Страница 6 от 8 ПърваПърва ... 45678 ПоследноПоследно
Резултати от 76 до 90 от общо 109
Like Tree37Одобрявам

Daisekai 5, Daisekai 6 или Nokria

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2013
    Мнения
    19
    #76

    Отговор: Daisekai 5, Daisekai 6 или Nokria

    Не се получава само мига зелената лампа и не тръгва. Включен,изключен все тая бутона изобщо не е активен. Не съм задал никакви таймери и тем подобни,настроил съм само часовника на дистанцията. Копчето е капут.
    Този пост е редактиран от Venci Ivanov; 14-11-13 в 19:05.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #77

    Re: Daisekai 5, Daisekai 6 или Nokria

    Включването на функцията става с задържане на бутона „RESET” за 3 секунди, който се намира на панела на вътрешното тяло. След натискане и задържане ще чуете „биип“ сигнала 3 пъти, което означава че функцията е включена. Изключването става по същия начин !

  4. Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    346
    #78

    Отговор: Daisekai 5, Daisekai 6 или Nokria

    uzsree поддържа ли точно зададената температурата при мен веднъж я поддържа точно после гледам 1 градус надолу разликата достига и 2 градуса,термометъра е в другия край на стаята може би наблюдавам това успиване както колегите с 5 та серия

  5. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2013
    Мнения
    19
    #79

    Отговор: Daisekai 5, Daisekai 6 или Nokria

    Ясно,но не реагира по никакъв начин.

  6. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,512
    #80

    Отговор: Daisekai 5, Daisekai 6 или Nokria

    Венци, и на моя дайсейкай е скапано същото копче, макар и да е 5-та серия. Едвам се преборих да включа саморестартирането, след спиране на тока. Разбрал съм се с хората да го погледнат при първата профилактика, предполагам, ще се наложи да сменят цяла платка. Бих те посъветвал да се разбереш с търговеца и да изчакаш с ремонта. Може да се появи и проблем с клапите. Задължен си, обаче, да го информираш в двуседмичен срок, след забелязване на проблем. В противен случай има право да ти откаже гаранция.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2013
    Мнения
    19
    #81

    Отговор: Daisekai 5, Daisekai 6 или Nokria

    Точно днес е 14-тия ден после ще се звъни. Не започвам никак добре с така прехвалената машина И защо двуседмечен,какво става с 36 месечния?

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    98
    #82

    Отговор: Daisekai 5, Daisekai 6 или Nokria

    Моя Тошо е Дайсекай 6 и до сега само на Ауто е работил, а мощността винаги му е била сетната на максимална. Никога не съм го чувал да вдига обороти, нито съм го виждал да се размразява. В последните дни започнах да го пускам отново да отоплява, но го спирам и мога да потвърдя, че в режим Ауто на пълна мощност в първите 4-5 мин вентилаторът работи на максимал, след което сваля до минимал и си поддържа така, като на моменти спира почти изцяло. В книжката на климатика е написано, че точно така трябва да работи - на максимал до достигнане на температурата и после плавно намаляване на оборотите и поддържане.
    Mega одобрява това.

  10. Junior Member
    Тук е от
    May 2011
    Мнения
    43
    #83

    Отговор: Daisekai 5, Daisekai 6 или Nokria

    Цитат Първоначално публикувано от imegogo Виж публикацията
    uzsree поддържа ли точно зададената температурата при мен веднъж я поддържа точно после гледам 1 градус надолу разликата достига и 2 градуса,термометъра е в другия край на стаята може би наблюдавам това успиване както колегите с 5 та серия
    Не се успива климатика, работи много добре. При мен подминава зададената температура с около 2 градуса. Но пък за себе си климатика е точен, понеже горе на стената където е монтиран, температурата на въздуха е по-ниска (тавана и стените са студени). Така че реален проблем няма.

    Но аз досега съм го ползвал само 2-3 седмици и навън си беше доста топло. Нека да стане истински студ и тогава ще си покаже, кой как работи. Засега съм доволен от работата и от начина по който поддържа температурата.

    А и както казах преди това - за това имаме дистанционно на климатика - ако ни е топло - да намалим зададената температура, ако ни е студено - да я увеличим, ако ни дразни силата на вентилатора - да го намалим. Една машина не може да ни чете желанията...

  11. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,512
    #84

    Отговор: Daisekai 5, Daisekai 6 или Nokria

    Драги Венци, машините са си супер за цената си от 2к и нещо лева и струват точно толкова. Има, разбира се и по-хубави от тях, съответно на по-висока цена. Уруру- сарарата например, която замалко не си купих, след като ме нахокаха за нездравата ми привързаност към моделите от високия клас на Фуджицу, произведени след 2011 година.
    Що се отнася доколко прехвалени са тошибите от сериите Дайсейкай, предполагам, има връзка с голямото им топлоотдаване, пъргавата им реакция при команди, възможността да топлят при влажно и студено време, както и ниският им минимум. И всичко това, само на цена от около 2к лева. Съвсем нормално е пластмасата им да е нискокачествена и да има някои забележки в изработката и софтуера. Иначе не биха се продавали, примерно, панасоници за по 5к и кусур лева
    Що се отнася до двуседмичния срок за обявяване на гаранционен дефект, това е алинея в Закона за гаранционното обслужване, която не се знае дори от повечето търговци. Това означава, че ако след 34 месеца експлоатация на климатизатора забележиш някакъв дефект, си задължен да уведомиш търговеца не по-късно от 14 дни след това. Ако го направиш в началото на 35-я месец и той успее да докаже, че този дефект се е появил още в началото на 34-я месец, законът му позволява да поиска да си платиш ремонта.
    imegogo одобрява това.

  12. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #85

    Отговор: Daisekai 5, Daisekai 6 или Nokria

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    Иначе не биха се продавали, примерно, панасоници за по 5к и кусур лева
    Че те не се и продават.
    dodo_pv и DUNDURMA харесват това.

  13. Junior Member
    Тук е от
    May 2011
    Мнения
    43
    #86

    Отговор: Daisekai 5, Daisekai 6 или Nokria

    Като сме тръгнали да обсъждаме други климатици - може ли някой да ми обясни разликите и приликите на дайсекай 5/6/6.5 -с една Нокрия например. Днес на един съсед му монтираха една AWYZ14LB NOCRIA. Хем по-малко пари от един Дайсекай, хем по-мощна и с по-гъвкав компресор с 0.9 до 9.1 минимум и максимум. 13 кг вътрешно тяло със самопочистване на филтрите. Че и топли отгоре на всичкото. Някой може ли да ми каже къде е уловката? Може би това ще е отговора на темата, която започнах с въпроса "Daisekai 5, Daisekai 6 или Nokria"!!!

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #87

    Отговор: Daisekai 5, Daisekai 6 или Nokria

    Няма уловка, несравними са машините.НОКРИЯ-та е първия, единствен и последен климатик по рода си за Европа.
    Mega одобрява това.

  16. Member
    Тук е от
    Feb 2012
    Живее в
    София
    Мнения
    542
    #88

    Отговор: Daisekai 5, Daisekai 6 или Nokria

    Всичко зависи от помещението . Нокрия в спалня ще ти вдига зависките , по шумна , няма плазма . Нокрията си е за големи помещения ...
    estqwerty и Mega харесват това.

  17. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #89

    Отговор: Daisekai 5, Daisekai 6 или Nokria

    Това са машини в съвсем различен клас. Тоест там, където свършва Daiseikai 10-ка, 13-ка, започва Nocria-та. Разбира се, доста неща ще се променят сега без машини като 5-та серия и Нокрия.

  18. Junior Member
    Тук е от
    May 2011
    Мнения
    43
    #90

    Отговор: Daisekai 5, Daisekai 6 или Nokria

    Цитат Първоначално публикувано от Mega Виж публикацията
    Това са машини в съвсем различен клас. Тоест там, където свършва Daiseikai 10-ка, 13-ка, започва Nocria-та. Разбира се, доста неща ще се променят сега без машини като 5-та серия и Нокрия.
    Това е така. То на самата Нокрия си пише 20 000 BTU. Въпросът е - защо след като е толкова супер е по-евтина от по маломощния Дайсекай 10/13?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 6 от 8 ПърваПърва ... 45678 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Забравен или недолюбван вече е климатик DAISEKAI V ?
    От Borisova във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 21
    Последно: 30-10-14, 17:04
  2. Странен шум от вътрешното тяло на DAISEKAI 5
    От laifa във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 5
    Последно: 06-03-14, 23:42
  3. RAS-221JDR NEW SUPER DAISEKAI 12
    От dokkito във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 19
    Последно: 17-09-13, 16:33
  4. Toshina RAS-16PKVP-E-Daisekai- Super 5 или Daikin FTX50GV/RX50GV
    От Радостина Тасева във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 9
    Последно: 01-12-12, 22:02
  5. Дали е Daisekai или е търговски трик ?
    От dtihomirov във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 3
    Последно: 14-10-12, 13:59

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе