Страница 23 от 76 ПърваПърва ... 1321222324253373 ... ПоследноПоследно
Резултати от 331 до 345 от общо 1139

Toshiba RAS-B10J2KVSG-E/RAS-10J2AVSG-E EDGE

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,920
    #331

    Toshiba RAS-B10J2KVSG-E/RAS-10J2AVSG-E EDGE

    Ми такива моторчет слагат и при 18-ката, и 24-ката от същия модел. Там вътрешните са огромни - над 1 метър, с големи турбини. Би трябвало да се справят без проблем при по-малките машини-там работят много по-разтоварени. Все си мисля, че са икономисами от смазка при някои бройки. Много често наблюдавам подобно явление напоследък, при това не в климатимната техника.
    Този пост е редактиран от rosswen; 08-01-21 в 23:36.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #332

    Отговор: Toshiba RAS-B10J2KVSG-E/RAS-10J2AVSG-E EDGE

    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    Ми такива моторчет слагат и при 18-ката, и 24-ката от същия модел. Там вътрешните са огромни - над 1 метър, с големи турбини. Би трябвало да се справят без проблем при по-малките машини-там работят много по-разтоварени. Все си мисля, че са спестили от смазка при някои бройки. Много често наблюдавам подобно явление напоследък, при това не в климатимната техника.
    В евтините лагери фабрично слагат съвсем малко смазка, която издържа няколко месеца, на всичко отгоре е и некачествена. Допълнително греенето от мотора ускорява изсъхването и.
    При два бучащи лагера, извадени от мотора на климатика, картинката вътре е една и съща - съвсем малкото останала смазка е залепнала само по сепаратора(тоест никаква полза няма от нея), а лагерът върти на сухо и бучи.

    Между другото, читавите, качествени греси са скъпи и струват многократно повече от цената на един лагер. Производителите ако почнат да пълнят лагерите със скъпи смазки просто няма да им излезе сметката...

  4. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,749
    #333

    Отговор: Toshiba RAS-B10J2KVSG-E/RAS-10J2AVSG-E EDGE

    Само да припомня, че темата не е за лагери....

  5. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,920
    #334

    Отговор: Toshiba RAS-B10J2KVSG-E/RAS-10J2AVSG-E EDGE

    Цитат Първоначално публикувано от Aleksandars Виж публикацията
    Само да припомня, че темата не е за лагери....
    Извиняваме се за отклонението. Твоят опит с модела какъв е? Често срещан ли е подобен проблем или е кофти съвпадение на дефектна партида?

  6. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #335

    Отговор: Toshiba RAS-B10J2KVSG-E/RAS-10J2AVSG-E EDGE

    И да има няма си признае.

  7. Member
    Тук е от
    Jul 2020
    Мнения
    261
    #336

    Отговор: Toshiba RAS-B10J2KVSG-E/RAS-10J2AVSG-E EDGE

    Сега бяхме навън с детето и хванах 16-ката да размразява - направо за 1-2 мин. течеше като река.
    Не знам дали е нормално (дори предвид, че е преоразмерена за помещението), но този климатик дефроства доста по-често (спрямо 10-ките ми).
    Отделно за консумацията вече спокойно мога да кажа, че 16-ката е почти 3 пъти по-лакома за ток от 10-ката. За мен е странно, но това показват данните (вече почти месец).

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #337

    Отговор: Toshiba RAS-B10J2KVSG-E/RAS-10J2AVSG-E EDGE

    Цитат Първоначално публикувано от milanov Виж публикацията
    И да има няма си признае.
    Да ти имам гениалната логика. Кой продава и монтира климатици с които ще има проблеми, и ще губи време, нерви и пари да им бае? Не случайно доста колеги започнаха да не предлагат GREE.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,920
    #338

    Отговор: Toshiba RAS-B10J2KVSG-E/RAS-10J2AVSG-E EDGE

    Цитат Първоначално публикувано от joroooooo Виж публикацията
    Сега бяхме навън с детето и хванах 16-ката да размразява - направо за 1-2 мин. течеше като река.
    Не знам дали е нормално (дори предвид, че е преоразмерена за помещението), но този климатик дефроства доста по-често (спрямо 10-ките ми).
    Отделно за консумацията вече спокойно мога да кажа, че 16-ката е почти 3 пъти по-лакома за ток от 10-ката. За мен е странно, но това показват данните (вече почти месец).
    Сам си си отговорил. 16-ката "лапа 3 пъти повече", следователно е почти 3 пъти по-натоварена. Това води до по-ниска температура на изпарителя, следователно до образуване на повече скреж, а от там и по-чести дефрости. Притеснявай се, ако прави дефрости и нищо не изтича...

  11. Member
    Тук е от
    Jul 2020
    Мнения
    261
    #339

    Отговор: Toshiba RAS-B10J2KVSG-E/RAS-10J2AVSG-E EDGE

    Дефрост на 10-ката в моята стая:
    Климатикът все едно спира (вентилаторът е на някаква много слаба скорост и машината макар и много слабо, но издухва хладен въздух). Консумацията пада до ~10 вата. Започва дефростът - консумацията се покачва плавно до към 460 вата за няколко минути и се задържа така. После пак пада до ~10 вата.
    След края на дефроста, консумираната мощност започва плавно да нараства - чак на около 450 вата турбината започва да върти и да се усеща топъл въздушен поток.
    Тук ми направи неприятно впечатление, че ми замириса на пластмаса (точно като при нов хладилник, който сте включили за първи път... на това го оприличавам аз поне). Очаквам да чуя мнението на хората с опит - дали това е нормално или не, както и на какво се дължи.
    Консумацията плавно нарастна до 850 вата, които се задържаха буквално няколко секунди, след което в продължение на 10-15 мин. плавно намаляваше до ~500 вата. След това вече не съм "зяпал" ватметъра... Предполагам, че за още 10-15-20 мин. ще си слезне на към ~300 вата, предвид, че навън Т се върти около 0-та.
    По време на дефроста, клапата остана в същото положение (без промяна).

    Добавка: 10-ката в детската е на 270 вата в момента.
    Този пост е редактиран от joroooooo; 09-01-21 в 15:47.

  12. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #340

    Отговор: Toshiba RAS-B10J2KVSG-E/RAS-10J2AVSG-E EDGE

    На мен лично не ми изглежда нормално дървен климатик да мирише на пластмаса.

  13. Member
    Тук е от
    Jul 2020
    Мнения
    261
    #341

    Отговор: Toshiba RAS-B10J2KVSG-E/RAS-10J2AVSG-E EDGE

    Цитат Първоначално публикувано от Mega Виж публикацията
    На мен лично не ми изглежда нормално дървен климатик да мирише на пластмаса. ������

    Виждам, че с Alexi имате доста опит в бранша. Нищо няма да ви стане ако освен иронизирате, то споделяте част от знанията си на такива незнаещи като мен.
    Аз, както виждате, се старая да споделям всякаква информация и да съм полезен на всички, които четат форума... което може да се промени ако дразня някого, разбира се!

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    1,547
    #342

    Отговор: Toshiba RAS-B10J2KVSG-E/RAS-10J2AVSG-E EDGE

    Не се връзвай на коментарите на някои колеги.

    Според мен разкарай ватметрите и грижите ти ще намалеят драстично.

    Иначе е нормално да тече като дефроства. Моят също течеше като чешма сутрин на - 2 и обилен сняг.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #343

    Отговор: Toshiba RAS-B10J2KVSG-E/RAS-10J2AVSG-E EDGE

    Цитат Първоначално публикувано от Mega Виж публикацията
    На мен лично не ми изглежда нормално дървен климатик да мирише на пластмаса. ������
    С новите дървета е така, като навъртят година две си замирисват с обичайната миризма.

  17. Junior Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    54
    #344

    Отговор: Toshiba RAS-B10J2KVSG-E/RAS-10J2AVSG-E EDGE

    joroooooo, нали за това си отворил темата - да пишеш и да питаш за твоите климатици.
    Хубаво е, че се интересуваш, наблюдаваш и следиш какво се случва с работата на климатиците.
    Хората с опит в дадена област понякога имат особената чертата да се държат високомерно и подигравателно с останалите, които питат. Свиквай .
    Аз пиша като абсолютен неспециалист в областта на климатиците, и който имам само един климатик.
    За дефроста вече ти обясниха.
    Мен обаче ме озадачава това, че при теб турбината върти макар и леко по време на дефрост. Това според мен не е добре за комфорта - ако някой стои под климатика в това време ще му духа студено, освен ако клапата не се вдига нагоре и не насочва въздуха някъде напред . Защото при размразяване климатикът обръща цикъла - за да се размрази външното тяло то трябва да се загрее, а за да се загрее, то взема топлина от вътрешното тяло, което дърпа топлината от стаята. Турбината в случая ще подпомогне процеса на дефрост, но това е все едно да си включил климатика на охлаждане посред зима и да духа леко стуено. Може и така да го измислили при този модел. При моя тошиба-мирай турбината спира напълно при дефрост.
    Тази миризма, за която говориш съм я надушвал и при моя климатик, не знам от какво е, но като нов почти при всяко пускане я усещах, дори и сега от време на време. А може и да екстра - щом я надушваш, значи не си болен от коронавируса(шегувам се).
    Този пост е редактиран от darko_d; 09-01-21 в 16:51.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #345

    Отговор: Toshiba RAS-B10J2KVSG-E/RAS-10J2AVSG-E EDGE

    Като дефроства повдигнете предният капак. Т.е. като приключи дефроста преди да обърне. Скреж, скреж...като в хладилник.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 23 от 76 ПърваПърва ... 1321222324253373 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Samsung S6 Edge +
    От KI_YOOU във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 15
    Последно: 20-04-16, 16:17
  2. Samsung Galaxy S7 & S7 Edge
    От kod във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 1
    Последно: 24-03-16, 13:07
  3. Съвет за Покупка на ТВ Plasma or LED Edge
    От vlady_1986 във форум Телевизори
    Отговори: 21
    Последно: 02-05-13, 08:25
  4. NXcam na Solid Edge
    От mmt във форум Общ - софтуер
    Отговори: 2
    Последно: 25-06-07, 12:10
  5. EDGE - вече и у нас
    От Lupus във форум Технологии
    Отговори: 18
    Последно: 16-03-05, 01:40

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе