Страница 18 от 47 ПърваПърва ... 8161718192028 ... ПоследноПоследно
Резултати от 256 до 270 от общо 694
Like Tree610Одобрявам

TOSHIBA Daiseikai 9

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на ivan74
    Тук е от
    Jan 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,801
    #256

    Отговор: TOSHIBA Daiseikai 9

    Цитат Първоначално публикувано от Aleksandars Виж публикацията
    Мъката във форума, постоянно прогресира.....

    Изпратено от моят K9 с помощта на Tapatalk
    Сега предстоят , 5-6 месеца , изпълнени с мъка, за определени модели/потребители. После напролет, ще гресираме и почистим плазма/йона [emoji848][emoji16][emoji16]

    Изпратено от моят MI 6 с помощта на Tapatalk
    miro_vampiro, Mega и rosswen харесват това.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,522
    #257

    Отговор: TOSHIBA Daiseikai 9

    Някой да е чувал за недоволен собственик на Трео? Няма! Купувайте ги, да пестите пари и отпуска

    Изпратено от моят SM-G975F с помощта на Tapatalk
    BNN, miro_vampiro, mimojef и 7 други харесват това.

  4. Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    350
    #258

    Отговор: TOSHIBA Daiseikai 9

    Здравейте
    развитие с проблемите с моя дайсейкай 9 , след поредна смяна на мотор вече не трака , едно на нула за мен

    Плазмата от ден първи досега успя да поработи общо има и няма 1 ден макс в който диода не показваше грешка(но така и не се разбра че работи) ,
    и повече така и не тръгна , което е жалко - и резултата е изравенен 1 на 1

    След като прочетох цялата тема за дайсейкай 8 , и с включването на колегата dido_pv , както и разговори с хора минали през моя проблем с плазмата на дайсейкай 8 -
    пределно ясно че плазмата на дайсейкай идва с фабричен дефект, при повечето работи но не е достатъчно ефективна, а при някой така и не тръгва или е непрекъснато в грешка

    Нека не забравяме че в дайсейкай 9 НЯМА сложен ионизатор , а трябва да го има , това е или пропуск на завода за дадена партида или просто са решили да го спестят, как хората ще забележат като така и така не работи.

    Ами това е от мен засега, като имам още информация ще споделя веднага
    mimojef, bobivg, Phoenix_1 и 1 други харесват това.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    2,066
    #259

    Отговор: TOSHIBA Daiseikai 9

    Ако можеш да го върнеш действай докато можеш .
    Дано не стане като при мен никои да не го иска след това .
    Ако не ти го сменят няма продаване !!! Май сме малко баламурниците дето сме се набутали с Дайсекай .

    п.с
    иначе ако решиш да го продаваш на 100% ще ти пише някои от форума да ти го купи за 800 лв
    При мен така се получи , но аз за толкова няма да го дам ( платил съм го 3000 лв ) по- добре да стой в гаража
    miro_vampiro, mimojef, bobivg и 2 други харесват това.

  6. Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    350
    #260

    Отговор: TOSHIBA Daiseikai 9

    Надявам се да няма проблеми с връщането и замяна с друга марка
    ще споделя като имам информация


    Цитат Първоначално публикувано от Rafailiev Виж публикацията
    Ако можеш да го върнеш действай докато можеш .
    Дано не стане като при мен никои да не го иска след това .
    Ако не ти го сменят няма продаване !!! Май сме малко баламурниците дето сме се набутали с Дайсекай .

    п.с
    иначе ако решиш да го продаваш на 100% ще ти пише някои от форума да ти го купи за 800 лв
    При мен така се получи , но аз за толкова няма да го дам ( платил съм го 3000 лв ) по- добре да стой в гаража

  7. Banned
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    1,321
    #261

    Отговор: TOSHIBA Daiseikai 9

    Всяко несъответствие на изделието с описанието на изделието Ти дава правното основание да върнеш изделието обратно. А в твоя случай освен проблеми с качеството на изработка, разбирам че има и липсващи модули.
    miro_vampiro, Phoenix_1 и Jack Krauser харесват това.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #262

    Отговор: TOSHIBA Daiseikai 9

    Цитат Първоначално публикувано от miro_vampiro Виж публикацията
    Здравейте
    развитие с проблемите с моя дайсейкай 9 , след поредна смяна на мотор вече не трака , едно на нула за мен

    Плазмата от ден първи досега успя да поработи общо има и няма 1 ден макс в който диода не показваше грешка(но така и не се разбра че работи) ,
    и повече така и не тръгна , което е жалко - и резултата е изравенен 1 на 1

    След като прочетох цялата тема за дайсейкай 8 , и с включването на колегата dido_pv , както и разговори с хора минали през моя проблем с плазмата на дайсейкай 8 -
    пределно ясно че плазмата на дайсейкай идва с фабричен дефект, при повечето работи но не е достатъчно ефективна, а при някой така и не тръгва или е непрекъснато в грешка

    Нека не забравяме че в дайсейкай 9 НЯМА сложен ионизатор , а трябва да го има , това е или пропуск на завода за дадена партида или просто са решили да го спестят, как хората ще забележат като така и така не работи.

    Ами това е от мен засега, като имам още информация ще споделя веднага
    Разгледах няколко рекламни обяви, защо никъде в спецификациите и характеристиките не виждам да пише, че Дайсекай 9 има йонизатор?

  10. Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    350
    #263

    Отговор: TOSHIBA Daiseikai 9

    Цитат Първоначално публикувано от Jack Krauser Виж публикацията
    Разгледах няколко рекламни обяви, защо никъде в спецификациите и характеристиките не виждам да пише, че Дайсекай 9 има йонизатор?
    Здравей колега
    Ето как го пишат в България:

    Зареждане на плазмени йони: Замърсяването се йонизира от генератора на йони и се абсорбира от новия Magic Coil® топлообменник с покритие от водна смола, който отстранява малките замърсявания, които филтрите не могат да уловят. След това те се разреждат навън от оттичащата се вода по време на охлаждане и размразяване.
    •Йонизатор: Генерирайки повече от 1 милион отрицателни йони за всеки квадратен сантиметър въздух, йонизаторът на DAISEIKAI 9 прави Вашата атмосфера свежа, чиста и релаксираща.

    или:

    Plasma Ion Charger and Magic Coil – радвайте се на супер чист въздух у дома с иновативната Plasma Ion Charger система за пречистване на въздуха на Toshiba. Plasma Ion Charger бързо абсорбира замърсяванията във въздуха, като пушек, прах и неприятни миризми. Всичко това се почиства лесно благодарение на системата Magic Coil, който чисти филтъра вместо вас и изписва кога трябва да изхвърлите събраните замърсявания. Активира се като натиснете бутона PURE на дистанционното управление.

    Сайта на тошиба:

    https://www.toshiba-carrier.co.jp/gl...ngle/index.htm

    A complete filtration system that deodorises air and provides a pure and healthy environment. Plasma Ion Purifier System is a combination of Plasma Ion Charger and Ionizer system. The system has been developed to provide maximum IAQ to every user. User can activate this feature by pressing at the PURE button.

    Като си мисля че тук е показано нагледно че има и ионизатор,който липсва НЕ само при мен а и при проверени други бройки от фирмата,тоест не съм единичен случай.




    Така че не си въобразявам че нещо липсва, написано е че го има , ама го няма , ама може и аз да бъркам, кой знае



    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Alexi и Phoenix_1 харесват това.

  11. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,778
    #264

    Отговор: TOSHIBA Daiseikai 9

    miro_vampiro, принципно си прав, но в каталозите винаги някъде е записано, че производителя има право да промени характеристиките от каталожните.
    Това го казвам чисто информативно, не е с цел да те откажа от това да си търсиш правата.
    miro_vampiro и mimojef харесват това.

  12. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #265

    Отговор: TOSHIBA Daiseikai 9

    Сега видях. Написано SUPER Ionizer си е баш йонизатор. Щом от Тошиба са го дали като екстра, тогава да го покажат къде е тоя супер-йонизатор, иначе за мен е подвеждане на потребителя, да не кажа направо измама.
    Човекът е в пълното си право да си търси правата, след като стоката не отговаря на описанието. Хубавото на евросъюза е, че дава права на купувача в такива случаи.
    miro_vampiro, mimojef, bobivg и 2 други харесват това.

  13. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,309
    #266

    Отговор: TOSHIBA Daiseikai 9

    Аз не им разбирам много на тези плазми и йонизатори. Не знам в кой раздел са.... Химия или Физика...... За мен по важен е комфорта на работа. Дори да имам такъв климатик, едва ли бих забелязал липсата на една от двете "екстри". Дори и двете да са във фира пак не би ми направило впечатление ако климатика работи комфортно.
    НО!
    При това положение, ако всички бройки за БГ са с липсващи "екстри"... Тошиба са си за сериозно ОПЛЮВАНЕ.
    Връщай го човек този климатик и забравяй за марката.
    При мен вече е в черния списък.
    Дано и други ползватели да обърнат внимание и да споделят как е при тях. А и монтажниците тук могат да хвърлят по едно око ако им изпадне монтаж.
    И да драснат в тази тема естествено.

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #267

    Отговор: TOSHIBA Daiseikai 9

    Цитат Първоначално публикувано от mimojef Виж публикацията
    При това положение, ако всички бройки за БГ са с липсващи "екстри"... Тошиба са си за сериозно ОПЛЮВАНЕ.
    Тези твърдения, са твърде необосновани и пресилени. Запознайте се с принципа на действие на пречиствателната система на Daiseikai 9, преди да давате подобни крайни оценки.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #268

    Отговор: TOSHIBA Daiseikai 9

    Може ли да ни го обясниш този принцип на действие на пречиствателната система на дайсейкай-9 с по обикновенни думи.
    Нещо по брошурки много ми прилича когато някога избирах моят климатик, а в действителност се оказа никаква.
    Gyokov и bobivg харесват това.

  17. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,309
    #269

    Отговор: TOSHIBA Daiseikai 9

    Цитат Първоначално публикувано от Kasap Виж публикацията
    Тези твърдения, са твърде необосновани и пресилени. Запознайте се с принципа на действие на пречиствателната система на Daiseikai 9, преди да давате подобни крайни оценки.
    ако всички бройки за БГ са с липсващи "екстри"
    ------

  18. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,127
    #270

    Отговор: TOSHIBA Daiseikai 9

    На рекламните брошурки недвусмислено е описан и нарисуван йонизатор .
    Gyokov, miro_vampiro, bobivg и 1 други харесват това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 18 от 47 ПърваПърва ... 8161718192028 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Toshiba Daiseikai 8
    От Mega във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 2531
    Последно: 23-01-24, 19:49
  2. TOSHIBA DAISEIKAI V
    От joro_vk във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 1049
    Последно: 03-12-23, 16:55
  3. Отговори: 50
    Последно: 02-11-14, 21:31
  4. TOSHIBA 13 PKVP-E Super Daiseikai 5 или TOSHIBA 13 SKVP2-E Super Daiseikai6
    От MisterT във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 63
    Последно: 28-01-14, 11:35
  5. Toshiba Super daiseikai Ras 13 pkvp V или Toshiba Super daiseikai RAS-B13N3KVP 6.5
    От jovan във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 1
    Последно: 23-04-13, 17:36

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе