Страница 9 от 13 ПърваПърва ... 7891011 ... ПоследноПоследно
Резултати от 121 до 135 от общо 194

Часът на истината 2012 г. - България със сибирски студ

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    91
    #121

    Re:Часът на истината 2012 г. - България със сибирски студ

    Последните 3-4 дни Тошибата ми е нагласена на 23 градуса (външна минус 15 - 18 гр,без изолация съм) и в стаята е точно 23.Работи си хайванчето без никакъв проблем,направо се родих с този климатик. Преди големия студ беше настроен на 22 гр а термометъра показваше различно : 21-22-23гр,незнам защо,но това не ме безпокои.
    Митсубишито и той не се предава,но за разлика от Тошибата върти все на средна степен на вентилатора а понякога и на висока.Често прави дефрост,но не съм го засичал на какво време.При зададени 21-22 или 23гр в стаята е с 1-2 градуса надолу.Тук топлозагубите вече стават големи,защото има 3 прозореца.
    Най-студените дни за тази зима май отминават.........

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #122

    Re:Часът на истината 2012 г. - България със сибирски студ

    При нас омекна, сега е към -4, -5 и вали сняг, няма никакъв вятър.На вън е приказна зимна картинка, в къщи приказна топла картинка ТОШО-вците показаха мускулите и тази зима, потвърждава се, че са отлични машини.Предполагам, че всеки който си взе 6-а серия тази година изобщо не съжалява.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    91
    #123

    Re:Часът на истината 2012 г. - България със сибирски студ

    Цитат Първоначално публикувано от edi1
    Предполагам, че всеки който си взе 6-а серия тази година изобщо не съжалява.
    Ни най-малко!

  5. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #124

    Re:Часът на истината 2012 г. - България със сибирски студ

    Цитат Първоначално публикувано от diksanal
    Я ми я прати gnf малката PDR-ка да се поразработи при мен-поне знаеш,че всичко си съвпада(и разстоянието м/у стойките все е 60см. на тошибите),но да не си тръгне на стоп после сама...към вас от развъртането.
    бастуна ще и го върна по ''Еконт''-а после.
    Ааааа малката PDR-ка я не давам

    Цитат Първоначално публикувано от edi1
    При нас омекна, сега е към -4, -5 и вали сняг...
    И при нас омекна времето, вече е -12/-13о и прехвърча снежец. Откакто скова този зверски студ 2-те "гейши" у дома не знаят що е то размразяване.

  6. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    513
    #125

    Re:Часът на истината 2012 г. - България със сибирски студ

    И аз съм без забелЯжки, всички в подписа ми се справиха и при -24С е ще имам една сметка за ток над 200лв. но е допустимо.

  7. Senior Member Аватара на babati
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,481
    #126

    Re:Часът на истината 2012 г. - България със сибирски студ

    Цитат Първоначално публикувано от joro_bul
    И аз съм без забелЯжки, всички в подписа ми се справиха и при -24С е ще имам една сметка за ток над 200лв. но е допустимо.
    И при мен грубо като го сметна към 200 отиват... за реално отопляема площ около 70 квадрата. Но съм и с бойлер.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #127

    Re:Часът на истината 2012 г. - България със сибирски студ

    Абе, я оставете сметките, радвайте се, че у вас е топло в кучия студ.

  10. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,306
    #128

    Re:Часът на истината 2012 г. - България със сибирски студ

    Взе д ами омръзва този студ.При мен сутринта и цяла нощ по моя термометър беше -10 градуса под нулата, а от сутринта взе че заваля сняг. Добре че навремето не слушах фирмите, а взех 12 LD, че сега да ми е жежко...

    Сметките за ток ще са интересни, като последната за декември беше 118 лева за апратамента и 37 лева за кантората(с включен хладилник и 4 тела луминусцентни лампи х 4 пръчки всяко тяло общо 16), но в сравнение с един колега с трифазно котле на ток =за 2 стаи х15квадрата+ лира в баня + 7 дни в месеца 3-та стая(15 квадрата)= 513 лева моята сметка и 200 лева да е ще е добре за 40дни(отчетената ел.енергия е до 20 декември).След 1-вата сметка взе да ме подпитва за климатици какви са подходящи.Какво ли ще е след сметката за януари

  11. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    457
    #129

    Re:Часът на истината 2012 г. - България със сибирски студ

    За Ноември сметката ми беше 78лв , за Декември месец, Братя платих 140лв.ток.
    Е как ги навъртях двойно бе мамка му?
    Цялата работа е, че плащаме тока на циганетата.Идете да ги видите мангалите в Столипиново - циганинът с цигнката и четирите циганета се наблъскали в една стая, където работи стар калорифер на 4-та степен.
    Вътре толкова топло, че мангалът отворил и прозореца и отгоре забил два пирона на старо одеало играещо ролята на щора и надупчено като на някой уестърн филм.
    Вътре бай Мангал се разхожда по потник и като му звъниш ти отваря вратата с пот на челото и червен сякаш е изпил 3 кани червено вино.А ние само се чудим как, откъде и какво да икономисаме.
    С един климатик отоплявам хол+спалня = ~ 30кв.м
    Готви се всеки ден, съдомиялна, два компютъра, бойлер, който се включва само на нощна и осветление = 100 Вата.
    Сега сметката я очаквам да е 180 лв, а някои хора плащат толкова ама за цял апартамент.
    Аз като ви казах преди да им скочим на тия австрийци вие си правите пас...ай ся плащайте двойни сметки за ток, а мангала с циганетата бичи яко и му минава през...и как ще му пука като българите прост...те да плащат тока яяя.

  12. Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Мнения
    177
    #130

    Re:Часът на истината 2012 г. - България със сибирски студ

    Аз куче и мангал не признавам:За протокола , храня 4 кучета и имах 6 мангала за работници с средно образование.
    Но не те са ти виновни за сметките ти за ток.Бойлерът ти дърпа много в момента.
    А и ти си на 1 етаж студ голям ,така е тоз ФР дали се огъна?

  13. Гастарбайтер Аватара на aruba_man
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    1,686
    #131

    Re:Часът на истината 2012 г. - България със сибирски студ

    Снощи към 23 часа по моя термометър беше -20. FTX50GV му беше замръзнала тавата. Отне ми над час да поливам с топла вода. Такъв кочан не бях виждал. Помещението в което е, преди две години с два конвектора по 2kW едвам докарвах 12-13 градуса при -10. Не знам колко му остава на този змей при -15,-20, но издържа. Виждаше се, че снощи е на ръба, но температурата под 20 градуса не падна.

    FVXS35F e 22 m2 с огромни загуби. При 0 градуса вън, вътре беше +2, тогава го пуснах. 23-24 градуса не му бяха проблем през студовете, само снощи и той се озори, дефростваше през 30 минути, но 20 градуса ги държеше. Интересното е, че външното е на 10 сантиметра от земята, пък няма грам проблем със замръзване на тава. FTX50GV и миналата година ми направи този номер. Ако са в нормални помещения ще пеят.

    Голямата сила Хитачи тази зима си почина и не мога да дам данни. Студентките миналата година завършиха. Но като гледам, че форумът на Хитачи е почти умрял от октомври месец насам, едва ли щеше да му се опре студа. Весели емоции на всички.

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #132

    Re:Часът на истината 2012 г. - България със сибирс&#

    Цитат Първоначално публикувано от aruba_man
    форумът на Хитачи е почти умрял от октомври месец насам
    Съвсем си е умрял. От студ. Барабар с обитателите си...

  16. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #133

    Re:Часът на истината 2012 г. - България със сибирски студ

    А, не е така.Моя змей ХИТАЧИ си работи като часовник, хич нямам оплаквания от него.

  17. Moderator Аватара на Jackas
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    1,260
    #134

    Re:Часът на истината 2012 г. - България със сибирски студ

    Цитат Първоначално публикувано от edi1
    А, не е така.Моя змей ХИТАЧИ си работи като часовник, хич нямам оплаквания от него.
    Ако сложиш още една педя изолация, ще можеш и да го пенсионираш

  18. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #135

    Re:Часът на истината 2012 г. - България със сибирски студ

    А, на тази къща стига толкова, ако ми се изпълни мечтата, на новата къща повече изолация.Иначе, държи се гадината /пу, пу, да не му е уроки/, не ще да сдава багажа.Той между другото е в най-студената стая - северна кухня/трапезария.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 9 от 13 ПърваПърва ... 7891011 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 54
    Последно: 01-02-12, 18:07
  2. Часът на истината 2010 г. - България със сибирски студ
    От justify във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 286
    Последно: 25-02-10, 20:23
  3. Midea MSG-12AR - измръзнахме от студ
    От actorman във форум Климатици Midea
    Отговори: 6
    Последно: 04-11-09, 02:13
  4. Часът на Земята!
    От Profita във форум Коментирай новина
    Отговори: 12
    Последно: 30-03-09, 22:12
  5. Отговори: 118
    Последно: 14-01-08, 14:24

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе