Страница 26 от 119 ПърваПърва ... 1624252627283676 ... ПоследноПоследно
Резултати от 376 до 390 от общо 1775
Like Tree1Одобрявам

Media Player DIVA Full HD / FAQ в 1-ви пост

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    May 2006
    Мнения
    5
    #376

    Re:DIVA FULLHD Multimedia player

    При мен мрежата започна да се държи стабилно едва след като сложих модифицирания btpd с ограничение до 75 пиъра.Преди това връзката ми се разпадаше през 1-2 часа.Сега даже съм намалил пиърите на 50 (описано е как става в руския форум стр. 102).
    А иначе връзката си я подновявах без да рестартирам плеъра чрез менюто Setup -->Networks-->Wireless networks-->Connection 1 -->бутона Play.
    По този начин стартира процес на тест на мрежата за около 30 сек.,след който връзката се възстановява.
    Рутера ми също е G -стандарт.Ако не си го направил вече , задай статичен IP адрес на плеъра.

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Hell
    Тук е от
    Jun 2004
    Мнения
    879
    #377

    Re:DIVA FULLHD Multimedia player

    @juliusceaser -> Picasa и Flicr ги има във фирма на ПлейОна, така че в този за Дивата няма как да ги намериш и ползваш.

    Излезе последният фирм за Mede8er-a с доста оправени бъгове и добавени опции, Моля Линуксчийте да се хванат да го моднат за нас, това да е нещо като Коледно-Новогодишен подарък за собствениците на ДИВА.

    !!! НЕ ПРОБВАЙТЕ ДА ГО СЛАГАТЕ ДИРЕКТНО, ЗАЩОТО Е ЗАКЛЮЧЕН САМО ЗА MEDE8ER MED500X !!!

    http://www.mede8erforum.com/index.php?topic=593.0

    http://www.mede8er.org/beta/Firmware...V2_24dec09.rar

    angel ВЕСЕЛА КОЛЕДА НА ВСИЧКИ angel

  4. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    90
    #378

    Re:DIVA FULLHD Multimedia player

    Hell и Vlado735-ей сега вече разбрах! Благодаря и ВЕСЕЛА КОЛЕДА!

  5. Member Аватара на BaHko_goTuHoTo
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    252
    #379

    Re:DIVA FULLHD Multimedia player

    Hell а в момента работи ли тоя Фирм на Дивата....Аз вече го сложих...Ама не изгря.

  6. dsp
    dsp е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    119
    #380

    Re:DIVA FULLHD Multimedia player

    Цитат Първоначално публикувано от juliusceaser
    На някой случвало ли му се е мрежата да му се губи?В смисъл сега има мрежа,пуска да гледа филм или нещо друго прави каквото и да е или нищо да не прави,ей така след време, като иде да браузва WORKGROUP изобщо не фигурира.Даже и компютрите не виждат плейъра.След рестарт на плейъра всичко си идва по местата.Дивата е свързана безжично с донгъла в комплекта към рутер (54М обаче),и в момента използва цялата скорост на мрежата за сваляне на торенти.
    Случвало ми се е. По принцип няма нужда да рестартираш, обикновено в такива случай - просто отиваш в настройките на мрежата и ръчно се закачаш (натискаш бутона play върху съответния профил). То се вижда че се е разкачило. Не знам този оригиналния "Дива" донгъл дали си има светодиодна индикация, аз ползвам един алтернативен който "светва" когато има връзка и не свети когато е откачен... по принцип е добра идея да си смениш рутера, ако имаш възможност - сега вече има 11n рутери почти без пари... аз си го смених наскоро и се учудих колко са паднали цените - даже не знаех че си вземам върховия модел на TP-Link - беше под 100 лева (май 99, все пак), а по-обикновените са под 50 кинта май вече...
    Другото което мога да те посуветвам за WiFi мрежата ти е да пробваш с различни канали (в смисъл да избереш ръчно радио канала на WiFi рутера)... аз сега мисля че съм се спрял на 11 канал като най-перспективен за моето обкръжение... не че съм пробвал всичките... но си спомням че на канала който си беше харесал самия рутер (в автоматичен режим - не помня кой беше точно) имах някакви проблеми с донгъла...

  7. Moderator Аватара на Hell
    Тук е от
    Jun 2004
    Мнения
    879
    #381

    Re:DIVA FULLHD Multimedia player

    @BaHko -> Къде съм споменал, че този фирм е готов да се сложи на Дивата ?


  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    299
    #382

    Re:DIVA FULLHD Multimedia player

    Здравейте,
    Хвърлим съм окото на тоя плеър, кажете как се държи в плейването по ЛАН мрежа, на първо време мисля да гледам през него от Харда на компа. Това възможно ли е, знам че правят понякога проблеми ,но искам и вашето мнение по въпроса.
    Плейва ли DVD, FLAC music and DTS music. Чувам добри отзиви за тази машинка, да я вземам ли?

  10. Moderator Аватара на Hell
    Тук е от
    Jun 2004
    Мнения
    879
    #383

    Re:DIVA FULLHD Multimedia player

    @veselintonev -> прочети цялата тема и уважи труда на тези, които вече са се потрудили и са дали отговори на твоите въпроси и погледни и тази тема -> http://www.acryan.com/forums/viewtopic.php?f=39&t=910

  11. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    90
    #384

    Re:DIVA FULLHD Multimedia player

    Добро утро!
    Вчера след няколко разкачания на WAN-а (между другото,не всеки път се закача с бутона PLAY,най-си е сигурно с рестарт),закачих кабела и се надявах всичко да е ОК.Да,ама след няколко часа безпроблемна работа,и по кабела загубих връзка.Силно се надявам проблема да е софтуерен и при следващия ъпдейт всичко да е ОК.Между другото,очаква ли се нов фърмуеър скоро?

  12. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    90
    #385

    Re:DIVA FULLHD Multimedia player

    Здравейте пак!
    Мисля временно да си сложа фърмуеъра на ПлейОн.Не че искам,но само за да видя дали ще се оправи проблема с мрежата.Та въпросът ми е:
    Ако сложа чуждия фърм,ще иска ли форматиране на диска?
    Благодаря предварително на отзовалите се и нека отговарят само такива които са направили това нещо.

  13. Moderator Аватара на Hell
    Тук е от
    Jun 2004
    Мнения
    879
    #386

    Re:DIVA FULLHD Multimedia player

    @juliusceaser -> за да можем да ти помогнем, трябва да дадеш малко инфо за настройките които си направил на мрежата си. Аз съм тествал с всички фирми излезли до сега и проблем с мрежата не съм имал. Напиши как е настроен рутера и плеъра за да разберем къде е проблема.

  14.  
     
  15. dsp
    dsp е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    119
    #387

    Re:DIVA FULLHD Multimedia player

    Няма да иска форматиране на диска. Форматиране ще ти иска само ако се опиташ след това да се върнеш към някой от най-старите фъруери (без значение свой или чужд). Но ако все пак ти поиска (което, както казах, няма да стане в този случай конкретно), то може откажеш и да се върнеш без проблем пак към този с които си сега и диска ще е ОК.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    78
    #388

    Re:DIVA FULLHD Multimedia player

    Здравейте,
    имам намерение да си взема Diva Full HD, но имам 1 въпрос. Как да си свържа озвучението 5.1, след като плеъра няма шестте изхода за звук, а само оптичен и коаксиален?

  17. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #389

    Re:DIVA FULLHD Multimedia player

    Ами , точно през тях ! Но все пак подскажи към какво смяташ да го свързваш , за да имаш конкретна помощ от нас !

  18. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    78
    #390

    Re:DIVA FULLHD Multimedia player

    Озвученито ми няма коаксиален или оптичен вход и не виждам как може да стане връзката. Имам Creative Inspire T5100.
    Но в техномаркет днес видях, че без значение от цената, нито едно озвучение няма коаксиален или оптичен вход...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 26 от 119 ПърваПърва ... 1624252627283676 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 3
    Последно: 06-05-14, 15:33
  2. Продавам Media Player DIVA Full HD+Wi-Fi Adaptor + HDMI1.8m
    От kokonvz във форум Продава
    Отговори: 1
    Последно: 06-02-13, 09:06
  3. Продавам Media Player DIVA Full HD Explorer
    От patzolino във форум Приключили продажби
    Отговори: 5
    Последно: 23-01-13, 14:56
  4. Media Player Diva Mini/HD Box 2.5'' Slim/HD BOX/ FAQ в 1-ви пост
    От Hell във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 41
    Последно: 04-12-12, 08:45
  5. Продавам Media Player DIVA Full HD+Wi-Fi Adaptor + HDMI + 500GB HDD
    От pakan във форум Приключили продажби
    Отговори: 1
    Последно: 14-03-11, 15:09

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе