Страница 20 от 119 ПърваПърва ... 1018192021223070 ... ПоследноПоследно
Резултати от 286 до 300 от общо 1775
Like Tree1Одобрявам

Media Player DIVA Full HD / FAQ в 1-ви пост

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    9
    #286

    Re:DIVA FullHD Multimedia player

    amonev, като потребител имам право на всичката информация, до която мога да се докопам, за да направя избора си.
    Самия факт, че нито Diva-та, нито PlayOn-а имат в спецификациите си данни за електропотреблението,
    е сигнал за мен, че устройствата са направени без грижа за околната среда. Може да ви звучи нелепо, но за мен е важно.
    В стенд-бай режим новите LCD телевизори потребяват под 0.5 вата, някои дори 0.25, а най-скъпите са с новите шът-оф чипове, т.е. 0 вата.

    Нека са 40 вата, това си е 10 пъти по-малко от един настолен компютър в работен режим, и 3 пъти по-малко от оставен цяла нощ да точи торенти.
    С читав торент клиент тази машинка би си избила парите само от спестената енергия за няма и две години.
    Вземете и един хубав телефон и възниква въпроса: "Защо ми е домашен компютър вече?!"

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    11
    #287

    Re:DIVA FullHD Multimedia player

    Малко инфо от мен по отношение на качеството на изработка!
    Бях решил твърдо да си го купя,но много съм мнителен поначало /имам горчив опит/реших да проверя как са нещата от кухнята.Та успях да се свържа с познат който работи в Дейзи и само като споменах за Дивата ме посъветва чистосърдечно да не си слагам таралеж в гащите.
    При тях било пълно със върнати за сервиз и те се опитвали да ги оправят но не се получавало..а вариант да се замени с нова машинка ..НЯМА..Каза че ако се считам за късметлия може да опитам, но съм предупреден!!!Също е на мнение че поне трябва да минат 6-7 месеца докато се наместят нещата и се отсранят проблемите от самия производител.

  4. dsp
    dsp е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    119
    #288

    Re:DIVA FullHD Multimedia player

    bacemaci, тези неща с гаранционното обслужване са уредени от закона - ако дефекта не може да се отстрани, то уреда се заменя с изправен такъв (не е задължително да е нов) като срока на оставащата гаранция се удължава с времето за престой в сервиза.
    Качеството на изработка на печатната платка е съвсем нормално като за подобен клас устройство, а качеството на шасито е на много високо ниво, адаптерът също е доста качествен. Иначе сам знаеш че при всяка продукция има известен процент фабрично дефектни уреди, които успяват да преминават през качествения контрол, това се знае и се взема предвид от производителите/търговците.

    Цитат Първоначално публикувано от mitrium
    В стенд-бай режим новите LCD телевизори потребяват под 0.5 вата, някои дори 0.25, а най-скъпите са с новите шът-оф чипове, т.е. 0 вата.
    Нагледал си се на реклами май... ти питаше за монитор, сега излизаш с телевизор... но както и да е - отговорихме ти вече на въпросите, смятам че темата за енергопотреблението е приключена. Никой друг тук не го вълнува това, както виждаш, нито пък ще ти каже нещо повече, така че е излишно да повтаряме едно и също нещо по 100 пъти. Като не ти допада устройството - избери такова което ти е по сърце и душа - избор, слава богу, вече има доста богат...

  5. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2009
    Мнения
    106
    #289

    Re:DIVA FullHD Multimedia player

    bacemaci Здравей, не знам какво ти е наговорил този чичко от Дейзи, но моята Дива работи всяка вечер по 4-7 часа, щото съм върл фен на киното. Ами до сега никакви проблеми, с оригиналния фирм съм. Гледам на 37 инчов LCD , това е , все пак парите са си твой

  6. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    84
    #290

    Re:DIVA FullHD Multimedia player

    Според мене, това което "бие на очи" като качество е дистанционното и част от кабелите. Другото, на мене, ми изглежда добре. Бе ще видим какво ще излезе...
    Колеги някой, реално, имал ли е вземане-даване със сервиза?


  7. Moderator
    Тук е от
    Dec 2005
    Живее в
    София
    Мнения
    838
    #291

    Re:DIVA FullHD Multimedia player

    Цитат Първоначално публикувано от mitrium
    amonev, като потребител имам право на всичката информация, до която мога да се докопам, за да направя избора си.
    Самия факт, че нито Diva-та, нито PlayOn-а имат в спецификациите си данни за електропотреблението,
    е сигнал за мен, че устройствата са направени без грижа за околната среда. Може да ви звучи нелепо, но за мен е важно.
    В стенд-бай режим новите LCD телевизори потребяват под 0.5 вата, някои дори 0.25, а най-скъпите са с новите шът-оф чипове, т.е. 0 вата.

    Нека са 40 вата, това си е 10 пъти по-малко от един настолен компютър в работен режим, и 3 пъти по-малко от оставен цяла нощ да точи торенти.
    С читав торент клиент тази машинка би си избила парите само от спестената енергия за няма и две години.
    Вземете и един хубав телефон и възниква въпроса: "Защо ми е домашен компютър вече?!"
    Абе стига си флудил темата !!!
    Да ти имам проблемите - човека ти каза какво пише на адаптера. Закона на ОМ се учи в 6 клас по него смяташ.
    Страшно спестяване ще направиш, ако ни е 3 W а е 12 или 40 W ............ Да ти имам проблемите!

    bacemaci - След 7 месеца, ще излезе нов чип и нов модел устройства. Кажи му на "ЧИЧОТО" да си ремонтира колонките за бензин и касовите апарати на Дейзи и да не се вълнува от електрониката: )

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    84
    #292

    Re:DIVA FullHD Multimedia player

    Колеги, преди малко свалих това
    ********************/details.php?id=6f...80974007b30192

    Пускам NFT-то:

    AC/DC - No Bull
    -------------------------------------------------------------------------------------------
    General Information
    -------------------------------------------------------------------------------------------
    Type.................: Rock
    Part Size............: 44.7 GB ( 48, 070, 065, 164 bytes)

    Burn Tested..........: No


    Audio Format.........: PCM 2.0, 24 bits, 48 kHz; TrueHD 5.1, 96 kHz
    Video................: 1920x1080p, VC-1, 29.970 fps, ~ 37.7 Mbps
    Encoder..............: Dolby Laboratories, Inc

    Video Format.........: BDMV
    video codec..........: VC-1
    Audio codec..........: PCM, TrueHD
    Quality..............: Blu-Ray

    Дивата просвирва PCM-а, а за следващото аудио съобщението е "Неизвестен аудио формат".
    Въпросът ми е дали някой е просвирвал този формат? В спецификацията инфото, както знаете, е следното:
    Аудио кодеци: MP2 / MP3 / OGG Vorbis / WMA Std / PCM / LPCM / MS-ADPCM / LC-AAC / HE-AAC / COOK / RA-Lossless / Dolby Digital AC3/Plus/TrueHD/DTS/DTS Master Audio : Passthrough (via S/PDIF Coaxial/Optical).



  10. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    277
    #293

    Re:DIVA FullHD Multimedia player

    broba: .....Master Audio : Passthrough (via S/PDIF Coaxial/Optical)
    Интересувам се от този плеър и затова се включвам: форматите DD TrueHD and DTS Master Audio не минаваха ли само по HDMI interface ?

  11. Member Аватара на dilyn
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    170
    #294

    Re:DIVA FullHD Multimedia player

    Имам Popcorn Hour NMT A-110,много съм доволен от него.Сега обмислям закупуването на втори плеар,обаче се замислям дали да е отново Popcorn или
    DIVA FullHD Multimedia player . Ако може с две думи да ми кажете кой е по добър от двата.
    Благодаря,предварително!!!!!!!!!!!!!!

  12. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #295

    Re:DIVA FullHD Multimedia player

    Колегата Hell , може да ти отговори най-изчерпателно ! Според мен Попкорна е по изчистен от бъгове , понеже се продава от една година на пазара , но Дивата се развива с бързи темпове !

  13. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    84
    #296

    Re:DIVA FullHD Multimedia player

    Цитат Първоначално публикувано от Danri
    broba: .....Master Audio : Passthrough (via S/PDIF Coaxial/Optical)
    Интересувам се от този плеър и затова се включвам: форматите DD TrueHD and DTS Master Audio не минаваха ли само по HDMI interface ?
    Danri, моля, дай повече инфо, че нещо не разбрах какво имаш предвид..,?

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    277
    #297

    Re:DIVA FullHD Multimedia player

    Имах впредвид това , което си цитирал: broba: .....Master Audio : Passthrough (via S/PDIF Coaxial/Optical) - т.е. че плеъра пропуска през цифровите аудио-изходи Coaxial/Optical новия аудио формат DTS Master Audio, а аз доколкото знам, това е невъзможно - само през HDMI към ресивър със съответните декодери. Та затова питам - от къде цитираш ,че : Master Audio : Passthrough (via S/PDIF Coaxial/Optical) ?

  16. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    84
    #298

    Re:DIVA FullHD Multimedia player

    А-а,
    Цитата е от първата страница на темата.
    Там е цялата спецификация на "машинката".
    http://forum.setcom.bg/index.php/topic,42258.0.html

  17. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    11
    #299

    Re:DIVA FullHD Multimedia player

    яяя..вижте тва..на кво ви прилича....цената му е 198 лв с ддс
    http://www.privileg.bg/index.php?pag...emart&Itemid=1

  18. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #300

    Re:DIVA FullHD Multimedia player

    Правено е Китай , както всичко останало и е с поръчков надпис на Привилег , но цената е " убиец " ! Ако и поддръжката е на ниво , това ще е един добър плеър !
    В get.bg цената е 279 лв. !

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 20 от 119 ПърваПърва ... 1018192021223070 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 3
    Последно: 06-05-14, 15:33
  2. Продавам Media Player DIVA Full HD+Wi-Fi Adaptor + HDMI1.8m
    От kokonvz във форум Продава
    Отговори: 1
    Последно: 06-02-13, 09:06
  3. Продавам Media Player DIVA Full HD Explorer
    От patzolino във форум Приключили продажби
    Отговори: 5
    Последно: 23-01-13, 14:56
  4. Media Player Diva Mini/HD Box 2.5'' Slim/HD BOX/ FAQ в 1-ви пост
    От Hell във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 41
    Последно: 04-12-12, 08:45
  5. Продавам Media Player DIVA Full HD+Wi-Fi Adaptor + HDMI + 500GB HDD
    От pakan във форум Приключили продажби
    Отговори: 1
    Последно: 14-03-11, 15:09

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе