Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 42

Климатик за 27 m² стая ?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2010
    Мнения
    18
    #16

    Re:Климатик за 27м2 стая

    Цитат Първоначално публикувано от edi1
    5-та серия е с принципно нов компресор - с два цилиндъра, има промени и във вътрешното тяло и в управлението на компресора.Има нисък минимум и изключително ниска консумация.Като цяло модела от 5-та серия е по-добър от 3-та.Но за теб 3-та ще ти върши същата работа. http://www.toshiba-klima.at/produkt/...php?k=8&lang=1 ето тук можеш да намериш сервизните на моделите, ако ти се играе да четеш.
    В такъв случай дилемата остава дали да прежаля 360-те лв отгоре и да взема 13-ка или да взема 10-ката и да се надявам, че ще върши работа

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #17

    Re:Климатик за 27м2 стая

    Цитат Първоначално публикувано от mkastra
    В такъв случай дилемата остава дали да прежаля 360-те лв отгоре и да взема 13-ка или да взема 10-ката и да се надявам, че ще върши работа

    Подобрението на новият компресор в сравнение със старият в режим отопление е точно 2.8%....Аз на твое място бих взел(от изброените климатици) за такава квадратура 13-ката, а за помещение до 18кв.м. 10-ката.
    Предполагам около теб няма да има все още живеещи съседи и апартамените няма да се отопляват.Когато около теб помещенияте се отопляват добре 10-ката може да я сложиш на 27 квадрата, но в момента в който съседите ти отлетят на юг...при минусови температури(около празници точно когато си се отпуснал и си почиваш) при теб ще влети дядо ти Мраз за да те сурувака и към него ще се присъедини и твоята съпруга/приятелка горкото ти тогава .Жените не се задоволяват с 22-23 градуса зимата -нали са си студенокръвни съскащи и все им е студено...

  4. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #18

    Re:Климатик за 27м2 стая

    Цитат Първоначално публикувано от justify
    Подобрението на новият компресор в сравнение със старият в режим отопление е точно 2.8%....
    2,8% какво? Краставици!? Джъст-тий, климите имат и други параметри, освен номинал, консумация и максимум.

  5. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #19

    Re:Климатик за 27м2 стая

    Цитат Първоначално публикувано от Kasap
    2,8% какво? Краставици!? Джъст-тий, климите имат и други параметри, освен номинал, консумация и максимум.
    Цитат Първоначално публикувано от Kasap
    2,8% какво? Краставици!? Джъст-тий, климите имат и други параметри, освен номинал, консумация и максимум.
    2.8% по-голяма ефективност на новият компресор в сравнение със старият в режим отопление.Той човека го взима за Отопление, а не заради другите му параметри, НО нека си взем 10-ка дайсекай 5-та серия, хубав климатик е и ми харесва- има доста екстри.Ще си взема такъв или саньо за детската 12кв.м.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2010
    Мнения
    18
    #20

    Re:Климатик за 27м2 стая

    Единственото, което ме притесняваше при 13-ката беше при темп от -5 (т.е. 95% от времето му на работа) нагоре примерно да не би да харчи повече от 10-ката, но щом не е така нещата са ясни.
    Предпочитам да дам 360лв отгоре за RAS-B13SKVP-E пред това да рискувам с 10-ката и посред зима да се озова с климатик за 2000лв, който не ми върши работа.
    Благодаря на всички включили се с мнения и препоръки

  7. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #21

    Re:Климатик за 27м2 стая

    Вземай, не мисли, машината е идеална.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2010
    Мнения
    18
    #22

    Re:Климатик за 27м2 стая

    Цитат Първоначално публикувано от edi1
    Вземай, не мисли, машината е идеална.
    То хубаво, ама пустата цена не ми дава мира. Особено след оная таблица която беше пуснал с характеристиките на 10-ката и 13-ката... те общо взето при много ниски темп имат едно и също топлоотдаване.
    Затова реших да ида до единия дилър на Митсубиши да се направя на луд да видя какво ще ми препоръчат. Общо взето ми препоръчаха SRK/SRC 25 ZG-S при което след леко учудване от моя страна, консултантът реши да се презастрахова и вика за всеки случай този SRK/SRC 35 ZG-S със сигурност ще е още по-добър вариант.
    Това което не разбирам е, че въпросното Митсубиши SRK/SRC 35 ZG-S което уж дори е със запас за моята стая е с макс мощност 5,1kW и цена 1600лв, а RAS-10SAVP-E, който уж е абсолютен минимум за същото помещение има максимална мощност 6,1kW и цена 300лв нагоре?
    Какво е мнението ви за въпросното сравнение и къде бъркам? Защото ако двата са долу горе еднакви ще предпочета Тошибата, но ако това Митсубиши е еквивалент на 13-ката за 2300...

    П.П. Между другото не знам това до каква степен дава някаква представа за изолацията на помещението, но без никакво отопление зимата когато вън беше -22 вътре температурата беше 5-6 градуса.

  10. rkk
    rkk е офлайн
    Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    905
    #23

    Re:Климатик за 27м2 стая

    Аз като фен на Дайкин мога да ти кажа кой модел ще ти свърши работа със сигурност:

    http://v-clima.com/prod.php?id=klima...in_ftxs_rxs35g

    Има и по евтин и по мощен вариант ,но с малко по нисък КОП :

    http://v-clima.com/prod.php?id=klima...ftx50gv-rx50gv

    Ако искаш да имаш резервна мощност или да отваряш врати и коридори - взимаш втория модел...а ако искаш комфортна въздушна струя и икономичност - първият модел.

    С климатиците които споменаваш не съм запознат и не ги коментирам...предлагам това което знам от личен опит.

  11. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    2,196
    #24

    Re:Климатик за 27м2 стая

    mkastra То ти ако си тръгнал да даваш 2300 лева за тая ми ти Toshiba което за мен не е от най изгодните варианти то по добре отнасяй този: http://v-clima.com/prod.php?id=klima...wyz14lb_nocria .
    С гаранция бие всичко изброено до тук.

  12. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #25

    Re:Климатик за 27м2 стая

    Нокрията е бомба, но е безмислено мощна за помещението.Разликата между ZG-S серията на МХ и SAVP-E на ТОШИБА е от небето до земята, просто няма място за сравнение.Не е само до пиковата мощност.Тази серия на МХ е от най-ниския им клас.ТОШКО е с двойно-роторен компресор, външното тяло не се чува, хибридно управление, висока мощност при ниски температури, идеален дефрост, да не говорим за плазмената касета.Има разбира се и много други предимства,но тези са едни от основните.По принцип машина се подбира по номиналните показатели на топло и студено, не се чуди на максималната мощност.Аз ти казах, че и 10-тката ти стига, особено като посочи какви са температурите зимата.Явно имаш ниски топлозагуби и тя ще ти свърши работа.

  13. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    513
    #26

    Re:Климатик за 27м2 стая

    От изброените варианти аз съм за Тошко, пък и съм най-доволен от него макар, че моя е Японския дядо на RAS-10SAVP

    Моя фаворит е http://www.dimeli.bg/klimatici/toshi...toshiba-221pdr
    нищо, че трябва да научиш японски за дистанционното. Дори е с по-голям номинал от RAS-13SAVP-E

  14.  
     
  15. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #27

    Re:Климатик за 27м2 стая

    Цитат Първоначално публикувано от joro_bul
    От изброените варианти аз съм за Тошко, пък и съм най-доволен от него макар, че моя е Японския дядо на RAS-10SAVP

    Моя фаворит е http://www.dimeli.bg/klimatici/toshi...toshiba-221pdr
    нищо, че трябва да научиш японски за дистанционното. Дори е с по-голям номинал от RAS-13SAVP-E
    И аз съм за Тошиба, но той си решава дали да е 10-ка или 13-ка.
    Но този твой фаворит е много над бюджета му и за тази кубатура е с много нисък номинал едва 2,5кВ при отопление, по скоро 281ПДР с 3,2кВ, само че тези модели са доста скъпи и надхвърлят много, това което той е решил да инвестира.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2006
    Мнения
    47
    #28

    Re:Климатик за 27м2 стая

    mkastra - аз бях на твоето дередже пред 3 години....
    тогава избрах 10ка тошиба за помещение 23 кв, с височина 2,45см, южно изложение, с 1 външна стена (ново строителство и най кекавата дограма на света)
    за две години в които живея (без съседи от никъде до сега) може да се каже, че климатика се справя повече от чудесно, имайки в предвид следното:
    - олаждане - лятото се справя да охлажда и спалнята от 11 кв през 4,5 кв коридорче ...
    - на отопление положението е почти същото, без около десетината най-студени дни в зимата, в които мощноста е достатъчна да поддържа 20 гр. в помещението без никакъв напън но не и повече...усеща се задъхване на минус 18-20 гр. но пък кой ли пък друг климатик въобще ще работи при такива температури...
    най-важното е комфорта който успява да създаде този климатик....

    за твоята квадратура мисля си за 13-ка дайсекайче...а най добре е ако е Daiseikai 5 (макар и малко над бюджета ти...)
    ако обаче се спреш на 10-ка мисля че ще се справя, но на най големите студове няма да успява да поддържа задената температура в помещението (дори и тя да е мах 20 гр)... надявам се това да ти помогне

  17. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2006
    Мнения
    47
    #29

    Re:Климатик за 27м2 стая

    Цитат Първоначално публикувано от vladgad
    mkastra - аз бях на твоето дередже пред 3 години....
    тогава избрах 10ка тошиба за помещение 23 кв, с височина 2,45см, южно изложение, с 1 външна стена (ново строителство и най кекавата дограма на света)
    за две години в които живея (без съседи от никъде до сега) може да се каже, че климатика се справя повече от чудесно, имайки в предвид следното:
    - олаждане - лятото се справя да охлажда и спалнята от 11 кв през 4,5 кв коридорче ...
    - на отопление положението е почти същото, без около десетината най-студени дни в зимата, в които мощноста е достатъчна да поддържа 20 гр. в помещението без никакъв напън но не и повече...усеща се задъхване на минус 18-20 гр. но пък кой ли пък друг климатик въобще ще работи при такива температури...
    най-важното е комфорта който успява да създаде този климатик....

    за твоята квадратура мисля си за 13-ка дайсекайче...а най добре е ако е Daiseikai 5 (макар и малко над бюджета ти...)
    ако обаче се спреш на 10-ка мисля че ще се справя, но на най големите студове няма да успява да поддържа задената температура в помещението (дори и тя да е мах 20 гр)... надявам се това да ти помогне
    забравих да спомена, че на пода имам фибран 2 см, а на тавана вата 5см над окачения таван... може би без тази изолация и аз си бях за 13-ка...

  18. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2010
    Мнения
    18
    #30

    Re:Климатик за 27м2 стая

    vladgad брагодаря много за включването
    При мен няма изолация на тавана, освен това в цялото помещение подът е гранитогрес, което допълнително утежнява затоплянето му.
    Относно големите студове ме притеснява не толкова това, че може да се наложи да се пусне допълнителен уред, колкото това че климатика ще трябва да работи на максимално натоварване, което по принцип за никой уред не е препоръчително.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Избор на климатик за малка стая
    От Life във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 20
    Последно: 22-07-13, 18:13
  2. Климатик за отопление на стая 35 кв.м.
    От visitor181 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 9
    Последно: 18-11-11, 22:37
  3. Проветряване на стая с климатик
    От jovko във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 14
    Последно: 23-02-11, 11:41
  4. Климатик за стая 15 m²
    От barakuda във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 7
    Последно: 29-10-10, 20:22
  5. Препоръчайте климатик за детска стая
    От Vanya във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 13
    Последно: 19-06-10, 11:30

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе