Страница 38 от 76 ПърваПърва ... 28363738394048 ... ПоследноПоследно
Резултати от 556 до 570 от общо 1139
Like Tree699Одобрявам

Toshiba RAS-B10J2KVSG-E/RAS-10J2AVSG-E EDGE

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,923
    #556

    Отговор: Toshiba RAS-B10J2KVSG-E/RAS-10J2AVSG-E EDGE

    То и моите машини се развъртат повече, отколкото им е дадено по сервизно. Това е добре, значи може повече, отколкото му дават по документи.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jul 2020
    Мнения
    261
    #557

    Отговор: Toshiba RAS-B10J2KVSG-E/RAS-10J2AVSG-E EDGE

    Цитат Първоначално публикувано от VanDan Виж публикацията
    Да ти кажа, това с "угаждането" на клиента на всяка цена, а още повече с "реномираните" марки по нашите географски ширини не е точно така както си го мислиш. Имам чувството, че реалността не се покрива напълно с твоите виждания. И в един момент, специално в областта с "шумовете" ще спрат да ти обръщат внимание. Работи ли? Работи! Шумът е част от работата. Доста високи децибели са дадени като спецификация.
    Да ти кажа, че писах на Тошиба (ама баш на Тошиба!) и тази сутрин в 7:35 имах отговор (и тук не говорим за auto-reply или някакъв вид робот) Ще видим какво ще последва.
    При 4 еднакви климатика няма как един или два да работят различно от събратята си в съседните стаи!

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    [mention]joroooooo [/mention] , значи все пак се справят. Очевидно е, че условията ти са тежки. Поддържат 24гр? Шумни ли са вътрешните/външните тела? Раздухал ли се е яко или не е нещо непоносимо? Дефрости има ли или не ди хванал?
    Ами в големия студ си имаше зор. Но пък си спя с тънката завивка и се разхождам по тениска... Мерилото ми е детето и неговата стая - няма оплакване!
    На 16-ката в хола ѝ е трудно, да! Но държи като цяло.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от VanDan Виж публикацията
    Да ти кажа, това с "угаждането" на клиента на всяка цена, а още повече с "реномираните" марки по нашите географски ширини не е точно така както си го мислиш. Имам чувството, че реалността не се покрива напълно с твоите виждания. И в един момент, специално в областта с "шумовете" ще спрат да ти обръщат внимание. Работи ли? Работи! Шумът е част от работата. Доста високи децибели са дадени като спецификация.
    И добавка: Няма проблем! Случват се дефекти и дефектни партиди... техника е. Тук обаче големите стъпват като мъже, признават за проблема и фиксват всичко! Без шикълкавене и али-бали!
    Нямам никакво намерение да търпя цъкащи моторчета и виещи (а не бучащи) външни тела!
    И съм сигурен, че хоарата ще направят нужното за да съм доволен на 100% от машините си!

  4. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #558

    Отговор: Toshiba RAS-B10J2KVSG-E/RAS-10J2AVSG-E EDGE

    Цитат Първоначално публикувано от Palev Виж публикацията
    Или твоя термометър не е верен, или на 16-ката .
    На -14, според сервизното няма таква консумация.Или е по-висока външната температура, или работи на 120%
    Числата в тази таблица не ми изглеждат достоверни. Според мен са грешни.
    При -15°, само до 1200 вата ли развърта 16-ката?
    Ако е така, е б@си подигравката.

  5. Member
    Тук е от
    Jul 2020
    Живее в
    Варна
    Мнения
    752
    #559

    Отговор: Toshiba RAS-B10J2KVSG-E/RAS-10J2AVSG-E EDGE

    Цитат Първоначално публикувано от joroooooo Виж публикацията
    Да ти кажа, че писах на Тошиба (ама баш на Тошиба!) и тази сутрин в 7:35 имах отговор (и тук не говорим за auto-reply или някакъв вид робот) Ще видим какво ще последва.
    И какво гласеше отговора, ако не е тайна, разбира се

  6. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,923
    #560

    Отговор: Toshiba RAS-B10J2KVSG-E/RAS-10J2AVSG-E EDGE

    [mention]Jack Krauser [/mention] , е нали каза човека, че на -14 е работил на 1.5kW, което не се знае дали му е максимума. На тия сервизни не се надайте много за достоверна информация.
    [mention]joroooooo [/mention] , а с дефростите как е положението?

  7. Member
    Тук е от
    Jul 2020
    Живее в
    Варна
    Мнения
    752
    #561

    Отговор: Toshiba RAS-B10J2KVSG-E/RAS-10J2AVSG-E EDGE

    Цитат Първоначално публикувано от Jack Krauser Виж публикацията
    Числата в тази таблица не ми изглеждат достоверни. Според мен са грешни.
    При -15°, само до 1200 вата ли развърта 16-ката?
    Ако е така, е б@си подигравката.
    Прав е Роската, че не може много да се вярва на сервизните, горе-долу са някакъв ориентир.....
    На моя, от MHI бяха объркали сервизното с такива данни, които направо отнасяха чистокръвните японци....

    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Jack Krauser и rosswen харесват това.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jul 2020
    Мнения
    261
    #562

    Отговор: Toshiba RAS-B10J2KVSG-E/RAS-10J2AVSG-E EDGE

    Цитат Първоначално публикувано от Palev Виж публикацията
    И какво гласеше отговора, ако не е тайна, разбира се
    Това не е важно. Ще пишем само за резултати.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    [mention]Jack Krauser [/mention] , е нали каза човека, че на -14 е работил на 1.5kW, което не се знае дали му е максимума. На тия сервизни не се надайте много за достоверна информация.
    [mention]joroooooo [/mention] , а с дефростите как е положението?
    Ами започнах да не им обръщам внимание...
    Ако в обедната почивка излезнем на игра с детето, ще видя външното на 16-ката, че ми е любопитно колко са големи ледените висулки

  10. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,604
    #563

    Отговор: Toshiba RAS-B10J2KVSG-E/RAS-10J2AVSG-E EDGE

    Не си първия в този форум, който е писал до "Тошиба (ама баш на Тошиба!)". Друг потребител преди теб им беше писал с въпроси за минимуми, успиване и т.н. Отговорът им не го задоволи особено. Дано всичко при теб стане според очакванията ти. В частта с "шумовете" от битови уреди ако сервизът реши да те "отсвирят", доста трудно можеш да ги "пребориш" по законов ред. Единствено ако силата на шума излиза извън обявените спецификации в децибели. 5г. просто не ми се мисли как постоянно ще се сменяват лагерчета, моторчета, турбини. Дано не съм прав и всичко да е така, че да си доволен.
    bobivg, Jack Krauser, dimitrin6405 и 1 други харесват това.

  11. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #564

    Отговор: Toshiba RAS-B10J2KVSG-E/RAS-10J2AVSG-E EDGE

    всички сме писали баш на някого ,отговора повечето случаи е стандартен - моля обадете се на местния представител и дават контакти .. а моторите ако не се сменят със съвсем друг модел който не е проблемен очаквай посещения честичко ,както имаш 4 бр ..
    bobivg и joroooooo харесват това.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,923
    #565

    Отговор: Toshiba RAS-B10J2KVSG-E/RAS-10J2AVSG-E EDGE

    [mention]joroooooo [/mention] ама побеляват ли външните тела, тече ли доволно вода? В твоите условия, външните сигурно са с доста по-ниска температура от тази на въздуха, та нищо чудно да си изпълнява условията за дефрост.

  13. Member
    Тук е от
    Jul 2020
    Мнения
    261
    #566

    Отговор: Toshiba RAS-B10J2KVSG-E/RAS-10J2AVSG-E EDGE

    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    [mention]joroooooo [/mention] ама побеляват ли външните тела, тече ли доволно вода? В твоите условия, външните сигурно са с доста по-ниска температура от тази на въздуха, та нищо чудно да си изпълнява условията за дефрост.
    Не съм излизал от вчера следобед.
    Сега понеже работя от моята стая, преди малко имаше 3-4 минутен дефрост. Не знам реално машината какво прави, но на 5-тата мин. топлият въздушен поток е факт.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Jul 2020
    Живее в
    Варна
    Мнения
    752
    #567

    Отговор: Toshiba RAS-B10J2KVSG-E/RAS-10J2AVSG-E EDGE

    С 3-4 минутен дефрост не се очаква да е побелял ТО, чак да не се различават ламелите.От Тошиба явно са заложили на по-чести дефрости, с цел да не се натрупва повечко скреж, да размразява по-дълго, а оттам да страда и комфорта на ползвателите.Сега се връщам от обедна почивка и понеже от доста време наблюдавам няколко климатика в т.ч и 2 Тошиби 1 по-голяма с квадратно и 1 по-малка с правоъгълно външно тяло(не знам каква големина и модел са), топлят един магазин с таванни касети.Преди дъжда, по-миналата седмица имаше доволно количество вода под тях, а на 5 м. от тях, други маркови клими, по-малко или нищо.Днес, под единия има съвсем малко, питата на другия, който още не е дефроствал е започнала да заскрежава.Няколко дена се оглеждам, не съм видял дефрости във Варна, а тези Тошиби защо се излагат така да трупат скреж.
    Този пост е редактиран от Palev; 18-01-21 в 14:28.

  16. Member
    Тук е от
    Jul 2020
    Мнения
    261
    #568

    Отговор: Toshiba RAS-B10J2KVSG-E/RAS-10J2AVSG-E EDGE

    Тази сутрин е -10.
    Засега машините си държат заданията.
    Единствено на 16-ката ѝ е малко по-трудно, но и тя държи
    Определено дефростите при минусови Т са по-кратки - 3-4-5 минути вместо стандартните 9-10. Субективното ми мнение е, че не ги определям като чести и поддържат заданията си.
    rosswen и Palev харесват това.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,923
    #569

    Отговор: Toshiba RAS-B10J2KVSG-E/RAS-10J2AVSG-E EDGE

    Цитат Първоначално публикувано от joroooooo Виж публикацията
    Тази сутрин е -10.
    Засега машините си държат заданията.
    Единствено на 16-ката ѝ е малко по-трудно, но и тя държи
    Определено дефростите при минусови Т са по-кратки - 3-4-5 минути вместо стандартните 9-10. Субективното ми мнение е, че не ги определям като чести и поддържат заданията си.
    Каква е влажността при вас? Кое населено място е, че нямам спомени? Висулки/вода някаква има ли? Имам съмнения, че при тези натоварени режими, все пак трупа някакво минимално количество скреж, удовлетворява си исловието за разлика в температурите и пуска дефрост. Предполагам количеството на скреж не е много голямо, за това прекратява дефроста по-бързо. Просто предположение.
    joroooooo одобрява това.

  18. Junior Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    54
    #570

    Отговор: Toshiba RAS-B10J2KVSG-E/RAS-10J2AVSG-E EDGE

    Цитат Първоначално публикувано от joroooooo Виж публикацията
    Тази сутрин е -10.

    Определено дефростите при минусови Т са по-кратки - 3-4-5 минути вместо стандартните 9-10. Субективното ми мнение е, че не ги определям като чести и поддържат заданията си.
    При Мирая ми, като падне под минус 2 градуса, въпреки че няма никакво обледеняване, съм засичал, че прави тези "сухи дефрости" точно през 90 минути и то за много кратко, нещо като при теб спира да духа топло за - 3-4мин. Но самият дефрост, като тръгне компресора трае около 20 сек., след което спира, явно датчиците показват на софтуера, че няма нужда от дефрост. А иначе, ако има обледеняване си прави дефростите когато си прецени, а не на 90 мин., може и по-рано.
    Така че, ако си забелязал дали дефростите са на точно определен интервал, може и при теб да е нещо подобно със "сухите дефрости".
    joroooooo одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 38 от 76 ПърваПърва ... 28363738394048 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Samsung S6 Edge +
    От KI_YOOU във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 15
    Последно: 20-04-16, 15:17
  2. Samsung Galaxy S7 & S7 Edge
    От kod във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 1
    Последно: 24-03-16, 12:07
  3. Съвет за Покупка на ТВ Plasma or LED Edge
    От vlady_1986 във форум Телевизори
    Отговори: 21
    Последно: 02-05-13, 07:25
  4. NXcam na Solid Edge
    От mmt във форум Общ - софтуер
    Отговори: 2
    Последно: 25-06-07, 11:10
  5. EDGE - вече и у нас
    От Lupus във форум Технологии
    Отговори: 18
    Последно: 16-03-05, 00:40

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе