Страница 7 от 10 ПърваПърва ... 56789 ... ПоследноПоследно
Резултати от 91 до 105 от общо 138
Like Tree111Одобрявам

Впечатление от мулти Toshiba RAS-M18UAV-E

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    186
    #91

    Отговор: Впечатление от мулти Toshiba RAS-M18UAV-E

    Колега, Jack Krauser , темата е достатъчно ясна, направо се чудя дали да отговарям на така поставения въпрос, бидейки пълен с неточности. Хайде прочети цялата тематика, извади тех.инфото на машините и ако си чел поне малко ще сметнеш кое какво. Такъв въпрос направо трябва да се занити в тема " Какво е климатика и как топли" .
    mirandi одобрява това.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на KI_YOOU
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    Русе
    Мнения
    2,071
    #92

    Отговор: Впечатление от мулти Toshiba RAS-M18UAV-E

    Как беше мултито при тези студове? Консумация, дефрост.

  4. Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    186
    #93

    Отговор: Впечатление от мулти Toshiba RAS-M18UAV-E

    Привет, сега в последния студ мога да кажа -комфорт.. Навън нямаше влага от 67 % до 56 % пититата чиста.Дефрости няколко контролни в най големия студ.На -14 и суха пита перката на външното почти не се чува.Вътре са си на 21 /21 градуса,топло ми е навсякъде.Консумацията макс до 600 W беше, жената се кефи, аз съм си по тениска.

    Машината е злобна и се оказа отлична покупка.

    - - - - - - - - - -

    В момента е 10 градуса навън , консумацията на мултито е 240 W при същите условия вътре 21/21 и към коридора.
    Alexi, edi1 и Mega харесват това.

  5. Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    186
    #94

    Отговор: Впечатление от мулти Toshiba RAS-M18UAV-E

    Дойде време за малк оравносметка от изминалия сезон с отоплението, и понеже вчера официално съм спрял и двете машини та да споделя засеченото. Коригирам : ЧЕЗ цената е средно 0.158 лв./ kw/h и сметката придобива следния вид и давам киловатите вместо само паричното изражение:

    Daisei 5 цата - 698 kwh за 5 месеца е 22.05 средно.
    Мултито - 786 kwh - 24.80 средно

    интересна добавка към инфото, преди да сложим мултито 5-цата въртеше около 900 kwh на сезон. ..много зор е виждала...

    Извод, целия апартамент топъл ,WC и баня тоже..

    2 ри извод..видях се в жега тази зима, стоплихме се ..доволен отвсякъде.

    Генерален извод за големи студове запас има. На около +6 почва да офи,надолу работи почти без офф на минимум.
    Нормална работа 240 W двете тела, 21/21 зададено в най големите студове повече от 760-850 W не съм видял.

    Дайсекая се кротна, екстремумите ги понася по-спокойно..

    3 ти извод. смятайте си климите на 80-90 W/ кубик да ви е мирна жената (главата)
    Този пост е редактиран от Symptom; 02-04-16 в 21:59.
    justify, Mega, Иван Вълков и 1 други харесват това.

  6. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Живее в
    гр. Сопот
    Мнения
    2,204
    #95

    Отговор: Впечатление от мулти Toshiba RAS-M18UAV-E

    Ако съм разбрал правилно, има 2 вида външни тела Toshiba RAS-M18UAV-E - японско и тайландско. Някой може ли да обясни какви са разликите между тях?

  7. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,305
    #96

    Отговор: Впечатление от мулти Toshiba RAS-M18UAV-E

    Цитат Първоначално публикувано от Symptom Виж публикацията

    Извод, целия апартамент топъл ,WC и баня тоже..

    2 ри извод..видях се в жега тази зима, стоплихме се ..доволен отвсякъде.

    3 ти извод. смятайте си климите на 80-90 W/ кубик да ви е мирна жената (главата)

    тУй го знаем.Мечо пух ни го каза още преди години...

    Дажи ни е казал да са на 100в/кубик...

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,512
    #97

    Отговор: Впечатление от мулти Toshiba RAS-M18UAV-E

    90 куб.м. жилищна стая в Пловдив, с частична вътрешна изолоция, се отопляваше миналата зима с 12LUCA на Фуджицу, поддържайки температура между 22 и 23 градуса. Така че ги зарежете тези мощности на кубик. Правилото е, след ремонт / саниране да се тества с конвектори (COP=1)и тогава да се взима машина. В противен случай, сметките могат да излязат много криви.
    Jack Krauser и milanov харесват това.

  10. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #98

    Отговор: Впечатление от мулти Toshiba RAS-M18UAV-E

    + И аз подкрепям мнението на Додо. Тестът с конвектори дава най-вярна представа за топлозагубите на дадено помещение.

  11. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Живее в
    гр. Сопот
    Мнения
    2,204
    #99

    Отговор: Впечатление от мулти Toshiba RAS-M18UAV-E

    Никой ли не знае разликите между 2-те тела?

  12. Senior Member Аватара на KI_YOOU
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    Русе
    Мнения
    2,071
    #100

    Отговор: Впечатление от мулти Toshiba RAS-M18UAV-E

    Сигурно си пише кое къде е произведено. Новите май бяха Тайландски.

  13. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Живее в
    гр. Сопот
    Мнения
    2,204
    #101

    Отговор: Впечатление от мулти Toshiba RAS-M18UAV-E

    Това, къде са произведени, е ясно. Въпросът е какви са разликите.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    186
    #102

    Отговор: Впечатление от мулти Toshiba RAS-M18UAV-E


    justify За да е ясно.. след като опитно за мен най вече съм установил кое колко е в различни обекти има ли смисъл да коментираме.Всеки има право да си инсталира каквото намери за добре .Ти ако искаш смятай си и на 40 W, няма лошо.

    Крал Додо.. Апартамента дето давам пример с него е със стара алу дограма и 5-6 см фибран ,на около 15 години.. Аз не живея в топлия Пловдив, а на доста по свирепо място зимно време. В Пловдив съм живял достатъчно време за да знам, че няма нищо общо климата. Като оспорваш техн. данни барем дай завишение инак е смешно. Не за друго а четат хора откъде ли не и си правят грешни изводи.После почват да пишат небивалиците.. чайници, отоплители кожуси за климатици...
    Ако ремонт няма...твоята теза... къв тест, кви 5 лева. И в кой ден как точно да тестваме с конвектора.. когато настъпва зимата, по средата на зимата... при средни -7 градуса, при -14 кога и какво ще изтестваме ?как бяга топлото...ааа събота и неделя ли да е или през седмицата ?
    И всичкото това за няма и <200 лв разлика между тела 10 ка и 12 ка ?
    Додо, ела тука да поддържаш 22-23 градуса с каквато и да е машина с 50 W на кубик,.. Позволявам ти 10 литра ракия за целия зимен сезон, топла булка нема да има да знайш. .. От верните аксесоари на колегите с Мидейки ти позволявам един стар чайник с чучур.Това като стане вътре 14 градуса а отвън перката разбутва леда на нещото което ще си инсталирал.

    Ех този мечо пук...в случая колкото повече акълл...толкова по зле...май..

    Jack.. подкрепя Додо.. значи ше го викаме у фризера зимъска..

    Няма проблем сблъсака на мненията ,но нека да са свързани с реалните условия в страната. За мен формулата с 80 W работи,никой не може да ме обори с каквото и да било..нямам 1 климатик от 1 година, имам доста и все различни и в различни помещения, Никъде не мръзна ,никъде не плащам екстремални сметки,никъде не разтопявам нищо . Нещо повече има ли какво да се желае ?
    Ако има кажете, може пък да съм пропуснал нещо
    Този пост е редактиран от Symptom; 07-04-16 в 21:26.

  16. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Живее в
    гр. Сопот
    Мнения
    2,204
    #103

    Отговор: Впечатление от мулти Toshiba RAS-M18UAV-E

    Най-вероятно точно заради това на едни климатиците им размразяват. като щури, а на други не.

  17. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #104

    Отговор: Впечатление от мулти Toshiba RAS-M18UAV-E

    Цитат Първоначално публикувано от Symptom Виж публикацията
    Ех този мечо пук...в случая колкото повече акълл...толкова по зле...май..
    Jack.. подкрепя Додо.. значи ше го викаме у фризера зимъска..
    Няма проблем сблъсака на мненията ,но нека да са свързани с реалните условия в страната. За мен формулата с 80 W работи,никой не може да ме обори с каквото и да било..
    Ами да, подкрепям Додо, защото в случая е абсолютно прав. Топлозагубите най-лесно се определят като се тества с конвектор с COP=1. Ако знаеш по-добър начин дай да го чуем.
    И не си ти човекът, който да ми държи сметка кого да подкрепям и кого не.
    milanov одобрява това.

  18. Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    186
    #105

    Отговор: Впечатление от мулти Toshiba RAS-M18UAV-E

    Сметка не държа ,подкрепяй си който искаш тествай си каквото искаш..мен това не ме интересува изобщо. Аз за мен съм си намерил истината и човека с климите, ти си мери с конвектори, копове и каквото ти е интересно .

    Сцена от модерен магазин за климатици.
    Извинете ,какъв климатик да си инсталирам в апартамента.. амии.... вижте сегааа...ами тооо.... ами на първо време си инсталирайте конвектор..мръзнете една 2 зими... вижте кога се затопля... и псоле елате да ви продадем климатик. водете записки от сорта на :

    Ден първи..конвектора е на макс.. с 3 одеяла съм.. водата в чашата на масата е замръзнала...

    Ден 5 ти.. още съм с одеялата... водата е 1 градус... комшиите ме питат жив ли съм...аз им отговарям ..Правя експеримент... те се смеят.

    Ден 25 ти.. навън е -17 ..водата пак замръзна... чудя се конвектора с коп 1 ,мен ли грее и ли аз него...

    Ден 26.. жената ме напусна..неможа да дочака избора на оптималния климатик за помещението...

    Край на експеримента... отивам за модерен климатик ,.. с тоз коп няма да се разберем...

    ако не схващаш иронията не е мой проблем, ти само подкрепяш, вица е за Краля на познанието...
    Alexi, dimkaraganchev и mkukas харесват това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 7 от 10 ПърваПърва ... 56789 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-FH25VE - 1-ва година впечатление и консумация
    От random във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 173
    Последно: 06-03-19, 19:43
  2. Panasonic Lumix DMC-FS10 - впечатление и съвет
    От udoto във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 1
    Последно: 10-03-11, 22:48
  3. MAEMO OS Впечатление, достъп
    От taipan във форум Поддръжка
    Отговори: 0
    Последно: 03-03-11, 00:21
  4. Впечатление за доставчик!
    От fiorino във форум Мрежи
    Отговори: 0
    Последно: 30-09-06, 17:56
  5. Отговори: 19
    Последно: 04-09-05, 10:29

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе