Страница 22 от 57 ПърваПърва ... 12202122232432 ... ПоследноПоследно
Резултати от 316 до 330 от общо 842
Like Tree10Одобрявам

Media Player - Popcorn Hour 2014(всички модели)/FAQ на първа страница

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,834
    #316

    Re:Медиаплеер - Popcorn Hour C-200

    1. Това винаги ли е или само докато се копира/работи торент клиента?
    4. Защо копираш по ftp, a не през Windows Share /SAMBA/?
    5. Субтитрите кръстени ли са по същия начин като видео файла? Не тръгват изобщо или не са на кирилица?
    6. Няма начин да не е по-качествена тъй като чиповете вътре в плеърите са от съвсем различен клас.

    Цитат Първоначално публикувано от jezoff
    Пуснал съм всички сървъри и подкарвам медия, базирана в компютъра, като я откривам през пуканката - това стрийминг ли е ?
    Стрийминг може най-лесно да подкараш ако си инсталираш MyIhome:
    http://www.popcornhour.com/download/...load_note.html
    Това е http стрийминг сървър, който според мен работи най-добре с плеъра /поне с А-110/.
    Принципно не е нужно да ползваш стрийминг. Спокойно може да ползваш Widows sharing. Шерваш си нужните папки на компютъра, добавяш си ги в Network Share на плеъра и ги виждаш директно във плеъра.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Мнения
    117
    #317

    Re:Медиаплеер - Popcorn Hour C-200

    1. Не съм пускал торент клиент изобщо
    2. Не мога да се ориентирам още за самбата - не съм наясно като се ползва - от NMT-то ли трябва да влизам в компютъра или обратно. Довечера ще сложа една картинка на мрежата ми. По принцип ми се появявят 3 или 4 устройства, наименовани "PCH C-200..." с различни символи, който, предполагам, отговарят на връзка през всеки един от сървърите. Едното у-во е със символ на компютър, така както и лаптопът изглежда в мрежата. От там влизам и ми показва шерната папка на пуканката, която мапнах. Вътре има даунлоудс, музика, филми, снимки... Опитах да драг-енд-дропна един DivX и започна да превърля - 2.77 ГБ показа около 20 мин оставащи. Не знам това добре ли е, на мен ми се стори бавно. Към средата обаче заби и край. Втори път дори не започна да прехвърля видеото.
    5. По отношение на субтитрите - нямам проблем, ако са на харда напуканката, проблемът е, че ако отварям филма през пуканката, а той е на компа, не се вижда файл за субтитри въобще.

  4. Member
    Тук е от
    Dec 2001
    Мнения
    251
    #318

    Re:Медиаплеер - Popcorn Hour C-200

    Цитат Първоначално публикувано от jezoff
    8. Иначе, според рутъра ми, у-вото се връзва на 240-270 Мбит, което би трябвало да е добре.
    Това ме навежда на мисълта, че се опитваш да работиш с гигабита. Което пък може да е причина за:
    Цитат Първоначално публикувано от jezoff
    Опитах да драг-енд-дропна един DivX и започна да превърля - 2.77 ГБ показа около 20 мин оставащи. Не знам това добре ли е, на мен ми се стори бавно. Към средата обаче заби и край.
    Съветвам те да сложиш мрежата на пуканката на 10/100мбит. Да придобиеш някакъв усет за работата на машината. И чак след това да тръгнеш да експериментираш с гигабита. Така ще имаш по-интуитивно разбиране откъде ти идват проблемите.

  5. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,834
    #319

    Re:Медиаплеер - Popcorn Hour C-200

    1. Завинтил ли си антенката на радио-дистанционното на задния панел?
    2. "Едното у-во е със символ на компютър, така както и лаптопът изглежда в мрежата" - това ти е Самбата. Тази скорост е малко над 2MB/s, което е бавно дори и за безжична мрежа. Поне така мисля де, защото не съм го пробвал с този адаптер на С-200.
    5. Как стигаш до файла, записан на компютъра? През Network Browser ли?

    SongBird, той ползва безжична мрежа и тази опция за гигабит мрежата не би трябвало да има значение.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Мнения
    117
    #320

    Re:Медиаплеер - Popcorn Hour C-200

    Lazarus18, завинтил съм я, нямам предвид, че не работи, а просто че е бавно, но както и да е, този процесор за интерфейса наистина е доста хилав явно. Повече ме притесняваше забиването, като влиза и зарежда неща като Internet radio, Saya TV, MSP etc.
    По т.5 наистина не мога в момента да ти кажа откъде - просто забелязах името на лаптопа и го браузнах.
    Иначе като наглася на авто, пуканката автоматично я сетва на 10/100 мрежата. Не би следвало да има проблем с това, защото NMT приложенията ги инсталирах успешно по вирелеса.
    Ще поровя още малко довечера и ще пиша

  7. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,834
    #321

    Re:Медиаплеер - Popcorn Hour C-200

    В сравнение с А-110 е като стрела. Реагира мигновено на бутоните и се движи из менютата.
    По т. 5 явно си влезнал в uPnP стрийминга на лаптопа ти, който го осигурява Windows Media Player-a. Там субтитрите наистина не работят и затова е добре да го изключиш от компютъра да не ти се пречка. Сложи това MuIhome и ще работи всички. Или пък си браузвай през Самбата.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Dec 2001
    Мнения
    251
    #322

    Re:Медиаплеер - Popcorn Hour C-200

    Само като информация - имате си нов фирм - http://www.networkedmediatank.com/sh....php?tid=37988

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Мнения
    117
    #323

    Re:Медиаплеер - Popcorn Hour C-200

    Инсталирах новия фърм и конфигурирах отново.
    Струва ми се по-бърза по менютата и не забива на уеб приложенията.
    Успях да прехвърля едно филме с 4.7 МБ/с.
    Ще Ви послушам и ще деактивирам всичко освен Самбата и MyiHome - не знам за у-вото, но аз определено се обърквам от толкова сървъри.
    Сложил съм MyiHome на компота, но не разбирам функционалността му. Откъде трябва да задействам файла - от компа или от пуканката?
    Ето снимка на мрежата ми в момента:

    Като влезна в myiHome Lite и ми дава това:

    Така влизам в пуканката май, нали?

  11. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,834
    #324

    Re:Медиаплеер - Popcorn Hour C-200

    Даваш отговори и кликаш на Допълнителни Опции.
    След като си инсталирал myihome на компютъра, влез в настройките му и задай кои директории да се стриймват поотделно за видео, аудио и снимки. Нищо не трябва да стартираш от компютъра повече. В плеъра трябва да виждаш сървъра още в главното меню. Като влезнеш в него примерно с иконката за видео, ще виждаш видео файловете от зададената в настройките папка. Много е лесно.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Мнения
    117
    #325

    Re:Медиаплеер - Popcorn Hour C-200

    Мерси Lazarus18, ще пробвам довечера както казваш. Има ли значение дали е Lite?
    Не мога да атачна снимките, дава ми някаква грешка, май ще ми трябва още едно висше

  13. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,248
    #326

    Re:Медиаплеер - Popcorn Hour C-200

    Не можеш да качваш снимки във форума - можеш само да показваш снимки, качени другаде.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Мнения
    117
    #327

    Re:Медиаплеер - Popcorn Hour C-200





    Май така ще стане

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Мнения
    117
    #328

    Re:Медиаплеер - Popcorn Hour C-200

    А това е другият скрийн



  17. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,834
    #329

    Re:Медиаплеер - Popcorn Hour C-200

    Цитат Първоначално публикувано от jezoff
    А това е другият скрийн


    Това е MyIhome, инсталиран на плеъра ти. Най-добре го спри. Във плеъра в NMT Apps остави само Samba server и Torrent /ако ще ползваш този на плеъра/. Всичко друго ти е излишно.
    Може да влизаш във плеъра през Network - PCH C-200 /иконката като компютър/. Вътре ще видиш share /диска на плеъра/. Влизаш с парола nmt/1234. Така може да си прехвърляш информация от компютъра към плеъра, да си редактираш папки и тн.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Мнения
    117
    #330

    Re:Медиаплеер - Popcorn Hour C-200

    Lazarus18, мерси за съветите! Май ще те послушам и ще оставя само самбата.
    Просто бих искал някои филми, дето е малко вероятно да ги запазя за в бъдеще, да си стоят на компютъра, а да не ги прехвърлям на пуканката, защото най-вероятно ще ги трия след това. Мислиш ли, че през SMB ще мога да ги отворя заедно със субтитри?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 22 от 57 ПърваПърва ... 12202122232432 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Media Player Popcorn Hour NMT A-110 - част 2
    От kod във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 236
    Последно: 26-11-18, 21:50
  2. Media Player - Mede8er 2014/(всички модели) FAQ на първа страница
    От pipchi във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 541
    Последно: 30-10-18, 11:41
  3. Продавам Media Player Popcorn Hour NMT A-110
    От patzi във форум Продава
    Отговори: 1
    Последно: 08-12-14, 17:33
  4. Media Player Popcorn Hour A-200
    От popcornhour във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 777
    Последно: 15-07-13, 20:26
  5. Media Player Popcorn Hour NMT A-110
    От soon във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 2217
    Последно: 07-01-11, 10:16

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе