Страница 16 от 119 ПърваПърва ... 614151617182666 ... ПоследноПоследно
Резултати от 226 до 240 от общо 1775
Like Tree1Одобрявам

Media Player DIVA Full HD / FAQ в 1-ви пост

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    278
    #226

    Re:DIVA FullHD Multimedia player

    Оправи се, проблема беше в слабият сигнал от рутера Почват тестовете

    пп - една питанка, ако флашна дивата с фирм от плейона, youtube-a ще работи ли? Има ли други плюсове, минуси и др. Моля споделете ако може.


  2.  
     
  3. Novice
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    8
    #227

    Re:DIVA FullHD Multimedia player

    Hell и KeK-Благодаря за отговорите-отивам да пазарувам....!

  4. Moderator Аватара на Hell
    Тук е от
    Jun 2004
    Мнения
    879
    #228

    Re:DIVA FullHD Multimedia player

    @amonev -> слагай или последният оригинален 2374 или моднатия 2388 на Плейона, на който работи YouTube. По новите фирми имат повече възможности и доста оправени бъгове, но има още доста да се желае, но това е положението ...

    @vlado735 -> Добре дошъл ! Всяко криптиране ти забавя мрежата. Направи си WiFi настройките на рутера само с MAC Filtering!


  5. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    84
    #229

    Re:DIVA FullHD Multimedia player

    Здравейте и от мен,
    От вчера и аз съм с DIVA FullHD.
    Фърм v7.0.14.r2374. Дадоха ми и WiFi и кабел. Купих го през сайта.
    Според Hell и други колеги, от дисковете на WD се препоръчва зелената серия.
    Има ли някой, който е сложил черната - впечатления? Казват, че "черните" са по-шумни и топли - дали това може да е проблем, при положение,че са по-надеждни?
    Все още нямам много впечатления. Пуснах няколко филма, включително и BRD.
    Само на "300" нямам видео и субтитри, аудио има. Някой знае ли защо?
    Другото което пробвах е, че хваща мрежа по кабел и WiFi.

  6. Novice
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    8
    #230

    Re:DIVA FullHD Multimedia player

    Направих си коледния подарък! DIVA FullHD Multimedia player+ WESTERN DIGITAL CAVIAR GREEN 32MB 1.5TB SATA2 !!!
    Монтирах харда за нула време-ще го пускам утре обаче,защото сега празнувам и не е препоръчително да се занимавам с техника....

  7. Member Аватара на BaHko_goTuHoTo
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    252
    #231

    Re:DIVA FullHD Multimedia player

    Много съм тъп! Без да погледна до сега съм вкарвал кабела в USB Device-а на обратно.За съжаление влиза.Чак днес като взех да разглеждам обстойно забелязах че заоблените краища са отдоло.Ако някой друг случайно се оплаче че не му тръгва тази опция да знаете че кабела може да влиза и на обратно...

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на Hell
    Тук е от
    Jun 2004
    Мнения
    879
    #232

    Re:DIVA FullHD Multimedia player

    @broba -> Честито и Добре дошъл при нас ! А кой ти каза, че "черната" серия е по-надеждна ? Тук говорим за по-тихи и студени хардове, надежността си е донякъде късмет и най-много зависи от условията в които работи харда, а в кутията на тези и подобни плеъри няма много "студен" въздух, въпреки че имат вентилатор. Затова е най-добре да е "зелена" или "еко" серия за да не грее излишно и да не ти надува главата с работата си и да го имаш за по-дълго време ;-)

    Кажи кой е релийза на "300" да пробваме и ние или изтегли друг файл, този може да не е читав.

    @novev -> А честито и на теб за Коледната придобивка ! Щом отиваш да празнуваш по случай покупката, значи си доволен от избора ;-)

    @ВаНко -> добре е, че си открил проблема, защото ако си нямал късмет, сега щеше да си с изгорели USB портове или плеър/комп ...

    !!! Внимавайте при поставянето на кабелите, че вижте какво може да се случи !!! И това се прави при изключени устройства за да ги имате за по-дълго време ...



  10. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    84
    #233

    Re:DIVA FullHD Multimedia player

    За "черната" серия, мисля, че и във форума го бяха споменали. Има и друго инфо... Вярно е , че "тихо и студено" е мн. добре, но е по-зле, ако загубиш 1tb, a?
    Относно "300" . Трябва да е от тука:
    ********************/details.php?id=6a...de6c3179b0f85e
    Пробвай само със sample файла. И той ,при мен, не върви ...

    Да, Planet Earth 01 From Pole to Pole 2006 1080p HDDVD x264-AJP - яко пикселизация през USB.
    Като си сложа HD, пак ще пробвам. Иначе на компа, през КМ Playuer, е без проблеми.

  11. Moderator Аватара на Hell
    Тук е от
    Jun 2004
    Мнения
    879
    #234

    Re:DIVA FullHD Multimedia player

    @broba -> искам да уточним - за по-бърз или по-надежден хард диск става въпрос ? Ето един тест на дискове от 2008 г. от сайта на Tom's Hardware -> там са сравнени доста параметри, на който му е интересно да го разгледа по подробно -> http://www.tomshardware.com/reviews/...tb,2077-8.html

    Тегля "300" от линка ти и като съм готов ще пиша резултатите. Нещо няма сийдъри, но все някога ще се изтегли ...


  12. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2009
    Мнения
    21
    #235

    Re:DIVA FullHD Multimedia player

    Цитат Първоначално публикувано от broba
    За "черната" серия, мисля, че и във форума го бяха споменали. Има и друго инфо... Вярно е , че "тихо и студено" е мн. добре, но е по-зле, ако загубиш 1tb, a?
    Да перефразирам - когато харда работи при лоши температурни условия, вероятноста да се скапе е по-голяма. По-лоши температурни условия ще имаш със черната серия тъй-като греят повече и заради по-лошото охлаждане на плеъра (в сравнение с ПС например). Ако и сега не е е станало ясно защо е за предпочитане зелената серия.....

  13. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    278
    #236

    Re:DIVA FullHD Multimedia player

    Едно въпросече относно share и Vista:

    Дивата "вижда" отдалеченият компютър през мрежата, но когато го отвори не вижда споделените файлове.

    Помислих си че нещо не правя както трябва. Изтеглих и прочетох кратко ръководство в "pdf" от форума на AC.Ryan относно шаринг-а с Windows Vista. Мрежата е безжична, изпълнил съм всички стъпки по активиране на Guest акаунт, Netbios и задаване на достъп до папка, но проблема си остана. Вижда се отдалечения компютър, логва се, но споделените файловете и папки не се виждат. Зададен е за конкретния акаунт с пълен достъп, но нейсе ...

    Споделете къде бъркам.


  14.  
     
  15. Moderator Аватара на Hell
    Тук е от
    Jun 2004
    Мнения
    879
    #237

    Re:DIVA FullHD Multimedia player

    @amonev -> я виж и тази тема - http://www.acryan.com/forums/viewtopic.php?f=41&t=2269

  16. Novice
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    8
    #238

    Re:DIVA FullHD Multimedia player

    Привет отново! Свързах си машинката с Плазмата и Ресивъра и всичко си тръгна,както сте го описали по-горе! Имам нет-радиото свири,сега е ред на видео чек'а...С риск някой от модераторите да ме скастри ще помоля за малко помощ или линк към детайлно обяснение как да пусна свалянето от торент сайт/замундата примерно/.... В упътването не е много ясно как става /или аз съм тъп/... Искам да си свалям филмите директно на харда а не чрез компа. Благодаря!

  17. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    84
    #239

    Re:DIVA FullHD Multimedia player

    Ok Hell, mdcom.
    Благодаря, ревюто е мн. добро.
    Общо взето, никъде не пише, че черната серия е по-надеждна от зелената, но гаранцията от 5год., която дава производителя, както и работния темп. диапазон 0- 60 градуса Ц. ми "говорят" в тази посока.
    Въпреки всичко, след разглеждане на някои други параметри, взех зелената серия.
    Исках да копирам таблицата от ревюто с някои добавки, но нещо не се получава...



  18. Moderator Аватара на Hell
    Тук е от
    Jun 2004
    Мнения
    879
    #240

    Re:DIVA FullHD Multimedia player

    @broba -> от миналата година, сиреч може би след това ревю, всички производители започнаха да дават 3 г. гаранция за всички модели хард дискове (не можели да държат на склад 5 г. моделите), затова този параметър не е от значение. Другото важно е, че всички производители на плеъри препоръчват "зелените" и "еко" серии на дисковете и такива вграждат в тях когато са в комплект плеър + хард диск. А работният температурен диапазон на "зелените" е от 5-55°C, което не е чак толкова голяма разлика.

    @novev -> дръпни файла, може да ти помогне -> http://forum.setcom.bg/index.php?act....0;attach=2146


Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 16 от 119 ПърваПърва ... 614151617182666 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 3
    Последно: 06-05-14, 15:33
  2. Продавам Media Player DIVA Full HD+Wi-Fi Adaptor + HDMI1.8m
    От kokonvz във форум Продава
    Отговори: 1
    Последно: 06-02-13, 09:06
  3. Продавам Media Player DIVA Full HD Explorer
    От patzolino във форум Приключили продажби
    Отговори: 5
    Последно: 23-01-13, 14:56
  4. Media Player Diva Mini/HD Box 2.5'' Slim/HD BOX/ FAQ в 1-ви пост
    От Hell във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 41
    Последно: 04-12-12, 08:45
  5. Продавам Media Player DIVA Full HD+Wi-Fi Adaptor + HDMI + 500GB HDD
    От pakan във форум Приключили продажби
    Отговори: 1
    Последно: 14-03-11, 15:09

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе