Страница 18 от 19 ПърваПърва ... 816171819 ПоследноПоследно
Резултати от 256 до 270 от общо 275
Like Tree32Одобрявам

Прахосмукачка робот / FAQ - избор, обсъждане, мнения

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

  1.  
     
  2. Member
    Тук е от
    May 2018
    Мнения
    523
    #257

    Отговор: Прахосмукачка робот / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    sanomanevson одобрява това.

  3. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2013
    Мнения
    44
    #258

    Отговор: Прахосмукачка робот / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    така и не мога да се спра на нищо свястно! единствено irobot изглеждат здрави . всички други са като някакви детски играчки

  4. Member
    Тук е от
    May 2018
    Мнения
    523
    #259

    Отговор: Прахосмукачка робот / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от sanomanevson Виж публикацията
    така и не мога да се спра на нищо свястно! единствено irobot изглеждат здрави . всички други са като някакви детски играчки
    И как ги преценяш тия неща. Аз ти обясних по горе и ти дадох пример с трици маймуни не се хващат.
    sanomanevson одобрява това.

  5. Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Мнения
    378
    #260

    Отговор: Прахосмукачка робот / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от sanomanevson Виж публикацията
    така и не мога да се спра на нищо свястно! единствено irobot изглеждат здрави . всички други са като някакви детски играчки
    Roborock S5 - от 2017. Нищо евтино не усещам. Напротив. Препоръчвам го. А по-новите са още по-добри.
    ronnie72 и sanomanevson харесват това.

  6. Junior Member
    Тук е от
    May 2014
    Мнения
    50
    #261

    Отговор: Прахосмукачка робот / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Има ли сервиз във Варна, където правят дребни ремонти на подобна техника? Например имам прахосмукачка, която издава ужасен тракащ шум. Разглобил съм я и почистил, но явно в самото моторче на страничната четка или е влязло нещо, или има счупени зъби. Не пуска вода върху мопа и не е от контейнера.

  7.  
     
  8. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2020
    Мнения
    62
    #262

    Отговор: Прахосмукачка робот / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Oт скоро разглеждам темата за тези прахосмукачйи и възникват въпроси
    1.Може ли добър робот да замени изцяло прахосмукачката или е само допълнение.Напр. ако има малко за почистване?
    2.Към сегашния момент се дава 4000 pa ,като средна добра стойност.Прави ми впечатление обаче,че се дава и смукателна сила във ватове и понякога тя е различна,напр. при 4000pa някои са с 45 ,а други 55w смукателна сила?Каква ще е разликата.На практика колко е нужно,4000 или 5500/6000pa за килими напр.?
    3.Базовите станции работят с торби за изпразване(разбирам за еднократна употреба).Каква е цената и съотв. разлики м/у фирмите? Има ли смисъл от базова станция ако не си пере и суши моповете,а само събира праха.Доколкото разбирам ако няма праха се чисти на 2-3 пущания и не ми се струва голям проблем.
    4.Ако се купи такава със станция и се носи на две места ще има ли нужда винаги от станцията или не?
    5.Като модели ми харесват тези които имат LIDAR,гумени четки,въртящи се мопове (или др. подобни),разбира къде има килими и си вдига четките и т.н.

    Напр. тези няколко модела
    XI X10+
    https://www.mi.com/global/product/xi...cuum-x10-plus/
    Добри функции,не много мощна 4000pa/55w
    Roborock S8
    https://global.roborock.com/pages/roborock-s8
    6000pa/mop със звукова вибрация вижда килими и вдига четките.При S8+ обаче станцията е скъпа ,а не мие и суши моповете,т.е. може би само S8?
    Dreame l10 ultra
    https://www.dreametech.com/products/dreamebot-l10ultra
    https://basic-tutorials.com/reviews/...ame-l10-ultra/
    Най-пълноцения робот от тези,съответно и най-скъп.
    ....
    Или е по-добър вариант евтин модел който само да допълва прахосмукачката?Особено ако стаите не са с малко мебели?

  9. Senior Member Аватара на kokovox
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3,225
    #263

    Отговор: робот-прахосмукачка

    Не могат да заместят напълно традиционна прахосмукачка най-малкото защото не могат да почистят нищо освен пода. Така че са само допълнение. Вземи нещо по-евтино засега да видиш как ти харесват.

  10. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #264

    Отговор: Прахосмукачка робот / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Аз взех Xiaomi Robot Vacuum S10. За две стаи с паркет се справя чудесно. Ползвам я само за смучене (имаме куче) и резервоара с боклука се почиства след всяко едно пускане на прахосмукачката. За тези пари, мисля, че си е чудесен избор.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2020
    Мнения
    62
    #265

    Отговор: Прахосмукачка робот / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    S10 е очевиден избор за цената си.Струва ми се ,че ако има килими трудно би се справил(не само с почистването,но и със заобикалянето).
    Имаме 2 прахосмукачки(на различни места).Едната е AEG 1400w с кабел и е класи над другатa-PHILIPS ,с батерия.
    На доста от тях не дават данни за силата на засмукване,но гледам,че по-добрите(от новите с батерия) са с до 32 000pa,с което няма как да се сравни никой робот.
    Освен това са направени доста удобни -леки и чупещи за под легла/дивани.Напр.
    https://brosbg.com/xiaomi-dreame-v12...-product-22302

    https://dreame-polska.pl/dreame-v12-pro/

  12. Senior Member Аватара на kokovox
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3,225
    #266

    Отговор: робот-прахосмукачка

    Не се занимавай с глупости. Мийле или Себо с кабел и торба и робот да помага за пода.

  13.  
     
  14. Member Аватара на Karata
    Тук е от
    Jan 2004
    Мнения
    960
    #267

    Отговор: Прахосмукачка робот / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Малко извън темата... Хвърлих око на първия от горните два линка на sunrise. Kапацитет на батерията, пишат - "7 x 2700 mAh", всмукателна мощност, видите ли - 32000 Pa...

    Дразнеща неграмотност (мощност в паскали, например), но да приемем, че са бягали често от час навремето. Ама това 7 x 2700 mAh по-скоро е в графата опит за измама.

    Да не говорим, че деветте минути в "турбо режим", мощността 650 W и тия 2700 mAh са от някаква алтернативна физика и математика, за които аз не съм чувал...

    Аман от търгаши!

  15. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #268

    Отговор: Прахосмукачка робот / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от sunrise Виж публикацията
    S10 е очевиден избор за цената си.Струва ми се ,че ако има килими трудно би се справил(не само с почистването,но и със заобикалянето).
    Гадинката се повдига няколко сантиметра за да се качи на килима, тествах я с изтривалката пред вратата (която си е висока и твърда).

  16. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2020
    Мнения
    62
    #269

    Отговор: робот-прахосмукачка

    Цитат Първоначално публикувано от kokovox Виж публикацията
    Не се занимавай с глупости. Мийле или Себо с кабел и торба и робот да помага за пода.
    С кабел верикални са рядко срещани!Иначе няма лошо в кабела.Освен това бива да е гъвкава,за да влиза под мебели,легла и др. може и мокро,напр. това с 230 AW.

    https://www.rowenta.bg/%D0%9F%D0%BE%...K/p/2211401071

    Във варианта робот +прахосмукачка на пръв поглед е добре.Но винаги трябват два уреда,съхранение ,зареждане....и.т.н.
    Та щом робота не може да замени напълно....поне до това мисля стигнахме тук.

    Ако говорим за фирми най-фирменото е DYSON ,а не miele.Със сигурност.
    DREАME е марка на XIAOMI и едва ли някой би я оределил като глупост.
    Тук има доста отзиви
    https://www.dns-shop.ru/catalog/d799.../?brand=dreame
    https://www.dns-shop.ru/catalog/d799...er&brand=dyson

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от stenly Виж публикацията
    Гадинката се повдига няколко сантиметра за да се качи на килима, тествах я с изтривалката пред вратата (която си е висока и твърда).
    Качва се но в описанието не пише да вдига мопа,като скъпите.т.е. се пуща отделно,вероятно.
    Този пост е редактиран от sunrise; 13-10-23 в 16:08.

  17. Senior Member Аватара на kokovox
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3,225
    #270

    Отговор: робот-прахосмукачка

    Виж сега много си бос със знанията по прахосмукачките. Не се излагай. Да сравняваш дайсън с Мийле и да твърдиш че дайсън е по-добре.... Има още много да учиш. Себо са още по-добри от Мийле, но не знам дали има сервиз за тях в България. Ти ще си чукаш главата накрая с твоите знания.
    Този пост е редактиран от kokovox; 14-10-23 в 02:14.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 18 от 19 ПърваПърва ... 816171819 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Прахосмукачки / FAQ - избор, обсъждане, мнения
    От eye_contact във форум Малки домакински уреди
    Отговори: 978
    Последно: 04-12-23, 18:49
  2. Smartwatch - избор, мнения, обсъждане
    От hristoslav2 във форум Хай-Тек джаджи
    Отговори: 166
    Последно: 28-11-23, 19:28
  3. Отговори: 1
    Последно: 30-06-14, 19:54
  4. Робот прахосмукачка Agama 530A
    От brian198686 във форум Малки домакински уреди
    Отговори: 2
    Последно: 02-09-13, 21:19
  5. Кухненски робот, блендер и миксер / FAQ - мнения, обсъждане
    От hristoslav2 във форум Малки домакински уреди
    Отговори: 0
    Последно: 22-05-12, 17:03

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе