Страница 4 от 14 ПърваПърва ... 23456 ... ПоследноПоследно
Резултати от 46 до 60 от общо 202
Like Tree5Одобрявам

bob на Мтел - обсъждане на Предимства и Недостатъци

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. etg
    etg е офлайн
    Administrator
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    1,393
    #46

    Re:bob на Мтел - обсъждане на Предимства и Недостатъци

    Малко по темата за виртуалния оператор и номерационния план - явно и според КРС това не е виртуален оператор, защото номерационния план е "за достъп до цифрови мобилни наземни мрежи", при който кодовете за достъп са 984 - 989, а "за достъп до мрежи на виртуални мобилни оператори (MVNO)" кодовете са 980Х – 983X.

  2.  
     
  3. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #47

    Re:bob на Мтел - обсъждане на Предимства и Недостатъци

    Нормално... не може да се спекулира с популярно наименование, освен от неграмотни журналисти. Като оставим дефиницията, която поначало изключва възможността юридическото лице, собственик на дадения оператор да притежава физическа мрежа, достатъчна е логиката, съдържаща се в думата виртуален.
    Просто няма начин Мобилтел да притежава виртиална мрежа, тъй като си има действителна. Ако беше регистрирала отделно юридическо лице - става, но не го е направила. Значи, операторът не е виртуален.

  4. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #48

    Re:bob на Мтел - обсъждане на Предимства и Недостатъци

    Мтел има ли виртуални оператори (ползващи тяхната мрежа) и какви са техните номера?
    Кои въобще в БГ са виртуални оператори по смисъла на дефинициите на КРС?

  5. etg
    etg е офлайн
    Administrator
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    1,393
    #49

    Re:bob на Мтел - обсъждане на Предимства и Недостатъци

    Случайно попаднах на националния номерационен план, трябваше ми по съвсем друг повод, и там видях разпределението на номерата. Според КРС нямаме MVNO в чист вид, нямам представа какви са критериите.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    46
    #50

    Re:bob на Мтел - обсъждане на Предимства и Недостатъци

    За мен този БОБ си струва като условия и оферта.Просто досега на българския пазар нямаше нищо подобно.
    Целта на всички оператори е да те вържат със договори по които плащаш ежемесечно такса ,но не винаги изговаряш Хилядите понякога минути които ти предоставят просто защото те са към няколко номера и си е нереалистично.
    Това е за хора които обичат свободата сами да решават по колко да говорят и плащат на месец.
    Досега винаги съм ползвал предплатена карта и ни най-малко не съм съжалил за това. А Мтел никога не съм ги харесвал защото от години всички знаеха че се възползват от монополното си положение в ущърб на клиентите.
    Но пък 0.12 ст/мин без дългосрпчен договор и анажименти е нещо което ме устройва идеално,пък нека дори такуването да е на минута.Разчитам на това че ако нещо не ме устройва винаги мога да се откажа.
    На Би кънекта сега плащам 0.45ст./мин Зона 1 -1.20 ст/мин, зона2-1.75ст/мин ,в сравнение с това БОБ е с много по-ниски цени и предимството че не плащаш предварително ,а след това и само това което си изговорил.
    Другия плюс лично за мен е че когато съм в чужбина няколко месеца в годината говоря предимно и само в роуминг и не е необходимо да се товаря с други месечни такси. Единствено неприятното е ,че изискват внасянето на депозит за момента.


  7. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    531
    #51

    Re:bob на Мтел - обсъждане на Предимства и Недостатъци

    Всъщност какво му се кумите? Всеки може да си вземе един пакет, да го ползва известно време и ако не е доволен да хвърли картата-нали няма договор. А 150 миути за 15 лв не е набутвация със сигурност.

  8.  
     
  9. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #52

    Re:bob на Мтел - обсъждане на Предимства и Недостатъци

    Моля, безмислени диалози провеждайте на лични, а не в темата!
    Досадно е последните 10 поста по темата да са офтопик диалог между двама.

  10. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #53

    Re:bob на Мтел - обсъждане на Предимства и Недостатъци

    Току що подписах договор с БОБ. Прехвърлих си старата прима за да не ми изгори номера. Основния ми телефон е на Глобул. Този "оператор" е пълна пародия. Договора се подписва в едно копие, което остава в теб. За тях остава копие на ксерокс, без оригинален подпис. Това означава, че немогат да предявът никакъв иск към мен ако да кажем не съм си платил сметката. Получава се така, че аз има договор, а те нямат. Такова нещо не бях виждал. Не съм сигурен дали и не противоречи на ЗЗД. Договора се изготвя в два екземпляра и се птодисва от двете страни. Всеки трявба да има оригинал. Не съм сигурен дали този псевдооператор ще просъществува дълго време.

  11. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    531
    #54

    Re:bob на Мтел - обсъждане на Предимства и Недостатъци

    Цитат Първоначално публикувано от Julian
    Току що подписах договор с БОБ. Прехвърлих си старата прима за да не ми изгори номера. Основния ми телефон е на Глобул. Този "оператор" е пълна пародия. Договора се подписва в едно копие, което остава в теб. За тях остава копие на ксерокс, без оригинален подпис. Това означава, че немогат да предявът никакъв иск към мен ако да кажем не съм си платил сметката. Получава се така, че аз има договор, а те нямат. Такова нещо не бях виждал. Не съм сигурен дали и не противоречи на ЗЗД. Договора се изготвя в два екземпляра и се птодисва от двете страни. Всеки трявба да има оригинал. Не съм сигурен дали този псевдооператор ще просъществува дълго време.
    Аз по принцип се замислих дали да не взема 2 карти за фирмата, че с тая тарифа изглежда много добре. А ако нещо лъжат в сметките, просто ще ги хвърля.

    Но с това, което казваш ти - ако е вярно, може и 5 да взема .

  12. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #55

    Re:bob на Мтел - обсъждане на Предимства и Недостатъци

    Цитат Първоначално публикувано от КрИс
    Моля, безмислени диалози провеждайте на лични, а не в темата!
    Досадно е последните 10 поста по темата да са офтопик диалог между двама.
    Да, прав си - надскочихме нивото на темата. Всъщност разговора беше дали една трейдинг дъщерна фирма е в качеството си на виртуален оператор или не. Съжалявам, че се получи диалог, просто нямаше трети. Всъщност в основата на разговора беше дали е предимство или недостатък да си самостоятелен оператор или прикрита търговска фирма, под шапката на наложил се бранд....
    Мненията по този въпрос в темата са доста нееднозначни.

  13. Novice
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    2
    #56

    Re:bob на Мтел - обсъждане на Предимства и Недостатъци

    Боб е нещо ново и различно, и съветвам всички, които по една или друга причина не са доволни от сегашните три оператора да го пробват. На практика, ако не ти хареса, може да се откажеш веднага!

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Feb 2005
    Мнения
    164
    #57

    Re:bob на Мтел - обсъждане на Предимства и Недостатъци

    Цитат Първоначално публикувано от Valli
    Боб е нещо ново и различно, и съветвам всички, които по една или друга причина не са доволни от сегашните три оператора да го пробват. На практика, ако не ти хареса, може да се откажеш веднага!
    Най-вече тези, които са недоволни от М-Тел... Аз поне виждам в това опит да залъжат недоволните от простотиите на М-Тел и да се качат пак на... М-Тел. Затова се крият, че са бранд на М-Тел, затова толкова наблягат на неща, които да не напомнят с нищо М-Тел... А, да... И сметките ще идват навреме, както се казваше в една друга реклама...


    P.S. А горе го цитирах това нарочно админите и модераторите да преценят до колко това не е скрито рекламно съобщение... Две мнения на въпросния потребител и двете са в хвалба на Леща.

  16. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #58

    Re:bob на Мтел - обсъждане на Предимства и Недостатъци

    Цитат Първоначално публикувано от Valli
    Боб е нещо ново и различно, и съветвам всички, които по една или друга причина не са доволни от сегашните три оператора да го пробват. На практика, ако не ти хареса, може да се откажеш веднага!
    Не вярвам в преоткриването на велосипеда. Какво според Вас е БОБ - Виртуален оператор, нова тарифа на Мтел или нейна дъщерна компания?

  17. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    531
    #59

    Re:bob на Мтел - обсъждане на Предимства и Недостатъци

    Цитат Първоначално публикувано от Valli
    Боб е нещо ново и различно, и съветвам всички, които по една или друга причина не са доволни от сегашните три оператора да го пробват. На практика, ако не ти хареса, може да се откажеш веднага!
    Именно, какво се дискутира. Толкова хубава тарифа, без договор, ако впоследствие подводните камъни се окажат много лоши, хвърляме картата и готово.

    Сега се сещам, че ще е проблем, ако наистина се окаже временно. Имаш си един телефон сега и трябва да смениш номера и впоследствие, ако решиш да се откажеш, пак трябва да прехвърляш към предишния оператор. Другия вариант е още един апарат, ноза многохора ще е е неудобство.

  18. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #60

    Re:bob на Мтел - обсъждане на Предимства и Недостатъци

    Цитат Първоначално публикувано от Lupus
    Не вярвам в преоткриването на велосипеда. Какво според Вас е БОБ - Виртуален оператор, нова тарифа на Мтел или нейна дъщерна компания?
    Всъщност, какво значение има какво е?
    АлоДа, бивш Нюз Мобайл, който ползвам от повече от година какво е - Виртуален оператор или нова тарифа на Мтел?
    Какво ми пука - за мен е важна тарифата и това, че номерът ми се отчита като част от Мтел мрежата с всички привилегии за тези, които ми звънят от това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 14 ПърваПърва ... 23456 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Предимства и недостатъци на компресори Rotary и Scroll
    От kojcho във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 87
    Последно: 06-05-16, 22:43
  2. Отговори: 73
    Последно: 29-12-15, 22:52
  3. Отговори: 8
    Последно: 24-01-12, 20:12
  4. Проточен бойлер-предимства и недостатъци?
    От Tinka79 във форум Бяла техника
    Отговори: 12
    Последно: 07-03-07, 00:38
  5. 100 Hz - Предимства и недостатъци ?!?
    От Van Basten във форум Телевизори
    Отговори: 7
    Последно: 25-10-06, 16:26

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе