Страница 24 от 47 ПърваПърва ... 14222324252634 ... ПоследноПоследно
Резултати от 346 до 360 от общо 694
Like Tree610Одобрявам

TOSHIBA Daiseikai 9

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #346

    Отговор: TOSHIBA Daiseikai 9

    Колега Джоков, неколкократно е обяснявано (писано) точно по този въпрос, но не ми пречи да го препиша пак. При поява на гаранционен дефект или проблем с машината, задължително уведомяваш търговеца и търсиш съдействие от него. Твоите задължения са няколко:
    - да не закъсняваш повече от 14 дни с уведомяването;
    - да спазваш точно указанията на търговеца;
    - да представиш всички необходими документи от покупката, а при нужда и протоколите от задължителните профилактики.
    Задълженията на търговеца са да отстрани неизправностите в 30 дневен срок от момента на посещението по начин, който той прецени. Има един тънък момент за срока от уведомяването на търговеца за гаранционния дефект до момента на посещението на техниците. Доколкото съм запознат, този срок не е описан точно в закона, но доброто възпитание изисква да им дадеш поне 5 работни дни. Всички гаранционни продукти са с предимство пред останалите. При по-фрапантни случаи има нотариални покани, КЗП, съд и т.н. Досега никога не ми се е случвало да стигам до там. Обикновено така се процедира при конфликти с мобилните оператори, ЕРП-тата или търговците на нови автомобили.
    Надявам се да ти е достатъчна информацията.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jul 2004
    Живее в
    София
    Мнения
    416
    #347

    Отговор: TOSHIBA Daiseikai 9

    dodo_pv, благодаря ти за детайлното обяснение.

    Въпроса ми беше насочен към мнението на Aleksandars, който изрази несъгласие с твоето мнение и иска да обясни детайлите само на теб.

  4. Novice
    Тук е от
    Mar 2018
    Мнения
    9
    #348

    Отговор: TOSHIBA Daiseikai 9

    При мен шумът от мърдането на клапите при on/off като че ли понамаля. Не знам раздвижил ли се е механизмът или е нещо друго (то и преди не беше всеки път това гадно тракане), но сега е малко по-поносимо. Пак се чува доста отчетливо и не мисля, че това е допустимо за висок клас машина с претенции, но не е чак толкова дразнещо като преди...

    Като изключим това досадно нещо с клапите, всичко останало в този климатик много ми харесва - дизайн, начин на работа, ергономия и подредба на дистанционно, плазма (при мен си работи, просто не я държа постоянно пусната). Все още не е имало истински студ в София, но и да има, не мисля, че ще е проблем за този климатик (нали за това съм го взел все пак).

  5. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #349

    Отговор: TOSHIBA Daiseikai 9

    Често ли мърда клапите?

  6. VBo
    VBo е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Dec 2016
    Мнения
    32
    #350
    Ако се оставят клапите в горно положение, пак ли има движение, например така да се ползва при спане

  7. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,923
    #351

    Отговор: TOSHIBA Daiseikai 9

    Така не бих си оставил клапите, в режим отопление, ако ще звук на хилти да издават при движението си. Ще трябва комшиите отгоре да ти плащат за подово отопление...

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,292
    #352

    Отговор: TOSHIBA Daiseikai 9

    Картонче + ватичка и си държиш клапите на където си искаш. А комшията ще види подово през крив макарон.
    Чак толкова ли са шумни клапите на тези Тошиби? Ако вдигат минимума на на 300-400 вата и започнат ОН/ОФФ през 10-15 минути си е наистина дразнещо.
    А вариант да се откачат от моторчето?
    Хм.. То пък с клапа или без моторчето ще си бучи. Ама може като не е натоварено да е по безшумно.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,923
    #353

    Отговор: TOSHIBA Daiseikai 9

    Те тия Тошиби има начин да се настроят, да не местят клапите при он/офф, така наречение "cold draft prevention".

  11. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,292
    #354

    Отговор: TOSHIBA Daiseikai 9

    Ами идеално.
    Защо не се възползват собствениците?

  12. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,923
    #355

    TOSHIBA Daiseikai 9

    Цитат Първоначално публикувано от mimojef Виж публикацията
    Ами идеално.
    Защо не се възползват собствениците?
    Мистерия. Ако ми бяха шумни клапите, това ще е първото, което щях да направя... или ще смажа механизма. Също работещо решение.

  13. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,292
    #356

    Отговор: TOSHIBA Daiseikai 9

    cold draft prevention
    Не е ли "екстра" която я имат и Мидеите, характеризираща се с НЕдухане надолу преди да е загрял топлообменника?
    И МЕ-то ми работи така, но при него това не се води за екстра. Жалко.
    Този пост е редактиран от mimojef; 17-12-19 в 12:42.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,923
    #357

    TOSHIBA Daiseikai 9

    Ми нали върти турбината при офф, за да не ти духа хладно. Дали е кръстено точно така, не съм сигурен. Същото като при МЕ и МХИ. Честно казано, наистина е неприятно да не спира турбината, при свалени клапи. Не знам къде трябва да се монтира вътрешното, че да не го усещаш...

  16. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #358

    Отговор: TOSHIBA Daiseikai 9

    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    Така не бих си оставил клапите, в режим отопление, ако ще звук на хилти да издават при движението си. Ще трябва комшиите отгоре да ти плащат за подово отопление...
    Режим "сън" на старите тошиби настройва клапите точно така. А и отоплението при сън е добре да е оскъдно.

    Изпратено от моят SM-G975F с помощта на Tapatalk

  17. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,923
    #359

    TOSHIBA Daiseikai 9

    Ми добре е, ама изхвърлих на баба ми дебелия юрган... По-скоро режим "събуди се от сън", защото си измръзнал. А сетих се, може би е кръстено така, за да не те будят клапите.
    Преставам с оффтопика, за мен това не е вариант. Не са ми чак толкова малки топлозагубите. В същото време, не виждам смисъл навирането на такава яка машина, в супер изолирано, с ниски топлозагуби помещение...
    Този пост е редактиран от rosswen; 17-12-19 в 13:11.

  18. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #360

    Отговор: TOSHIBA Daiseikai 9

    Достатъчно големи ли са топлозагубите, машината не изключва. Така че няма да има движение и шум. Т.е. няма проблем [emoji4]

    Изпратено от моят SM-G975F с помощта на Tapatalk
    rosswen одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 24 от 47 ПърваПърва ... 14222324252634 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Toshiba Daiseikai 8
    От Mega във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 2531
    Последно: 23-01-24, 19:49
  2. TOSHIBA DAISEIKAI V
    От joro_vk във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 1049
    Последно: 03-12-23, 16:55
  3. Отговори: 50
    Последно: 02-11-14, 21:31
  4. TOSHIBA 13 PKVP-E Super Daiseikai 5 или TOSHIBA 13 SKVP2-E Super Daiseikai6
    От MisterT във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 63
    Последно: 28-01-14, 11:35
  5. Toshiba Super daiseikai Ras 13 pkvp V или Toshiba Super daiseikai RAS-B13N3KVP 6.5
    От jovan във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 1
    Последно: 23-04-13, 17:36

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе