Страница 12 от 76 ПърваПърва ... 210111213142262 ... ПоследноПоследно
Резултати от 166 до 180 от общо 1139
Like Tree699Одобрявам

Toshiba RAS-B10J2KVSG-E/RAS-10J2AVSG-E EDGE

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jul 2020
    Мнения
    261
    #166

    Отговор: Toshiba RAS-B10J2KVSG-E/RAS-10J2AVSG-E EDGE

    Цитат Първоначално публикувано от milanov Виж публикацията
    Ръчна 3-та

    - - - - - - - - - -

    Хоризонталните направо или към вътрешността на стаята.
    Благодаря!
    Направих ги. Сега ще ги следя и после ще споделя инфо.

    - - - - - - - - - -

    @milanov: Коренна разлика в поведението на машините (към по-добро, разбира се!). Благодаря ти!
    Чак жената сама пожела да намали температурата в детската . От това по-ясен показател просто няма!!!
    Малко за консумацията - значи 10-ката в детската се върти между 260 и 300 вата, без on/off. Според умния контакт е "папнала" 7.5 киловата за денонощие, което на мен ми се вижда страхотно!
    10-ката в кухнята държи около 350-400 вата.
    16-ката обаче е истинска ламя - там нещата са 650-700 та чак до 1 киловат. На база данните от умния контакт за 2-3 дни е направила средно по 18 киловата за денонощие. Това обаче е преди да променя и нейните настройки за работа.
    Всичко това е при зададени 25-26 градуса!
    Важно е да се отбележи и, че: машините работят вече 4-ти ден. Къщата е доста студена, няма изолация и съм със стара дограма (на лято ще я сменям лека-полека). Нямам съседи, които да ме топлят отстрани и отдолу!
    Ще следя машините и ще отбележа ако има промяна.
    Този пост е редактиран от joroooooo; 15-12-20 в 11:53.
    rosswen одобрява това.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,934
    #167

    Toshiba RAS-B10J2KVSG-E/RAS-10J2AVSG-E EDGE

    Как ти се струва 3-та степен при 10-ката, шумна ли е? Би трябвало да се води степен" medium" и й дават 31дБ.

  4. Member
    Тук е от
    Jul 2020
    Мнения
    261
    #168

    Отговор: Toshiba RAS-B10J2KVSG-E/RAS-10J2AVSG-E EDGE

    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    Как ти се струва 3-та степен при 10-ката, шумна ли е? Би трябвало да се води степен" medium" и й дават 31дБ.
    Мога да ги сравня с Мидеята и един Хайер, които ползвам в София, както и една Виола в другата къща - категорично по-тиха е Тошибата!
    Става и за спане, НО това пак е субективно, разбира се и всеки си го възприема по свой начин

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    Как ти се струва 3-та степен при 10-ката, шумна ли е? Би трябвало да се води степен" medium" и й дават 31дБ.
    https://youtu.be/9acb2NucMXc
    rosswen одобрява това.

  5. Member
    Тук е от
    Jul 2020
    Мнения
    261
    #169

    Отговор: Toshiba RAS-B10J2KVSG-E/RAS-10J2AVSG-E EDGE

    Гледайки разхода на 16-ката си мисля, дали не е по-добре (някой ден) да сложа две 10-ки в хола (холът и дневната са преходни - без врати между тях като общата площ е 30м2)... имам стена, която мога да използвам, така че климатиците ще останат един зад друг (без пряка видимост помежду си). Малко ми е странно, че 16-ката държи 700-1000 вата, а 10-ките кротуват на по 300 вата. Не разбирам от климатична техника, но 2 х 10-ки в помещението ако дават 600 вата консумация, излиза че е по добре от 1 х 16-ка?! Ако приемем (грубо), че 16-ката е +50% към консумацията на едната 10-ка, то консумацията ѝ би трябвало да 450-500 вата?! Има ли логика в това? Дали е удачно да се направи? Ще се радвам да споделите опит и мнения.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #170

    Отговор: Toshiba RAS-B10J2KVSG-E/RAS-10J2AVSG-E EDGE

    10-те в колко квадрата са.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,934
    #171

    Отговор: Toshiba RAS-B10J2KVSG-E/RAS-10J2AVSG-E EDGE

    Две 10-ки би трябвало да работят хем по-тихо, хем по-разтоварени. Дори от хардуерна точка, двете машини правят повече от 16-ката. Въпростът е, дали си заслужава гимнастиката за 30м2. Изчакай да видиш как ще е тази зима и го мисли след това.
    Jack Krauser и joroooooo харесват това.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #172

    Отговор: Toshiba RAS-B10J2KVSG-E/RAS-10J2AVSG-E EDGE

    А колко трябва да харчи 16ката в неизолирана къща без дограми ? Все пак е трудно да топлиш улицата ..
    Mega и joroooooo харесват това.

  10. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #173

    Отговор: Toshiba RAS-B10J2KVSG-E/RAS-10J2AVSG-E EDGE

    Нормален разход.
    rosswen одобрява това.

  11. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,773
    #174

    Отговор: Toshiba RAS-B10J2KVSG-E/RAS-10J2AVSG-E EDGE

    По интересното е какво ще стане, когато температурите паднат и се задържат трайно под нулата. Също и какво са си мислили тези майстори дето са го треснали тоя клечо в такива условия.
    Най-добре да се свърже с Рафата и да започне преговори за неговия 16 дайсекай, ако още му седи в гаража.
    ccankov73 одобрява това.

  12. Member
    Тук е от
    Jul 2020
    Мнения
    261
    #175

    Отговор: Toshiba RAS-B10J2KVSG-E/RAS-10J2AVSG-E EDGE

    Цитат Първоначално публикувано от milanov Виж публикацията
    10-те в колко квадрата са.
    1. 10м2
    2. 10м2
    3. 12м2
    4. 12м2

  13. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,868
    #176

    Отговор: Toshiba RAS-B10J2KVSG-E/RAS-10J2AVSG-E EDGE

    bobi мисля е прав.Като застуди трайно тея 25-6С дето го подържаш сега
    ще са трудно достижими.
    Вземи поне уплътни хубаво дограмата.
    joroooooo одобрява това.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Jul 2020
    Мнения
    261
    #177

    Отговор: Toshiba RAS-B10J2KVSG-E/RAS-10J2AVSG-E EDGE

    Цитат Първоначално публикувано от ccankov73 Виж публикацията
    bobi мисля е прав.Като застуди трайно тея 25-6С дето го подържаш сега
    ще са трудно достижими.
    Вземи поне уплътни хубаво дограмата.
    Вече заданието е 25, а в ниската част (на около метър над пода) температурата държи 24. Просто съветът от @milanov тотално подобри нещата. Отделно, че и самата къща се поотопли вече. За утре го дават -4° за сутринта и ще видя какво е положението сутринта.
    10-ката в детската е папнала 5.74 киловата от 0:00 до 19:30. Зададени 25 и реални 24 градуса точно където спи детенцето
    bobivg и rosswen харесват това.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,934
    #178

    Toshiba RAS-B10J2KVSG-E/RAS-10J2AVSG-E EDGE

    Цитат Първоначално публикувано от joroooooo Виж публикацията
    Вече заданието е 25, а в ниската част (на около метър над пода) температурата държи 24. Просто съветът от @milanov тотално подобри нещата. Отделно, че и самата къща се поотопли вече. За утре го дават -4° за сутринта и ще видя какво е положението сутринта.
    10-ката в детската е папнала 5.74 киловата от 0:00 до 19:30. Зададени 25 и реални 24 градуса точно където спи детенцето
    Как е положението? Консумации, дефрости, шум? Успяха ли да паднат температурите под 0-та?
    Този пост е редактиран от rosswen; 17-12-20 в 09:01.

  17. Member
    Тук е от
    Jul 2020
    Мнения
    261
    #179

    Отговор: Toshiba RAS-B10J2KVSG-E/RAS-10J2AVSG-E EDGE

    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    Как е положението? Консумации, дефрости, шум? Успяха ли да паднат температурите под 0-та?
    Станах преди малко... ей, отпускарска работа
    Отвън беше 5°… не знам до колко са паднали температурите. Вътре нямах промяна в градусите.
    Дефрости не съм засичал - засега само един дефрост видях на 16-ката преди няколко дни... там ако не погледнеш вътрешното тяло (клапата се вдига нагоре), по нищо няма да разбереш, че машината дефроства (10 мин. беше цикълът).
    rosswen одобрява това.

  18. Member
    Тук е от
    Jul 2020
    Мнения
    261
    #180

    Отговор: Toshiba RAS-B10J2KVSG-E/RAS-10J2AVSG-E EDGE

    Малко ъпдейти за машините от мен ... за да се знае всичко, както за машините, така и за сервизното обслужване
    В едното от вътрешните тела на 10-ките се появи странен шум - едва доловим, но е някакво цъкане (някой ако желае, мога да цъкна едно клипче), което мен ме дразни. Ако климатикът беше само един, бих го приел за нормално, но при положение, че имам и други, с които да правя сравнение... не е окей. Идваха техници от Тошиба (реагираха доста бързо) и на първо четене казаха, че е някакво лагерче, което ще се смени. Надявам се да е скоро.
    От едно от външните тела нощно време се чуваше пак леко доловим звук на виене/допир метал в метал... Обадих се в понеделник и в сряда техниците (двама супер дружелюбни и готини пичове - ако четат това да знаят мнението ми) дойдоха вкъщи. Заедно установихме въпросния шум и ми предложиха направо да подменят външното тяло с друго (не беше чисто ново, но явно е минало някаква профилактика, все пак!)... не знам дали това ще остане за мен, а моето си ще се върне някой ден... Направиха смяната, вакуумиране и т.н. Тествахме - навън беше около 6-8 градуса. Всичко изглеждаше окей... наистина!
    Обаче, тук идва интересното - снощи към 1 през нощта пак се чуха "онези шумове" (като описаното по-горе) . Пак казвам, че не е нещо фрапантно, но е дразнещо и за мен не е окей... Температурата да е била около нулата, но признавам, че не погледнах... може да е било и идея по-студено. Изключих климатика за някакви 5-10 минути и о, чудо - при повторното включване чух как компресора завърта (има си един специфичен звук за първите 15-на секунди работа, докато машината си влезне в работен режим) и след това "онези шумове" ги нямаше . На сутринта като станах, отново не се чуваше шумът...
    НО! Тъй като не считам това за нормално, пак се обадих на сервиза на Тошиба (нац. тел.: 070012277 - ако на някой му потрябва) и си направих заявка за сервиз - описах проблема и сега ще чакам да се свържат от сервиза с мен.
    Идея си нямам на какво се дължи досадния шум от това външно тяло... приемам всякакви мнения от колегите-съфорумци с богат опит .
    Машините нямат никакви други проблеми с пърформанса и вероятно при толкова много бройки, е възможно все някога да се наложи сервизна намеса - техника е и дефекти/откази няма как да са на 100% гарантирани, но пък затова е гаранцията - за да съм спокоен за 5 години напред.
    Питайте ако се сетите за инфо, което ви трябва, а не съм споделил

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 12 от 76 ПърваПърва ... 210111213142262 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Samsung S6 Edge +
    От KI_YOOU във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 15
    Последно: 20-04-16, 15:17
  2. Samsung Galaxy S7 & S7 Edge
    От kod във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 1
    Последно: 24-03-16, 12:07
  3. Съвет за Покупка на ТВ Plasma or LED Edge
    От vlady_1986 във форум Телевизори
    Отговори: 21
    Последно: 02-05-13, 07:25
  4. NXcam na Solid Edge
    От mmt във форум Общ - софтуер
    Отговори: 2
    Последно: 25-06-07, 11:10
  5. EDGE - вече и у нас
    От Lupus във форум Технологии
    Отговори: 18
    Последно: 16-03-05, 00:40

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе