Страница 3 от 31 ПърваПърва 1234513 ... ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 462
Like Tree231Одобрявам

Toshiba Super Daisekai 8 -Въпроси

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    151
    #31

    Отговор: Toshiba Super Daisekai 8 -Въпроси

    Да попитам и аз каква е драмата с тези йонизатори?
    Имам два климатика дайсейкай 8 10-тки. Единия в детската когато работи переодично от него се чува едно леко като съскане идващо от йонизатора мисля. От другия в хола ни звук ни стон. А преди месец и той правеше така. Въобще не съм усещал някаква миризма на озон или квото и да е друго.
    Въобще как се разбира дали работи плазмата и йонизатора? И последно на дистанционното има едни бутончета най-отдолу които се натискат с нещо остро - те за какво са. Особено това което е Филтър?

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #32

    Отговор: Toshiba Super Daisekai 8 -Въпроси

    Значи не работи.
    Ако работи се чува леко съскане, усеща се слаба миризма наподобяваща хлор/белина и над острия електрод се вижда слаба искричка, която свети в тъмното.

  4. Member
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    151
    #33

    Отговор: Toshiba Super Daisekai 8 -Въпроси

    И сега какво? Защо не работи? Защо не сигнализира че не работи?
    От единия чувам съскане. Но миризма няма. От втория ни съскане ни миризма.

  5. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #34

    Отговор: Toshiba Super Daisekai 8 -Въпроси

    Искрата се вижда при панасоника. Съскане се чува при охлаждане, висока влажност и ниска скорост на въздуха. Няма как да разберете дали работи, не се вкарвайте във филми. Самодиагностиката е частична. Докато машината не замирише на мухъл или нещо подобно, не му мислете.

  6. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #35

    Отговор: Toshiba Super Daisekai 8 -Въпроси

    Щом не се чува съскане и не мирише, със сигурност не работи. А искрата е самата плазма, която се образува от йонизирания въздух.
    Ако не прави искра, тогава каква е въобще ползата от тоя филтър?

  7. Member
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    151
    #36

    Отговор: Toshiba Super Daisekai 8 -Въпроси

    Хм... Ще проуча по-подробно темите. Климатиците работят на отопление на най-ниска скорост, още не е студено но заради бебетата в къщи сме ги пуснали. Иначе за влажен въздух сигурно е такъв в Бургас съм на първа линия до морето. По-влажен въздух здраве му кажи.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #37

    Отговор: Toshiba Super Daisekai 8 -Въпроси

    Цитат Първоначално публикувано от Jack Krauser Виж публикацията
    ...Ако не прави искра, тогава каква е въобще ползата от тоя филтър?
    Направи си справка, за да разбереш. Писал съм ТУК. Това не е филтър, в буквалния смсъл на думата и докато някой още си го мисли, значи няма нужда от него.
    Този пост е редактиран от dodo_pv; 28-10-15 в 21:04.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    София
    Мнения
    63
    #38

    Отговор: Toshiba Super Daisekai 8 -Въпроси

    При мен ако съм пуснал йонизатора се усеща натрапчива сладникава миризма, трудно я издържам и затова съм го спрял за момента. Надявам се с времето да намелее. Понеже машините са нови в началото и от тях миришеше на пластмаса и химия, но сега вече няма тази миризма. Надявам се и с тоя йонизатор да стане така.


    Интернет модул за управление може ли да се монтира на тази машина ?

  11. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #39

    Отговор: Toshiba Super Daisekai 8 -Въпроси

    Интернет модул не е необходим, защото си има седмичен таймер.

  12. Member
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    Казанлък
    Мнения
    364
    #40

    Отговор: Toshiba Super Daisekai 8 -Въпроси

    Цитат Първоначално публикувано от Insomnia Виж публикацията
    Не зная защо не включва по 3 часа. Не съм техник, и не обичам да изказвам мнения когато не знам със сигурност нещо. Затова за момента казвам как работят мойте машини и при какви условия. За тия 3 часа ще доуточня каква беше ситуацията. Климатиците са оставени цял ден на 22 градуса. Прибирам се в 19 часа. В апартамента е 22,4 градуса.Трита климатика са с отворени , но не хоризонтирани клапи (т.е клапите стоят все едно че би трябвало в момента да работят). Обаче не работят. Вентилаторите не се движат, навън телата също не работят. И с трите климатика правя едно и също защото не си държа вратите затворени и отоплявам с тях 65 квадрата(с цел да не изключват уж) Качвам на 23 градуса. Никаква реакция. След 30 мин, качвам на 24. Отново никаква реакция. Т.е нито външните тела се включват. Нито вътрешните. В апартамента продължава да е 22,3 градуса. (Имам 3 различни термометъра във всяка стая. Показват едно и също и са на височина около 1,5 метра). След още 2 часа изчакване и никава ракция, си мисля че вече може би има нещо гнило.

    1 стая : Затварям вратата на едната стая и отварям прозореца. след 10 мин в стаята е 16 градуса, климатика е настроен на 24 градуса и все едно е умрял !. Нито външното тяло върти, нито вътре. Навън е 9 градуса. Нагласям на 23 градуса. Гася климатика, затварям прозореца. след 5 мин пускам климатика. външното веднага включва.След 4 - 5 мин бълва жупел от него. Стигна 22 градуса в стаята и си намали до почти незабележимо работата си без да изключва слдващите 2 часа

    2. Стая : Качвам на 25, нищо. Като казвам нищо, значи че чакам 2-3 мин, и дори външното тяло не е включило.Качвам на 26. Нищо. Качвам на 27 и външното тяло веднага включва. След 5 мин от него жупел. Намалям на 23 и след малко си нормализира работата.т.е намали струята , намали жегата. и продължи да си работи незабележимо следващите 2 часа без да изключва.

    След тоя 'рестарт' машините си работеха тихичко, без да изключват, след 2 часа си легнах и прекратих наблюдението. Жената каза да си лягам при климатика на терасата. Та, така

    Иначе машинките си ме кефят засега , с изключение на акробатиката с клапите Не че ми пречат, но просто недоумявам...
    Мога да потвърдя, че и аз съм наблюдавал неколкократно този "феномен" с заспиването. Машината е като в ОФФ режим, но клапите не се вдигат нагоре. Неприятното е, че температурата си пада с по няколко градуса спрямо зададеното и климатика не реагира. Може би е "глупост", но откакто махнах ватметъра не съм наблюдавал този бъг. Спецовете да кажат дали е възможно по някакъв начин да бърка електрониката на машината от самия ватметър.

  13. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #41

    Отговор: Toshiba Super Daisekai 8 -Въпроси

    възможно е .. моя ватметър ако го сложа на Саньото го намирам на няколко дена веднъж изключил ,затворил клапите все едно съм го спрял от дистанционното ..

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #42

    Отговор: Toshiba Super Daisekai 8 -Въпроси

    При някои ватметри, по някога се получава прекъсване на веригата, но дисплея им не изключва и показва 0W, вместо един или два. Трябва да се извади от контакта за 10-тина секунди, след което се оправя. Това ми се е случвало на петата серия на дайсейкай.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    139
    #43

    Отговор: Toshiba Super Daisekai 8 -Въпроси

    От марката и модела на съответната машина е , не е от ватметъра . По мое наблюдение на двата климатика си работи коректно , но на фуджицото има едни моментни падове в консумацията , но не влияе на работата му ... Мое мнение , че колкото е по напред с електрониката даден инверторен климатик , толкова по-лошо за ватметара ( дано не ме помислите за куку...)

  17. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    София
    Мнения
    63
    #44

    Отговор: Toshiba Super Daisekai 8 -Въпроси

    Аз нямам ватметър никъде.


    Когато е на отопление, трябва ли да изтича конденз от маркуча който идва от вътрешното тяло ? Според мен не. Но все пак да питам ?

  18. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #45

    Отговор: Toshiba Super Daisekai 8 -Въпроси

    Човек, ти на какъв режим ги държиш тези машини? Да не е автоматичен?
    Mega и tanatos харесват това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 31 ПърваПърва 1234513 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 50
    Последно: 02-11-14, 21:31
  2. TOSHIBA 13 PKVP-E Super Daiseikai 5 или TOSHIBA 13 SKVP2-E Super Daiseikai6
    От MisterT във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 63
    Последно: 28-01-14, 11:35
  3. RAS-221JDR NEW SUPER DAISEKAI 12
    От dokkito във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 19
    Последно: 17-09-13, 16:33
  4. Toshiba Super daiseikai Ras 13 pkvp V или Toshiba Super daiseikai RAS-B13N3KVP 6.5
    От jovan във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 1
    Последно: 23-04-13, 17:36
  5. Toshina RAS-16PKVP-E-Daisekai- Super 5 или Daikin FTX50GV/RX50GV
    От Радостина Тасева във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 9
    Последно: 01-12-12, 22:02

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе