Вижте резултатите от анкетата: Какъв мултимедиен плейър имате ?

Гласували
446. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Popcorn Hour

    99 22.20%
  • Western Digital

    85 19.06%
  • Dune

    36 8.07%
  • Diva

    123 27.58%
  • Apacer

    15 3.36%
  • AC Ryan

    15 3.36%
  • Zinwell

    9 2.02%
  • Xtreamer

    6 1.35%
  • Asus

    23 5.16%
  • Egreat

    13 2.91%
  • Hyundai

    14 3.14%
  • LG

    6 1.35%
  • Philips

    2 0.45%
Страница 114 от 118 ПърваПърва ... 64104112113114115116 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,696 до 1,710 от общо 1760

Помощ при избор на мултимедиен плейър .

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. tek
    tek е офлайн
    Member Аватара на tek
    Тук е от
    Jan 2019
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    977
    #1696

    Отговор: Помощ при избор на мултимедиен плейър .

    Зависи за какво ти трябва.
    И колко си съгласен да платиш по-високата цена например, ако е само за филми (без приложения, които някой са ексклузивно само за Андроид) и музика, бих избрал мини компютъра, винаги. Тъй, като не си ограничен само
    до една или две ОС-и (втората е Open-Elec), както е при Android.
    При PC, софтуера има доста гъвкавост.
    Даже e възможно и някоя игричка да си пуснеш директно на мини PC-то.
    Недостатък, е че са скъпи и шумни (освен ако не заложиш само на пасивно охлаждане). Не са икономични ( например работят 24/7) сравнени с Android TV Box.
    Така, че всичко е до приоритетите, и колко си готов да платиш.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Мнения
    64
    #1697
    Цитат Първоначално публикувано от tek Виж публикацията
    Зависи за какво ти трябва.
    И колко си съгласен да платиш по-високата цена например, ако е само за филми (без приложения, които някой са ексклузивно само за Андроид) и музика, бих избрал мини компютъра, винаги. Тъй, като не си ограничен само
    до една или две ОС-и (втората е Open-Elec), както е при Android.
    При PC, софтуера има доста гъвкавост.
    Даже e възможно и някоя игричка да си пуснеш директно на мини PC-то.
    Недостатък, е че са скъпи и шумни (освен ако не заложиш само на пасивно охлаждане). Не са икономични ( например работят 24/7) сравнени с Android TV Box.
    Така, че всичко е до приоритетите, и колко си готов да платиш.
    Като цяло и на мен ми се вижда по- гъвкаво мини PC. Дори в момента имам вързан такъв към TV, но е леко стар (i5 6500) и не може да се справи с UHD. Предполагам визираш, че pc е по-скъпо?

  4. tek
    tek е офлайн
    Member Аватара на tek
    Тук е от
    Jan 2019
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    977
    #1698

    Отговор: Помощ при избор на мултимедиен плейър .

    Цитат Първоначално публикувано от h4rd2kill Виж публикацията
    Като цяло и на мен ми се вижда по- гъвкаво мини PC. Дори в момента имам вързан такъв към TV, но е леко стар (i5 6500) и не може да се справи с UHD. Предполагам визираш, че pc е по-скъпо?
    Да точно така. Със UHD може да се справи . Но трябва да му добавиш една видеокарта. В момента използвам PC ( което ще сменям скоро) със i5 2400 със GTX 1050 Ti.
    И мога да ти кажа, че няма проблем със UHD файлове 4К@60Hz.
    Но, е остаряла платформа и не става за съвременни игри или за натоварваща процесора работа.
    Медиа плеъра за 4K който използвам е от подписа (първият). Но, ако не бяха приложенията във Android, които използвам, не бих взел се връщал повече.

  5. Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    431
    #1699
    Цитат Първоначално публикувано от h4rd2kill Виж публикацията
    Като цяло и на мен ми се вижда по- гъвкаво мини PC. Дори в момента имам вързан такъв към TV, но е леко стар (i5 6500) и не може да се справи с UHD. Предполагам визираш, че pc е по-скъпо?
    И за двете трябва операционна система.Трябват и приложения за да гледаш UHD.За андроид са повече.Има боксове за 100-200 лв.За игри трябва компютър.

  6. tek
    tek е офлайн
    Member Аватара на tek
    Тук е от
    Jan 2019
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    977
    #1700

    Отговор: Помощ при избор на мултимедиен плейър .

    Цитат Първоначално публикувано от gogogogov Виж публикацията
    И за двете трябва операционна система.Трябват и приложения за да гледаш UHD.За андроид са повече.Има боксове за 100-200 лв.За игри трябва компютър.
    Един бокс, обаче има доста кратък живот сравнен с mini PC или компютър.
    Както и хардуера му остава същият. Единствено може да му добавиш повече "място" (има боксове с вграден SATA порт)
    (сменил съм два бокса, а компютърът е същият)
    Андроид-а му не се обновява до безкрай. Докато например с Windows 10, нещата стоят по друг начин.

  7. Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    431
    #1701
    Цитат Първоначално публикувано от tek Виж публикацията
    Един бокс, обаче има доста кратък живот сравнен с mini PC или компютър.
    Както и хардуера му остава същият. Единствено може да му добавиш повече "място" (има боксове с вграден SATA порт)
    (сменил съм два бокса, а компютърът е същият)
    Андроид-а му не се обновява до безкрай. Докато например с Windows 10, нещата стоят по друг начин.
    За гледане на uhd и стария софт и хард върши работа.Все пак е тв бокс.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Мнения
    64
    #1702

    Отговор: Помощ при избор на мултимедиен плейър .

    За съжаление няма как да добавя видео карта, че системата е затворена - HP elitedesk 840. Иначе може би щеше да е по- лесен избор. Сглобяването на нова машина ми се вижда скъп вариант. Какви са тези боксове за 100-200 лв.. Аз гледах нещо като dune HD 4k.

  10. Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    431
    #1703
    Цитат Първоначално публикувано от h4rd2kill Виж публикацията
    За съжаление няма как да добавя видео карта, че системата е затворена - HP elitedesk 840. Иначе може би щеше да е по- лесен избор. Сглобяването на нова машина ми се вижда скъп вариант. Какви са тези боксове за 100-200 лв.. Аз гледах нещо като dune HD 4k.
    Tox1,mecool km6 pro.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от h4rd2kill Виж публикацията
    За съжаление няма как да добавя видео карта, че системата е затворена - HP elitedesk 840. Иначе може би щеше да е по- лесен избор. Сглобяването на нова машина ми се вижда скъп вариант. Какви са тези боксове за 100-200 лв.. Аз гледах нещо като dune HD 4k.
    Tox1,mecool km6 pro.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,593
    #1704

    Отговор: Помощ при избор на мултимедиен плейър .

    Първото ми е мини-РС (от дясно на рутера), а второто медиаплеара Ugoos AM6 Plus - с 2 ОС Андроид и CoreElec. И с двете се възпроизвежда всичко, от което аз имам нужда.
    Този пост е редактиран от VanDan; 10-05-21 в 00:19.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Мнения
    64
    #1705

    Отговор: Помощ при избор на мултимедиен плейър .

    Благодаря за съветите. Как му пускате UHD съдържание на машините - по мрежата стабилно ли е или външен хард през usb. С какво правиш компромис в сравнение с dune?

  13. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,593
    #1706

    Отговор: Помощ при избор на мултимедиен плейър .

    Аз лично пускам съдържание на Ugoos-а по гигабитова лан мрежа от миниРС-то и от геймРС-то. За моите нужди не смятам, че правя някакви компромиси. По принцип винаги съм бил привърженик на НТРС (компютър за домашно кино) и съм бил с такива (малки, безшумни) много години. Сега за пръв път взех мултимедиен плеар и съм доволен.

  14.  
     
  15. npb
    npb е офлайн
    Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    288
    #1707

    Отговор: Помощ при избор на мултимедиен плейър .

    Аз винаги съм бил за медиен плеъйр. Направен за точно това което ти трябва със софтуер пригоoен да прави пускане и гледене на филми. Удобно дистанционно и липса на глупостите на Ундолса - ъпдейти точно когато не трябва. Много по евтино е да си вземеш един Zidoo или Dune от колкото едно мини ПС за 4к видео.
    Пускам филми и музика от NAS по Гигабитова мрежа това е най-доброто. Преди бях с шерните ресурси от ПС но с проблеми. Всички модели на Зидоо и някои на Дюн предлагат САТА връзка с диска. Това е по добре от УСБ. Прехвърляш съдържанието по мрежа или директно дърпаш на този диск.
    Този пост е редактиран от npb; 09-05-21 в 22:15.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,593
    #1708

    Отговор: Помощ при избор на мултимедиен плейър .

    Дали ще е от Nas или от РС, ресурсите се достъпват по едни и същи мрежови протоколи и съответно няма разлика. Просто обикновеният потребител не разбира елементарните принципи на споделянето на ресурсите и начините за достъпа им. В интерес на истината, те се усложниха в известна степен в последно време, заради съображения за сигурност. Нямам абсолютно никакви проблеми с достъпването на ресурси от РС-та в мрежа. Но се искат определени познания за съвременните принципи на достъп.
    Този пост е редактиран от VanDan; 10-05-21 в 00:23.

  17. npb
    npb е офлайн
    Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    288
    #1709

    Отговор: Помощ при избор на мултимедиен плейър .

    Да протоколите са едни и същи за достъп но операционните системи и приоритетите им за мрежата са различни. При ПС имам проблеми когато някой гледа филм от ПС и аз реша да качвам друг филм или да копирам от това ПС. Филма на плейъра започва да цикли. Никога тонова не става на НАСА.
    Проблемите с виждане и споделяне на ресурси го няма при НАСА.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,593
    #1710

    Отговор: Помощ при избор на мултимедиен плейър .

    Nas е просто един олекотен РС с хардуер и ОС оптимизиран за споделяне. От всяко едно РС (е за предпочитане е да има приличен райд контролер) мога да ти направя приличен NAS с дисков масив в Райд и добри дискове. Има си и съответните ОС за тази работа. Но все пак наистина това не е работа за обикновения потребител и фабричен NAS е отлично решение.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Продава-Мултимедиен плейър
    От Mitko R във форум Продава
    Отговори: 3
    Последно: 26-05-13, 01:16
  2. Избор на мултимедиен плейър?
    От DimIl във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 7
    Последно: 27-08-12, 11:28
  3. Продавам мултимедиен плейър WD LIVE HD
    От vasta във форум Продава
    Отговори: 1
    Последно: 16-07-12, 01:57
  4. Избор на мултимедиен плейър и рекордер
    От renault_fen във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 8
    Последно: 07-07-11, 13:00
  5. Отговори: 0
    Последно: 16-10-06, 12:29

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе