Страница 5 от 9 ПърваПърва ... 34567 ... ПоследноПоследно
Резултати от 61 до 75 от общо 133
Like Tree7Одобрявам

Toshiba RAS-285GDR- колко редов е топлообменикът

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    620
    #61

    Отговор: Toshiba RAS-285GDR- колко редов е топлообменикът

    Не е необходимо да отваряш, вижда се идеално едноредовата пита.
    Аз имам няколко въпроса за работат на твоя GDR. Нека започна със следното: моят, огато му вдигна силата на вентилатора, при постигнати вече градуси в стаята, почва да духа много силно и ...хладно. Не работи като Фуджицуто ми - ако си е постигнало градусите и му повиша вентилатора, просто не реагира. Духа си слабо и топличо. Тошибата не е така и не знам дали е нормално.

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #62

    Отговор: Toshiba RAS-285GDR- колко редов е топлообменикът

    Тошибата така работи, груба сила. При Муцубишито е така, както описваш. Ако дам най-силен вентилатор а няма какво да гони изобщо не реагира.

  4. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #63

    Отговор: Toshiba RAS-285GDR- колко редов е топлообменикът

    Тошибата винаги ще ти изпълни желанието-реагира на всяка твоя команда.Не е опърничава марка.:rolleyes:

  5. Senior Member
    Тук е от
    May 2008
    Живее в
    Burgas, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    2,081
    #64

    Отговор: Toshiba RAS-285GDR- колко редов е топлообменикът

    Цитат Първоначално публикувано от diksanal Виж публикацията
    Тошибата винаги ще ти изпълни желанието-реагира на всяка твоя команда.Не е опърничава марка.:rolleyes:
    това не е вярно.........аз се набутах с моя ТОШО.нито готви нито чисти

  6. Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    257
    #65

    Отговор: Toshiba RAS-285GDR- колко редов е топлообменикът

    Точно както са казали другите. Като вдигнеш фана духа хладно понеже е ограничен по зададена Т. Това е +. При мен JDR като излизам сутрин го оставам на 17 и трета степен да циркулира и вечер е 19-20. После само му задавам 23 и става баня за нула време и до оставям на 2-ра степен и 21-22. При мен помещението е голямо и изка циркулация. NDR пак е в по-голямо помещение и духа по дължината. Държа го с леко вдигнати клапи и фан на ауто. И GDR работи по описания начин. Реагира на каквото му зададеш.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #66

    Отговор: Toshiba RAS-285GDR- колко редов е топлообменикът

    Моите Националчета и те работят като МЕ -то, за разлика от Тошибите. За мен това е недостатък защото жена ми като сложи сушилнята с дрехите пред Национала няма как да го накарам да ги обдухва силно без да вдигам температурата.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,702
    #67

    Отговор: Toshiba RAS-285GDR- колко редов е топлообменикът

    При МЕ заданието на вентилатора се изпълнява на момента, поне при ME FD е така.

  10. Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    620
    #68

    Отговор: Toshiba RAS-285GDR- колко редов е топлообменикът

    Това е така при FD, само че след като реагира на момента, вентилаторът постепенно си се намалява сам. Точно като при Фуджицуто. оето според мен е по-разумното поведение. А тошибата духа студено с часове.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    999
    #69

    Отговор: Toshiba RAS-285GDR- колко редов е топлообменикът

    Предпочитам поведението на Тошибата защото можеш и двете да постигнеш и силно да духа и слабо. А другото поведение е по умно така да се каже да не може да ти духа студено когато работи на и около минимума.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,702
    #70

    Отговор: Toshiba RAS-285GDR- колко редов е топлообменикът

    Цитат Първоначално публикувано от nako-bako Виж публикацията
    Това е така при FD, само че след като реагира на момента, вентилаторът постепенно си се намалява сам. Точно като при Фуджицуто. оето според мен е по-разумното поведение. А тошибата духа студено с часове.
    На моя FD вентилатора не намаля сам когато е на ръчна настройка. Пускам го на 3 той развърта на 3, стига си температурата и изключва. И на 2та ми дайкина е така - ръчна настройка на вентилатора се изпълнява веднага и не се променя автоматично от климатика. Когато компресора спре вентилатора се намаля, а на ATXS дори спира.

  13. Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    620
    #71

    Отговор: Toshiba RAS-285GDR- колко редов е топлообменикът

    Като си постигне Т и спре пак е добре. Поне така не духа студено. А тая Тошиба не спира и фука хлад, когато е постигнала заданието. Това идва от ниския минимум. Ако бих искал да изсуша дрехи или подобна прищявка, бих вдигнал градусите на Фуджицуто, вентилатора на макс и ще духа силно, но поне топло.
    Какво ми се случи на няколко пъти преди да я разбера... ляга си детето, стаята относително хладна- към 18гр. Викам ще вдигна градусите при силен вентилатор, а климатикът ще си намали духането като стопли. Легнах си и на сутринта какво да видя. Тая гадина духа студ и дори не изключва. Някакво страшно течение.
    Фуджицуто в тая ситуация просто ще подуха на макс 15-20 минути, след това си намалява сам като си постигне Т и няма такова течение. Никога не съм го хващал да духа хладно.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #72

    Отговор: Toshiba RAS-285GDR- колко редов е топлообменикът

    Цитат Първоначално публикувано от nako-bako Виж публикацията
    Какво ми се случи на няколко пъти преди да я разбера... ляга си детето, стаята относително хладна- към 18гр. Викам ще вдигна градусите при силен вентилатор, а климатикът ще си намали духането като стопли. Легнах си и на сутринта какво да видя. Тая гадина духа студ и дори не изключва. Някакво страшно течение.
    Духа хладно,понеже е едноредов топлообменника и бързо изстива...

    Нако,как искаш да ти духа топло,като си я пуснал на силен вентилатор,и на колко градуса?Пуснал си я вероятно на 20-21° от стартови 18°,и то в 13м² стая добре изолирана,въздушният датчик подава с каква температура да е струята-не знам,какво трябва да прави машинката?-дръжте я на авто вентилатор,или за сън такъв.
    И за такова помещение има 22ки...
    blue1, Aleksandars и tony34al харесват това.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,702
    #73

    Отговор: Toshiba RAS-285GDR- колко редов е топлообменикът

    nako-bako, ако пък случайно е на авто вентилатор зададени 24 градуса и продължава да ти духа силно и хладно, би следвало проблема да е от калпав монтаж. Тук тошиба се боготвори, как смееш да се оплакваш?

  17. Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    620
    #74

    Отговор: Toshiba RAS-285GDR- колко редов е топлообменикът

    Цитат Първоначално публикувано от diksanal Виж публикацията
    Духа хладно,понеже е едноредов топлообменника и бързо изстива...

    Нако,как искаш да ти духа топло,като си я пуснал на силен вентилатор,и на колко градуса?Пуснал си я вероятно на 20-21° от стартови 18°,и то в 13м² стая добре изолирана,въздушният датчик подава с каква температура да е струята-не знам,какво трябва да прави машинката?-дръжте я на авто вентилатор,или за сън такъв.
    И за такова помещение има 22ки...
    Вдигнах градусите на 22. Мисля съсвсем нормално. Що се отнася до вадратурата, тя е точно по предписание на производителя. А и не виждам какъв е проблемът ако климатикът е мало преоразмерен. Явно такива са му настройките и това определено не ми харесва.
    И някой може ли да ми каже как се пуска авто вентилатор? И как се стартира турбо и съответно икономичен режим?

  18. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #75

    Отговор: Toshiba RAS-285GDR- колко редов е топлообменикът

    Цитат Първоначално публикувано от nako-bako Виж публикацията
    И някой може ли да ми каже как се пуска авто вентилатор? И как се стартира турбо и съответно икономичен режим?
    От бутона за регулиране на вентилатора цъкаш, докато се появи желания от теб. Това е при ПДР от 2009г., предполагам и при ГДР е същото.
    1b8f0245e6dc3e45.jpg

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 5 от 9 ПърваПърва ... 34567 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Toshiba RAS-B13N3KV2-E SUZUMI+ или Toshiba RAS-167SKV-E5
    От nanizealot във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 77
    Последно: 18-02-15, 14:08
  2. Toshiba RAS 402 EDR / Toshiba RAS 402 GDR / Toshiba RAS 402 GDRH
    От rukar във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 2
    Последно: 14-12-14, 21:56
  3. Toshiba 40TL938 - Toshiba Places !!!!! Help
    От kireto69 във форум Toshiba телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 10-03-14, 19:02
  4. TOSHIBA 13 PKVP-E Super Daiseikai 5 или TOSHIBA 13 SKVP2-E Super Daiseikai6
    От MisterT във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 63
    Последно: 28-01-14, 11:35
  5. Toshiba TOSHIBA 55WL863G или Sony KDL-55ex720
    От iskrens във форум Toshiba телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 24-12-11, 14:12

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе