Страница 44 от 76 ПърваПърва ... 34424344454654 ... ПоследноПоследно
Резултати от 646 до 660 от общо 1139
Like Tree699Одобрявам

Toshiba RAS-B10J2KVSG-E/RAS-10J2AVSG-E EDGE

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jul 2020
    Мнения
    261
    #646

    Отговор: Toshiba RAS-B10J2KVSG-E/RAS-10J2AVSG-E EDGE

    Тракане и цъкане на вътрешни тела, виене/дрънчене на външни - това са нещата, които ми нарушават комфорта.
    Целта на похарчените пари беше именно комфорт!
    Аз ще почакам сервиза още малко, след което ще е КЗП - чувал съм, че търговци и сервизи много им се радват...
    После пак по едно писъмце към Япония и Англия... да си знаят какво са произвели/продали и каква е сервизната им дейност в България.
    Всичко това ще ми струва 15-20 мин. отделено време.
    Проблеми ли ще отстраняват, заместители ли ще предлагат, други климатици ли ще слагат - не ме интересува! Ако ли не, да идват да си прибират боклуците, да направят ремонт на следите, оставени от монтажа, да ми върнат парите + обезщетение.
    Нацелили са точния човек! Ама точният!
    Този пост е редактиран от joroooooo; 24-01-21 в 09:40.
    milanov одобрява това.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,923
    #647

    Toshiba RAS-B10J2KVSG-E/RAS-10J2AVSG-E EDGE

    Цитат Първоначално публикувано от milanov Виж публикацията
    Гледай да не го установиш с личен опит.
    Аха. Сега, ама честно ми кажи, какво би си взел за спалня 14м2? Дайкин Уруру Сарара (безсмислено е за такава кутийка) и Нексура ги изгключваме. Аз из темите изобщо не видях нещо, с което да няма никакви проблеми. Питам е така, за последно, че нещо ми дотегна в последно време да чета тук. Типично по български, маана знаем да намираме, ама решение на проблема нямаме. "Не е така, ама и не мога да ти кажа как трябва да е."

    [mention]splendor [/mention] , така е, защото и за един друг модел много се плю, при това не основно от един потребител, както е в случая. Не упреквам Жоро и аз бих останал крайно разочарован. Но колко други хора пишат с проблеми, свързани с модела? Честно казано, нещо напоследък и монтажната/ ремонтната му група са ми доста съмнителни. Една птичка, пролет не прави. Не отричам категорично, че има някакви пролеми, но е несериозно по един потребител да се съди генерално. На много хора климите, поставени в подобни условия, не се знае дали и те няма да правят подобни магарии. На колко от вас климите ви работят около и над номинал, през 80-90% от времето? Така, за един приятел питам.
    Този пост е редактиран от rosswen; 24-01-21 в 09:53.
    joroooooo одобрява това.

  4. Senior Member Аватара на splendor
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,503
    #648

    Отговор: Toshiba RAS-B10J2KVSG-E/RAS-10J2AVSG-E EDGE

    Цитат Първоначално публикувано от Jack Krauser Виж публикацията

    Не препоръчвам на никого нищо.
    Моите критерии за хубав климатик са
    - да работи максимално тихо и безшумно
    - да топли
    - да не размразява когато не трябва
    Какъв надпис имало на етикета изобщо не ме интересува
    Мисля, че фактите сами говорят коя машина как се справя. Който робува на "марки" да се оправя с "марковите" дървета.
    И аз това разправях на Рос, ама той иска да даде максимален шанс на този модел да излезе от неприятната ситуация въпреки, че Жоро е готов вече да ги изтрещи с кирката и да се приключва. Това да дам 9К и да се случи това, ще искам да ги сменят всичките с друг доказал се модел, може и по-малко гаранция да са.
    Jack Krauser и joroooooo харесват това.

  5. Member
    Тук е от
    Jul 2020
    Живее в
    Варна
    Мнения
    752
    #649

    Отговор: Toshiba RAS-B10J2KVSG-E/RAS-10J2AVSG-E EDGE

    Цитат Първоначално публикувано от joroooooo Виж публикацията
    Тракане и цъкане на вътрешни тела, виене/дрънчене на външни - това са нещата, които ми нарушават комфорта.
    Целта на похарчените пари беше именно комфорт!
    Аз ще почакам сервиза още малко, след което ще е КЗП - чувал съм, че търговци и сервизи много им се радват...
    После пак по едно писъмце към Япония и Англия... да си знаят какво са произвели/продали и каква е сервизната им дейност в България.
    Всичко това ще ми струва 15-20 мин. отделено време.
    Проблеми ли ще отстраняват, заместители ли ще предлагат, други климатици ли ще слагат - не ме интересува! Ако ли не, да идват да си прибират боклуците, да направят ремонт на следите, оставени от монтажа, да ми върнат парите + обезщетение.
    Нацелили са точния човек! Ама точният!
    Жоре, в момента нямаш дори и сламка, за която да се захванеш, за пред търговеца, да не говорим за КЗП! Всички проблеми са отстранени в рамките на законовия 1-мес. срок.Още повече, че ако ти сам си ги избрал, а не са ти били предложени ( разбирай набутани) от фирмата.Можеш да претендираш за смяна на "стоката" единствено след 3-я, 4-я, 5-я (пиша по спомен, описано е в ЗЗП) ремонт в рамките на законовия срок -2 години.
    Имаш ли "следа", че нещо се е правило по твоите климатци, отбелязано ли е в дневника за рекламации нa фирмата, даден ли ти е отрязък, с дата, от която започва да тече едномесечниа срок за ремонт, в гаранционнта карта има ли нещо писано?
    В разговор с фирмата или монтажниците ставало ли е въпрос дали има и други клиенти с подобни проблеми или вече ти си изтеглил де що има всички къси клечки?
    Този пост е редактиран от Palev; 24-01-21 в 10:03.

  6. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #650

    Отговор: Toshiba RAS-B10J2KVSG-E/RAS-10J2AVSG-E EDGE

    Цитат Първоначално публикувано от Jack Krauser Виж публикацията
    При новите модели дефростът е различен спрямо този при старите Тошиби. Направили са ги да размразяват по-често.
    Всъщност не знам дали дефростът при +9 градуса не е заради някое от първите две условия.
    Накрая изводът е, че китайски Стар Лайт отвява новите Тошиби по дефрости, топлене и комфорт.

    При Daiseikai 9 няма такова нещо. За цялата зима до сега няма десет дефроста. Само в мъгла и много висока влажност и то изключително рядко. Поддържа се 23 градуса през деня и 20 през нощта. Като цяло е добре да пишеш за машини, които си виждал.
    Alexi, Aleksandars, d_imige и 1 други харесват това.

  7. Member
    Тук е от
    Jul 2020
    Мнения
    261
    #651

    Отговор: Toshiba RAS-B10J2KVSG-E/RAS-10J2AVSG-E EDGE

    @rosswen: Точно 10 дни изтрая новото моторче на вътрешното, преди да се разцъка по старому. През това време климатикът наистина беше безшумен... щом на втората вечер и жената ме пита дали климатикът бил включен.
    @splendor: ще ги насека без да ми мигне окото, но след като им изтече гаранцията!

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,923
    #652

    Toshiba RAS-B10J2KVSG-E/RAS-10J2AVSG-E EDGE

    Цитат Първоначално публикувано от Mega Виж публикацията
    При Daiseikai 9 няма такова нещо. За цялата зима до сега няма десет дефроста. Само в мъгла и много висока влажност и то изключително рядко. Поддържа се 23 градуса през деня и 20 през нощта. Като цяло е добре да пишеш за машини, които си виждал.
    Нещо си в грешка. Щом го пише в сервизното-значи е така. Въобразяваш си, трябваше да си вземеш Стар Уайт...
    Прецакал си се жестоко.

    [mention]joroooooo [/mention] , точно това ме навява за некомпетента ремонта група. Дали проблемът изобщо е в моторчето? Ами ако не е? Така могат да ти сменят и 10 моторчета, все същия ще е изхода. Нещо като при ZS. Втулка, та втулка, ама като го понатиснеш тук-там и всичко се оправя. Дали и при теб не се е понаместило, заради разглобяването/сглобяването не се знае и за това да е утихнало. И не че нещо, но "тракане" и "цъкане", обикновено не са симптоми за моторче или лагери.
    Този пост е редактиран от rosswen; 24-01-21 в 10:12.
    Aleksandars и Mega харесват това.

  10. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #653

    Отговор: Toshiba RAS-B10J2KVSG-E/RAS-10J2AVSG-E EDGE

    трябва всеки гаранционен ремонт да е отразен в гаранционната книга на устроиството + тази на фирмата ( длъжни са да водят такава ) с дати подписи печати .. ако нямаш черно на бяло нищо ,КЗП даже няма да разгледа претенцията ти

  11. Member
    Тук е от
    Jul 2020
    Живее в
    Варна
    Мнения
    752
    #654

    Отговор: Toshiba RAS-B10J2KVSG-E/RAS-10J2AVSG-E EDGE

    Цитат Първоначално публикувано от Palev Виж публикацията
    Жоре, в момента нямаш дори и сламка, за която да се захванеш, за пред търговеца, да не говорим за КЗП! Всички проблеми са отстранени в рамките на законовия 1-мес. срок.Още повече, че ако ти сам си ги избрал, а не са ти били предложени ( разбирай набутани) от фирмата.Можеш да претендираш за смяна на "стоката" единствено след 3-я, 4-я, 5-я (пиша по спомен, описано е в ЗЗП) ремонт в рамките на законовия срок -2 години.
    Имаш ли "следа", че нещо се е правило по твоите климатци, отбелязано ли е в дневника за рекламации нa фирмата, даден ли ти е отрязък, с дата, от която започва да тече едномесечниа срок за ремонт, в гаранционнта карта има ли нещо писано?
    В разговор с фирмата или монтажниците ставало ли е въпрос дали има и други клиенти с подобни проблеми или вече ти си изтеглил де що има всички къси клечки?
    Alexi
    и аз това му казах малко по-горе..ама Жорето е приготвил вече ножове и секири да ги сече........
    Този пост е редактиран от Palev; 24-01-21 в 10:17.
    Alexi одобрява това.

  12. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,292
    #655

    Отговор: Toshiba RAS-B10J2KVSG-E/RAS-10J2AVSG-E EDGE

    Аз се чудя как човек може да си въобрази, че с духалки (климатици) може да стопли еднофамилна неизолирана къща с дървена дограма.
    Тази хилава 16-ка е брутално изнасилена в такава кубатура с такава изолация. Аз дори се чудя как не е дефроствала на 30 мин. 800 - 900 - 1000 W нонстоп срещу топлообмрнничето което може да се намери в едно 33 килограмово тяло............
    Жоро ти си за Амбъри човече. Или дай още 9к и си изолирай къщата.

  13. Senior Member Аватара на splendor
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,503
    #656

    Отговор: Toshiba RAS-B10J2KVSG-E/RAS-10J2AVSG-E EDGE

    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    Нещо си в грешка. Щом го пише в сервизното-значи е така. Въобразяваш си, трябваше да си вземеш Стар Уайт...
    Прецакал си се жестоко.
    Сънуваш я ти, сънуваш я
    Цитат Първоначално публикувано от mimojef Виж публикацията
    Аз се чудя как човек може да си въобрази, че с духалки (климатици) може да стопли еднофамилна неизолирана къща с дървена дограма.
    Тази хилава 16-ка е брутално изнасилена в такава кубатура с такава изолация. Аз дори се чудя как не е дефроствала на 30 мин. 800 - 900 - 1000 W нонстоп срещу топлообмрнничето което може да се намери в едно 33 килограмово тяло............
    Жоро ти си за Амбъри човече. Или дай още 9к и си изолирай къщата.
    Аз дори щях да му предложа да говори с фирмата за смяна на 16-ката за 18-ка U-Crown.
    Jack Krauser одобрява това.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,292
    #657

    Отговор: Toshiba RAS-B10J2KVSG-E/RAS-10J2AVSG-E EDGE

    Цитат Първоначално публикувано от splendor Виж публикацията
    Сънуваш я ти, сънуваш я

    Аз дори щях да му предложа да говори с фирмата за смяна на 16-ката за 18-ка U-Crown.
    Амбъра е по куче. Ама и У-Краун ще е 200 пъти по добре за него от тази 16-ка.

  16. Member
    Тук е от
    Feb 2019
    Живее в
    Хисаря
    Мнения
    268
    #658

    Отговор: Toshiba RAS-B10J2KVSG-E/RAS-10J2AVSG-E EDGE

    "16"по добре звучи

  17. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,772
    #659

    Отговор: Toshiba RAS-B10J2KVSG-E/RAS-10J2AVSG-E EDGE

    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    Сега, ама честно ми кажи, какво би си взел за спалня 14м2? Дайкин .......
    Не питаш мен, но мисля, че си заслужава да обмислиш варианта за една цедка (FTXC35B)
    necata2, mystikalrs, rosswen и 1 други харесват това.

  18. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #660

    Отговор: Toshiba RAS-B10J2KVSG-E/RAS-10J2AVSG-E EDGE

    а дефрости на 40 мин ?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 44 от 76 ПърваПърва ... 34424344454654 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Samsung S6 Edge +
    От KI_YOOU във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 15
    Последно: 20-04-16, 15:17
  2. Samsung Galaxy S7 & S7 Edge
    От kod във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 1
    Последно: 24-03-16, 12:07
  3. Съвет за Покупка на ТВ Plasma or LED Edge
    От vlady_1986 във форум Телевизори
    Отговори: 21
    Последно: 02-05-13, 07:25
  4. NXcam na Solid Edge
    От mmt във форум Общ - софтуер
    Отговори: 2
    Последно: 25-06-07, 11:10
  5. EDGE - вече и у нас
    От Lupus във форум Технологии
    Отговори: 18
    Последно: 16-03-05, 00:40

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе