Страница 13 от 15 ПърваПърва ... 31112131415 ПоследноПоследно
Резултати от 181 до 195 от общо 220

Караме с пуснати фарове целогодишно - прието!

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #181

    Re:Караме с пуснати фарове целогодишно - прието!

    черните джиБове

    знаеш ли вица/истинската случка?

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Живее в
    Русе, и малко у десно и малко у лево
    Мнения
    669
    #182

    Re:Караме с пуснати фарове целогодишно - прието!

    Цитат Първоначално публикувано от Lupus
    Ами това и аз го чух и в първия момент реагирах точно със същата фраза. После обаче като се позамислих, реших че трябва да видя точно как е формулирано предложението, а не как ни го поднасят журналята. Защото много пъти смислени неща се представят в медиите по абсурден начин - било поради ниска обща култура на журналиста, било умишлено манипулативно, за да се обслужат нечии интереси или да се създаде скандал или сензация.
    И сега в градските части има места с ограничение 30км/ч - покрай училища, детски заведения или особено опасни участъци. За жилищните квартали ограничението е 40км/ч, за населените места като правило 50км/ч. Има изключения - например в София по бул. "България" разрешената скорост е 70км/ч, а по бул. "Цариградско шосе" - 80км/ч. Ако под "градски части" се разбира вътре в кварталите на големите градове, където улиците са тесни, има много паркирани коли и голямо движение на пешеходци, играещи деца, майки с колички и т.н. - аз съм твърдо "ЗА".
    +1 и да наблегна на по-важното то цитата:
    Защото много пъти смислени неща се представят в медиите по абсурден начин - било поради ниска обща култура на журналиста, било умишлено манипулативно, за да се обслужат нечии интереси или да се създаде скандал или сензация

    Наскоро слушах по някое радио, че след въвеждането на 30 ограничението в германия в жилищните зони, масата от шофьорите спазват това ограничение, но САМО в собствения си жилищен квартал, и след напускането на местоживеенето си - не спазват тези ограничения в други квартали и населени места. Така, че какъв ще е крайния ефект - хич не е ясно!

  4. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    801
    #183

    Re:Караме с пуснати фарове целогодишно - прието!

    Аз съм измислил начин как да се кара бавно в градовете а и не само там. Но това може да става само с нови автомобили така произведени за целта или с допълнителни устройства. Знаем че докато караме с навигация ни показва и максималната разрешена скорост за съответният участък от пътя. Ако всеки автомобил си има уникален чип и навигация свързани с КАТ, тогава при всяко превишаване на скоростта ще те хваща и наказва, като те глобява и ти взима парите от дадена сметка, като те уведомява с касова бележка за глобата, като от таксиметровите апарати. При това положение ще влезем в час за една седмица.

  5. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #184

    Re:Караме с пуснати фарове целогодишно - прието!

    т.е. теб те урежда статута на овца?

  6. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    801
    #185

    Re:Караме с пуснати фарове целогодишно - прието!

    Не те разбирам ? Подиграваш ли ми се или какво?
    Урежда ме всичко на тоя свят да се измисли така, че да върви от само себе си без проблем.

    п.с.
    Овце са всички дето мислят еднакво,ама аз не съм от тях.
    Съжалявам ама това ме ядоса.

  7. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #186

    Re:Караме с пуснати фарове целогодишно - прието!

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe
    т.е. теб те урежда статута на овца?
    Това май и аз не го разбирам! Ако се водим от максимата, че спазването на закона е за овцете, по-добре да се въоръжаваме и да налагаме правото на силата.
    Иначе и аз съм твърдо за идеята, че нещата трябва да се решават с технически средства. Колкото по-малко субективен фактор, толкова по-малко корупция и хора над закона.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    801
    #187

    Re:Караме с пуснати фарове целогодишно - прието!

    "Най добре всеки да кара със загасени фарове- напук, с 140 вместо с 50 в града,и да се мисли за велик", докато не отнесе някой на пешеходна пътека или той самия да отиде на небето.Тогава неговото величие се узаконява завинаги.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #188

    Re:Караме с пуснати фарове целогодишно - при&#

    Цитат Първоначално публикувано от ivan1
    Аз съм измислил начин как да се кара бавно в градовете а и не само там. Но това може да става само с нови автомобили така произведени за целта или с допълнителни устройства. Знаем че докато караме с навигация ни показва и максималната разрешена скорост за съответният участък от пътя. Ако всеки автомобил си има уникален чип и навигация свързани с КАТ, тогава при всяко превишаване на скоростта ще те хваща и наказва, като те глобява и ти взима парите от дадена сметка, като те уведомява с касова бележка за глобата, като от таксиметровите апарати. При това положение ще влезем в час за една седмица.
    Това съм го пратил преди 4 г на крайслер и форд - отговор няма
    идеята бе круиз контрола да е свързан с навигацията- и да не може да вдигнеш повече от максимума, указан в навигацията за този участък ( круиз контрол-а на автомобилите указва с колко максимум може да се движи автомобил. Ако го нагласиш на 80 , ако искаш и на 5-та карай , но максимума е 80 ).
    просто и елементарно , но тогава ще се спре масово мощните коли да се купуват.

    Но твоето предложение е да ни ограничат всички да караме с 30- т.е даже и няма да има нужда от водачи- система за следване на начертано трасе и система за избягване на препятствия- има го отдавна в Япония . Не си открил топлата вода.

  11. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #189

    Re:Караме с пуснати фарове целогодишно - прието!

    Цитат Първоначално публикувано от ivan1
    Аз съм измислил начин как да се кара бавно в градовете а и не само там. Но това може да става само с нови автомобили така произведени за целта или с допълнителни устройства. Знаем че докато караме с навигация ни показва и максималната разрешена скорост за съответният участък от пътя. Ако всеки автомобил си има уникален чип и навигация свързани с КАТ, тогава при всяко превишаване на скоростта ще те хваща и наказва, като те глобява и ти взима парите от дадена сметка, като те уведомява с касова бележка за глобата, като от таксиметровите апарати. При това положение ще влезем в час за една седмица.
    Аз пък от сега ти казвам, че първото нещо което ще "хакна" като си взема такава кола е точно тая система ... и няма да съм единственият.

  12. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #190

    Re:Караме с пуснати фарове целогодишно - прието!

    То решението ще си дойде в бъдещето - например колата на гугъл - но ще си остане проблема с хаковете...

  13. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #191

    Re:Караме с пуснати фарове целогодишно - прието!

    Цитат Първоначално публикувано от ivodivo
    То решението ще си дойде в бъдещето - например колата на гугъл - но ще си остане проблема с хаковете...
    Технически решения винаги има. Някои от тях - доста трудни за хакване. Защо не се хакват и клонират масово SIM карти или кредитни карти с чип? Ами много добре са защитени! И не е необходимо да се правят сложни системи, свързани с GPS, радари и други сложнотии. Достатъчен е един Long Range RFID имплантиран в предния номер на колата. Останалото са комуникации, неподвластни на шофьорите и хакерите.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    240
    #192

    Re:Караме с пуснати фарове целогодишно - прието!

    Не може да се налагат подобни ограничения! Ако се наложи да ускориш бързо, за да избегнеш критична ситуация ?
    На мен ми се е случвало, и то не малко пъти. Като бях млад карах като откачен, но сега си карам като на екскурзия 90 -110, но ми се е налагало да отида на 140-150 за момент. Какво се случва ако колата не ми даде...? Трябва повече контрол, повече дисциплина и по високи глоби, особено за употреба на алкохол (там прошка не трябва да има)!!!

  16. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #193

    Re:Караме с пуснати фарове целогодишно - прието!

    не съм целял да обидя никого, просто за мен остава мистерия как хората са склонни да дадат смисъл, оправдаят и приемат, и най-безумните глупости и ограничения, които им се налагат под формата на загриженост (уж) в тяхна полза

    30 км/ч е втора, в най-добрия случай трета. разходът е х2. времето, нужно за преминаване от точка А до точка Б в градски условия ще се утрои. произшествията ще нараснат, колкото и абсурдно да ви се струва, защото нито колите, нито хората са настроени да се движат със скоростта на пешеходци, което означава, че всяко, дори и минимално ускорение, ще се случва в среда, наситена с потенциални "мишени" за удар. хората ще тръгват за работа още половин час по-рано, ще се прибират още половин час по-късно. смрадта и смогът ще нараснат, парите за гориво ще осакатят още повече бюджета на семействата. колите на трупчета (поради по-високата цена на горивата) все повече ще задръстват паркинги, околоблокови пространства, градинки, тротоари...

    и аз трябва да приветствам тази глупост?

  17. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #194

    Re:Караме с пуснати фарове целогодишно - прието!

    Цитат Първоначално публикувано от AMOK
    Не може да се налагат подобни ограничения! Ако се наложи да ускориш бързо, за да избегнеш критична ситуация ?
    На мен ми се е случвало, и то не малко пъти. Като бях млад карах като откачен, но сега си карам като на екскурзия 90 -110, но ми се е налагало да отида на 140-150 за момент. Какво се случва ако колата не ми даде...? Трябва повече контрол, повече дисциплина и по високи глоби, особено за употреба на алкохол (там прошка не трябва да има)!!!
    Просто е: ще се изгради кол център и ако се наложи да ускориш звъниш и искаш разрешение след 10-15 минутно обяснение защо ти се налага )
    А сега сериозно: защо ще ти се налага да ускоряваш? - заради сегашните ситуации - ДА. Но ако всичко се контролира и има комуникация в реално време между участниците в движението то не би следвало да има нужда на такава интервенция от страна на "пътника" (казвам пътник понеже шофьорите може и да изчезнат в един такъв установен ред)... Всъщност хем ми е страшно любопитно да се движат без намеса на човек транспортните средства по пътищата хем бих искал да си шофирам... Но като се замисля за сега не бих се върнал назад и да искам например ладичката дето е като дръвче откъм екстрите и си харесвам тракшън контрол и други такива дето ти се мешат когато е необходимо...

  18. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Живее в
    гр. Сопот
    Мнения
    2,204
    #195

    Re:Караме с пуснати фарове целогодишно - прието!

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe
    ...произшествията ще нараснат, колкото и абсурдно да ви се струва, защото нито колите, нито хората са настроени да се движат със скоростта на пешеходци, което означава, че всяко, дори и минимално ускорение, ще се случва в среда, наситена с потенциални "мишени" за удар. хората ще тръгват за работа още половин час по-рано, ще се прибират още половин час по-късно. смрадта и смогът ще нараснат, парите за гориво ще осакатят още повече бюджета на семействата. колите на трупчета (поради по-високата цена на горивата) все повече ще задръстват паркинги, околоблокови пространства, градинки, тротоари...

    и аз трябва да приветствам тази глупост?
    Абсолютни глупости. Няколко пъти съм карал кола при такива ограничения, дори 20 км/ч, а не 30. И като видиш пешеходец, спрял на тротоара, спираш и ти, за да му дадеш предимство да пресече. Всичко това се случва в американска база, голяма колкото гр. Карлово, например. Имаше и кръстовища с 4 стопа. И нямаше никакви произшествия или опити за отнемане на предимство. Тук, ако имаме такива кръстовища, сигурно ще се избием. Всеки бърза, а за къде? За оня свят? Ами бързайте си. Кой каквото търси рано или късно си го намира.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 13 от 15 ПърваПърва ... 31112131415 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 12
    Последно: 26-08-13, 18:09
  2. Отговори: 2
    Последно: 10-07-12, 16:15
  3. Препоръчайте ми Midea за целогодишно ползване .
    От evsibo във форум Климатици Midea
    Отговори: 1
    Последно: 29-05-12, 03:49
  4. Модул за автоматични фарове
    От BaHko_goTuHoTo във форум Автомобили
    Отговори: 17
    Последно: 20-03-11, 22:12
  5. От 1 ноември караме денем и нощем на фарове.
    От Black Adder във форум Коментирай новина
    Отговори: 26
    Последно: 04-03-07, 14:46

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе