Страница 1 от 31 12311 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 462

Toshiba Super Daisekai 8 -Въпроси

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    София
    Мнения
    63
    #1

    Toshiba Super Daisekai 8 -Въпроси

    Здравейте.
    От около месец имам 3 машини Toshiba RAS-10G2KVP-E Super Daisekai 8 . От около 15 дена топля с тях 3 стаи - 17 м2 и още 2 х 13 м2. Първоначални впечатления :
    - тихи при работа. външното тяло се разбира, че работи само ако си сложа ръката върху него.
    - засега икономични. Казвам за сега, защото навън все още е топло.Оставил съм ги на 23 градуса, и за 24 часа по електромер, консумацията е 8 киловата за 3 климатика +хладилник.

    Отрицателни впечатления : Движение на клапи ! всичко, свързано с тяхното движение.
    - не съм ползвал кой знае колко климатици ,но толкова шумно отваряне и затваряне на клапи не съм чувал.
    - при достигане на избраната температура клапите отиват в хоризонтално положение и вентилатора престава да върти. след примерно 20 мин той решава, че пак трябва да заработи и следва шуууумно движение на клапите и стартиране на вентилатора.Вентилатора разбира се не се чува


    Та въпроса ми е свързан именно с тия клапи.Надявам се проблема да е в настройките, които съм задал,защото иначе ще е някаква уникална инженерна замисъл, и за мен това ще е окипазяване на иначе чудесните машини.При достигане на температура да се полузатварят клапи и после пак да се отварят. Климатиците са ми настроени на 23 градуса, вентилатора е на ауто.

    Въпроса е : има ли настройка, с която да избегна това поведение на клапите. Пробвал съм и auto comfort sleep . Никаква разлика.
    Този пост е редактиран от avenger; 27-10-15 в 08:48.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #2

    Отговор: Toshiba Super Daisekai 8 -Въпроси

    мне няма как освен да ги държиш настроени нагоре ,така ,че като изключи турбината да не ги мърда .. тая особеност е описана в темата на модела

  4. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    999
    #3

    Отговор: Toshiba Super Daisekai 8 -Въпроси

    Оставяш ги горе и ръчно ги навеждаш внимателно. Така климатика ще мисли че са нагоре и няма да ги мести всеки път. Тъпа работа ама така може да се излъже само.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,700
    #4

    Отговор: Toshiba Super Daisekai 8 -Въпроси

    Най-шумните моторчета за клапи се монтират в тошиба. Дайсейкай 6 ми беше голяма мъка.
    По-интересното е защо изключват твоите климатици, уж са с нисък минимум.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2012
    Мнения
    104
    #5

    Отговор: Toshiba Super Daisekai 8 -Въпроси

    Insomnia, засега аз съм с една Toshiba RAS-10G2KVP-E Super Daisekai 8, все още се чудя дали да вземам други. Това за клапите е абсолютно вярно - толкова шумно движение не съм чувал от какъвто и да е друг модел. Може би се дължи отчасти на това, че са две моторчета (според сервизното), за двете клапи поотделно. Модела на мотора е 24BYJ48-HT, пак според сервизното, и изглежда е доста китайско изпълнение. Не съм намерил начин от дистанционното да се зададе фиксирано положение на клапите надолу. Мести ги, когато изключи.

    При мен в 14кв.м. стая с добра изолация, настроен на 23C, работи on-off над 8-10C външна температура. Под тази температура не изключва и проблема с клапите отсъства, пълна тишина и комфорт. Настроен на 24C не изключва до към 16-18C външна температура, като минимума който съм измерил е 72W. Това си мисля, е нещо софтуерно зададено.
    Явно и при теб стаите са с добра изолация. Пробвай на 24C настроени, може би ще спре да работи on-off, стига да не ви е много топло.

  7. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,509
    #6

    Отговор: Toshiba Super Daisekai 8 -Въпроси

    Сменете си моторчетата с по-малки и ги изолирайте от конзолата. През лятото няма да включвате веенето, за да не се повреждат.

  8.  
     
  9. Member Аватара на JOKVN
    Тук е от
    Feb 2012
    Живее в
    Варна
    Мнения
    412
    #7

    Отговор: Toshiba Super Daisekai 8 -Въпроси

    Няма ли как да се сложи нещо че да изолира малко шума от моторчетата,преди време Alexi беше побългарил окото на FH и мисля че се беше получило.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    София
    Мнения
    63
    #8

    Отговор: Toshiba Super Daisekai 8 -Въпроси

    Alexi - Да, преди да си ги купя, прочетох цялата тема. Обаче не вярвах, че толкова шумят. Все си мислех, че хората просто са капризни. Ама греда.
    Biro,djenev - Изключват защото изолацията ми е много добра. Външна 8 см, отделно 10 см каменна вата на тавана. Така че топлозагубите ми са супер малки, Аз и затова реших да са тези машини , защото уж имат реален много нисък минимум. През деня понеже няма никой си стоят на 22, вечер на 23, и или много слабо въртят, или са в почивка.

    Във връзка с това изключване искам да попитам следния въпрос който доста ме тревожи за момента. Това изключване при достигане на определена температура, дали физически се явява като изключване от копчето на климатика. Т.е дали компресора спира реално да работи ? И вътре в него всичко изстива? Защото навсякъде чета че под 2 градуса е кофти да се изключва и включва климатика, защото това го прецаква. Защото вътре всичко е замръзнало, и докато развърти натоварването е голямо. Та цакаме ли си машините ?

  11. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,700
    #9

    Отговор: Toshiba Super Daisekai 8 -Въпроси

    Изключването е спиране на компресора, но той все пак е работил скоро и при следващо стартиране не е проблем. Ако го изключиш за 12 часа и навън е -10 градуса, тогава е кофти да го включиш пак. Но в никакъв случай не е пагубно за машината да стартира на -10 или -20 градуса след дълъг период на изключен компресор, стига да не го правиш всеки ден.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    1,034
    #10

    Re: Toshiba Super Daisekai 8 -Въпроси

    10-ката има май доста по нисък минимум 0т 13-ка. С различни компресори са.
    Като стане по студено навън сигурно изобщо няма да спират, а сега като спират компресора за 20мин неможе да изстине и си стои топъл има си и изолации, дори и да е по студено такаче няма проблем

  13. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    801
    #11

    Отговор: Toshiba Super Daisekai 8 -Въпроси

    И аз съм се чудил защо клапите се вдигат бързо при изключване на компресора, вместо да го правят бавно. Щото шумът е от бързото вдигане( по-високи обороти на моторчето), докато при бавното движение, такова каквото е при подвижна хоризонтална клапа няма никакъв шум. За друга марка клими пиша, но предполагам проблема е същият.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    София
    Мнения
    63
    #12

    Отговор: Toshiba Super Daisekai 8 -Въпроси

    Да, ама мойте спират за по 1-2 часа. Даже последните 2-3 дни (събота и неделя) ги гледам че спират и за по 3 часа.
    Така че , ако като застуди спират за същите интервали, всичко във външното тяло ще си става на буца лед.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2012
    Мнения
    104
    #13

    Отговор: Toshiba Super Daisekai 8 -Въпроси

    Не се притеснявай, като застуди няма да спират по толкова време. Топлозагубите ще нараснат и ще спрат да работят он-оф.

  17. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #14

    Отговор: Toshiba Super Daisekai 8 -Въпроси

    Цитат Първоначално публикувано от Insomnia Виж публикацията
    Да, ама мойте спират за по 1-2 часа. Даже последните 2-3 дни (събота и неделя) ги гледам че спират и за по 3 часа.
    Така че , ако като застуди спират за същите интервали, всичко във външното тяло ще си става на буца лед.

    Що за логика, при тези супер изолирани помещения, явно почти няма нужда от отопление на този етап. За да спират машините по 1-2 до 3 часа, това означава, че изобщо няма за какво да са пуснати в това време. Реално машините няма нужда да работят? Не знам пишещия какво очаква от тях? Работата им е да топлят, не да не топлят. Тоест трябва, когато работят да вкарват топлина, от която в момента очевидно няма нужда.
    Този пост е редактиран от Mega; 27-10-15 в 19:16.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    1,271
    #15

    Отговор: Toshiba Super Daisekai 8 -Въпроси

    Или просто климатикът има минимум само на хартия. Като се прибирам от работа тея дни в хола е около 22-22.3С. През деня в Бургас е 16-17С, пускам Тошко на 23С и докато не го изгася късно вечер не спира.
    @Insomnia: Купи един ватметър, закачи го и виж на колко изключва климатикът и всичко ще се разбере.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 31 12311 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 50
    Последно: 02-11-14, 22:31
  2. TOSHIBA 13 PKVP-E Super Daiseikai 5 или TOSHIBA 13 SKVP2-E Super Daiseikai6
    От MisterT във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 63
    Последно: 28-01-14, 12:35
  3. RAS-221JDR NEW SUPER DAISEKAI 12
    От dokkito във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 19
    Последно: 17-09-13, 17:33
  4. Toshiba Super daiseikai Ras 13 pkvp V или Toshiba Super daiseikai RAS-B13N3KVP 6.5
    От jovan във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 1
    Последно: 23-04-13, 18:36
  5. Toshina RAS-16PKVP-E-Daisekai- Super 5 или Daikin FTX50GV/RX50GV
    От Радостина Тасева във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 9
    Последно: 01-12-12, 23:02

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе