Страница 11 от 14 ПърваПърва ... 910111213 ... ПоследноПоследно
Резултати от 151 до 165 от общо 203

Мнения и препоръки

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #151

    Мнения и препоръки

    Е вие не усещате ли, че пак се оляхте ...

    Съвсем позитивно го казвам.

    Ако се видите отстрани и си прочетете огромните постове ще видите, че всичко написано изглежда толкова объркващо, че няма накъде повече.

    Получава се така, че [редовните] посетители [имащи нерви да продължат пишат] в този раздел в отрязъците между задачите си блъскате главите над абсурдни главоблъсканици от рода "хем ТОЙ да е вътре, хем душата да е в рая". Казуса с "правилата" звучи точно по този начин.



    Не ми обръщайте внимание, Вълчо ми направи закачка, но аз в случая реших да наруша принципа, който спазвам, а именно:



    "По добре да мълча и всички да ме помислят за npоcm, отколкото да кажа нещо и да разсея всякакво съмнение".



    Но така изглежда отстрани и реших да ви го кажа ...

    Така сме ние с гайдите Вълчо ...

  2.  
     
  3. Member Аватара на Krusteva
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    514
    #152

    Мнения и препоръки

    @Malone,

    сигурно е така, нещо повече - със сигурност е така, мислех си го днес. Обаче има една голяма разлика - ако някога се е спорело с цел някой на някого да доказва (не)правота, сега има едно сериозно взаимно желание на всички изказали се да стигнем до максимално добри "правила" (или препоръки, или help, или каквото накрая се получи), които да са по-скоро покана "Добре дошли в "Логически задачи" ". Духът, в който се води дискусията е съвсем градивен и когато се стигне до решение (в което не се съмнявам) аз лично ще те поканя да "дойдеш при нас" (защото няма да има причина да не го сториш, обещавам ти) []

    А това, че изглеждаме малко налудничаво - всеки, който се занимава с нещо 'на добра воля' е малко или много изглеждащ налудничаво в очите на немалка част от околните - ти обаче добре разбираш това ще го оцениш по достойнство, съдейки по твои теми, които съм чела в СетКом...

    Мислех точно в тая връзка да си сменя определението към юзърнейма, ти ми даваш прекрасен повод да го сторя []

  4. Senior Member Аватара на Bibi
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    2,757
    #153

    Мнения и препоръки

    @Malone,

    "Абсурдната главоблъсканица", която даваш като пример, става доста лесна за решаване, ако имаш предвид, че Адът вече не функционира (ако не вярваш погледни тук http://www.trimata.bg/home/fun/hell.txt) [:P]

  5. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #154

    Мнения и препоръки

    @Malone,

    Ако ще се правиш на гайда, не пускай само звука от ручилото. Размърдай си и пръстите!

  6. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #155

    Мнения и препоръки

    <font color="orange">@Krysteva</font id="orange">

    Не съм дал определение "налудничаво".

    Казах просто "абсурдно", тъй като очевидно целта е да си поспорите. Подсъзнателно приемате казуса с правилата, като поредната и както се оказва перманентна логическа задача. До момента не сте намерили отговор просто защото ви доставя удоволствие да обсъждате тази тема. Нищо лошо. Изказах мнение, което не е задължително за никого. Така МИ изглежда дискусията на МЕН отстрани.



    <font color="orange">@Bibi</font id="orange">

    Това е добро, наистина.

    "Hell freezes over"



    <font color="orange">@Lupus</font id="orange">

    no comment

  7. Senior Member Аватара на Wise
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    3,124
    #156

    Мнения и препоръки

    @Ivo_tm

    "1. Право да задава задача има всеки желаещ, но е силно препоръчително това да става след като е решил последната зададена преди това задача. Ако желае, той може да преотстъпи правото си на друг участник"



    Този текст не е ли по-удачно да изглежда така:

    1. Право да задава задача има всеки участник, решил първи предходната или получил съгласие от решилия......

    (или........със съгласието на ......)



    Отностно заключването:

    Ако се получават размествания на местата на задачите по-добре е да се заключват.



    //edit

    @Lupus

    Убеди ме окончателно - 100% за заключване.

    @IvO_tm

    1. Наблягах не на "участник" а на съгласието на позналия.

    2. Ако остане текста има двусмислие - във второто изречение не е много ясно кой е "Той" - всеки желаещ или позналия предходната. Малко да се изглади няма да е излишно.

    3. Няма ли други мнения - аз повече нямам какво да добавя.

    Успех!

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    3,779
    #157

    Мнения и препоръки

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">@Ivo_tm

    "1. Право да задава задача има всеки желаещ, но е силно препоръчително това да става след като е решил последната зададена преди това задача. Ако желае, той може да преотстъпи правото си на друг участник"



    Този текст не е ли по-удачно да изглежда така:

    1. Право да задава задача има всеки участник, решил първи предходната или получил съгласие от решилия......

    (или........със съгласието на ......)</td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    Wise, забелязах това, но все пак желаещият може да не е непременно участник тук. Затова и се уточнява в последствие, че трябва да е решил предходната задача. Знам, че отговорът му на предходната задача го прави вече един вид "(съ)участник в раздела", но просто нека прозвучи малко по-всеобхватно, а не да излиза така, че трябва да си редовен участник тук, за да получиш правото да задаваш задачи. Все пак, ако трябва, ще го променим. Очаквам и други мнения.



    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Отностно заключването:

    Ако се получават размествания на местата на задачите по-добре е да се заключват.</td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    Да, това е най-вече основната причина, поради която е желателно да се заключват темите с предишни задачи.



    Благодаря за мнението ти. []




  10. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #158

    Мнения и препоръки

    Има и още едно съображение да се заключват задачи, признати от участващите за решени:

    Ако в някакъв момент, на някого му скимне да предизвиква излишни спорове, той ще е възпрепятсван да го направи. Ако задачите са отключени всеки ще може да влезе, да постне някакво ново, "негово" решение. След това ще скочат още пет да му доказват, че не е прав, а той ще се кефи от страни, как е успял да разлае кучетата.

  11. Senior Member Аватара на Bibi
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    2,757
    #159

    Мнения и препоръки

    Игнажден е!

    И нашите родилни мъки по Правилата не знам кога ще свършат...

    Дайте да ги направим най-после! Кого чакаме?



    За заключването на решените задачи съм. Голяма каша става иначе.



    За това кой има право да дава задача, може да сме по-либерални.

    Колкото повече задачи, толкова по-добре.

  12. Member Аватара на Krusteva
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    514
    #160

    Мнения и препоръки

    Заключването на темите ми се струва малко ограничаващо, ако някой иска да разгори флейм тук, мили модератори, вие имате грижата това да не се случва []. Ако все пак държите да се заключват темите нека има гратисен период преди това да става - примерно седмица, винаги е възможна издържана критика по решение, която не е била очевидна на пръв поглед, седмица е достатъчен период да се направи такава.

    По въпроса с позналия и участника - текста нека се изглади и вместо 'той' да е 'позналия'. Обаче искам да ви питам - ако някой мине 'транзит' оттук, решавайки вярно задачата и не се появи известно време и дори след като се появи няма намерение да даде задача, но вие няма как да го знаете, какво ще правим? Кой ще иска да го предрежда, как да определи колко е достатъчното време, за което да е изчакан позналия, малко неудобно ще е за всеки, не мислите ли?

    Затова аз съм все още за напълно либералното отношение.

  13. Senior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    3,779
    #161

    Мнения и препоръки

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Заключването на темите ми се струва малко ограничаващо, ако някой иска да разгори флейм тук, мили модератори, вие имате грижата това да не се случва []. Ако все пак държите да се заключват темите нека има гратисен период преди това да става - примерно седмица, винаги е възможна издържана критика по решение, която не е била очевидна на пръв поглед, седмица е достатъчен период да се направи такава.</td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    Добре, нека има гратисен период, просто идеята не беше само, че може примерно да се "флейми" тук-там, но и че ще се нарушава поредността на самата номерация... ще е грозно например да се подредят в такъв ред, както са в момента:



    "Задача 115"

    "Задача 116"

    "Задача 110"

    "Задача 107"

    "Задача 118"

    и т.н



    Аз и Lupus, като модератори на този раздел, можем да коригираме "добрият тон" на някой разпален участник, но не можем да разместваме темите, т.е. да ги преподреждаме - това го могат единствено администраторите на форума. Затова и поговорката "Подир дъжд - качулка" не ни помага особено в случая.





    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">По въпроса с позналия и участника - текста нека се изглади и вместо 'той' да е 'позналия'.</td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    Добре. Ще го изгладим. []





    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Обаче искам да ви питам - ако някой мине 'транзит' оттук, решавайки вярно задачата и не се появи известно време и дори след като се появи няма намерение да даде задача, но вие няма как да го знаете, какво ще правим? Кой ще иска да го предрежда, как да определи колко е <font color="red">достатъчното време</font id="red">, за което да е изчакан позналия, малко неудобно ще е за всеки, не мислите ли?</td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    Ето, отново изникват въпроси тип "ако...". Нина, нека не обръщаме отново нещата на "периоди от време", можем просто да напишем че е желателно участващите в задачата да поемат някакъв минимален ангажимент, в смисъл - да съблюдават развитието на отговорите и ако има такъв, този участник да напише какво смята да прави - дали ще е зает да зададе задача, дали ще я зададе след един ден, дали ще предложи друг участник и т.н. (вече, макар и негласно, се практикува така, нали?)





    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Затова аз съм все още за напълно либералното отношение.



    <div align="right">Originally posted by Krusteva - 21/12/2004 : 04:29:46</div id="right"></td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    Ами то и аз. []



    P.S. Утре ще направя промените, които сте предложили дотук. Пишете ми дали ви харесват така - това се отнася и до другите участници - не се скатавайте, ами вземете отношение сега, а не по-късно, когато в един момент започнете да търсите причина, че "Правилата" са тежки...



    Благодаря ви!



    Ваш Иво... хехе []





    <font color="blue">Добавено:



    Направих необходимите промени и нека засега оставим "Правилата" в този си вид. Дали това ще е правилният вариант, ще решат единствено времето и участниците тук.</font id="blue">




  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на Wise
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    3,124
    #162

    Мнения и препоръки

    "Наш Иво" - вижда се, че има изход и от такива ситуации - няколко дни мълчание. Всичко е въпрос на желание - нека продължим засега, пък после да му мислим.

    Весело посрещане на Нова Година на всички!!!

  16. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #163

    Мнения и препоръки

    Правото, дали да се реитингова дадена тема се определя от задаващия темата. Ако той реши може във всеки момент да го чекне.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    1,563
    #164

    Мнения и препоръки

    Имам предложение. Не знам дали някой вече го е давал - не съм чел всички предишни мнения по темата.

    Предлагам, когато задаващия дадена задача потвърди верността на решението й или сам обяви верния отговор, задачата да се заключва. Имам предвид междинните задачи. Това би улеснило преглеждането им, тъй като те са без номерация.

    Друг вариант е самият задаващ да променя заглавието като добавя "решена".

  18. Senior Member Аватара на Bibi
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    2,757
    #165

    Мнения и препоръки

    Доколкото съм разбрала, задачите не се заключват веднага, за да може, ако има възражения по някоя, те да се публикуват в нея, а не в следващата.

    Освен това модераторите ще трябва да следят непрекъснато какво става.



    Това със заглавията е идея, но имам една по-добра. В нея пак се разчита на автора, който така или иначе следи развитието на задачата си. Когато я създава, да й слага иконка [?], а когато прецени, че е приключена, да променя иконката на тази, която сега е подразбираща се. По този начин ще може с един бърз поглед върху страницата да се види кои са нерешените до момента задачи.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 11 от 14 ПърваПърва ... 910111213 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Проектори!Мнения и препоръки!
    От veszxr във форум Проектори и екрани
    Отговори: 32
    Последно: 18-11-20, 21:07
  2. 42LA620S мнения и препоръки
    От yorrick във форум Телевизори
    Отговори: 11
    Последно: 17-02-14, 23:28
  3. Мнения и препоръки
    От zorbata във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 11
    Последно: 31-05-11, 15:30
  4. LG S09 AW - мнения и препоръки
    От pesho21 във форум Климатици Samsung, LG
    Отговори: 19
    Последно: 27-12-08, 21:55
  5. PC конфигурация - мнения, препоръки.
    От roumen68 във форум Общ - хардуер
    Отговори: 0
    Последно: 02-12-06, 06:01

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе