Страница 25 от 76 ПърваПърва ... 1523242526273575 ... ПоследноПоследно
Резултати от 361 до 375 от общо 1139

Toshiba RAS-B10J2KVSG-E/RAS-10J2AVSG-E EDGE

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    597
    #361

    Отговор: Toshiba RAS-B10J2KVSG-E/RAS-10J2AVSG-E EDGE

    Да поддържаш 26 гр . с климатик в неизолирана къща със стара дограма ти трябват около 85-90 да не кажа и 100 вата номинална мощност на куб.метър , или намали температурата или помагай с двете 10ки . Ако не става пали камината .

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #362

    Отговор: Toshiba RAS-B10J2KVSG-E/RAS-10J2AVSG-E EDGE

    като дойде новата сметка за ток ще намали градусите

  4. Member
    Тук е от
    Jul 2020
    Мнения
    261
    #363

    Отговор: Toshiba RAS-B10J2KVSG-E/RAS-10J2AVSG-E EDGE

    Цитат Първоначално публикувано от gerhar Виж публикацията
    Да поддържаш 26 гр . с климатик в неизолирана къща със стара дограма ти трябват около 85-90 да не кажа и 100 вата номинална мощност на куб.метър , или намали температурата или помагай с двете 10ки . Ако не става пали камината .
    24 е заданието и засега се справя.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    като дойде новата сметка за ток ще намали градусите
    Да кажем, че сметката за ток не ме бърка.
    Все пак (писал съм го вече) предишните зими съм плащал по 300-350 лева за ток за 10 дни. Така, че същото или дори и малко по-високо е все тая за мен. Нали затова работим и изкарваме пари... за да ни е добре вкъщи

    - - - - - - - - - -

    Малко офф топик:
    Сега преглеждам темите за другите марки - при ME/MHI има ядове, при Fuji и компания пак така...
    Един приятел есента си сложи 3 LG-та за по към 2 бона бройката... Разказвам му моите какви шумове издават, а той ми се смее и се бъзика, че е трябвало и аз сложа LG-та.
    Поне фирмата, от която ги купил си ги И сервизира, и там докато му свирне на техника и той идвал. В този ред на мисли все още не съжалявам, че избрах Тошиба. По-скоро си мисля, дали не трябваше да дам още малко пари за по-висок клас... но и там хората се оплакват от разни али-бали

  5. dd3
    dd3 е офлайн
    Novice
    Тук е от
    Jan 2021
    Мнения
    1
    #364

    Отговор: Toshiba RAS-B10J2KVSG-E/RAS-10J2AVSG-E EDGE

    Привет момчета, да не отварям нова ще питам тук. Преди 3 седмици закупих и ми монираха 13 даисеикаи 8 серия, нормално ли е при спиране на климатика да издава звуци като че ли изпуска въздух , доста се чува и го прави на всеки 1,30 -2 часа когато изключва като направи градусите. Питах един колега който има същия каза че и при него се чувало но неговият работи много по дълго време и на практика е много по рядко. На 22 градуса го държа и , стаята е добре изолирана 20 м2 тръби 4,50м

  6. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #365

    Отговор: Toshiba RAS-B10J2KVSG-E/RAS-10J2AVSG-E EDGE

    Дайсейкай 13 в 20 квадрата, добре изолирани е малко прекалено. От там и спиранията.

  7. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #366

    Отговор: Toshiba RAS-B10J2KVSG-E/RAS-10J2AVSG-E EDGE

    Цитат Първоначално публикувано от joroooooo Виж публикацията
    По-скоро си мисля, дали не трябваше да дам още малко пари за по-висок клас... но и там хората се оплакват от разни али-бали



    По-добре да си беше купил подови модели, щом приоритет ти е отоплението. Комфортът на отопление е много по-висок в сравнение със стенните дървета, въпреки че и при подовите има немалко подводни камъни, както и вероятност да изтеглиш късата клечка...
    Аз си преосмислих изцяло концепцията за отопление на дома - голяма грешка е да се купуват стенни модели за отопление поради ред причини...
    Този пост е редактиран от Jack Krauser; 10-01-21 в 00:08.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #367

    Отговор: Toshiba RAS-B10J2KVSG-E/RAS-10J2AVSG-E EDGE

    Цитат Първоначално публикувано от Mega Виж публикацията
    Дайсейкай 13 в 20 квадрата, добре изолирани е малко прекалено. От там и спиранията.
    Щото пак са излъгали по брошурите. Ако слизаше на обявеният минимум 80..ли 90W ли беше и не си вдигаше минимума при отрицателни външни хич нямаше да е прекалено.

  10. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #368

    Отговор: Toshiba RAS-B10J2KVSG-E/RAS-10J2AVSG-E EDGE

    Стига бе, при мен защо не е спирал от есента? Все едно да сложиш 35ZSX-W в 20 квадрата.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #369

    Отговор: Toshiba RAS-B10J2KVSG-E/RAS-10J2AVSG-E EDGE

    35ZSX-W по книжки е със съвсем друг обявен минимум.
    Ела да видиш как резистор 150kOm прави от цепеница инверторен климатик. При -5° работи на 200W.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    138
    #370

    Отговор: Toshiba RAS-B10J2KVSG-E/RAS-10J2AVSG-E EDGE

    Купих 2бр. климатици EDGE 10 и 13. Чува се биене на турбината. И като натисна вътрешното тяло с пръст на горе. И турбината се успокоява. Освен това се чува някакво виене. Високочестотен звук.Сякаш идва по тръбите от външното тяло. Това за 13-та. При 10 - та се чува за кратко, като развърта компресора и изчезва шума. Но и при него като големия започна да трака турбинката отначало много рядко и слабо съм чувал да чатка турбината и като натисна с пръст нагоре тялото се успокоява. Може би кофти монтаж??? Но високочестотния бръм на големия според мен няма оправия.Четох теми, където стигат до извод, че това е от външното тяло, и падне ли ти се такава бройка. Само смяна решава проблема.

  13. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,859
    #371

    Отговор: Toshiba RAS-B10J2KVSG-E/RAS-10J2AVSG-E EDGE

    Само предположение за високочестотния звук - монтирали са с тънкостенни тръби?

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Jul 2020
    Мнения
    261
    #372

    Отговор: Toshiba RAS-B10J2KVSG-E/RAS-10J2AVSG-E EDGE

    Ъпдейт и от мен: През нощта явно бяха най-ниските Т, които 10-ката в моята стая е виждала, а аз пък чувал...
    Явно преди да направи дефрост, виенето от външното тяло този път наподобяваше "опит да си запалиш автомобила, но с празен резервоар... въртиш ключа, стартерът върти, но само дотам"
    Явно палитрата става все по-цветна
    На 18-ти януари изтичат 30-те дни, в които трябваше да ми бъдат сервизирани машините... ще ги изчакам търпеливо, да.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #373

    Отговор: Toshiba RAS-B10J2KVSG-E/RAS-10J2AVSG-E EDGE

    Върни ги и 5-те.

  17. Member
    Тук е от
    Jul 2020
    Мнения
    261
    #374

    Отговор: Toshiba RAS-B10J2KVSG-E/RAS-10J2AVSG-E EDGE

    Цитат Първоначално публикувано от milanov Виж публикацията
    Върни ги и 5-те.
    Ще видим какво ще стане. Няма да пиша в детайли аз какви стъпки ще предприема, а само за резултата след това.
    Донякъде съм и благодарен, че това ми се случи на мен, а не примерно на някой сиромах, който би търпял дефектни машини.
    Единственото, с което ще се съобразя са евентуални много ниски температури - не искам момчетата от сервиза да мръзнат по прозорците ми!

  18. Banned
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    1,321
    #375

    Отговор: Toshiba RAS-B10J2KVSG-E/RAS-10J2AVSG-E EDGE

    Цитат Първоначално публикувано от joroooooo Виж публикацията
    - не искам момчетата от сервиза да мръзнат по прозорците ми!
    Поколон, за това че си човек. .

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 25 от 76 ПърваПърва ... 1523242526273575 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Samsung S6 Edge +
    От KI_YOOU във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 15
    Последно: 20-04-16, 16:17
  2. Samsung Galaxy S7 & S7 Edge
    От kod във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 1
    Последно: 24-03-16, 13:07
  3. Съвет за Покупка на ТВ Plasma or LED Edge
    От vlady_1986 във форум Телевизори
    Отговори: 21
    Последно: 02-05-13, 08:25
  4. NXcam na Solid Edge
    От mmt във форум Общ - софтуер
    Отговори: 2
    Последно: 25-06-07, 12:10
  5. EDGE - вече и у нас
    От Lupus във форум Технологии
    Отговори: 18
    Последно: 16-03-05, 01:40

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе