Страница 12 от 57 ПърваПърва ... 2101112131422 ... ПоследноПоследно
Резултати от 166 до 180 от общо 842
Like Tree10Одобрявам

Media Player - Popcorn Hour 2014(всички модели)/FAQ на първа страница

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    704
    #166

    Re:Медиаплеер - Popcorn Hour C-200

    Цитат Първоначално публикувано от lazarus18
    Той e с HDMI към телевизора и е на ON. Всичко му е на Аналог, на половината има звук на другите не. Като се махне Framerate Sync си тръгва звука.
    Явно си е бъг на софтуера.
    Снощи пуснах де що имам MKV и си играх с Framerate Sync. Не съм много сигурен каква точно функция има тази настройка, нито каква е разликата между различните опции там, но при мен нямаше случай да не ми тръгне звука, нито през ресивъра, нито през ТВ-то. Пак отбелязвам, това с новия фърмуеър от 08.01.10. Със старият тази функция винаги ми е била изключена.
    От друга страна, имаше случаи, когато ВИДЕОТО не тръгваше, т.е. ТВ-то даваше "неподдържан формат". При това звук имаше. Това се случваше, когато изберях настройка, която има PAL в нея. Предполагам, защото ТВ-то ми не поддържа PAL? Иначе настройката "NTSC/24p" изглежда е правилният избор за мен, при което на 24fps кино филми превключва ТВ-то на 1080/24p, при останалите видеота го оставя на 1080/60p. Под "останали" имам предвид едно британско TVRIP на 25p, както и записи от HDV камера на 60i и 30p

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,828
    #167

    Re:Медиаплеер - Popcorn Hour C-200

    Защо не поддържа PAL телвизора?
    При това положение нямаш ли едно насичане при гледане на 25 кадрови филми/видео?

  4. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    704
    #168

    Re:Медиаплеер - Popcorn Hour C-200

    Цитат Първоначално публикувано от lazarus18
    Защо не поддържа PAL телвизора?
    При това положение нямаш ли едно насичане при гледане на 25 кадрови филми/видео?
    Само предполагам, че не поддържа. Може би защото е за северноамериканският пазар? Така или иначе, ако избера опиця, която има PAL в нея, понякога ТВ-то дава unsupported signal. Това не се случва при NTSC/24p при което ТВ-то работи или на 24p или на 60p. Ама както казах, ТВ-то ми е 60Hz по принцип, така че дори и т.нар. режим 24p не е истински 24 опреснявания в секунда, нито 48.
    Относно насичането - има си го, основно го забелязвам при филми, като няма много значение какво съм сложил за Framerate sync. Предполагам, че и дори когато е изключена тази функция, ТВ-то само прави някаква обработка на сигнала, когато усети нещо различно от 60fps, та в общи линии при мен е едно и също.
    Сега, ако ТВ-то ми беше 120Hz, което е кратно както на 60, така и на 30, така и на 24, тогава нещата щяха да стоят по друг начин. Сигурно пък 25p щеше да насича малко тогава, ама пък аз такива само два файла имам.

  5. Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    172
    #169

    Re:Медиаплеер - Popcorn Hour C-200

    Така-а-а-а! Да кажа и аз нещо. Плеъра е страхотен! В менюто му се навигира изключително бързо, не се мотае и интерфейса е направен разбираемо. Пусках всякакви *.мкv и *.avi вървяха без грешка, дори 4 епизода от Планетата Земя на, които РС(а то не е смотано) накъсваше, С-200 се справи чудесно. Framerate Sync и на мен не ми стана ясна тази настройка. Слагах я по всякакъв начин и не видя разлика, оставих я изключена. HDD го форматирах на PC-то в NTFS и плеъра го разпознава нормално, може да записва върху него (от флашка) и да трие. Не съм инсталирал допълнителни драйвъри на компютъра. Между другото някой знае ли как флашка форматирана във FAT32 да се форматира в NTFS, опитвах от РС по какъв ли не начин бе успех. Може би има някаква програма или е невъзможно?

  6. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,828
    #170

    Re:Медиаплеер - Popcorn Hour C-200

    Framerate Sync го има и на А-110 и идеята му е плеъра сам да разпознава брой кадри, в които е записан филма и да променя изходящия видео сигнал според него. Примерно като пуснеш филм, който най-често е с 24 кад/сек., плеъра изкарва 1080р@24Hz. Ако пуснеш някакво видео, снимано в Америка то най-вероятно ще е 30 кад/сек. и тогава плеъра изкарва 1080р@60Hz и т.н. Просто ако зададеш фиксирана стойност може при определени файлове да има едно леко насичане поради преобразуване броя на кадрите.
    Иначе тука може да прочетеш как се форматира флашката.

    http://www.ntfs.com/quest22.htm

    Само да знаеш, че след това трябва винаги педи иключване от компютъра да й даваш Eject.

  7. Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    172
    #171

    Re:Медиаплеер - Popcorn Hour C-200

    Благодаря ти lazarus18! Това означава ли, че настройката на Framerate Sync трябва да е на auto и видео резолюцията да я оставя на auto. Телевизора ми е FullHD.

  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,828
    #172

    Re:Медиаплеер - Popcorn Hour C-200

    Резолюцията в никакъв случй на Ауто. Поне при А-110 това създава проблеми. Аз лично А-110 не го ползвам с Framerate Sync включено защото се бави всеки път при пускане спиране, но ако при С200 е по-бързо го дръж.

  10. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    655
    #173

    Re:Медиаплеер - Popcorn Hour C-200

    lazarus18 като вземаш С-200 чакаме с нетърпение да напрвиш едно ревю.

  11. Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    172
    #174

    Re:Медиаплеер - Popcorn Hour C-200

    А на каква резолюция да го държа щом Framerate Sync постоянно ще сменя Hz?

  12. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,828
    #175

    Re:Медиаплеер - Popcorn Hour C-200

    На максималната, която поддържа телевизора.

  13. Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    172
    #176

    Re:Медиаплеер - Popcorn Hour C-200

    1080p 60Hz (тлевизора е 100Hz)? A Framerate Sync PAL/NTSC 24p?

  14.  
     
  15. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,828
    #177

    Re:Медиаплеер - Popcorn Hour C-200

    Да, и аз бих ти препоръчал тези настройки.

  16. Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    172
    #178

    Re:Медиаплеер - Popcorn Hour C-200

    Случайно някой да знае програма за конвертиране на Blu Ray в *.mkv? Защото не съм сигурен, че плейването на BD от HDD е най добрия вариант. Бих искал да конвертирам BD във висококачествен *.mkv файл.

  17. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,828
    #179

    Re:Медиаплеер - Popcorn Hour C-200

    Добре де, не е ли идеята да се гледат BD точно от твърдия диск? Това му е най-големия плюс на този модел.
    Иначе гайдове има доста, но си е играчка.

  18. Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    172
    #180

    Re:Медиаплеер - Popcorn Hour C-200

    lazarus18, прости ми некомпетентноста, но си мислех, че възпроизвежда само видеото без да можеш да избираш аудио поток, субтитри или каквито и да било екстри от менюто. Мислех, че тези неща се поддържат само от BD. Свалих "Ледена епоха" (малкия го обожава) и не ми е ясно точно какво да кача на HDD и в каква папка. Помощ!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 12 от 57 ПърваПърва ... 2101112131422 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Media Player Popcorn Hour NMT A-110 - част 2
    От kod във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 236
    Последно: 26-11-18, 21:50
  2. Media Player - Mede8er 2014/(всички модели) FAQ на първа страница
    От pipchi във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 541
    Последно: 30-10-18, 11:41
  3. Продавам Media Player Popcorn Hour NMT A-110
    От patzi във форум Продава
    Отговори: 1
    Последно: 08-12-14, 17:33
  4. Media Player Popcorn Hour A-200
    От popcornhour във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 777
    Последно: 15-07-13, 20:26
  5. Media Player Popcorn Hour NMT A-110
    От soon във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 2217
    Последно: 07-01-11, 10:16

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе