Страница 4 от 5 ПърваПърва ... 2345 ПоследноПоследно
Резултати от 46 до 60 от общо 75

Защо не коментираме Чернев?(инцидента на маг.Тракия)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member Аватара на diaflin6
    Тук е от
    Apr 2004
    Мнения
    194
    #46

    Re: Защо не коментираме Чернев?(инцидента на маг.Тракия)

    Цитат Първоначално публикувано от Black Adder
    ....

    А тези дето чакат другите да мислят вместо тях, много добре са представени в тази извадка:

    Цитат Първоначално публикувано от diaflin6
    по медиите се говореше , че е бил употребил алкохол. трудно доказуемо е , още повече че Чернев се е изнесъл доста бързо след инцидента.
    Нямам нужда някой да мисли вместо мен.

    За мен са ясни две неща - Първо, че Сидеров и Чернев са свързани с инцидента, по някакъв начин ( като преки участници или свидетели). И второ, че и двамата лъжат.
    Аз не смятам, че един лъжец има право да бъде депутат и да прави закони.

    В момента вървят интересни "процеси" в Атака , цитат от Монитор :
    Коалиция "Атака" и парламентарната й група са пред разпад. Депутатът Павел Чернев поиска извънреден конгрес, който да реши съдбата на Волен Сидеров. ...
    Какво се случи, че Чернев се обърна срещу Сидеров. Чувства се предаден ( покрил е шефа , а го хвърлят на акулите) или е решил че атаката е най-добрата защита и най-добрия начин , за да покрие вината си?

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #47

    Re: Защо не коментираме Чернев?(инцидента на маг.Тракия)

    На мен ми стана интересно за подписката срещу US бази у нас - искат да попречат на нещо , което няма как да успеят , най-много да постигнат базите да не нзаначат бг персонал ( Това колеги са много работни места, които бих казал че може да са добре платени! - а Атака искат да го махнат )
    Долна работа - "Кучетата си лаят Кервана си върви, върви !!!"

  4. Novice
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    6
    #48

    Re: Защо не коментираме Чернев?(инцидента на маг.Тракия)

    Интересно до каква степен мненията на хората са станали зависими от медиите...Правилно беше казала една журналистка едно време, че и маймуна да сложиш на екрана, и тя ще стане медийна звезда. Приказката "кажи, че сестра му е курва, пък той да ходи да се оправдава, че няма сестра" също важи с много голяма сила. Жалкото е и че много се гледа, а малко се мисли. Нека да го погледнем така и да поразсъждаваме: нещо се е случило на магистралата. Оттук нататък на практика никой нищо не знае (освен преките участници) и, разбира се, няма как да знае, но по всички значими медии (явно зависими от текущата власт (хора на възраст под 25г. да не коментират това, моля)) се лансира една странна версия, според която, накратко казано, на един депутат (от опозиционна партия) му избиват чивиите през нощта, спира на магистралата, чупи колата и пребива нищо неподозиращи невинни дядо и младеж. Звучи наивно като детска приказка, само че малко по-брутално...и идеално за прихващане вниманието на масата. Самият министър на вътрешните работи, без никакви реални доказателства, се изправя (отново пред медиите), прави изказвания и застава на една пристрастна политическа позиция, очевадно антизаконна и неморална за неговия пост. Достоверни доказателства не са представени, случаят не е разглеждан в съда, но злободневните медийни всичкознайковци вече произнасят тежки присъди и а-ха още малко ще влезнат и в ролята на Господа. Вчера например, ми направи изключително лошо впечатление поведението на Слави Трифонов (когото гледам от 94-та година) в шоуто му. От доста време ми е интересно откъде у него се взе тази злоба и неприязън към една патриотична партия, та през ден отделя по 10-15 мин. в предаването си да хули, да се пени на екрана и да бълва проклятия срещу лидерите й, хората, които я изграждат, и, в крайна сметка, хората, които са гласували за нея. Аз доколкото си спомням, 97-ма година той беше патриот номер 1, по барикадите пееше "Боят настана", песни за възстание и революция и т.н. Сега, когато се появи партия, която отстоява съвсем същите позиции и се бори за някаква елементарна справедливост в тази абсурдна отвсякъде погледнато ситуация, в която се намира българинът, изведнъж вече ояденият и стабилизиран С.Т. се опълчва срещу тези хора като народни врагове. Това ме навежда на някои мисли: 1) Проявил се е типичният селски, неизкореним до края на живота, примитивен гняв към всичко, от което си тръгнал 2) Предаването му, в най-гледаното телевизионно време, е чудесна трибуна и инструмент за справяне с очевидна потенциална заплаха за властта, чрез ежедневно насаждане на негативни настроения спрямо партия "Атака" (това, разбира се, както знаем, би трябвало да е подплътено с финикийски знаци, иначе не би могло да се случи). Аз окачествявам това поведение като лицемерие, фалшив патриотизъм и селска алчност и безкрупулност. Толкова за С.Т.
    Нека сега да погледнем Волен Сидеров, който (по незнайни за мен причини, както ще стане ясно по-нататък) е отъждествяван с Хитлер и други диктатори. Следя изявите на този човек повече от 10 години. Последните няколко години той не спря да прави предавания, журналистически разследвания свързани с почти всички кабинети след 10-ти и т.н. В колкото и от нещата, които е разследвал, да съм се разровил, са се оказали вярни. Нямам причина да смятам, че останалите са лъжи. Досега не съм чул от него антисемитски или расистки изказвания. Единствено настояването всеки извършил престъпление да бъде наказан - очевидно, след като циганите са най-големият престъпен контингент, то няма какво да си зариваме главата в пясъка и да се правим на псевдоевропейци, дори след като станахме свидетели на зачестяването на жестоки, безкрупулни убийства от тяхна страна спрямо българи. Защото аз съм виждал как в Европа, Холандия (най-толерантната европейска страна по отношение на чужденците), полицаи пребиват негър, който е без билет в метрото, без дори да му дават обяснение, само щом си отвори устата да се оправдава. Аз бях до него и "леко" се стреснах. Ето това е европейската толерантност. Сидеров няма досие за престъпни прояви досега, за разлика от някои министри, не е бил и ченге, за разлика от някои министри и много депутати и хора на ключови държавни позиции, не се е и оял, пак за разлика от някои министри и депутати, не е продавал държавата, за разлика от...много министри, всеки ден дава отчет за работата си, за разлика от...всъщност това е прецедент, не знам подобен случай в българската история - депутат да дава всекидневен отчет пред народа за работата си в народното събрание! Не знам колко от вас са чели вестници от 23-та, 45-та, 46-та година и т.н, след войните, след смяната на режимите, но аз съм имал и все още имам рядката възможност да чета такива. Интересни съвпадения намирам там - например начините за справяне с опозицията почти не са се променили оттогава! Те разбира се, винаги са успешни, което ме навежда на мисълта, че и партия като "Атака" няма да се задържи дълго, освен ако не се случи прецедент в българската история и хората започнат да отстояват изконните си права. За виновните в този случай би трябвало да се произнесе единствено съдът. За голямо съжаление той от години е прогнил от корупция (преки впечатления, близост до юридическите среди). Аз съдя за хората по делата им през годините. Какво направи например "съдята" Георги Пирински през годините на "прехода" ? След като се провали веднъж, с какви очи сега гледа хората най-отгоре от трибуната и произнася присъди? Хора като него са професионални лъжци на едро, без никакъв срам и морал. Или Костов, или Овчаров, всичките провалени политици, но закоравяли бандити, захапали здраво кокала. В този смисъл, моето мнение е, че Волен Сидеров и "Атака" са твърде меки и нерешителни. За да се справиш с подобна сган се изисква далеч по-твърда ръка и радикални действия, на които българите не сме способни. В едно съм сигурен обаче и то се е потвърдило през годините не само в българската история, но и в много други страни - когато има опасност от разбунване на духовете и желание за проява на истинска свобода и демокрация, тогава цялата държавна машина се изправя, за да я смаже със всичките си налични средства, възможности и инструменти.

  5. Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    741
    #49

    Re: Защо не коментираме Чернев?(инцидента на маг.Тракия)

    Цитат Първоначално публикувано от anatolk
    Интересно до каква степен мненията на хората са станали зависими от медиите...Правилно беше казала една журналистка едно време, че и маймуна да сложиш на екрана, и тя ще стане медийна звезда...
    Точно.
    Волен Сидеров е абсолютно доказателство за верността на твърдението на тази незнайна журналистка. Даже и депутат стана.*

  6. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #50

    Re: Защо не коментираме Чернев?(инцидента на маг.Тракия)

    anatolk, 3 кратки коментара:

    1. да се твърди, че слави трифонов е червена марионетка е колкото смешно, толкова и абсурдно

    2. вината се носи лично, а не колективно. да се твърди, че циганите са основната част на уличния криминален контингент е абсолютно вярно, но по същия критерий можем да кажем, че мъжете са 99,9% от целия криминален контингент, но това не е основание да се плюят всички мъже по митинги

    3. осъждаш размиването на 3-те власти, в случая законодателна(парламент) и съдебна, в лицето на приетата декларация, а призоваваш към народно неподчинение, като форма на правораздаване?! що за извъртане както ти е удобно?

    p.s. тази сутрин хубаво го казаха: "ако някой ваш познат твърди, че кондолиса райс, цялата световна еврейска общност, плюс всички цигани и турци са в заговор да го убият, ще му дадете термометър и ще повикате психиатър, но щом това го каже волен сидеров - 100 на 100 е истина"

    p.p.s. на повече от 25 години съм

  7. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #51

    Re: Защо не коментираме Чернев?(инцидента на маг.Тракия)

    Цитат Първоначално публикувано от anatolk
    ****************************************************************************************************************************************************** ********************************************* (хора на възраст под 25г. да не коментират това, моля)) се лансира една странна версия, според която, накратко казано, на един депутат (от опозиционна партия) му избиват чивиите през нощта, спира на магистралата, чупи колата и пребива нищо неподозиращи невинни дядо и младеж. **************************************************************************************************.
    Понеже съм на 31 г
    ще си позволя да коментирам !
    Агов посред бял ден нападна човек от народа , само че му потрошиха чивийте!

    Колко пъти ти си налитал на бой, когато някой ти сече пътя и ти тегли една нашенска благословия към родата ти ?
    Лично аз съм Вадил човек от кола , за псувня на майка и ме прикани да сляза .( Веднъж си отнесох тупаника за подобно нещо де - няма как или него или ти, но не съм пледирал че са ме нападнали, дори не го и крия- простащината ми е мой проблем , не на другите! )
    Тук не плюем Атака, а простотията на Сидеров и неговите лъжи .
    Спомняш ли си какъв е бил Воленчо преди - по "татово" време , по време на СДС и тн ?
    не ми отговаряй, аз знам отговора - отговори на себе си !
    Вече съжалявам за това че изобщо гласувах , да не говоря като се сетя за кого!
    От тук нататък в тази тема -"Mr.TECHNO Out !"

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    6
    #52

    Re: Защо не коментираме Чернев?(инцидента на маг.Тракия)

    FearMe, аз забелязвам признаци на пристрастност в Слави Трифонов, която е напълно неадекватна на собствените му прояви преди време, което ме навежда на размисъл. Вчера той беше по-див и от Юлиян Вучков. Ти ми дай признаци, че не е така, щом смяташ, че е абсурдно една политическа формация, (не съм казал коя) да вербува телевизионно време по национална телевизия за да пропагандира индиректно.

    За циганите - моля те, не си заравяй главата в пясъка и да не си говориме общи приказки. Да, вината трябва да се носи лично. Защо тогава онзи ден 3-ма цигани влизат в маршрутката и не си плащат билет, а аз плащам? Защо трябва да ги издържам и да плащам ток като гламав, а те да го крадат безнаказано? Защо българина никоя организация не го защитава ако извърши престъпление?

    Някъде да съм споменавал за размиване? Споменах за корупция, с която почти всеки се е сблъсквал, а аз съм запознат от първа ръка. Някъде да съм подбуждал към народно неподчинение? Казвам неща до болка ясни на всеки, запознат с българската история, нямаме и никога не сме имали нито куража, нито волята да отстояваме правата си. В цялата ни история народът е бил единствено мачкан. Btw. преди малко чух, че пак ще увеличават тока, с което стигаме до абсурдното положение 1/3 от средната заплата да отива за ток...Айде излез сега като европеец на улиците, ама не само ти, а 1-2 милиона души да протестираш срещу това.

    Айде да не си говорим за евреите - като се поразходиш малко из Европа и събереш информация кое как и защо се е случвало, тогава, че така просто нямаме основа за разговор. За турците - 5 века не ти ли стигат? Циганите евала ли ти правят? Имаш ли момичета? Страх ли те е да ги пускаш вечер?
    ----------------
    Наясно съм, че повечето отговори по поста ми ще са отрицателни. Това е дълбоко вкоренено в народопсихологията на българина. Той не знае, когато му го вкарват, дали го боли или му харесва. Иска да е свободен, но убива тези, които се борят за свобода (справка - Левски, Ботев, А.Кънчев, Бенковски и др.). Единственото, което можем да правим, е да седим пред телевизора и да мърморим, а в същото време да ни го набутват още по-дълбоко. Мисля, че сме се примирили с това.

  10. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #53

    Re: Защо не коментираме Чернев?(инцидента на маг.Тракия)

    за да не става диалог ще напиша само 2-3 реда:

    аз съм много по-голям националист от 99.99% от самопровъзгласилите се "националисти" и "патриоти", само дето има една разлика - аз съм по-интелигентен отново от 99.99% от тях. това ми дава преимуществото да съм РЕАЛИСТ. за циганите не искам да говорим, защото нямам право да излагам вижданията си пред огромната аудитория, която имаме, просто защото доста се различават от добрия тон. турците си имат държава, която не е онази отоманска империя и затова коментарите отново могат да бъдат 2 вида - историографски и съвременни.

    за пътуването - през целия си трудов стаж съм работил външнотърговски отдели на фирми с различни дейности. ти си направи сметката колко съм пътувал и с колко типа национални съзнания съм се "сблъсквал". но си прав за едно нещо - контактите ми са били ограничени само до интелигентни хора. за съжаление не знам как е по улиците на посетените от мен места!

  11. Novice
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    6
    #54

    Re: Защо не коментираме Чернев?(инцидента на маг.Тракия)

    Е аз не говорех за улиците, а за ролята на евреите в световната история, но хайде сега да не отваряме такава тема тука, по принцип не бих искал и да се задълбочаваме чак толкова много.
    FearMe, уважавам вижданията и опита на всеки възрастен човек. Никога не съм имал расистки настроения спрямо когото и да било, нещо повече - като малък първите ми приятелчета бяха негърчета и виетнамчета, такава беше средата, хората се спогаждаха чудесно. Но мисля, че всички разбираме за какво става дума - не може да има двойно правосъдие, двойни права, брутални убийства и чувство за пълна безнаказаност и арогантност у когото и да било. Е, айде, ще го отдам на случайност, че най-бруталните убийства последната година се извършиха от цигани и още стоят "неразкрити". Но толкова за циганите, аз не вярвам, че този проблем ще се разреши, даже смятам, че ще се задълбочи, за съжаление статистиката е безкомпромисна в това отношение.

  12. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #55

    Re: Защо не коментираме Чернев?(инцидента на маг.Тракия)

    Проблемите са в самите нас,а не извън нас.
    Оправданията с цигани,евреи,турци,руснаци,германци и т.н. са безсмислени.
    Виновни за нашия хал сме си само ние,колкото и да не ни се иска.
    Нашият парламент ми се вижда по-опасен от всички тия етноси взети заедно.

  13. Novice
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    6
    #56

    Re: Защо не коментираме Чернев?(инцидента на маг.Тракия)

    Ами разбира се, че са в нас. При нас всичко е "псевдо" и това е открай време. Християнството ни е псевдо, патриотизмът, свободата...На французите им правят проектозакон, който им бърка отзад и то не много, и излизат милион и половина на протест. Немските студенти се дигнаха всички заради идеята за платено висше образование. И това са случаите само наскоро. На нас пак ни дигат тока, всеки ден цените растат, ние обедняваме безобразно. Някой изобщо мръдна ли си задника? Ето затова става дума. Такъв народ това си заслужава. Пенчо Славейков го е казал "Не народ, а мърша". В едно кратко изречение е обобщил цялата ни същност.
    Все пак и нещо по темата - откакто е този случай с магистралата, гледам и националните телевизии и СКАТ. В СКАТ имат съвсем различна гледна точка по въпроса. Интересно сега, ако нямах Канал 1, БТВ или НТВ, а само СКАТ, какви щяха да са ми впечатленията? И по какъв критерий, по дяволите, трябва да считам, че едните са по-прави от другите?

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    2,351
    #57

    Re: Защо не коментираме Чернев?(инцидента на маг.Тракия)

    Нещо изместихте темата, другари :knuppel2:
    Иначе съм 101% съгласен с @anatolk, щото и на мен плешивия ми прави впечатление, ама мисля че не БСП-то го спонсорира а някой друг, спомнете си на дебатите преди изборите на кой зададоха най-безболезнениете въпроси в с стиото на дългуча и мисля че отговора е ОЧЕВАДЕН (жокер - в същия дебат човека спомена за некви обръчи)
    А колкото до Атака и Сидеров и коментарите по темата - ей богу, не съм първа младост, ама от 89 година не си спомням с такава жар, усърдност и настървеност де що има медия да плюе хора за нещо, което даже не е доказано че са извършили ( м/у другото, всички доказателства на медийте започнаха от показанията на Доко-Докови, докато молбата за разследване на един НАРОДЕН ПРЕДСТАВИТЕЛ е охарактеризирана от министъра на вътрешните работи като "жалба до Столичната дирекция, която е уникална по своя характер и буди потрес и смях")
    и как така един министър без следствие и доказателства вярва на 'случайните жертви', а не на Народния представител?
    Отделно пък вчера плешивия хептен са оля, споменавайки пак 84 годишния дядо дето бил бит, а и за неграмотните негри в Исландия стана ясно че дядката (ако изобщо е бил там) е на 76 г. и не е докоснат с пръст. Отделно се направи и на вещ адвокат, сричайки и запъвайки се над Наказателния кодекс, забравяйки че самият той миналата седмица забрави да се яви на делото за клевата заведено срещу него от Волен Сидеров.
    ------------
    И за да дам още малко идеи за размисъл - добре, Волен и Чернев са излъгали но според медийте, те пред съда не са заставали, а това е меродавното, а Доков МЛАДШИ? Какво става с тоя чист и невинен като снежинка младеж дал ПОКАЗАНИЯ пред СЪДИЯ че Чернев го е бил? Показания под клетва !!!! И какво става с тоз юноша бледен ако се окаже че друг е карал колата, пък дори и да го е бил? Нали ТОЙ набеди Чернев, нали той го припозна? Защо днес баща му Ромео Доко-Доков взе да бие отбой, че видите ли, младежа може и да се е припознал?
    Изрично "В Десетката " в неделя Иво Инджев го попита - Сигурен ли си че Чернев те е бил? Какво ще стане ако не е той, Битият 3 пъти рече - той ме би, 110% съм сигурен.!!!

  16. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #58

    Re: Защо не коментираме Чернев?(инцидента на маг.Тракия)

    Депутатите да лъжат също не е допустимо.Без значение къде.
    То и президенти и министри ни лъжат от бая време.Да не ги оправдаваме с мотив за меродавност единствено пред съда.Та преди изборите като обещават нали не е пред съда.Тогава какво са виновни

  17. Novice
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    6
    #59

    Re: Защо не коментираме Чернев?(инцидента на маг.Тракия)

    Black Adder, вярно че изместихме темата. Наистина и аз не съм виждал такова нещо от 89-та насам при все, че се случваха и много по-сериозни неща. Все пак възмутително е един министър на вътрешните работи веднага да заеме пристрастна, очевадно партийна позиция, очевадно с неприязън към една от страните. И че това по никакъв начин не го притеснява говори само докъде е стигнала арогантността на управляващите. Но така е, след като няма никакъв граждански контрол и реакция от страна на хората, нормално е да си развъртят коня до безумие.
    Иначе, независимо от коя партия са, дали СДС, БСП или Атака, хората там са точна представителна извадка на народа, така че по никакъв начин не оправдавам когото и да било от Атака. Ако е келеш, да си ходи, това важи за всеки депутат, защото всеки от тях там носи част от моя или твоя глас, както и отговорност пред нас. Той е там благодарение на мен или теб и освен, че трябва да си ходи, би трябвало и да изяде един хубав бой от избирателите си, мисля че това е справедливо.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Мнения
    2,793
    #60

    Re: Защо не коментираме Чернев?(инцидента на маг.Тракия)

    Цитат Първоначално публикувано от anatolk
    ... възмутително е един министър на вътрешните работи веднага да заеме пристрастна, очевадно партийна позиция...
    Е каква позиция да заеме един отявлен партиен функционер, пък бил той и шеф на министерство, част от чиито структури са деполитизирани !

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 5 ПърваПърва ... 2345 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. защо?
    От lorams във форум Овърклок
    Отговори: 13
    Последно: 19-07-09, 19:29
  2. Защо не си коментираме новия мега-скандал?
    От Cko във форум Коментирай новина
    Отговори: 9
    Последно: 01-06-07, 22:10
  3. Дъжд от пари валя вчера над магистрала Тракия
    От DarkRose във форум Коментирай новина
    Отговори: 7
    Последно: 11-10-06, 20:04
  4. Отговори: 20
    Последно: 09-03-06, 22:10
  5. Защо?
    От Lupus във форум За Форума
    Отговори: 17
    Последно: 03-05-04, 12:25

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе