Страница 4 от 5 ПърваПърва ... 2345 ПоследноПоследно
Резултати от 46 до 60 от общо 68

34% по-малко ще са българите през следващите 45 години

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на Wise
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    3,124
    #46

    Re: 34% по-малко ще са българите през следващите 45 години

    Е не бива да се твърди, че като си видял хлебарка в кухнята и като пресметнеш как се размножава догодина ще имаш 1000 хлебарки. Тук аритметиката не върши работа.
    Проблемът си е наш - човешки. Ако всички са наясно как искат да живеят - лесно се постига. Имаме си прекрасна природа и чудесен климат. Не трябва да градим Лас Вегас насред пустинята.
    Това, че не живеем добре си е наш проблем - нито циганите, нито турците, а най-малко американците ще го оправят.
    Само от нас си зависи. Няма да стане бързо. В много глави все още кънтят залповете на "Аврора". Но до 100 години ще
    сме прекрасна страна - на бас за 2 бири.

  2.  
     
  3. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #47

    Re: 34% по-малко ще са българите през следващите 45 години

    wise, моите уважения, обаче това ти последното просто... нямам коментар

    не знам в кой град и коя страна живееш (то май и кой свят ), обаче ако ми кажеш, че за последните 15 години не ти е направило впечатление преселението на младите зад граница, размножаването на циганите, остаряването на нацията, липсата на държавна политика по реално стимулиране на раждаемостта, липсата на държавна политика по запазване на българския дух, ЛИПСАТА НА ДЪРЖАВНА ПОЛИТИКА ПО СЪХРАНЯВАНЕ НА БЪЛГАРСКИЯ ДУХ И ДОСТОЙНСТВО, просто не знам с колко диоптъра си.

    единствените градове, които нарастват по население са софия и варна. е, мога да ти кажа, че преди 10-15 години кьорав циганин не можеше да видиш във варна извън циганската махала. а сега си джобят на воля насред центъра, ходят на тумби на плаж, просят и продават "оригинални" фланелки по всички улици. може бройката да е същата (вярвай си....), но манталитетът им се е променил - преди ги беше страх да припарят, а сега са по-нагли от конска муха.

    така че не ми разказвай приказки за това, колко лесно било да се постигне нещо си, стига да го искаш. тази природа и климат можем да си ги консумираме на палатка в планината 1 седмица в годината, но те няма да ни направят държава.

    а след 100 години дано няма граници, че поне да имаме свястно оправдание защо между тимок и черно море се чуват само зурни...

  4. Senior Member Аватара на Wise
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    3,124
    #48

    Re: 34% по-малко ще са българите през следващите 45 години

    FearMe
    наистина ме плашиш - това си е реалността - има си цигани - много са..........
    Е какво да правим - да се прведаваме ли ? - не!
    Пак си държа на своето - има си Природа.........

  5. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #49

    Re: 34% по-малко ще са българите през следващите 45 години

    Wise ти и мен ме смая, за да не кажа шокира с последните си два поста. Да не си махмурлия?

  6. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    771
    #50

    Re: 34% по-малко ще са българите през следващите 45 години

    С най-голямо удоволствие бих оставил България на циганите и бих заминал където ми видят очите, и където тях няма да ги има! Живота няма нужда вече от древно-селския манталитет - да оградим паянтавата си къщурка с дебела непробиваема ограда, да слагаме кучета пазачи, страшни надписи "охранява се от...",...толкова ли е трудно да проумеем, че така дефакто изолираме себе си от света....и съхнем вътре разяждани от отровата на омразата!

  7. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #51

    Re: 34% по-малко ще са българите през следващите 45 години

    Май ще се наложи да учим повече чужди езици и да се преселваме на запад. Чиста работа, защо да се нервим тук с циганите. Аз си избирам Испания, за вас не знам. Франция също е добър избор, колкото по-далече, толкова по добре. Както казах вече, но ще се потретя - родината е там, където ти е добре. Малко цинично, но е вярно.
    -------------
    IvO™ ще потвърди, че съм взел мерки, снабдил съм се с испански, френски и английски самоубочаващи програми.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    880
    #52

    Re: 34% по-малко ще са българите през следващите 45 години

    не точно по темата, просто наблюдение...

    значи отивам да разгледам Синеморец (плажът до устието на Велека е много хубав, все още чист) и какво виждам - на входа на Синеморец - циганско поселение - гадория, метнали кабелите върху ел.жици и си живеят курортно

  10. Senior Member Аватара на Wise
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    3,124
    #53

    Re: 34% по-малко ще са българите през следващите 45 години

    Е хайде - тръгваме към Плевен..............
    Я да ви чуя сега..............

  11. Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    157
    #54

    Re: 34% по-малко ще са българите през следващите 45 години

    2002 г. бях в Плевен, един таксиджия каза, че града станал наполовина от това което е бил. Повечето от хората имигрирали в Испания.
    Е, предполагам че не очакваше да чуеш това, но такава асоциация ми роди главата*
    Виж за другото съм съгласен.
    „Това, че не живеем добре си е наш проблем ...* Само от нас си зависи.”
    Повечето от българите обаче са абсолютно апатични. Реят се из въздуха и чакат, той да ги отвее на някое приятно и уютно място. Само дето на същите глупаци не им е ясно, че НЯМА ПОПЪТЕН ВЯТЪР ЗА КОРАБ, КОЙТО НЕ ЗНАЕ НАКЪДЕ ОТИВА!!!

  12. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    16
    #55

    Re: 34% по-малко ще са българите през следващите 45 години

    Да направим една анкета :coolsmiley: , а? ?

    Приказки от рода : ..ама т'ва ... , ама онова ... . . нали знаете че извиненията са като з******** - всеки ги има
    Така че сорри майна !

    Сега малко по- ала reality bites!!
    Аз не разбрах има ли българи , ама Българи - с главно Б ? !
    И като има, защо трябва да пишем неща, които биха зарадвали онези които не се смятат за такива?
    Темата е 'тежка', но нали точно изпитанията ни правят по-силни!!! Лично аз като Българин се чуствам горд и силен!!! Такава е прогнозата( направена математически ), а какво ще стане - ............( знаете руски ) .?!
    Без да умаловажавам прогнозите, Аз не смятам също така и да уголемявам опасенията!
    Не си заривам главата в земята и не смятам ,че т.нар. от вас роми и ........ ""евентуално"" и ""прогностично""
    (нормално е да са с двойни кавички, поне ) ""биха"" ни подминали в собствената ни Родина ! ! !
    Не ми давайте примери като Македония, защото там още не могат да се разберат за език, история и т.н , а
    и всеки знае кога&как се създаде тази държава.
    Да, отдавна се завладяват държави с политика и пари, ама нали ние не сме п**** с извинение
    Всичко опира до кой какъв се самоопределя и какво разбира под това!!! Щото все пак на всеки му са ясни доста неща и само песимистичен подход 'подхожда' на други работи. На коя й е лесно - на Франция, на Германия или на САЩ ? ? ?

    Дал си клетва - оправяй се !!



  13. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    771
    #56

    Re: 34% по-малко ще са българите през следващите 45 години

    @A.H. - за близо 10 години извън България срещнах няколко стотин от тези "глупаци", както ги наричаш. Тия "глупаци" в по-голямата си част се гърчеха от мръкнало до мръкнало да бачкат на по 2-3 места за да подпомагат семействата си в България. Дълги години техните пари бяха и единствените инвестиции тук. Без тия стотици хиляди да не кажа милион "глупаци" България сега щеше да е много по-нещастна. Гледам, много обширно дебатираш по темата, седни и се замисли малко, сигурен съм че няма да ти коства много усилия да разбереш какво имам предвид. "за кораб, който не знае къде отива всички ветрове са попътни"

    @ocOOl - горното се отнася и за тебе майна, като ти гледам разсъжденията и това как с 15 поста си реализирал -14 вота, май голямо ти е само Б-то.

  14.  
     
  15. prt
    prt е офлайн
    Member Аватара на prt
    Тук е от
    Feb 2004
    Мнения
    650
    #57

    Re: 34% по-малко ще са българите през следващите 45 години

    Цитат Първоначално публикувано от skynet
    С най-голямо удоволствие бих оставил България на циганите и бих заминал където ми видят очите, и където тях няма да ги има!
    1. Това НЕ решава проблема - виж темата.
    2. Ако не са цигани - то ще са други (я негри, я португалци, ...).
    Веднъж започнал да бягаш от проблемите (я в Испания, я в Канада, ...) - спиране няма.

    Към горните "демографски статистики" да допълня само, че и смъртността е доста ... хм ... важен фактор...

    Та да попитам пак - този път с трета формулировка* - Как се раждат циганчета и как се раждат българчета - открийте разликите?!

    Малко помощни фрази:
    Първо* ..., пък после ...
    ... е по-скъпо от колкото ...

    И една историйка:
    Паднало най-малкото циганче от каручката, развикала се майката да спрат, а таткото - остави го - ново ще направим.
    (Не знам до колко е вярна...затова и питам)

  16. Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    157
    #58

    Re: 34% по-малко ще са българите през следващите 45 години

    skynet, чети по-внимателно. Кога съм казал, че "глупаците" са само българите емигранти??? А и не си разбрал защо са глупаци. Глупаци са заради тяхното свръх равнодушие и безучастност към всичко случващо се около тях (което не ги касае пряко), а не че са с малки мисловни възможности. И поради тази причина съм съгласен със следното: „Това, че не живеем добре си е наш проблем ...* Само от нас си зависи”.
    Много точно попадение е направил prt. Показал ти е, че обичаш да бягаш от проблемите. Има цигани - аз се махам, отивам там където няма. А дали твоето "там" е станало по-добро място за живеене така от самосебе си (от придошли хора дето "багат")? Или по-доброто състояние там се основава на хора с ЯСНА ЦЕЛ и решаващи проблемите, а не бягащи от тях?
    За кораба не смятам да обяснявам. Останалата чяст от текста, кодираната, съвсем пък не я разбрах.

  17. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    771
    #59

    Re: 34% по-малко ще са българите през следващите 45 години

    @A.H. - независимо, че го удряш на лични нападки и определения ( къв съм бил, що съм бил ) ,ей, много прозорливи сте станали някои...що не отворите оракулски услуги, под пари ще сте.... нормално е да не разбираш какво искам да кажа, нали го знаеш онзи по-стар от мен лаф:

    "Вървят Асан и негов приятел. Приятелят му го пита: "-Абе Асане, ти ял ли си сирене с праз?" Асан отговаря: "-Абе, братчет, не съм ял, ама бате е ял и каза че е хубаво"...Аз говоря от страната на житейския си опит, а ти....знам ли?

    Преди време бях пуснал едно писмо от един "глупав" емигрант, специално за теб ще ти го листна пак: http://www.skynetmarketing.net/pismo.pdf

    Извадка от писмото:
    "Защо си тръгнаха ли?

    Те просто не можеха да лъжат, драскачо Карбовски! Не можеха да се продават за пари. Да се чукат за пари. Да сменят себе си за кинти. Да са евтини като кубинци. Те искаха да се осъществяват. А не да продават човешкия си смисъл. Защото мизерията, Мартине, е най-голямата обида! Тя разрушава човешкостта. Инстинктът за оцеляване е по-силен от всички смешни правила. По-силен е от всички закони. По-силен е и от любовта към родината. Българите са човеци, а не социално извратени камикадзета?! Не знам какво ти на мен не можеш да ми простиш, глупав Мартине, но майките и бащите на няколко поколения българи, една трета от нацията, са забравени, изоставени и живи погребани от тяхната България, от собствената им родина! Докато ти говориш за путки, родолюбецо, с нашите родители се случва геноцид!!! Разбираш ли, геноцид! Или още си толкова малък и дребен, че се чувстваш напълно безсмъртен! Смени си понятията за предателство, Мартине! Предателство е да ограбиш родината си, а не да я напуснеш!
    "


  18. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    16
    #60

    Re: 34% по-малко ще са българите през следващите 45 години

    Цитат Първоначално публикувано от skynet
    Извадка от писмото:
    "Защо си тръгнаха ли?
    Те просто не можеха да лъжат, драскачо Карбовски! Не можеха да се продават за пари. Да се чукат за пари. Да сменят себе си за кинти. Да са евтини като кубинци. Те искаха да се осъществяват. А не да продават човешкия си смисъл. Защото мизерията, Мартине, е най-голямата обида! Тя разрушава човешкостта. Инстинктът за оцеляване е по-силен от всички смешни правила. По-силен е от всички закони. По-силен е и от любовта към родината. Българите са човеци, а не социално извратени камикадзета?! Не знам какво ти на мен не можеш да ми простиш, глупав Мартине, но майките и бащите на няколко поколения българи, една трета от нацията, са забравени, изоставени и живи погребани от тяхната България, от собствената им родина! Докато ти говориш за путки, родолюбецо, с нашите родители се случва геноцид!!! Разбираш ли, геноцид! Или още си толкова малък и дребен, че се чувстваш напълно безсмъртен! Смени си понятията за предателство, Мартине! Предателство е да ограбиш родината си, а не да я напуснеш!"
    Защо останаха ли ?
    Те просто не можеха да лъжат себе си! Не можеха да се продават за пари! Да се ч**** за пари! Да сменят себе си за кинти! Да са евтини като евтин внос! Те искаха да се развиват тук на родната си земя, а не да продават човешкия си смисъл далеч от родината си! Защото загубата на собствената им принадлежност, приятелите и роднините, смятаха за пагубна. Тя разрушава човекът отвътре! Те знаеха, че инстинктът за самосъхранение е по-силен от всичко, но не е по-голям от любовта към собствената им родина{границата, която води към пр**********}. Българинът е богато душевен човек, а не социално притъпен индивид! Не знам какво се нервиш, но майките и бащите на няколко поколения българи, ........ от нацията, се почустваха забравени и изоставени в собствената си родина{заради това което са постигнали пак в собствената си родина}. Разбираш ли? ..........
    .......... ............. Предателство е да ограбиш родината си, Предателство е и да изоставиш родината си!
    П.С. Всеки е направил изборът си( говоря за всеки българин )! Никой тук не обижда избралите да се реализират навън!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 5 ПърваПърва ... 2345 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Икеа се ебава с българите
    От kod във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 47
    Последно: 21-09-11, 14:43
  2. Отговори: 14
    Последно: 12-01-11, 19:20
  3. Какво ядат българите...
    От BerkStock във форум Коментирай новина
    Отговори: 25
    Последно: 13-11-06, 08:57
  4. Отговори: 3
    Последно: 17-10-05, 14:44

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе