Страница 48 от 76 ПърваПърва ... 38464748495058 ... ПоследноПоследно
Резултати от 706 до 720 от общо 1139
Like Tree699Одобрявам

Toshiba RAS-B10J2KVSG-E/RAS-10J2AVSG-E EDGE

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    138
    #706

    Отговор: Toshiba RAS-B10J2KVSG-E/RAS-10J2AVSG-E EDGE

    Е, то това от линка още по ужасно от при мене. Това е стържещо виене.При мен е по различно.Все едно, като вятър свирещ в тръба. Не знам как да го опиша. И не е с постоянна сила, а се мени. Затова си мисля, че идва от компресора. Язък за модела, наистина замислен добре,комфортен, тихи външно и вътрешно тяло, добре топли(поне на тези температури) ...Иии лошо техническо изпълнение.Което обезмисля всичко. Чудя се по чуждите форуми. В Ютуб. Там нямат ли тези два проблема.Виене и тракане.
    joroooooo одобрява това.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #707

    Отговор: Toshiba RAS-B10J2KVSG-E/RAS-10J2AVSG-E EDGE

    Цитат Първоначално публикувано от Mega Виж публикацията
    Не е работа на монтажната група да изправя стени. Редно е клиента да е оправил тези неща преди монтажа. Ние отказваме монтаж на крива стена. Ако клиента държи изрично се подписва, че е запознат с негативите. Ако е нещо малко и може да се пипне ок, но има много криви стени.
    Имам монтирани 3 клими, на много криви стени. Със старите 2 свалени, общо 5, като само един беше проблемен, заради едни пазарджишки говеда. Ако е монтиран както трябва на базата, без напрежения, остават само едни грозни фуги по краищата, което си е само козметичен дефект. Не би трябвало да се отказва монтаж заради такова нещо.
    mimojef одобрява това.

  4. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #708

    Отговор: Toshiba RAS-B10J2KVSG-E/RAS-10J2AVSG-E EDGE

    Цитат Първоначално публикувано от simeonbf Виж публикацията
    Чудя се по чуждите форуми. В Ютуб. Там нямат ли тези два проблема.Виене и тракане.
    може и да нямат .. все пак те не са в държава от 3тия свят
    mimojef одобрява това.

  5. Senior Member Аватара на splendor
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,503
    #709

    Отговор: Toshiba RAS-B10J2KVSG-E/RAS-10J2AVSG-E EDGE

    Цитат Първоначално публикувано от simeonbf Виж публикацията
    Чудя се по чуждите форуми. В Ютуб. Там нямат ли тези два проблема.Виене и тракане.
    Ако партидата е правена за България напълно е възможно другаде да го нямат този проблем. Не е тайна, че една и съща техника, едната правена за България а другата за Западна Европа се разминават в качеството на изработка. Доста българи предпочитат да си купуват техниката именно от там. Наскоро приключи изследване за храните за Източна и Западна Европа, същата картинка.
    dodo_pv, mimojef, simeonbf и 2 други харесват това.

  6. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,292
    #710

    Отговор: Toshiba RAS-B10J2KVSG-E/RAS-10J2AVSG-E EDGE

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    ........... остават само едни грозни фуги по краищата, което си е само козметичен дефект.
    Додо, нарича се "Визуален шум"

    А тази тошиба на колегата е окъкана още при монтажа.
    Вижда се с просто око на снимката.

    Много е близо до пердето!
    Ц-ц-ц-ц.... Няма качествени майстори вече еее..й.
    Не се научиха да монтират лиматици тес хора.
    После що тракат.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  7. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2017
    Живее в
    гр. Левски
    Мнения
    27
    #711

    Отговор: Toshiba RAS-B10J2KVSG-E/RAS-10J2AVSG-E EDGE

    Колега понеже не съм на ясно какво може да се случи като е толкова близо питам понеже като идват да го взимат за ремонт да ги накарам да направят нещо и по този проблем. Благодаря предварително!
    mimojef одобрява това.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jul 2020
    Мнения
    261
    #712

    Отговор: Toshiba RAS-B10J2KVSG-E/RAS-10J2AVSG-E EDGE

    Цитат Първоначално публикувано от Moskov Виж публикацията
    Включвам се и аз със същия проблем тракане и свирене на Toshiba RAS-B10J2KVSG-E имам и видеоклип на проблема но не знам как да го кача от телефона.

    А след дефрост и начало на отопление, усещаш ли яка миризма на пластмаса? Ако си на пътя на въздушния поток...

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    100% лагери и то в напреднала фаза .. преди за почне да свири така е имало поскърцване ,потракване .. модела определено ще има сериозен проблем с лагерите ,дано пуснат ревизирана версия на мотора щото все съм виждал да изкарат малко лагери ,малко малко примерно година и половина - две е минимума ,за лагери от 15 цента говоря фабрично вложени .. тия явно са по евтини
    Точно 10 дни изтрая новата турбина, която ми сложиха на вътрешното в кухнята! Официалния сервиз, нали...

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от Jack Krauser Виж публикацията
    От прочетеното в темата имам лошо предчувствие, че търговците на климатици ще станат пишман с този модел на Тошиба. На 2-3 месеца ще бягат да сменят я мотори, я втулки, я турбини... а може и нещо друго да излезе...
    Търговецът само продава и евентуално монтира... после си вече абонат на сервиза на марката (нищо общо с продавача).
    Jack Krauser одобрява това.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2017
    Живее в
    гр. Левски
    Мнения
    27
    #713

    Отговор: Toshiba RAS-B10J2KVSG-E/RAS-10J2AVSG-E EDGE

    Не колега, всичко друго си е напълно коректно ( освен дрънченето ), няма никакви миризми и топли доста добре. Забелязвам и още нещо когато е на 23 ( и по висока температура ) сложен и реша да го смъкна с 2-3 градуса на долу даже 4-ри и не изключва както Фуджитсуто в хола, а температурата на усещане в помещението е висока, не трябва ли да изключи ?

  11. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,292
    #714

    Отговор: Toshiba RAS-B10J2KVSG-E/RAS-10J2AVSG-E EDGE

    Цитат Първоначално публикувано от Moskov Виж публикацията
    Колега понеже не съм на ясно какво може да се случи като е толкова близо питам понеже като идват да го взимат за ремонт да ги накарам да направят нещо и по този проблем. Благодаря предварително!
    Колега, ти си нов и стеб не се познаваме.
    Извинявай. Поста ми беше шега.
    Не се притеснявай. Нищо му няма на пердето. Проблема е в машината.
    Като дойдат да го вземат за ремонт, ако може да не ти го втъщат ще е най добре. Искай подмяна с друга марка/модел

  12. Member
    Тук е от
    Jul 2020
    Мнения
    261
    #715

    Отговор: Toshiba RAS-B10J2KVSG-E/RAS-10J2AVSG-E EDGE

    Цитат Първоначално публикувано от Moskov Виж публикацията
    Не колега, всичко друго си е напълно коректно ( освен дрънченето ), няма никакви миризми и топли доста добре. Забелязвам и още нещо когато е на 23 ( и по висока температура ) сложен и реша да го смъкна с 2-3 градуса на долу даже 4-ри и не изключва както Фуджитсуто в хола, а температурата на усещане в помещението е висока, не трябва ли да изключи ?
    А отколко време го имаш? Че те изненадите са с тайминги тук

  13. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2017
    Живее в
    гр. Левски
    Мнения
    27
    #716

    Отговор: Toshiba RAS-B10J2KVSG-E/RAS-10J2AVSG-E EDGE

    Цитат Първоначално публикувано от mimojef Виж публикацията
    Колега, ти си нов и стеб не се познаваме.
    Извинявай. Поста ми беше шега.
    Не се притеснявай. Нищо му няма на пердето. Проблема е в машината.
    Като дойдат да го вземат за ремонт, ако може да не ти го втъщат ще е най добре. Искай подмяна с друга марка/модел
    Хаха няма проблеми :D След толкова негативни отзиви и за мен би било по добре да го сменят с друга марка, но най вероятно това няма да се случи.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от joroooooo Виж публикацията
    А отколко време го имаш? Че те изненадите са с тайминги тук
    Закупен и монтиран на 28.10.2020 но проблема е от самото начало, просто чак сега реших да ги потърся
    Този пост е редактиран от Moskov; 28-01-21 в 00:14.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Jul 2020
    Мнения
    261
    #717

    Отговор: Toshiba RAS-B10J2KVSG-E/RAS-10J2AVSG-E EDGE

    Пак да попитам колегите с опит...
    Защо от 5 монтирани климатика (4 от които еднакви), само при една машина след дефрост и начало на отопление, мирише яко и неприятно на пластмаса?

  16. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,700
    #718

    Отговор: Toshiba RAS-B10J2KVSG-E/RAS-10J2AVSG-E EDGE

    Защото при тошиба е така. Различни бройки от даден модел се държат различно.

  17. Member
    Тук е от
    Jul 2020
    Живее в
    Варна
    Мнения
    752
    #719

    Отговор: Toshiba RAS-B10J2KVSG-E/RAS-10J2AVSG-E EDGE

    Цитат Първоначално публикувано от joroooooo Виж публикацията
    Пак да попитам колегите с опит...
    Защо от 5 монтирани климатика (4 от които еднакви), само при една машина след дефрост и начало на отопление, мирише яко и неприятно на пластмаса?
    Каква е машината-10 или 16-ката, степента на вентилатора еднаква ли е на всичките, на този дето мирише, да не би да е вент. Auto, оттам като се развърти компресора, да вкарва повече топлина, да загрява повече пластмасата, а оттам да се размирисва?

  18. Member
    Тук е от
    Jul 2020
    Мнения
    261
    #720

    Отговор: Toshiba RAS-B10J2KVSG-E/RAS-10J2AVSG-E EDGE

    Цитат Първоначално публикувано от Palev Виж публикацията
    Каква е машината-10 или 16-ката, степента на вентилатора еднаква ли е на всичките, на този дето мирише, да не би да е вент. Auto, оттам като се развърти компресора, да вкарва повече топлина, да загрява повече пластмасата, а оттам да се размирисва?
    10-ка. Всички са на 24 градуса и автоматични вентилатори.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 48 от 76 ПърваПърва ... 38464748495058 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Samsung S6 Edge +
    От KI_YOOU във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 15
    Последно: 20-04-16, 15:17
  2. Samsung Galaxy S7 & S7 Edge
    От kod във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 1
    Последно: 24-03-16, 12:07
  3. Съвет за Покупка на ТВ Plasma or LED Edge
    От vlady_1986 във форум Телевизори
    Отговори: 21
    Последно: 02-05-13, 07:25
  4. NXcam na Solid Edge
    От mmt във форум Общ - софтуер
    Отговори: 2
    Последно: 25-06-07, 11:10
  5. EDGE - вече и у нас
    От Lupus във форум Технологии
    Отговори: 18
    Последно: 16-03-05, 00:40

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе