Страница 24 от 76 ПърваПърва ... 1422232425263474 ... ПоследноПоследно
Резултати от 346 до 360 от общо 1139
Like Tree699Одобрявам

Toshiba RAS-B10J2KVSG-E/RAS-10J2AVSG-E EDGE

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    54
    #346

    Отговор: Toshiba RAS-B10J2KVSG-E/RAS-10J2AVSG-E EDGE

    Цитат Първоначално публикувано от milanov Виж публикацията
    Като дефроства повдигнете предният капак. Т.е. като приключи дефроста преди да обърне. Скреж, скреж...като в хладилник.
    Именно. Слагал съм си ръката близо под вътрешното тяло по време на дефрост и се усеща как студения въздух пада надолу и то при спряла турбина, пък ако върти макар и леко, това със сигурност би се усетило, ако човек е седнал под него...
    joroooooo одобрява това.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #347

    Отговор: Toshiba RAS-B10J2KVSG-E/RAS-10J2AVSG-E EDGE

    Цитат Първоначално публикувано от Mega Виж публикацията
    Да ти имам гениалната логика. Кой продава и монтира климатици с които ще има проблеми, и ще губи време, нерви и пари да им бае? Не случайно доста колеги започнаха да не предлагат GREE.
    Няма логика. Нов началник, нов климатик и ново прасе.....никой не знае какво ще излезе.

  4. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #348

    Отговор: Toshiba RAS-B10J2KVSG-E/RAS-10J2AVSG-E EDGE

    мен не ме слагай до Мегата човека е хладилен техник професионалист ,аз съм техник в друга област ,в климатичната техника съм по скоро ползвател макар и дългогодишен .. Тошибата за да дефроства при 0° е доста натоварена - това мога да ти кажа като ползвател

  5. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #349

    Отговор: Toshiba RAS-B10J2KVSG-E/RAS-10J2AVSG-E EDGE

    joroooooo, нищо лично, но ми се струва, че не отделяш очи от тия машини, златни да бяха. Чак пък да се чудиш защо мирише на пластмаса... Почакай да поработят лятото, тогава и на чорапи ще замиришат. Климатика има принцип на работа, не е печка, има големи температурни амплитуди, разширения, свивания, въртящи части ... Не всеки може да му понесе, още повече не е високия клас. Но на мен не ми е минало на ум, защо новата ми кола мирише на пластмаса, не на махагон, като я напече лятото. Тука най-полезен може да ти бъде г-н Миланов, той спи с машината, знае и всяко винтче, абе любов до гроб.
    Aleksandars и rosswen харесват това.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #350

    Отговор: Toshiba RAS-B10J2KVSG-E/RAS-10J2AVSG-E EDGE

    Правилно. В една стая спя с "машината". И искам да ми е тихооо. Като в рекламната брошурка когато я избирах. Малко диво излезе (прасето/климатика), но го дресирах. С повечко термометри/ватметри станаха горе долу нещата.

    П.П.
    Прост софтуер, лесно се лъже. (на моето прасе де)

  7. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #351

    Отговор: Toshiba RAS-B10J2KVSG-E/RAS-10J2AVSG-E EDGE

    Цитат Първоначално публикувано от milanov Виж публикацията
    Правилно. В една стая спя с "машината". И искам да ми е тихооо..
    Кое му е правилното бе, миланов?? Да спиш на едно легло с хремавата Ламя, в барутен погреб? Ватметрите биха ти помогнали в извисяването, след като Тя кихне...

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jul 2020
    Мнения
    261
    #352

    Отговор: Toshiba RAS-B10J2KVSG-E/RAS-10J2AVSG-E EDGE

    Цитат Първоначално публикувано от Mega Виж публикацията
    joroooooo, нищо лично, но ми се струва, че не отделяш очи от тия машини, златни да бяха. Чак пък да се чудиш защо мирише на пластмаса... Почакай да поработят лятото, тогава и на чорапи ще замиришат. Климатика има принцип на работа, не е печка, има големи температурни амплитуди, разширения, свивания, въртящи части ... Не всеки може да му понесе, още повече не е високия клас. Но на мен не ми е минало на ум, защо новата ми кола мирише на пластмаса, не на махагон, като я напече лятото. Тука най-полезен може да ти бъде г-н Миланов, той спи с машината, знае и всяко винтче, абе любов до гроб.
    Мне... объркал си се... ама наистина (относно неотделянето на очи от машините). Купих ги само за да ни е комфортно през малкото време, което прекарвам тук... но това е друга тема.
    Тук, където са монтирани, лятото е до към 25 градуса вътре и грам няма да ги ползвам за охлаждане.
    За мириса на пластмаса, който усетих днес, останах неприятно изненадан и затова и попитах.
    Мисля, че форумите са за да споделяме инфо и хора като теб да обясняват на хора като мен. Но ако съм в грешка, спирам да пиша.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #353

    Отговор: Toshiba RAS-B10J2KVSG-E/RAS-10J2AVSG-E EDGE

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    Кое му е правилното бе, миланов?? Да спиш на едно легло с хремавата Ламя, в барутен погреб? Ватметрите биха ти помогнали в извисяването, след като Тя кихне...
    Да ти кажа ли от къде ми е. ( ламята)

    - - - - - - - - - -

    joroooooo, нали ти писах за мирисането на хладилник. Вдигни капака след дефрост, на моята тошиба снежна топка може да си направя.
    joroooooo одобрява това.

  11. Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    599
    #354

    Отговор: Toshiba RAS-B10J2KVSG-E/RAS-10J2AVSG-E EDGE

    Жоро ти пиши какви наблюдения имаш , форумите са за това , а който иска да чете който не иска да не чете . А колко до обясненията тук отдавна не влизат хората които обясняват .
    Aleksandars, bobivg и joroooooo харесват това.

  12. Member
    Тук е от
    Jul 2020
    Мнения
    261
    #355

    Отговор: Toshiba RAS-B10J2KVSG-E/RAS-10J2AVSG-E EDGE

    Цитат Първоначално публикувано от gerhar Виж публикацията
    Жоро ти пиши какви наблюдения имаш , форумите са за това , а който иска да чете който не иска да не чете . А колко до обясненията тук отдавна не влизат хората които обясняват .
    Аз така и правя, но все ми се струва, че ако задам някой въпрос, бих се радвал, човек с опит и познания да ми отговори.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    мен не ме слагай до Мегата човека е хладилен техник професионалист ,аз съм техник в друга област ,в климатичната техника съм по скоро ползвател макар и дългогодишен .. Тошибата за да дефроства при 0° е доста натоварена - това мога да ти кажа като ползвател
    Не знам по какво се определя като натоварен или не един климатик. При максимум около 2200 вата, този работи на 700-900 вата, което за мен са едни (грубо) 30-40% натоварване. Казвам го като лаик, разбира се.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от darko_d Виж публикацията
    Именно. Слагал съм си ръката близо под вътрешното тяло по време на дефрост и се усеща как студения въздух пада надолу и то при спряла турбина, пък ако върти макар и леко, това със сигурност би се усетило, ако човек е седнал под него...
    Възможно е и при мен да е точно така... затова и написах, че вентилаторът върти много слабо, а реално просто студеният въздух пада надолу.

  13. Member
    Тук е от
    Feb 2019
    Живее в
    Хисаря
    Мнения
    268
    #356

    Отговор: Toshiba RAS-B10J2KVSG-E/RAS-10J2AVSG-E EDGE

    Гледай номинала не максимума, защото на макса кой знае колко може да работи.
    joroooooo одобрява това.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #357

    Отговор: Toshiba RAS-B10J2KVSG-E/RAS-10J2AVSG-E EDGE

    Ако сега при външни около 0° работи на около 800W без да изключва, може да не смогва при -10°..-12°.
    joroooooo одобрява това.

  16. Member
    Тук е от
    Jul 2020
    Мнения
    261
    #358

    Отговор: Toshiba RAS-B10J2KVSG-E/RAS-10J2AVSG-E EDGE

    Цитат Първоначално публикувано от milanov Виж публикацията
    Ако сега при външни около 0° работи на около 800W без да изключва, може да не смогва при -10°..-12°.
    Другата седмица по това време ще разберем... Не очаквам чудеса, разбира се. Онези -15, които им дават "на хартия", са със съответните лимитации на машините.
    Ако играта загрубее, камината на дърва, конвектори и духалки влизат в боя
    bobivg и gerhar харесват това.

  17. Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    599
    #359

    Отговор: Toshiba RAS-B10J2KVSG-E/RAS-10J2AVSG-E EDGE

    Каква височина имат тия 30 кв.м. в които работи 16ката.

  18. Member
    Тук е от
    Jul 2020
    Мнения
    261
    #360

    Отговор: Toshiba RAS-B10J2KVSG-E/RAS-10J2AVSG-E EDGE

    Цитат Първоначално публикувано от gerhar Виж публикацията
    Каква височина имат тия 30 кв.м. в които работи 16ката.
    2.50м

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 24 от 76 ПърваПърва ... 1422232425263474 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Samsung S6 Edge +
    От KI_YOOU във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 15
    Последно: 20-04-16, 15:17
  2. Samsung Galaxy S7 & S7 Edge
    От kod във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 1
    Последно: 24-03-16, 12:07
  3. Съвет за Покупка на ТВ Plasma or LED Edge
    От vlady_1986 във форум Телевизори
    Отговори: 21
    Последно: 02-05-13, 07:25
  4. NXcam na Solid Edge
    От mmt във форум Общ - софтуер
    Отговори: 2
    Последно: 25-06-07, 11:10
  5. EDGE - вече и у нас
    От Lupus във форум Технологии
    Отговори: 18
    Последно: 16-03-05, 00:40

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе