във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 13
    Последно: 05-08-12, 17:11
  5. моля за съвет при избор на климатик
    От shper във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 19
    Последно: 22-07-11, 22:42

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе