Страница 46 от 76 ПърваПърва ... 36444546474856 ... ПоследноПоследно
Резултати от 676 до 690 от общо 1139
Like Tree699Одобрявам

Toshiba RAS-B10J2KVSG-E/RAS-10J2AVSG-E EDGE

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jul 2020
    Мнения
    261
    #676

    Отговор: Toshiba RAS-B10J2KVSG-E/RAS-10J2AVSG-E EDGE

    Цитат Първоначално публикувано от mimojef Виж публикацията
    Добро да е!

    Е, "наспах се" преди алармата на телефона... нищо де! Да сме здрави!

    Заменят ни стоката, ако има дефект

    Аз ще си ги изтърпя, да - няма проблем! Както е тръгнало... скоро ще имам нови ИЛИ заместители.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    1,554
    #677

    Отговор: Toshiba RAS-B10J2KVSG-E/RAS-10J2AVSG-E EDGE

    Този звук от вътрешната турбина ли е?

  4. Member
    Тук е от
    Jul 2020
    Мнения
    261
    #678

    Отговор: Toshiba RAS-B10J2KVSG-E/RAS-10J2AVSG-E EDGE

    Цитат Първоначално публикувано от gurcayy Виж публикацията
    Този звук от вътрешната турбина ли е?
    Да.
    В момента 3 от 4 цъкат така. Е, този е най-брутален!
    На другите ми два също им сваляха турбините, уж с нови лагери ала-бала... ама даже станаха по-зле от преди.
    Ъпдейтвам ги всички наред, да се знае... и японци, и англичани, и нашите. Да си чуят поне произведенията!

  5. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    1,554
    #679

    Отговор: Toshiba RAS-B10J2KVSG-E/RAS-10J2AVSG-E EDGE

    Съжалявам, че си случил на такива климатици.

    Звукът е брутален и аз лично нямам нервната система да го изтрая. Ще следя с интерес развитието със сервиза. Дано ти заменят машините.
    Jack Krauser и joroooooo харесват това.

  6. Member
    Тук е от
    Jul 2020
    Живее в
    Варна
    Мнения
    757
    #680

    Отговор: Toshiba RAS-B10J2KVSG-E/RAS-10J2AVSG-E EDGE

    Цитат Първоначално публикувано от joroooooo Виж публикацията

    Е, "наспах се" преди алармата на телефона... нищо де! Да сме здрави!

    Заменят ни стоката, ако има дефект

    Аз ще си ги изтърпя, да - няма проблем! Както е тръгнало... скоро ще имам нови ИЛИ заместители.
    Ако искаш да ти ги заменят по причина „повече от 3 ремонта в рамките на 2-те години гаранция“, хубаво си „опечи “ работата - всеки един ремонт да е отбелязан в гаранционната карта на климатика с подпис и печат, че иначе, после иди доказвай, че нещо са правили......

    Провериха ли фреона на 16-ката?
    rosswen и joroooooo харесват това.

  7. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #681

    Отговор: Toshiba RAS-B10J2KVSG-E/RAS-10J2AVSG-E EDGE

    Цитат Първоначално публикувано от joroooooo Виж публикацията
    Добро утро!
    Ето от тази сутрин след дефрост:
    https://drive.google.com/file/d/104A...w?usp=drivesdk
    Извинявам се, че линкът не е тагнат, но пиша от телефона.
    Това хлопане(от втулка, или от каквото е там) е супер-дразнещо - все едно някой ти бие с палка по стената. Аз не бих го издържал. Ще ми скъса нервите.
    Интересното е, че към края постепено изчезна..

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,125
    #682

    Отговор: Toshiba RAS-B10J2KVSG-E/RAS-10J2AVSG-E EDGE

    щото вентилатора вдига обороти ,типична втулка е това .. повечето шумове обаче са описани в инструкцията за експлоатация като "нормални" ,отделно не виждам смисъл да ти сменят климатиците със същите

  10. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #683

    Отговор: Toshiba RAS-B10J2KVSG-E/RAS-10J2AVSG-E EDGE

    Втулка или нещо друго, проблемът с това досадно хлопане е масово разпространен по новите модели климатици от почти всички марки. В Ютуб преди време гледах руснаци със същото хлопане при топ модел на Мицубиши електрик. Сервизна смяна на турбини, мотори, втулки... не им реши проблема, накрая върнаха "марков" климатик за 3 бона и го смениха с някакъв много по-евтин...

    Моят съвет към Жоро е, ако иска да си реши проблема кардинално и да има комфортно отопление - да връща този тракалник откъдето го е купил, да си взема парите обратно, и да си търси подов климатик без турбина.
    milanov одобрява това.

  11. Member
    Тук е от
    Jul 2020
    Мнения
    261
    #684

    Отговор: Toshiba RAS-B10J2KVSG-E/RAS-10J2AVSG-E EDGE

    Цитат Първоначално публикувано от Jack Krauser Виж публикацията
    Втулка или нещо друго, проблемът с това досадно хлопане е масово разпространен по новите модели климатици от почти всички марки. В Ютуб преди време гледах руснаци със същото хлопане при топ модел на Мицубиши електрик. Сервизна смяна на турбини, мотори, втулки... не им реши проблема, накрая върнаха "марков" климатик за 3 бона и го смениха с някакъв много по-евтин...

    Моят съвет към Жоро е, ако иска да си реши проблема кардинално и да има комфортно отопление - да връща този тракалник откъдето го е купил, да си взема парите обратно, и да си търси подов климатик без турбина.
    Благодаря ти (а и на колегите) за съвета!
    Обаче, по всичко личи, че ще трябва да мина през всички стъпки. Няма проблеми!
    Надали нашите сервизни биха оторизирали подобна замяна (на някакъв етап), НО англичани или японци може и да го наредят в някакъв момент. Ще видим... но аз нямам намерение да се отказвам или да търпя тракания/цъкане/виене и дефрости на 9 градуса външна.
    Жалко е ако има хора, при които проблемите ги има, но ги търпят по един или друг начин!
    Факт е, че външното тяло на една от машините е вече "излекувано" от "дрънкането на китара"!
    Предполагам, че всичко което съм докладвал като проблеми, е интересно поне на производителя...
    @Palev: на 16-ката не се мерили нищо все още... едва вчера съм ги информирал за проблема.
    Palev одобрява това.

  12. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,870
    #685

    Отговор: Toshiba RAS-B10J2KVSG-E/RAS-10J2AVSG-E EDGE

    Цитат Първоначално публикувано от Jack Krauser Виж публикацията
    .....и да си търси подов климатик без турбина.
    Що бе, Нексурата си е с турбина (и то доста голяма) и няма оплаквания.
    Иначе +1 за подов в къща.

  13. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,125
    #686

    Отговор: Toshiba RAS-B10J2KVSG-E/RAS-10J2AVSG-E EDGE

    аз проблема го решавам по бързо - ОЛХ ,това твоето е неистово търпене на проблемите то минават месеци ..

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,302
    #687
    Цитат Първоначално публикувано от joroooooo Виж публикацията
    .
    Предполагам, че всичко което съм докладвал като проблеми, е интересно поне на производителя...
    Няма да му е интересно на производителя.
    Той го знае това. Или поне го е очаквал.
    Мислиш ли, че производителя не знае, че с бракуваните им части се правят сглобки за точно определени дистрибутори чиято цел е да им шътнат брака? Обикновено в държави без закони пълни с бедни и прости хора.
    Дори 50% от изгорелите успеят да им върнат боклука(което няма как да стане) , другите 50% са им 100% печалба от компоненти които и без това е трябвало да бъдат изхвърляни.
    milanov одобрява това.

  16. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #688

    Отговор: Toshiba RAS-B10J2KVSG-E/RAS-10J2AVSG-E EDGE

    Цитат Първоначално публикувано от ccankov73 Виж публикацията
    Що бе, Нексурата си е с турбина (и то доста голяма) и няма оплаквания.
    Иначе +1 за подов в къща.
    Оф-топик:Аз бях останал с впечатление, че и старите Дайкини са с центрофугов вентилатор.
    Значи новата Префера е по-добра от Нексурата.


    На мен главата ми увря късно, но навреме, за да осъзная, че за отопление няма по-комфортна опция от подов климатик.
    Стенните дървета са много хубави... но само лятото на режим охлаждане.

  17. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,125
    #689

    Отговор: Toshiba RAS-B10J2KVSG-E/RAS-10J2AVSG-E EDGE

    то и тоя мотор има лагери ,даже турбините на дайкин са много по иновативни от на останалите като мотора няма лагери и както виждаме няма и сериозни оплаквания

  18. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    138
    #690

    Отговор: Toshiba RAS-B10J2KVSG-E/RAS-10J2AVSG-E EDGE

    Ей сега си поиграх, и понатисках вътрешното с пръст нагоре. Както казах, климатикът е отворен от стената в дясната му част. И е наклонен напред. Ами цъкането намалява. Даже и виенето се повлиява. Започвам да си мисля, че виенето не идва от компресора по тръбите, а от лагери, моторче.Или пък ако е от компресора се повлиява от кофти монтажа на вътрешното тяло. Явно при мен наистина има лош монтаж. А климатика е "кекав". И предразположен към такива проблеми. И най-малкото отклонение от " идеалния"монтаж му влияе. Но при Жоро. От 4, 3 са с проблеми. Което говори , че не е само от монтаж. Просто лошия монтаж, подпомага проблема.Чудя се ако сложа някаква изолираща подложка под планката на стената.Като ги извикам за рекламация.Да обере вибрации да изравни стената,ако има някакво отклонение.Какво бихте ме посъветвали.Също искам да попитам, ако поразбутат положението на вътрешното тяло, и кажем цъкането изчезне. При положение, че е работило небалансирано тялото 1 месец. Не прави ли необратими поражения върху части, като : лагери,втулки, моторче.Които след време биха излезли на яве. Защото им е намален по този начин ресурсът.
    Moskov и joroooooo харесват това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 46 от 76 ПърваПърва ... 36444546474856 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Samsung S6 Edge +
    От KI_YOOU във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 15
    Последно: 20-04-16, 15:17
  2. Samsung Galaxy S7 & S7 Edge
    От kod във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 1
    Последно: 24-03-16, 12:07
  3. Съвет за Покупка на ТВ Plasma or LED Edge
    От vlady_1986 във форум Телевизори
    Отговори: 21
    Последно: 02-05-13, 07:25
  4. NXcam na Solid Edge
    От mmt във форум Общ - софтуер
    Отговори: 2
    Последно: 25-06-07, 11:10
  5. EDGE - вече и у нас
    От Lupus във форум Технологии
    Отговори: 18
    Последно: 16-03-05, 00:40

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе