Страница 5 от 14 ПърваПърва ... 34567 ... ПоследноПоследно
Резултати от 61 до 75 от общо 202
Like Tree5Одобрявам

bob на Мтел - обсъждане на Предимства и Недостатъци

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #61

    Re:bob на Мтел - обсъждане на Предимства и Недостатъци

    Цитат Първоначално публикувано от КрИс
    Всъщност, какво значение има какво е?
    АлоДа, бивш Нюз Мобайл, който ползвам от повече от година какво е - Виртуален оператор или нова тарифа на Мтел?
    Какво ми пука - за мен е важна тарифата и това, че номерът ми се отчита като част от Мтел мрежата с всички привилегии за тези, които ми звънят от това.
    Зависи за кого. За обикновения потребител няма, за хората занимаващи се с телекомуникации има. Има доста интересни правни разлики, но не ми се влиза в подробности, че пак ще стане offtopic.
    АлоДа, бивш Нюз Мобайл например е типичен виртуален оператор според разбиранията на международното право. Той няма никаква свързаност (юридическа или финансова с Мобилтел). Същото е положението и на Petrol Mobile.

  2.  
     
  3. Novice
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    1
    #62

    Re:bob на Мтел - обсъждане на Предимства и Недостатъци

    Взех бобска сим карта. Интересното е, че ме предупредиха, че с този смартфон може да ми се натрупа нежелана сметка от мегабайти. Казаха ми да дойда пак след 2 дни и да попълня формулярче, че не желая да им ползвам мобилния нет. Така и направих. В някой от постовете прочетох, че разговорите от М-тел към боб се таксуват като М-тел към М-тел. Аз лично това не го вярвам, но ще проверя. Обаче проверих дали мога да включа бобския номер към "Семейство и приятели" на лууп и се оказа че не мога, т.е. хем уж е М-тел, хем не е.... Абе важното е да похапваме боб и леща и да внимаваме какво подписваме

  4. Junior Member
    Тук е от
    May 2011
    Мнения
    13
    #63

    Re:bob на Мтел - обсъждане на Предимства и Недостатъци

    Приятел си е взел от М-Тел пакетът Боб и е много доволен - нямало никакви уловки. Всичко било чисто и ясно, а тарифата - най-доброто на пазара. Единствено трябва да проверя как стоят нещата с интернета?

  5. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #64

    Re:bob на Мтел - обсъждане на Предимства и Недостатъци

    Аз съм на Вива Фрий и съм по-доволен от приятелите на @djordjo - не разбирам какво толкова припадате по тези фасули. Ето без да се заравям дълбоко една съществена разлика - тарифирането: Фасул - тарифира се на всяка започната минута. Вива - тарифира се на всяка секунда след първата минута, която е неделима. ФасулНет - тарифира се всеки мегабайт по 0.49лв. Вива Фрий - неограничени МБ/ГБ/ТБ срещу 5.90 получавам 500мб на пълна скорост и неограничени при 128кб/с след изтичането на 500-те мб. Последното е незаменимо за използващите таблет с вградена сим карта какъвто имам и аз. Дефакто срещу 21лв ( три пакета ) на месец получавам доста повече благини с Вива Фрий отколкото бих получил с Фасула и пак съм си фрий да правя каквото си искам. За делаверата при роуминг изобщо няма да говорим особенно ако си в съседна Турция ( извън ЕУ ) - ще се отчетете за всяко входящо повикване по 3.79лв/мин. и ако не дай си Боже решите вие да наберете - "смешните" 6.79лв/мин не ви мърдат и то пак на отчитане всяка започната минута. За същото с вивата в същата турция - входящи 0.79лв/мин и изходящи 3.20лв/мин.За разговори към ЕУ от БГ зона I,II,III разликите са по-приемливи, но пак значими:
    Вива 0.36, 0.76, 1.26
    Фасул 0.49, 0.99, 1.49


    Коментар?
    Трябва да съм много пиян за да допусна дори за миг, че при боба "...тарифата е най-доброто на пазара. " така както се изака предния коментирал.

  6. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    531
    #65

    Re:bob на Мтел - обсъждане на Предимства и Недостатъци

    Нима най-после ние, крайните потребители, ще усетим някаква реална конкуренция?!?!!?

  7. tya
    tya е офлайн
    Novice
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    3
    #66

    Re:bob на Мтел - обсъждане на Предимства и Недостатъци

    Аз пък от самото начало знам че М-тел стои зад БОБ - имаше достатъчно информация в медиите и аз поне нямам спомен да са се крили пък и няма за какво.
    Аз все още съм на М-тел но имам приятелка на БОБ - вече до има от месец някъде и е доволна.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    May 2011
    Мнения
    13
    #67

    Re:bob на Мтел - обсъждане на Предимства и Недостатъци

    Хубавото е, че в този форум няма много "коментатори" като "Tommorow" - и като начин на изразяване /доста ниско ниво/, и като разбирания и преценка на ценови категории и услуги. Не съм застъпник на МТел, но ползвам и двата оператора за телефония и интернет и мога да твърдя, че като начин на обслужване /от вдигането на телефона до реакция на операторите и длъжностните им лица/ Виваком имат още много хляб да ядат, за да стигнат нивото на МТел /ако съм по-краен бих казал, че Виваком в това отношение са под всякаква китика/. А, Боб е наистина много добър пакет, който си заслужава, човек да ползва.

  10. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #68

    Re:bob на Мтел - обсъждане на Предимства и Недостатъци

    @djordjo - аз коментирам в цифри., а тук цифрите казват само едно. Ако искаш да обориш коментара ми обори го с реални факти и съпоставка на ценови пакети и услуги. Очаквам да го направиш от "високото" си ниво на изразяване, а не с плиткоумни_необосновани_с_нищо твърдения от типа на "най-доброто на пазара", "много добър пакет" и други тинтири минтири. Точно такива нищо_не_струващи_мнения нямат и никога не са имали място тук. Когато в 2012г някой ще ми таксува мобилния интернет на МБ и ще ме дере с другите услуги аз от най-ниското си ниво мога да му кажа само: майната ти операторе. Да ти имам сбърканите разбирания - не ми пука дали някой служител ще ми обърне внимание когато на няколко месеца ми се наложи да му звъня, в тоя живот съм разбрал, че колкото повече ти се мазнят, толкова по-дълбоко ти го вкарват. В тази мисъл за мен добрият оператор е този при който изобщо не ми се налага да му звъня, което пък значи, че щом не ми се налага да му звъня, значи всичко е точно и той си спазва договорните отношения.

    апропо - с 10-те си мнения в този форум, всичките до едно рекламни глупости какво целиш?

  11. tya
    tya е офлайн
    Novice
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    3
    #69

    Re:bob на Мтел - обсъждане на Предимства и Недостатъци

    ООо за обслужване мога да се съглася че Виваком имат 0 елементарно възпитание на служителите си. В един друг форум съм описала подробно казуса няма да задълбвам и тук...
    БОБ имат ли уеб страница? Търся ги в м-тел.бг но нещо не мога да ги открия...

  12. Moderator Аватара на periel
    Тук е от
    Jun 2006
    Мнения
    409
    #70

    Re:bob на Мтел - обсъждане на Предимства и Недостатъци

    Търся ги в м-тел.бг но нещо не мога да ги открия...
    Нямат общо с М-тел
    http://www.bob.bg

  13. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #71

    Re:bob на Мтел - обсъждане на Предимства и Недостатъци

    Цитат Първоначално публикувано от periel
    Нямат общо с М-тел
    http://www.bob.bg
    Да бе, да....
    Само че за мен това е един провален проект.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    May 2011
    Мнения
    13
    #72

    Re:bob на Мтел - обсъждане на Предимства и Недостатъци

    Никой не предлага такъв пакет като БОБ - МТел бяха първи и пакетът е много добър за своя сегмент. А, относно Виваком - във фирмата, която работя имаме 10-ина GSM номера плюс интернет. След няколоко месеца, щом договорите приключат и взаимоотношенията ни с тази компания също ще приключат. Основно, заради липсата на каквото и да е професионално отношение като към клиент. И това не е черен ПР, а реално състояние на нещата. Пускали сме жалби писмено и по тел. почти всеки месец миналата година и нищо. Правя сравнението - имам и Виваком-ски и МТел-ски номер.

  16. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #73

    Re:bob на Мтел - обсъждане на Предимства и Недостатъци

    Цитат Първоначално публикувано от djordjo
    Никой не предлага такъв пакет като БОБ - МТел бяха първи и пакетът е много добър за своя сегмент. А, относно Виваком - във фирмата, която работя имаме 10-ина GSM номера плюс интернет. След няколоко месеца, щом договорите приключат и взаимоотношенията ни с тази компания също ще приключат. Основно, заради липсата на каквото и да е професионално отношение като към клиент. И това не е черен ПР, а реално състояние на нещата. Пускали сме жалби писмено и по тел. почти всеки месец миналата година и нищо. Правя сравнението - имам и Виваком-ски и МТел-ски номер.
    Аз нещо не виждам логиката... какво да сравняваме - обслужването на Виваком с това на БОБ или с това на Мтел? Защото това на БОБеца е гола вода!

  17. Moderator
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    1,491
    #74

    Re:bob на Мтел - обсъждане на Предимства и Недостатъци

    Цитат Първоначално публикувано от periel
    Нямат общо с М-тел
    http://www.bob.bg
    Толкова общи неща имат ,че ти е бЛедна фантазията.Собственият саит не бива да те заблуждава.Зад Боб отново стои австриеца Андреас Майерхофер.Служителите и на двете компании са с еднакви социални придобивки и т.н.

  18. Moderator Аватара на periel
    Тук е от
    Jun 2006
    Мнения
    409
    #75

    Re:bob на Мтел - обсъждане на Предимства и Недостатъци

    Цитат Първоначално публикувано от granity
    Толкова общи неща имат ,че ти е бЛедна фантазията. Собственият саит не бива да те заблуждава.
    Нали не мислиш че съм го писал без сарказъм.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 5 от 14 ПърваПърва ... 34567 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Предимства и недостатъци на компресори Rotary и Scroll
    От kojcho във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 87
    Последно: 06-05-16, 22:43
  2. Отговори: 73
    Последно: 29-12-15, 22:52
  3. Отговори: 8
    Последно: 24-01-12, 20:12
  4. Проточен бойлер-предимства и недостатъци?
    От Tinka79 във форум Бяла техника
    Отговори: 12
    Последно: 07-03-07, 00:38
  5. 100 Hz - Предимства и недостатъци ?!?
    От Van Basten във форум Телевизори
    Отговори: 7
    Последно: 25-10-06, 16:26

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе