Страница 13 от 14 ПърваПърва ... 311121314 ПоследноПоследно
Резултати от 181 до 195 от общо 203

Мнения и препоръки

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    1,563
    #181

    Мнения и препоръки

    Аз съм твърдо ЗА междинни задачи...не знам дали някой забелязва, че дори при тях се спазва условието "който реши последната задача, пуска следваща"...както вече споменах, не ме кефи идеята цяла събота-неделя да нямам смислен повод да ползвам интернет.



    П.С. @Wise Много ще ми бъде интересно как би се почувствал, ако се случи няколко поредни задачи да се задават вечер, когато нямаш възможност да участваш, и се решават до сутринта, а през деня няма нищо ново.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Wise
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    3,124
    #182

    Мнения и препоръки

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Аз съм твърдо ЗА междинни задачи...не знам дали някой забелязва, че дори при тях се спазва условието "който реши последната задача, пуска следваща"...както вече споменах, не ме кефи идеята цяла събота-неделя да нямам смислен повод да ползвам интернет.



    <div align="right">Originally posted by Edin_Lud*-*20/02/2005*:* 16:44:15</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    Хубаво, ама за 4 дни си задал 6 междинки[xx(]

    Искаш да се доказваш ли или търсиш забавление?

    Приеми, че и другите може да имат интересна задачка[]

    Казвам го с добро чувство[]



    //

    Ако се решават до сутринта - какво му е интересното[:D]

  4. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    1,563
    #183

    Мнения и препоръки

    Където е имало нужда да се доказвам, съм го направил. Приемайки, че и другите биха могли да имат интересни задачи, подкрепям идеята да има междинни.

  5. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #184

    Мнения и препоръки

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">

    @Lupus

    ...................

    За края на задачката - не съм съгласен с теб! Така трябва да бъде - нещо като разбор, без обиди и с много закачки[]

    Да ни бъде весело - за разтоварване........

    Това си мисля аз, ще очаквам с интерес и други мнения........



    <div align="right">Originally posted by Wise*-*20/02/2005*:* 15:34:12</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    Нямам абсолютно нищо против закачките и разтоварването. Нека все пак се опитаме за целта да ползваме DreamChat на форума. Чата си работи съвсем чАтаво и не се ползва активно от пишещите в другите раздели. Освен това е много по-удобен за обсъждане на задачите, защото всички виждат веднага какво се пише. Кюто е доста по-тромаво за целта.[8D]

  6. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    64
    #185

    Мнения и препоръки

    Може би трябва първо да се извиня, че си давам мнението, тъй като напоследък не се мяркам често тук, но...

    1 - Действително, обсъждането на задачите и според мен не е толкова удачно да става в темата. Все пак не смятам, че това е голям проблем.

    2 - Не ми е ясно къде точно е проблема с междинките. Може би забравихте драмата преди няколко месеца, когато една дама пое инициативата за възраждане на форума и разбуни духовете. Стига бе хора. Престанете с това канонизиране. В крайна сметка всичко това (логическите задачи) е основно за забавление и сверяване на знания, мислене и т.н. Нека си остане така. Нека да се забавляваме с тази част от форума.

    Някой се бил доказвал?!?! И как по-точно, че не ми стана ясно????




  7. Senior Member Аватара на Bibi
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    2,757
    #186

    Мнения и препоръки

    Чудя се няма ли да е по-точно, ако се прекръсти раздела на

    "Логически задачи и Загадки" [?]

    Напоследък повечето условия приличат на гатанки и се решават не само с логика, а и с малко късмет.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #187

    Мнения и препоръки

    <u><font color="red">ПРАВИЛА НА "ЛОГИЧЕСКИТЕ ЗАДАЧИ"</font id="red"></u>





    <font color="green">За логическа задача се приема задача, която обхваща неограничено множество от области, базирана на логиката, като до отговорът й е желателно да може да се достигне чрез анализ на зададените условности. Тя трябва да е ясно, еднозначно и точно формулирана, с условие на български език, за да е разбираема за всеки участник.</font id="green">



    Извадка от старите правила:

    11. <font color="green">За логическа задача се приема такъв тип задача, която обхваща неограничен кръг от области, но не изискваща специфични познания, терминология и фактология за доказване истинността на отговора й. Тя трябва да е ясно, еднозначно и точно формулирана, да е достъпна за всички и да е базирана на логиката, като до отговорът й е желателно да се достигне чрез анализ на зададените условности.</font id="green">



    12. Позволява се постването и на математически задачи, с приятен изчислителен характер :-), които да са вплетени в забавна случка от ежедневието или изискват повече съобразителност от страна на участника (отколкото използване на подръчни средства за пресмятане - като моливи, бели карирани листа, калкулатор, Excel...), за достигане на правилното решение.



    13. Забранява се задаването на задачи без пълен отговор или с висящо (неаргументирано) доказателство!!!



    <font color="maroon">Просто се придържайте по-стриктно към казаното по-горе!</font id="maroon">

  10. Senior Member Аватара на Wise
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    3,124
    #188

    Re: Мнения и препоръки

    Честит ни нов вид на форума!

    Предлагам който си спомня да каже кой е на ред да задава задачка и
    да си продължаваме. Аз, лично съм позабравил - от годинките е
    Надявам се да не започваме с 1 от новата ера, а с 2хх

    Е хайде, братя и сестри - англичанчета
    нищо не е станало - каките си спят, а батковците - дремят
    Биричката се пени още
    Наздраве!!

  11. Senior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    3,779
    #189

    Re: Мнения и препоръки

    Аз пък се чудя ослепях ли... или темата с "Правилата" е изчезнала?

  12. Senior Member Аватара на Wise
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    3,124
    #190

    Re: Мнения и препоръки

    Цитат Първоначално публикувано от IvO™
    Аз пък се чудя ослепях ли... или темата с "Правилата" е изчезнала?
    Ами ние си ги знаем - не сме политици :coolsmiley:
    То каките изчезнаха, а ти за едни правила го правиш на въпрос....

  13. Senior Member Аватара на Bibi
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    2,757
    #191

    Re: Мнения и препоръки

    Цитат Първоначално публикувано от Wise
    То каките изчезнаха...
    Ще ти се!

    //
    Дублирах анкетата за задачите.
    Но трябва да се гласува отново.
    Тъкмо който се беше минал предния път, сега може да се отчете.
    Ако стикнете и тази, ще е добре.
    След време може да изтрием старата, но за сега нито има как, нито е политически коректно.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    3,779
    #192

    Re: Мнения и препоръки

    Цитат Първоначално публикувано от Wise
    То каките изчезнаха, а ти за едни правила го правиш на въпрос....

    Wise, нали имаше проблеми с "вдигането"? За къв чемер са ти каки пък сега...?

  16. Senior Member Аватара на Wise
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    3,124
    #193

    Re: Мнения и препоръки

    Цитат Първоначално публикувано от IvO™

    Wise, нали имаше проблеми с "вдигането"? За къв чемер са ти каки пък сега...?
    Ха - вече доста време е изтекло, а още имам проблеми с вдигането, но не се отказвам от каките още
    Забелязвам, че напоследък се оставят задачките "буща" - на произвола на съдбата.
    Имахме уговорка (неофициална) да "затваряме" задачката - авторът имаше неписан ангажимент да коментира решението
    и после да смени иконата на съобщението,така че да си личи - задачката е решена.
    Не е лошо да се върнем към някои неписани правила, защото едва ли някой сега (външен - любопитко) ще се оправи.
    Ако възприемете почина ми - нека всеки автор си затвори задачката и да стане ясно коя не е решена и какво чакаме.
    Ако ли не - няма лошо. И така може - въпрос на пригледност само.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    1,563
    #194

    Re: Мнения и препоръки

    Сега разгледах старите задачи и установих, че съм забравил с какво се затварят решените...наистина трябва да си въведем и спазваме някакви правила...пак се нароиха междинки, а не е ясно коя е решена и коя - не...хайде някой от медераторите да пренапише/донапише темата за правилата на раздела с някакви знаци за зададена/решена...редовна/междинка...и да се постараем да ги спазваме

  18. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #195

    Re: Мнения и препоръки

    Дадена тема ( в случая задача) може да се затваря само от модераторите на раздела.
    Така че топката е в теб Иво!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 13 от 14 ПърваПърва ... 311121314 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Проектори!Мнения и препоръки!
    От veszxr във форум Проектори и екрани
    Отговори: 32
    Последно: 18-11-20, 21:07
  2. 42LA620S мнения и препоръки
    От yorrick във форум Телевизори
    Отговори: 11
    Последно: 17-02-14, 23:28
  3. Мнения и препоръки
    От zorbata във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 11
    Последно: 31-05-11, 15:30
  4. LG S09 AW - мнения и препоръки
    От pesho21 във форум Климатици Samsung, LG
    Отговори: 19
    Последно: 27-12-08, 21:55
  5. PC конфигурация - мнения, препоръки.
    От roumen68 във форум Общ - хардуер
    Отговори: 0
    Последно: 02-12-06, 06:01

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе