Вижте резултатите от анкетата: Какъв мултимедиен плейър имате ?

Гласували
446. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Popcorn Hour

    99 22.20%
  • Western Digital

    85 19.06%
  • Dune

    36 8.07%
  • Diva

    123 27.58%
  • Apacer

    15 3.36%
  • AC Ryan

    15 3.36%
  • Zinwell

    9 2.02%
  • Xtreamer

    6 1.35%
  • Asus

    23 5.16%
  • Egreat

    13 2.91%
  • Hyundai

    14 3.14%
  • LG

    6 1.35%
  • Philips

    2 0.45%
Страница 64 от 118 ПърваПърва ... 1454626364656674114 ... ПоследноПоследно
Резултати от 946 до 960 от общо 1760
Like Tree93Одобрявам

Помощ при избор на мултимедиен плейър .

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2011
    Мнения
    28
    #946

    Re:Помощ при избор на мултимедиен плейър .

    Цитат Първоначално публикувано от lazarus18
    Това заглаждане се получава по изкуствен път. Записа не е такъв и телевизора чрез вмъкване на измислени кадри и други методи за залъгване на окото постига по-плавни движения.
    Въпроса ти е по-скоро за друга тема, но общо взето схемата е следната. Най-важно е да изкараш видеото с честотата на кадрите на записания файл. Повечето филми са заснети в 23.976 кадъра в секунда и е най-добре да настроиш плеъра или видео картата да изкарва 23,976Hz или поне 24Hz.
    След това вече от самия телевизор експериментирай с опцията TruMotion. Има няколко степени на тази опция и ръчно настройване поотделно на Blur/Judder. Ти си прецени как ти харесва.
    Лично за мен и повечето хора тази екстра при гледане на филми е отвратителна защото всички филми заприличват на теленовели, но хора всякакви.

    По спомени, LG моделите от 2010 имаха един бъг със настройките на TruMotion/Real Cinema. При смяна на входовете се връщаха някакви други настройки и трябва всеки път да ги оправяш.
    Благодаря за разяснението.
    Да разбирам ли ,че с плеъра ( да речем WD ) ще задоволи изискването ми ?

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #947

    Re:Помощ при избор на мултимедиен плейър .

    Зависи какво търсиш от него. Ще ти даде удобството на управление с дистанционно и лесни настройки.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2011
    Мнения
    28
    #948

    Re:Помощ при избор на мултимедиен плейър .

    Цитат Първоначално публикувано от lazarus18
    Зависи какво търсиш от него. Ще ти даде удобството на управление с дистанционно и лесни настройки.
    Търся гладкостта на предаване т.е. както обясни в предният пост "най-добре да настроиш плеъра или видео картата да изкарва 23,976Hz или поне 24Hz" да поддържа такива настройки за максимално плавно предаване на картината.

    Изисквания
    задължителни - бърз процесор, HDMI, Full HD резолюцич, възпроизвеждане на DTS sound ( защото LG-то не го възпроизвежда ), str,sub
    препоръчителни - възможност за вграждане на sata hdd, бърза LAN връзка, USB
    незадължителни - безжична мрежа , дистанционно

    Мерси

  5. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #949

    Re:Помощ при избор на мултимедиен плейър .

    Почти всичко това го има в WDTV Live 2012 модела.
    Ако искаш наистина бърза мрежа - гигабит - и място за твърд диск, работещ торент клиент, отиваш на Popcorn Hour A-300.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    55
    #950

    Re:Помощ при избор на мултимедиен плейър .

    Цитат Първоначално публикувано от lazarus18
    Почти всичко това го има в WDTV Live 2012 модела.
    Ако искаш наистина бърза мрежа - гигабит - и място за твърд диск, работещ торент клиент, отиваш на Popcorn Hour A-300.
    Исках да питам има ли вече WDTV Live 2012 че намирам информация в нета само за това WDTV Live 2011 (WDBGXT) който наистина е около около 200лв и по това което пишат би трябвало да си го бива. А относно Popcorn Hour A-300 хубав е ама си е малко над 500лв което си е 300лв. над бюджета

  7. Novice
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    2
    #951

    Re:Помощ при избор на мултимедиен плейър .

    Преди,когато бях у приятел ми направи следното впечатление.Той си сваляше филмите от компютъра и се качваха директно в някакъв плеър в другата стая при компютъра(мисял,че плеъра и компа не бяха свързани с кабел)Въпроса ми е какъв точно е този плеър и как точно става цялата работа.Това е телевизора ми http://www.technopolis.bg/b2c/detail...NG-UE-32EH5000 .Мерси предварително.

    МОД: Ние не сме гадатели. Най-лесно е да питаш приятеля си - нали там си видял плеъра, а ние не сме му ходили на гости !

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Mar 2012
    Мнения
    152
    #952

    Re:Помощ при избор на мултимедиен плейър .

    Ми обади му се по телефона и го питай, едва ли ще те изяде [поне не по телефона ]

  10. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #953

    Re:Помощ при избор на мултимедиен плейър .

    Почти всеки плеър със вграден диск и собствен торент клиент може да се управлява от компютъра. Дефакто филмите си се свалят от плеър на неговия си му диск.
    При мен е така - торент клиента на плеъра мога да го управлявам от компютър, таблет, телефон /от нас или откъдето и да е по-интернет/.

  11. Novice
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    2
    #954

    Re:Помощ при избор на мултимедиен плейър .

    И как по-точно се свързват компа с плеъра.И ако може ми препоръчайте някой плеър,да не е много скъпичък.

  12. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #955

    Re:Помощ при избор на мултимедиен плейър .

    Ако въпросния плеър е със Transmission Torrent може да се ползва Transmission Remote GUI
    http://code.google.com/p/transmisson-remote-gui/

    Някои имат и WEB интерфейс.

    Евтин модел не мога да препоръчам, че нямам опит с такива.

  13. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    261
    #956

    Re:Помощ при избор на мултимедиен плейър .

    Цитат Първоначално публикувано от chenkata123
    Преди,когато бях у приятел ми направи следното впечатление.Той си сваляше филмите от компютъра и се качваха директно в някакъв плеър в другата стая при компютъра(мисял,че плеъра и компа не бяха свързани с кабел)Въпроса ми е какъв точно е този плеър и как точно става цялата работа.Това е телевизора ми http://www.technopolis.bg/b2c/detail...NG-UE-32EH5000 .Мерси предварително.
    Относно управление на торент клиент инсталиран на плеъра и управляван от компютъра (било то чрез WEB интерфейс или с дистанционен клиент (например Transmission Remote GUI) го могат почти всички плеъри с HDD по начина по който го описват колегите в горните постове. Другия начин (който НЕ ти го препоръчвам и ти го казвам за да те предпазя) е стандартно да си мапнеш като мрежово устройство HDD на плеъра и торрент клиента на компютъра utorrent, Bicomet.. когато те попита къде да сваля филма да му посочиш мапнатото мрежово устройство. Лошото в този случай е че при дропване (моментното прекъсване на комуникацията породено от редица причини) води до едни грешки, едно мазало върху HDD на плеъра не ти е работа... (Аз допусках подобни грешки в началото когато бях новобранец) И виждаш сугурно вече, че за да правиш разни хватки трябва да попрочетеш от темите във форума

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2011
    Мнения
    28
    #957

    Re:Помощ при избор на мултимедиен плейър .

    Здравейте,

    каква е разликата в процесорите ( в Mhz ) на Diva Full HD ( PLAY ON HD май са еднакви с Дивата ) и WD Live 2011 (WDBGXT) ?
    Гледам, че цената им е подобна, но в Дивата може да се вгражда хард диск.
    Какво ще ме посъветвате/препоръчате ?

    Мерси

  16. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #958

    Re:Помощ при избор на мултимедиен плейър .

    Diva-та е със Realtek 1073, който работи на 400Mhz
    WDTV 2011 е със Sigma 8670 на 700Mhz

    Разликата е доста голяма, макар че 8670 е по-нисък клас чип на Sigma.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    20
    #959

    Re:Помощ при избор на мултимедиен плейър .

    Цитат Първоначално публикувано от lazarus18
    Diva-та е със Realtek 1073, който работи на 400Mhz
    WDTV 2011 е със Sigma 8670 на 700Mhz

    Разликата е доста голяма, макар че 8670 е по-нисък клас чип на Sigma.
    А за това може ли едно мнение http://www.singingegg.com/electronic...ard-disks.html

  18. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #960

    Re:Помощ при избор на мултимедиен плейър .

    Цитат Първоначално публикувано от lacezar
    А за това може ли едно мнение http://www.singingegg.com/electronic...ard-disks.html
    Честно казано нямам достатъчно информация за този модел. Ползва за момента единствения сериозен чип с хардуерна поддръжка на 3д. Въпроса е, че това не е чип, предвиден за мултимедиен плеър и май отзивите не са много ласкави. Не знам как kaiboer са се справили със софуера и доколко са успели да компенсират този факт.
    Порови се по чуждите форуми за преки впечатления. Аз като цяло изобщо не се вълнувам от 3д и не следя цялата тази еуфория покрай тези 3д съвместими модели.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Продава-Мултимедиен плейър
    От Mitko R във форум Продава
    Отговори: 3
    Последно: 26-05-13, 00:16
  2. Избор на мултимедиен плейър?
    От DimIl във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 7
    Последно: 27-08-12, 10:28
  3. Продавам мултимедиен плейър WD LIVE HD
    От vasta във форум Продава
    Отговори: 1
    Последно: 16-07-12, 00:57
  4. Избор на мултимедиен плейър и рекордер
    От renault_fen във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 8
    Последно: 07-07-11, 12:00
  5. Отговори: 0
    Последно: 16-10-06, 11:29

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе