Страница 6 от 34 ПърваПърва ... 4567816 ... ПоследноПоследно
Резултати от 76 до 90 от общо 502
Like Tree231Одобрявам

Toshiba RAS-10SKVP2-E - Super Daiseikai 6

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Живее в
    гр. Сопот
    Мнения
    2,204
    #76

    Отговор: Re:Toshiba RAS-10SKVP2-E - Super Daiseikai 6

    Цитат Първоначално публикувано от te4a Виж публикацията
    Само едно ще добавя Дайсекай 6 на Тошиба се внася незаконно ,и ако имаш проблеми с него ще береш големи ядове .Ориентирай се към Дайсейкай 5 , на този етап за да ти е мирна главата а колкото до размера 10 ще ти върши работа.
    Ами дай си направо и адреса на магазина, че като си изхвърли скъпия климатик да дойде на правилното място.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    91
    #77

    Отговор: Toshiba RAS-10SKVP2-E - Super Daiseikai 6

    Цитат Първоначално публикувано от joro_vk Виж публикацията
    Миналата година правил ли си същите точни измервания или сега ти е направило впечатление?
    Моята 5-ца за да е в стаята 23 го слагам на 26градуса, и пак зависи от външната температура, и това е напълно нормално.
    Миналата зима имам пост в който съм писал,че при зададени 23 градуса поддържа 23.
    https://forum.setcombg.com/%D0%B2%D1...tml#post536726
    Тук интересното е,че на 2-ра или 3-та степен ще ги държи градусите,но на АУТО вентилатор като го оставя
    температурата пада с 3 градуса!

  4. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,691
    #78

    Отговор: Toshiba RAS-10SKVP2-E - Super Daiseikai 6

    Тези градуси къде ги мериш? Горе при машината или в помещението. Измери ги горе при датчика колко са. И с прахосмукачката почисти отворите на температурния датчик вдясно.

  5. Junior Member Аватара на smqnab
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    95
    #79

    Отговор: Toshiba RAS-10SKVP2-E - Super Daiseikai 6

    Цитат Първоначално публикувано от Mega Виж публикацията
    Тези градуси къде ги мериш? Горе при машината или в помещението. Измери ги горе при датчика колко са. И с прахосмукачката почисти отворите на температурния датчик вдясно.
    И той е , горе дясно там където са хваща когато се отваря да се чисти филтъра и има 4 малки процепа или ?

  6. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,691
    #80

    Отговор: Toshiba RAS-10SKVP2-E - Super Daiseikai 6

    Да там с процепите ...

  7. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    91
    #81

    Отговор: Toshiba RAS-10SKVP2-E - Super Daiseikai 6

    Цитат Първоначално публикувано от Mega Виж публикацията
    Тези градуси къде ги мериш? Горе при машината или в помещението. Измери ги горе при датчика колко са. И с прахосмукачката почисти отворите на температурния датчик вдясно.
    Градусите винаги съм ги мерил в другия край на стаята далеч от климатика,термометъра миналата година си беше на същото място.Почистих отворите на датчика.Днес при зададени 21 градуса в стаята беше 21.5 а горе при датчика 24,но през деня беше доста топло 10 градуса.Като работи ОН/ОФ ги поддържа точно.Трябва да застудее и да видя как ще се държи.

  8.  
     
  9. Junior Member Аватара на smqnab
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    95
    #82

    Отговор: Toshiba RAS-10SKVP2-E - Super Daiseikai 6

    Здравейте колеги , реших да споделя моите наблюдения за 2 бр. Toshiba RAS-10SKVP2-E - Super Daiseikai 6 , който имам за работата им през тая зима : помещенията са 16 и 20 m2 , къща , PVC дограма , изолация вата , климите работят постоянно , достигат винаги зададените градуси с един , два над тях и изключват(работят на on-off) , само един дефрост за това време(над 3 месеца) направен от машината в 16 m2 , а другия в 20 m2 , не е правил , то там стигам до извода , че явно мрази дефростите повече от другия , пукания на вътрешното тяло много леки и редки само при единия , външни тела доста тихи при работа , разход на енергия нормален(очаквах повече , но ме изненадаха приятно), за сега нямам оплаквания , ако ви интересува нещо друго питайте .

    Но след всичко написано едно не ми е ясно , защо тези климатици TOSHIBA работят по този начин , нали се стремят да бъдат водещи при климатиците следователно би трябвало да работят като "най-добрите , недостижимите , мерцедеса на климатиците" дайкин (не достигане на температурата , дефрост след дефрост и други не земни действия) , но явно от TOSHIBA са осъзнали колко са назад и са се отказали да ги настигатили аз съм взел от ония контрабандните бройки за който спомена един колега малко по нагоре в темата .

    И двата работят така както се очаква да работи един климатик , нямам оплаквания за сега .

  10. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,989
    #83

    Отговор: Toshiba RAS-10SKVP2-E - Super Daiseikai 6

    Тошибите съм забелязал че могат да работят с дни без дефроз имах Тошиба от втората употреба и тя така работеше.

  11. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #84

    Отговор: Toshiba RAS-10SKVP2-E - Super Daiseikai 6

    Така е, моя ТОШО III дефроства на зима по 2-3 пъти най-много.Алгоритъма за дефрост на ТОШИБА е много добър, това е причината.Е, и правилното оразмеряване за съответното помещение.На колкото по-ниска мощност работи машината, толкова по-рядко дефроства.Принципа е, че ТОШИБА взема за най-ниска базова температура, определяща времето за дефрост, при работа на машината между 10-а и 15-а минута от старта или от последния дефрост и от там се определя кога да е следващия дефрост.Явно този алгоритъм е много успешен.
    bobovo и Mega харесват това.

  12. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,691
    #85

    Отговор: Toshiba RAS-10SKVP2-E - Super Daiseikai 6

    Не е само алгоритъма и огромния топлообменик също. Извлича топлина в студа от много по-голяма площ с много по-малък обем преминал въздух за единица площ. Огромната мощност на машината прави така, че изобщо да не се затормозява. И при мен дефростите са само няколко на зима.
    rosswen одобрява това.

  13. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,989
    #86

    Отговор: Toshiba RAS-10SKVP2-E - Super Daiseikai 6

    И какво излиза че скъпото не случайно е скъпо защото е вложена мисъл и качествено производство. Дай Боже всеки да може да си позволи такава клима.
    smqnab и rosswen харесват това.

  14.  
     
  15. Junior Member Аватара на smqnab
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    95
    #87

    Отговор: Toshiba RAS-10SKVP2-E - Super Daiseikai 6

    Май е така , но винаги има и изключения , както е видно при "мерцедеса на климатиците" дайкин .

  16. Senior Member Аватара на babati
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,481
    #88

    Отговор: Toshiba RAS-10SKVP2-E - Super Daiseikai 6

    Цитат Първоначално публикувано от Mega Виж публикацията
    Огромната мощност на машината прави така, че изобщо да не се затормозява. И при мен дефростите са само няколко на зима.
    Нормално е. Машината има параметри на 18-ка, а е монтирана в 13 квадрата. Това помещение си е детска игра за нея:P



    Цитат Първоначално публикувано от VeleV.Klima Виж публикацията
    Дай Боже всеки да може да си позволи такава клима.
    Амин!
    Този пост е редактиран от babati; 08-01-13 в 15:54.

  17. Novice
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    8
    #89

    Отговор: Toshiba RAS-10SKVP2-E - Super Daiseikai 6

    Когато човек не е наясно с нещо е по-добре да си замълчи под незаконно имам в предвид че не се внасят по реда определен от Тошиба , а типично по български по втори и трети начин и ако звъннеш в представителството на Тошиба за БГ и кажеш че имаш гаранционен проблем с такава машина ще разбереш за какво говоря. Съмнявам се че за Дайсейкай 6 ти дават инструкции на бг, колкото до кредита какъв е проблема да ти дадат, аз не казвам ,че е престъпление ,а само че официално тошиба не продават все още този модел в бг и съответно оригинална гаранция от производителя нямаш за Дайсейкай 6.
    milanov одобрява това.

  18. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,989
    #90

    Отговор: Toshiba RAS-10SKVP2-E - Super Daiseikai 6

    Не знам дали си имал или продавал, монтирал дайсейкаи 6 при него няма никакви инструкции на хартия. Всичко е качено на CD и дори на Български. А да забравих и оригинална гаранционна карта има.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 6 от 34 ПърваПърва ... 4567816 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Въпрос относно Toshiba RAS-10SKVP2-E - Super Daiseikai 6
    От niksan552 във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 185
    Последно: 03-02-21, 21:23
  2. Mitsubishi Heavy SRK/SRC35ZJX-S vs. Toshiba RAS-10SKVP2-E - Super Daiseikai 6
    От Mega във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 74
    Последно: 03-03-16, 09:58
  3. Отговори: 50
    Последно: 02-11-14, 21:31
  4. Toshiba Super daiseikai Ras 13 pkvp V или Toshiba Super daiseikai RAS-B13N3KVP 6.5
    От jovan във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 1
    Последно: 23-04-13, 17:36
  5. Отговори: 4
    Последно: 29-11-11, 21:52

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе